Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki do LG V30


Teramitzu

Pytanie

Cześć wszystkim,

Na początku chciałem nadmienić, że nie jestem audiofilem i wielkim znawcą sprzętu audio. Dlatego też znalazłem się tutaj ponieważ szukam słuchawek i liczę na pomoc z waszej strony.

 

Posiadam telefon LG V30 od tygodnia i szukam do niego odpowiednich słuchawek.

 

Te dołączone do zestawu wypadają mi z uszu. Z tego powodu wróciłem do swoich HTC Boom Sound, które były dołączone do HTC 10. Niestety słuchawki mi padły. To były najbardziej ergonomiczne słuchawki jakie posiadałem.

 

Preferuje słuchawki douszne, ale godne polecenia nauszne również mogę rozważyć.

 

Poszukałem troszkę i na razie nastawiam się nad:

 

Xiaomi Mi In-Ear Headphones Pro HD

 

 

XIAOMI PISTON V4

 

SONY MDR-XB50

 

Co o nich sądzicie?

Szukam czegoś do około 200 zł.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Podepnę się pod temat bo już mi głowa puchnie od tego dobierania.

Najpierw ważne dla mnie ustalenia i fakty:

1. Dopiero w trybie high gain (jakoś tak)ten telefon gra jak należy i z pełnią swojego  potencjału ( sugeruję się faktem po odpaleniu M6 Pro w aux oraz videorecenzjami na youtube oraz wieloma opisami na tutejszym zacnym, jedynie słusznym Forum i innych "podrzędnych" ;-))- zupełnie nie rozumiem  dlaczego nie ma switcha w formie suwaka w apce.

2. Odkryłem-ta daaaa- że Mee Audio M6 Pro przy ściszonym do zera suwaku pozwala na włączenie trybu AUX bez odpinania słuchawek - bez korektora wiele tu brakuje - to co prawda monitory - i tak je lubię

3. Potrzebne słuchawki o imped. 50ohm i wincej- by zrealizować punkt. 1 i nie ma znaczenia czy to doki czy nauszniki.

4. Budżet 300-400PLN (w porywach do 600PLN- nooo... może 700)

5. Pod pełny przedział muzyczny - w razie czego jest korektor. Fajnie gdy jest powietrze, dobra scena, bas konkretny i szybki ale z odrobiną mięsa. No po prostu wszystkomające.

6. Na razie wyglądam za MF-100 i 200, 200B- ale chcę potwierdzić, że odpalają tryb high gain, - pomysły się kończą a moja zajawka ma kryzys.

7. Słuchawki z zestawu mają dziurę na środku-dosłownie i w przenośni do uszu-więc zostają w pudełeczku.

 

Nie trzeba odpowiadać wg puntów-one są dla mnie ułatwieniem w precyzowaniu pogmatwanego tematu: dobór słuchawek.

Będę dźwięczny za pomoc.

 

Edytowane przez irek303
za mało było
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, irek303 napisał:

Podepnę się pod temat bo już mi głowa puchnie od tego dobierania.

Najpierw ważne dla mnie ustalenia i fakty:

1. Dopiero w trybie high gain (jakoś tak)ten telefon gra jak należy i z pełnią swojego  potencjału ( sugeruję się faktem po odpaleniu M6 Pro w aux oraz videorecenzjami na youtube oraz wieloma opisami na tutejszym zacnym, jedynie słusznym Forum i innych "podrzędnych" ;-))- zupełnie nie rozumiem  dlaczego nie ma switcha w formie suwaka w apce.

2. Odkryłem-ta daaaa- że Mee Audio M6 Pro przy ściszonym do zera suwaku pozwala na włączenie trybu AUX bez odpinania słuchawek - bez korektora wiele tu brakuje - to co prawda monitory - i tak je lubię

3. Potrzebne słuchawki o imped. 50ohm i wincej- by zrealizować punkt. 1 i nie ma znaczenia czy to doki czy nauszniki.

4. Budżet 300-400PLN (w porywach do 600PLN- nooo... może 700)

5. Pod pełny przedział muzyczny - w razie czego jest korektor. Fajnie gdy jest powietrze, dobra scena, bas konkretny i szybki ale z odrobiną mięsa. No po prostu wszystkomające.

6. Na razie wyglądam za MF-100 i 200, 200B- ale chcę potwierdzić, że odpalają tryb high gain, - pomysły się kończą a moja zajawka ma kryzys.

7. Słuchawki z zestawu mają dziurę na środku-dosłownie i w przenośni do uszu-więc zostają w pudełeczku.

 

Nie trzeba odpowiadać wg puntów-one są dla mnie ułatwieniem w precyzowaniu pogmatwanego tematu: dobór słuchawek.

Będę dźwięczny za pomoc.

 

Zarówno MF100 jak i MF200B jakie mam odpalają HG.I mnie sie podoba granie MF. Jeśli MeeAudio M6Pro ci pasuje MF100 będzie dobrym wyborem (M6Pro też mam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, irek303 napisał:

 

1. Dopiero w trybie high gain (jakoś tak)ten telefon gra jak należy i z pełnią swojego  potencjału ( sugeruję się faktem po odpaleniu M6 Pro w aux oraz videorecenzjami na youtube oraz wieloma opisami na tutejszym zacnym, jedynie słusznym Forum i innych "podrzędnych" ;-))- zupełnie nie rozumiem  dlaczego nie ma switcha w formie suwaka w apce. 

 

 

 

Niekoniecznie. Na słuchawkach, które nie potrzebują dużo prądu różnica może być marginalna, albo w ogóle pozostawać w sferze autosugestii.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na niskohmowych - Synheiser Mommentum in Ear i E10 są ciemne i grają jak spod koca, zresztą odnoszę wrażenie, że brakuje im napędu- kitowe grały znacznie lepiej . Nie mam możliwości zagrania na czymś innym ale po M6 byłem zdziwiony, że jest nie tyle głośniej co ogólnie lepiej. Zapewne te doki nie zgrywają się z V30 i stąd to przymulenie. Wszędzie polecane są Aune E1, ale mnie kieruje czutka w kierunku powyżej 50 ohm i tu chcę zostać.

Rozumiem Jaro, że MF i V30 to dobrana para? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie jest dobrze, jest bardzo dobrze

A E10 to bardzo zamulone słuchawki, kiedyś mi się wydawały fajne, ale teraz uważam, że powinny kosztować mniej niż połowę swojej ceny

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zamówiłem przed chwilą MF-100 i teraz czekam. Takstary też były brane pod uwagę-ale ze względu na mało środka i mocną korektę szukałem dalej. Ale nie zamykajmy tematu ponieważ jest bardzo mało na temat synergizujących słuchawek z V30. Zazwyczaj to tylko "jaki ten fon nie jest ekstra" albo "tylko Aune E1"- i to wszystko? -no nie!, nie wszystko. Nie kwestionuję tych tez ale ograniczać się w tak bogatym świecie do kilku zaledwie propozycji- szkoda tej całej wiedzy i pasji. Pod koniec można się pokusić o zestawienie  z podziałem na nisko i wysokoohmowe (>50).

To co?- dobieramy dalej 😉

Ponoć AKG 702 też się lubieją - ktoś może potwierdzić?

Edytowane przez irek303
za mało było
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

B&O h6 grają fantastycznie z V30, ale one się w ogóle lubią z SABRE. Przestrzennie detalicznie, z dobrą podstawą basową. No fajnie po prostu :)

 

W tych cenach w jakich można je dorwać używane, te słuchawki IMHO mają niewielką konkurencję do 500PLN. Trochę tego odsłuchałem i wychodzi mi, że żeby wykonać w tym momencie krok w górę jeśli chodzi o SQ to musiałbym dorzucić tak z 1k i poruszać się nadal wśród używek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
21 godzin temu, irek303 napisał:

Ponoć AKG 702 też się lubieją - ktoś może potwierdzić?

Miałem V20 i MX4 Pro (podobne układy do V30) i K702 nie grały zbyt dobrze. One potrzebują mocniejszego i cieplejszego źródła. No chyba, że lubisz sterylne i płaskie granie - wtedy faktycznie K702 może by Ci podeszły. Bardzo lubię te słuchawki, ale wg mnie ewidentnie brakuje im dynamiki jak się je podepnie do takiego źródła.

Myślałeś nad Fidelio X1/X2? Podobno bardzo dobre słuchawki, niestety nie miałem okazji posłuchać. @chico99, pomóż ;)

Edytowane przez Najner
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fidelio?- nie, nie brałem pod uwagę. Poniżej 50ohm. Zresztą mam uczulenie ma wyraz Philips.

Z tego co wyczytalem należy im zafundować nowy drut i dopiero zaczynają rozmawiać.

Najer. Co do k702 - nie potwierdzasz synergii z V30?- no to te słuchawki mamy z bani. 

 

Poczekamy na udany związek podopiecznego chico99 z Fidelkami- teraz to X2.

Edytowane przez irek303
bo mało było
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Na życzenie …

Fidelio X1 (srebrny kabelek) w parze z LG V30 – moje obserwacje.

Obowiązkowo, kto jak tam chce, przełączamy V30-kę w tryb wyższej mocy. Ja to uczyniłem magicznym kabelkiem @Perula. W trybie standardowym telefon nie radzi sobie z X1.

Muzykalny i funowy duet. Bas z niskim zejściem i bogatą fakturą. Cofnięta ale gładka i wyrazista średnica. Cudownie miodne kobiece wokale, których od zawsze byłem zwolennikiem.

Nie tylko wokali zresztą.  Ale ad rem …

Góra spokojna i łagodna, nie pozbawiona detalu, słabo rozciągnięta. Scena szeroka, efektowna, niezbyt głęboka. Braki w holografii i pozycjonowaniu.

V30 zagrała z X1 jak rasowy DAP, dźwiękiem otwartym i przestronnym, z rozmachem i przytupem.

Miałem X1 założyć na 15 minut i przelecieć kilka moich testowych kawałków. Nie skończyło się na tym. Wsiąkłem. Siedziałem ponad 2h na Tidalu, oglądałem tenis i pisałem to co teraz czytacie. 

Kolejny wniosek. Nie jest to może techniczne granie na wysokim poziomie ale wciąga i pozwala na relaks. Nie wymagajmy też zbyt wiele od tej parki, to przecież tylko telefon i nauszniki za kilkaset złotych.

O ergonomii X1 nie będę się rozwodził. Kto miał lub ma, to sam wie. Kto nie miał, to powiem krótko,

2h z X1 na głowie to tyle co nic. Odpoczynek i wygoda.

Już trochę, w życiu, słyszałem różnych rzeczy ale jak zapodałem Nick Cave / Kylie Minogue - Where The Wild Roses Grow to kapcie mi spadły …

Jeśli ktoś szuka niedrogich nauszników do V30 i preferuje rozrywkowe granie, to szczerze polecam.

ok.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, irek303 napisał:

Fidelio X1 i 2 wchodzą do synergizującego grona ( z dołączoną przejściowka do odpalenia w high gain).

Asortymencik rośnie i o to to to chodzi.

Czasami mam ochotę na takie funowe granie - browarek i płynę.

 

U mnie raczej - wine and flow - ale w sumie na jedno wychodzi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności