Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki do LG V30


Teramitzu

Pytanie

Cześć wszystkim,

Na początku chciałem nadmienić, że nie jestem audiofilem i wielkim znawcą sprzętu audio. Dlatego też znalazłem się tutaj ponieważ szukam słuchawek i liczę na pomoc z waszej strony.

 

Posiadam telefon LG V30 od tygodnia i szukam do niego odpowiednich słuchawek.

 

Te dołączone do zestawu wypadają mi z uszu. Z tego powodu wróciłem do swoich HTC Boom Sound, które były dołączone do HTC 10. Niestety słuchawki mi padły. To były najbardziej ergonomiczne słuchawki jakie posiadałem.

 

Preferuje słuchawki douszne, ale godne polecenia nauszne również mogę rozważyć.

 

Poszukałem troszkę i na razie nastawiam się nad:

 

Xiaomi Mi In-Ear Headphones Pro HD

 

 

XIAOMI PISTON V4

 

SONY MDR-XB50

 

Co o nich sądzicie?

Szukam czegoś do około 200 zł.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Sony za nieobecność ale zabrało mnie po nałożeniu MF-100 i dopiero teraz mam chwilę. 

MF bez wątpienia będzie trafionym kompanem V30. Troszkę przekopałem internat i przyznam, że o ile, o samych urządzeniach (dap, dac, słuchawki) jest mnóstwo to już o synergicznych zestawach bardzo mało. Każdy komentator, zresztą słusznie, zostawia wybór urzytkownikowi. Ale jest druga strona medalu - urzytkownik z odtwarzaczem i marzeniami o świetnym dźwięku - i tej realizacji jest mało. Nic dziwnego, że nasz temat tak powoli się rozrasta chociaż i tak dość dynamicznie.

Jak się wydostanę z pomiędzy MF to zrobię zestawienie dotychczasowych propozycji i dołączę te które jeszcze wygrzebałem we w sieci.

 

Jaro thx.

Edytowane przez irek303
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Disiaj tego juz nie zrobię bo słucham na MF -100 Beastie Boys i Snarky Puppy, Bill Laswell...- zresztą nevermind. Jestem zbyt pijany by trzeźwo myśleć. Polecam.

Edytowane przez irek303
za mało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Obieacałem, że napiszę o moich odkryciach symbiotycznych z V30.  Zeszło bo siem zakochałem w MF-100. No trochę przeleciałem różnej maści (głównie różnej) słuchawki i konkluzja jest taka.
Powtórzę za sobą:
"Dopiero w trybie high gain (jakoś tak) ten telefon gra jak należy i z pełnią swojego  potencjału ( sugeruję się faktem po odpaleniu M6 Pro w aux oraz videorecenzjami na youtube oraz wieloma opisami na tutejszym zacnym, jedynie słusznym Forum i innych "podrzędnych" ;-))- zupełnie nie rozumiem  dlaczego nie ma switcha w formie suwaka w apce."

Muzyka podana przez Neutrona lub Spotifaj.
Właściwie da się słuchać na czymkolwiek i kołem rabunkowym (ratunkowym) jest korektor.To mega universalny sytem audio i szkoda,naprawdę szkoda, że bez korektora przyklejonego do telefonu. Niektóre słuchawki zagrały beznadziejnie-głównie niskoohmowe=niskobudrzetowe (poniżej 70 zł) ale korektor dał im szansę -nie na długo.Te które potrzebowały magickabelka (ok 32 Ohmy) zazwyczaj odpalały się w trybie średnim po wyciszeniu suwaka na pilocie (jak M6Pro), i tu kolejny raz korektor ratuje przed koszem.
Pełnoprawne 50 ohm i więcej mają spore pole do popisu -duże pole, jest z czego kroić. 
Odniosłem wrażenie, że zmienia się barwa DAPa -ociepla się. Na tym polu nie było zbytniego asortymentu w moim otoczeniu sklepowo-koleżeńskim (większość ma gdzieś dobre dźwięki, stykają byle blutacze i takietam- więc nie było raczej czym słuchać)

Taki więc zrobiłem zestaw:


>50 ohmóf
Te mam i słuchałem: Musical fidelity MF - 100,
Te słuchałem: Koss Porta Pro, Musical fidelity MF 200B 

 

<50 ohmóf
Te mam i słuchałem: MeeAudio M6Pro
Te słuchałem:Aune E1, Fisher Audio Etherna, Vsonic GR07(u mnie wylatają ze z uszóf i szwagier woli wersję Bass edytion),B&O H9
Te z forum: B&O H6, Philips Fidelio X1 oraz 2

 

 Moim zdaniem, bardzo uniwersalny DAP który przy odrobinie zainteresowania =korektor -da radochę ze słuchania właściwie na wszystkim. NAM to nie grozi -luz. 
Po jutrze popełnię AKG- 240, nabazgram czy odddaję czy nie.

 

Pozostawiam nadal otwarty temat.

 

PS. Jaro! - thx za MF-100

Edytowane przez irek303
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
32 minuty temu, lexusiatko napisał:

Moje pytanie jest takie czy kupować przejściówkę żeby załączał mi się wzmacniacz ? Bedzie znacząca różnica na tych słuchawkach?

Pozdrawiam.

Według mnie nie ma sensu, E1 to nie są trudne do wysterowania słuchawki.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 24.04.2019 o 06:34, Pablo79 napisał:

Cześć,

Rozglądam się za słuchawkami nausznymi na kablu do LG V30.

Nie muszą tłumić, bo będę słuchać w domu.

Budżet do 500 zł.

Jeśli jest coś dobrego za 200 zł, to tym lepiej.

Polecam Sony mdr1a. Choćby używane w niższej cenie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ja za Jaro MF-100 lup dwieście

E-1- nie podniosą wzmacniacza, nawet z magickabelkiem. Tak jak wcześniej napisał kolega neonlight- nie będzie z nimi kłopotu. Zagadają naprawdę fajnie. Będzie Pani zadowolona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie rozumiem. Aune E1 podłączone z przejściówką 50 omów od np. @Perul , włączają tryb High Gain w LG V30. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

"E-1- nie podniosą wzmacniacza, nawet z magickabelkiem"- sony palnąłem bzdurę. Oczywiście, że odpalą wzmacniacz, coś mi się popieprzyło. Chciałem powiedzieć, że w high gain z kabelkiem od Perula, jak i normalnie te słuchawki są bardzo podobne. Nie generują problemów.

Magickabelek Perula odpala wzmacniacz na niskoohmowe słuchawki i powinien być w zestawie z telefonem.

Wybaczcie, please.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie popełniłem AKG- 240. To nie są słuchawki do moich potrzeb, wszystkiego mi w nich brakuje. Z V30 kompletnie żadnej synergii. Może do realizacji dźwięku ok ale do słuchania - dziękuję, postoję. 

Zachciało mi się przestrzeni, Chopina, wielkiej sceny. 

Pożyczyłem Grado Se60r i coś ciemnawo u góry, niby ok ale ciemno. Popytałem, poczytałem Inszygo spotkanie z ATH-AD700X i raz się żyje.

Wyszlo przezacnie. Ale!!!!!...

Te słuchawki jak i wspomniane Grado pomimo niskich ohmow potrzebują zapasu na wzmacniaczu (w V30- tryb high gain) bo w normalnym trybie grają z przyciemnioną górą. Owszem telefon je napędzi ale nie pozwoli na rozwinięcie skrzydeł.

Niestety przejściówkę od kolegi miałem na chwilę i teraz tęsknię za pełnią skuteczności tych słuchawek. 

Kierunek Perul, cała na przód.

 

 

Dzisiaj odpaliłem ATH na magickabelku made in @Perul - mniamniucha.

Kabel mimo małych rozmiarów wygląda przezacnie. Słuchawki kompletne.

 

Edytowane przez irek303
bo mało było
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

>50 ohmóf
Te mam i słuchałem: Musical fidelity MF - 100,
Te słuchałem: Koss Porta Pro, Musical fidelity MF 200B 

 

<50 ohmóf
Te mam i słuchałem: MeeAudio M6Pro, ATH-AD700X(+magickabelek by Perul)
Te słuchałem: Aune E1, Fisher Audio Etherna, Grado Se60r (+ magickabelek by Perul), Vsonic GR07(u mnie wylatają ze z uszóf i szwagier woli wersję Bass edytion), B&O H9
Te z forum: B&O H6, Philips Fidelio X1 oraz 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odkopuję.Polecam Sennhaiser PXC 480 z aktywną redukcją szumów.Jednym prostym trikiem można na nich odpalić DACA na najwyższych obrotach.Impedancja tu jest zmieniana za pomocą przełącznika.Od 45 do 150 ohm.Wystarczy podłączyć kabel do telefonu na włączonych 150 ohmach i potem wyłaczyć na 45 ohm.Telefon nadal odbiera sygnał na 150 ohm i Oszczędzamy układ redukcji szumów a cieszymy się pełną parą DACA😃.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
51 minut temu, Royal napisał:

Tak gra swietnie jak na telefon . Jednak DAPy z jego przedzialu cenowego brzmia wyraznie lepiej . Oczywiscie , jesli posiadamy dobre sluchawki . 

Teraz V30/G7 Thinq teraz ok 1000-1200 pln, w tym przedziale raczej nie ma za dużo lepiej grających DAPów o takich możliwościach.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Jaro54 napisał:

Teraz V30/G7 Thinq teraz ok 1000-1200 pln, w tym przedziale raczej nie ma za dużo lepiej grających DAPów o takich możliwościach.

Uzywki dx160 chodza po tyle , a gra to zdecydowanie lepiej . Mimo wszystko telefony LG gra super , ale w trybie 50 ohm , inaczej jest kiepsko 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 minut temu, Royal napisał:

Uzywki dx160 chodza po tyle , a gra to zdecydowanie lepiej . Mimo wszystko telefony LG gra super , ale w trybie 50 ohm , inaczej jest kiepsko 

To jest bzdura z tymi 50 Ohm bo jeśli masz niskoohmowe słuchawki to też gra ok. Funkcjonalność LG a DX 160 wyraźnie na korzyść LG a jakość dźwięku nie ma przepaści 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności