Skocz do zawartości

Wybór padów welurowych do gier


Bartek200

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

posiadam słuchawki isk hd9999 które świetnie sprawdzają się do muzyki jednak ze względu na pady skórzane mają wielkie problemy aby grać w nich na komputerze po kilka godzin w gorące dni ( wiecie skóra+lato to złe połączenie na kilka godzin na głowie). Z tego względu szukam padów dzięki którym będę mógł mieć je na głowie i siedzieć na komputerze po kilka godzin i nie będę się męczył w gorące dni. W internecie i na forum zauważyłem ,że większość osób poleca Pady HM 5 firmy BRAINWAVZ. Problem polega na tym iż na allegro i w innych sklepach pady te dostępne są w kilku opcjach:

PADY BRAINWAVZ WELUROWE HM5 Symetryczne - za 79 zł

PADY BRAINWAVZ WELUROWE HM5 Asymetryczne - za 99zł

PADY BRAINWAVZ WELUROWE HM5 Hybrydowe (Symetryczne i Asymetryczne) - tutaj jestem dosyć sceptycznie nastawiony ponieważ połączenie skóry i pianki może dać efekt bardzo słaby zamiast rewolucyjny jak to często bywa w tego typu rzeczach - chociaż na necie wszyscy najbardziej polecają te (niestety nigdzie nie ma wzmianki o potliwości uszów).


Sporo czytałem na necie i raczej asymetryczne odpadają problem polega raczej w wyborze pomiędzy welurowymi a hybrydowymi i powiem szczerze ,że kompletnie nie wiem jakie powinienem kupić. Być może są osoby które używały/uzywają i mogą pomóc w wyborze . Może są jakieś lepsze pady które polecilibyście do grania w cenie do 100 zł , zależy mi tylko na komforcie i jak najmniejszym poceniu się uszów w gorące dni. Które uważacie ,że powinienem kupić?

Dzięki wielkie za pomoc! 

 

Edytowane przez Bartek200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem ich, ale z tego co widzę po charakterystyce

hd9999-1.png

to zastosowałbym pady welurowe. Trochę powinny zbić górkę przy 5-6kHz no i odchudzą też bas.

W razie jakby było za dużo wysokich tonów można dać filc (lub płatek kosmetyczny) przed przetwornik.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku ze swoim (audio)hobby używałem różnych padów, w tym również hybrydowych. Są trochę szczelniejsze od welurowych, dają przez to mocniejszy niski bas ale i przez swoją wewnętrzną "skórkowość" wyostrzają wyższe średnie, co moim zdaniem do tych słuchawek jest niewskazane. Dają też mniejsze napowietrzenie sceny, za to trochę lepszą izolację od otoczenia. Co do wygody, to hybrydy, z racji welurowej części przylegającej do skóry, są (dla mnie) równie wygodne, za to przez większą szczelność, jest w nich nieznacznie cieplej.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Perul napisał:

W związku ze swoim (audio)hobby używałem różnych padów, w tym również hybrydowych. Są trochę szczelniejsze od welurowych, dają przez to mocniejszy niski bas ale i przez swoją wewnętrzną "skórkowość" wyostrzają wyższe średnie, co moim zdaniem do tych słuchawek jest niewskazane. Dają też mniejsze napowietrzenie sceny, za to trochę lepszą izolację od otoczenia. Co do wygody, to hybrydy, z racji welurowej części przylegającej do skóry, są (dla mnie) równie wygodne, za to przez większą szczelność, jest w nich nieznacznie cieplej.

 

Nie pozostaje mi nic tylko podziękować i zamówić welurowe.

Jeszcze raz wielkie dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem hd9999 i one grają dosyć ostro i chłodno, dużo bardziej niż np. 668b.  Ja używałem na tych większych skórzanych padach i basu nie było dużo, wykres oddaje jakby grały w stylu HyperX Cloud ale te są cieplejsze. Welury HM5 (dużo miększe niż akg które też by pasowały), do tego gąbki z akg https://audeos.pl/pl/p/AKG-gabki-wkladki-para/283 lub filc, który zbije więcej wysokich. Jeżeli ma być bardzo wygodnie welury XL jak ja zrobiłem z tym, że są niedostępne w Polsce, zostaje strona producenta https://www.brainwavzaudio.com/collections/headphone-pads/products/headphone-memory-foam-earpads-xl-size-velour  .  W tym wypadku ucho praktycznie nie styka się z padem, tu masz zdjęcia 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności