Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki do LG V30


Teramitzu

Pytanie

Cześć wszystkim,

Na początku chciałem nadmienić, że nie jestem audiofilem i wielkim znawcą sprzętu audio. Dlatego też znalazłem się tutaj ponieważ szukam słuchawek i liczę na pomoc z waszej strony.

 

Posiadam telefon LG V30 od tygodnia i szukam do niego odpowiednich słuchawek.

 

Te dołączone do zestawu wypadają mi z uszu. Z tego powodu wróciłem do swoich HTC Boom Sound, które były dołączone do HTC 10. Niestety słuchawki mi padły. To były najbardziej ergonomiczne słuchawki jakie posiadałem.

 

Preferuje słuchawki douszne, ale godne polecenia nauszne również mogę rozważyć.

 

Poszukałem troszkę i na razie nastawiam się nad:

 

Xiaomi Mi In-Ear Headphones Pro HD

 

 

XIAOMI PISTON V4

 

SONY MDR-XB50

 

Co o nich sądzicie?

Szukam czegoś do około 200 zł.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mam E10 i mam B&O i porównanie dźwięku obu jest bezzasadne. Jakbyś chciał Golfa porównać do Lexusa. I jeden jeździ i drugi. E10 to Golf wg mnie. Lata temu jakoś to grało ale dziś nie ma nawet startu do Chińczyków w cenie do 100 pln. A z tego co piszesz to raczej poszukujesz czegoś w rodzaju Pioneer CX-8 czyli subwoofer'a 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rozumiem że użyłeś DAC w trybie Hi-Gain czyli z przejściówką , bo to kompletnie zmienia dźwięk . Może Zero Audio Carbo Tenore , lekka V-ka i scena średnia , wygodne i malutkie .

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Użyłem DAC w taki sposób, w jaki najwyraźniej życzy sobie tego producent telefonu, czyli z Cresynami przemalowanymi na B&O :rolleyes: Zgaduję, że z impedancją 32, czyli o wejściu w tryb "pro" nie było mowy. Soniacze również mają 32 Ω (co ciekawe z jakiegoś powodu na tym samym poziomie głośności grają głośniej niż te dorzucane do zestawu, czyli możliwe że stockowe mają jednak więcej niż 32, ale na pewno mniej niż 50), więc nie dane mi było zasmakować  hi-gain. Przy czym jestem zaskoczony tym, że ten tryb ma w znaczący sposób zmieniać brzmienie. Wychodziłem z założenia, że to ma po prostu napędzać bardziej wymagające słuchawki, ale wszystkie parametry poza głośnością pozostają takie same. Tym bardziej przy kombinowaniu z jakimiś przejściówkami, które "oszukują" telefon.

 

W sumie jak już mam tego DACa, to przydałoby się wycisnąć z niego wszystko co się da, ale nie uśmiecha mi się zabawa z przejściówkami, dlatego w tej sytuacji celowałbym w doki z impedancją >50. Tak na szybko udało mi się namierzyć, że SoundMagic E50 i E80 tyle mają, ale same słuchawki nie mają jakichś szczególnie pozytywnych opinii i chyba nie za bardzo pasują do profilu, jakiego poszukuję. Te które zaproponowałeś w teorii spełniałyby kryteria, nawet pomimo wyjazdu poza budżet, no ale 16 Ω ucina temat ;)

 

Może faktycznie powinienem zapoznać się z tematem chińczyków, bo dotychczas jakoś nie traktowałem tego segmentu rynku poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

LG V30 jest w sferze moich zainteresowań (za sprawą wielu pochlebnych opinii na forum), mam wobec tego pytanie (nawiązujące do tematu wątku), a mianowicie czy nastawiać się na słuchanie wyłącznie po BT czy również po kablu (ale pobierając sygnał w gniazda USB-C).

 

Zaproponujcie kablowe rozwiązanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, TKR napisał:

Użyłem DAC w taki sposób, w jaki najwyraźniej życzy sobie tego producent telefonu, czyli z Cresynami przemalowanymi na B&O :rolleyes: Zgaduję, że z impedancją 32, czyli o wejściu w tryb "pro" nie było mowy. Soniacze również mają 32 Ω (co ciekawe z jakiegoś powodu na tym samym poziomie głośności grają głośniej niż te dorzucane do zestawu, czyli możliwe że stockowe mają jednak więcej niż 32, ale na pewno mniej niż 50), więc nie dane mi było zasmakować  hi-gain. Przy czym jestem zaskoczony tym, że ten tryb ma w znaczący sposób zmieniać brzmienie. Wychodziłem z założenia, że to ma po prostu napędzać bardziej wymagające słuchawki, ale wszystkie parametry poza głośnością pozostają takie same. Tym bardziej przy kombinowaniu z jakimiś przejściówkami, które "oszukują" telefon.

 

W sumie jak już mam tego DACa, to przydałoby się wycisnąć z niego wszystko co się da, ale nie uśmiecha mi się zabawa z przejściówkami, dlatego w tej sytuacji celowałbym w doki z impedancją >50. Tak na szybko udało mi się namierzyć, że SoundMagic E50 i E80 tyle mają, ale same słuchawki nie mają jakichś szczególnie pozytywnych opinii i chyba nie za bardzo pasują do profilu, jakiego poszukuję. Te które zaproponowałeś w teorii spełniałyby kryteria, nawet pomimo wyjazdu poza budżet, no ale 16 Ω ucina temat ;)

 

Może faktycznie powinienem zapoznać się z tematem chińczyków, bo dotychczas jakoś nie traktowałem tego segmentu rynku poważnie.

Dac trybie 50 ohm to kompletnie inne granie , ten niski gain to durnota LG , nie wiem po co to zrobili .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, markp napisał:

Bez sensu jest kupno LG V30 i słuchanie przez BT lub USB. Nie wykorzystasz w ten sposób największego atutu V30 czyli Quad DACa.

A słuchałeś? Chyba nie bo byś nie napisał tego co napisałeś. Oczywiście słuchawki muszą obsługiwać LDAC lub LDHC 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Okej, to jeszcze jedno konkretne pytanie. Czy ktoś może się wypowiedzieć w sprawie SoundMagic E50, już nawet nie w kontekście połączenia z V30? Natknąłem się z diametralnie rożne opinie. Z jednej strony w kilku testach m.in. tutaj

https://kropka.audio/test/sluchawki/recenzja-soundmagic-e50/2/

Wspomina się o tym, że słuchawki owszem mają sporo basu, ale trzymanego pod kontrolą, nie depczącego melodyki i wszystkich innych pasm. Natomiast na forum znajduję taką oto opinię

W której E50 występują w charakterze pozycji w zasadzie wyłącznie dla bassheadów. 

 

No to jak to w końcu jest z tą epięćdziesiątką, kontroluje bajerę czy basowa zalewajka? 

 

I jeszcze pytanie natury technicznej. E50 ma 51 Omh, czyli w zasadzie na styk tyle, ile jest potrzebne do postawienia DACa V30 w pełnej gotowości. W związku z tym czy wersja E50S z mikfrofonem i pilotem na kablu również się nada? Oficjalnie to oczywiście ta sama impedancja, ale zastawiam się czy dodatkowe opory na kablu nie wpływają na jej realne obniżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

V30 ma dla mnie dwie zalety (względem służbowego iPhona):

  1. jakość dźwięku (tak mówią);
  2. obsługa kart microSD (to oczywiście ma wiele telefonów i wszystkie rozważane DAP'y)

oraz dwie wady:

  1. muszę za niego zapłacić z własnej kieszeni;
  2. będę musiał nosić dwa urządzenia zamiast jednego (to oczywiście dotyczy każdej alternatywy dla iPhone'a). 

Mój podstawowy zestaw mobilny to:

  • źródło (teraz iPhone 8 ), ale rozważam FIIO M6 lub LG V30;
  • słuchawki z ANC (teraz QC 25), a za chwilę Panasonic RP-H605N (zamówione) lub inne bezprzewodowe.

Mam zatem pytanie: czy jest sens zastępować iPhone'a skoro 90% czasu będzie współpracować z RP-H605N po BT (słuchawki obsługują aptX HD oraz LDAC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, marek_m napisał:

V30 ma dla mnie dwie zalety (względem służbowego iPhona):

  1. jakość dźwięku (tak mówią);
  2. obsługa kart microSD (to oczywiście ma wiele telefonów i wszystkie rozważane DAP'y)

oraz dwie wady:

  1. muszę za niego zapłacić z własnej kieszeni;
  2. będę musiał nosić dwa urządzenia zamiast jednego (to oczywiście dotyczy każdej alternatywy dla iPhone'a). 

Mój podstawowy zestaw mobilny to:

  • źródło (teraz iPhone 8 ), ale rozważam FIIO M6 lub LG V30;
  • słuchawki z ANC (teraz QC 25), a za chwilę Panasonic RP-H605N (zamówione) lub inne bezprzewodowe.

Mam zatem pytanie: czy jest sens zastępować iPhone'a skoro 90% czasu będzie współpracować z RP-H605N po BT (słuchawki obsługują aptX HD oraz LDAC).

Ale Iphone nie obsługuje ani aptX HD ani LDAC i tak na długo już zostanie, więc jakość dźwięku sporo gorsza. LDAC pozwala spokojnie zamienić słuchawki przewodowe na bezprzewodowe, różnica w dżwięku (V30/G7 ThinQ) jest pomijalna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Jaro54 napisał:

Ale Iphone nie obsługuje ani aptX HD ani LDAC i tak na długo już zostanie...

 

Zdaję sobie z tego sprawę. Zastanawiam się jedynie, czy w moim przypadku (słuchawki z ANC) korzyść (jakość audio) będzie wystarczająca aby zrównoważyć minusy (dodatkowy koszt i konieczność noszenia drugiego urządzenia).

 

Godzinę temu, Jaro54 napisał:

...różnica w dżwięku (V30/G7 ThinQ) jest pomijalna.

 

Jeżeli tak, to pewnie praktyczniej będzie wybrać urządzenie nowsze, tzn. G7 ThinQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 minut temu, marek_m napisał:

 

Zdaję sobie z tego sprawę. Zastanawiam się jedynie, czy w moim przypadku (słuchawki z ANC) korzyść (jakość audio) będzie wystarczająca aby zrównoważyć minusy (dodatkowy koszt i konieczność noszenia drugiego urządzenia).

 

 

Jeżeli tak, to pewnie praktyczniej będzie wybrać urządzenie nowsze, tzn. G7 ThinQ.

Jeśli tylko za dap będzie pracować, nie warto przepłacać, chyba, że jesteś wrogiem Oledów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 6.04.2019 o 23:01, Jaro54 napisał:

Mam E10 i mam B&O i porównanie dźwięku obu jest bezzasadne. Jakbyś chciał Golfa porównać do Lexusa. I jeden jeździ i drugi. E10 to Golf wg mnie. Lata temu jakoś to grało ale dziś nie ma nawet startu do Chińczyków w cenie do 100 pln. A z tego co piszesz to raczej poszukujesz czegoś w rodzaju Pioneer CX-8 czyli subwoofer'a 

 

Są Golfy do których większość Lexusów nie ma startu: https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-golf-2-0-tsi-300-km-golf-r-ID6BD9sB.html#c5afd36ef3

;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, ichris napisał:

 

Są Golfy do których większość Lexusów nie ma startu: https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-golf-2-0-tsi-300-km-golf-r-ID6BD9sB.html#c5afd36ef3

;)

Właśnie takie są te Pioneer CX-8 które Ci zaproponowałem. Mimo wszystko wolałbym Lexusa :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na święta wziąłem zestaw V30 + te słuchawki co dodawali. Zgrałem muzykę na kartę (kupiłem 256 GB) i myślałem, że się wykrwawię przez uszy. Na co dzień słucham to co w sygnaturze i sporo lamp przerobiłem w stereo i jakoś mnie odrzuciło. Myślę nad czymś małym przenośnym, może nie za 10 tyś ale żeby coś grało. Kiedyś tak chyba nie miałem, że wszędzie musiałem mieć wysoki poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Chcheckitout napisał:

Na święta wziąłem zestaw V30 + te słuchawki co dodawali. Zgrałem muzykę na kartę (kupiłem 256 GB) i myślałem, że się wykrwawię przez uszy. Na co dzień słucham to co w sygnaturze i sporo lamp przerobiłem w stereo i jakoś mnie odrzuciło. Myślę nad czymś małym przenośnym, może nie za 10 tyś ale żeby coś grało. Kiedyś tak chyba nie miałem, że wszędzie musiałem mieć wysoki poziom.

 

Nie wiem co tam dają do V30 ale sekcja audio w LG-ach brzmi bardzo przyzwoicie. Fakt, że G7 gra dość jasno ale krwawienie z uszu ... hmm ...

Poeksperymentuj z ciemnymi dokami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Musical Fidelity MF100 z Amazon.de za ok. 57 euro. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
29 minut temu, Pablo79 napisał:

Jaro, dziękuję za pomoc.

Teraz kosztują 77,45 €.

P.S.

Mogą być też wokółuszne.

Ważne, żeby były wygodne przy dłuższym odsłuchu.

Tu masz też te tańsze 

https://www.amazon.de/gp/offer-listing/B00GMM103Q/ref=olp_f_new?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&keywords=musical+fidelity+mf100&qid=1556104945&s=gateway&sr=8-1-fkmrnull&f_new=true

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 minut temu, Pablo79 napisał:

Czy porównywałeś je z CAL!2 na V30?

Cenowo są porównywalne (CAL!2 bywa i po 200 zł).

Nie porownywałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności