Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki do LG V30


Teramitzu

Pytanie

Cześć wszystkim,

Na początku chciałem nadmienić, że nie jestem audiofilem i wielkim znawcą sprzętu audio. Dlatego też znalazłem się tutaj ponieważ szukam słuchawek i liczę na pomoc z waszej strony.

 

Posiadam telefon LG V30 od tygodnia i szukam do niego odpowiednich słuchawek.

 

Te dołączone do zestawu wypadają mi z uszu. Z tego powodu wróciłem do swoich HTC Boom Sound, które były dołączone do HTC 10. Niestety słuchawki mi padły. To były najbardziej ergonomiczne słuchawki jakie posiadałem.

 

Preferuje słuchawki douszne, ale godne polecenia nauszne również mogę rozważyć.

 

Poszukałem troszkę i na razie nastawiam się nad:

 

Xiaomi Mi In-Ear Headphones Pro HD

 

 

XIAOMI PISTON V4

 

SONY MDR-XB50

 

Co o nich sądzicie?

Szukam czegoś do około 200 zł.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mając taki sprzęt (całkiem nietani) szarpnij się chociaż na dokanałówki Aune E1. Możesz z przejściówką co uruchomi chociaż tryb AUX. Ewentualnie całkiem fajnie grają z nim FiiO FH-1. Obie te pary doków opisuje szczegółowo Maciux z kropka.audio.  Te od LG V30 odłóż na półkę lub do szuflady.

To rada "audiofańska". Ewentualnie zajrzyj do działu Tanie słuchawki z Chin, może coś tam znajdziesz.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Moim zdaniem w budżecie aune e1 kupowanie słuchawek bez wymiennego kabla to patologia
Nie bądź taki patolog. Chyba ich nie słuchałeś.

To jak z audiofilskim wzmacniaczem. Ma tylko gałkę Volume. Żadnych polepszaczy. Drogi jak cholera. I gra lepiej niż zabawki z wodotryskami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To weź Meeaudio M6Pro, tanio i kabel wymienny. A też nieźle grają 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, Jaro54 napisał:

To weź Meeaudio M6Pro, tanio i kabel wymienny. A też nieźle grają 

Nie za chude ? To lepiej FiiO FH-1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, Lord Rayden napisał:

Nie za chude ? To lepiej FiiO FH-1. 

Ale 220 pln w kieszeni na 4 kable zostaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
34 minuty temu, Czoken napisał:

Nie chodzi o dźwięk tylko o to, że się robi problematyczne w momencie gdy kabel umrze, a w słuchawkach mobilnych umrze prędzej czy później

Jak będziesz odpowiednio go traktował to nie umrze bez powodu. Kabelek w Aune E1 słaby nie jest, jest wzmacniany kevlarem i do tej pory chyba nie było nawet reklamacji.

Może się okazać, że prędzej umrze ten LG albo zmienisz telefon.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wobec tego dla mnie patologią jest kupowanie audiosmartfona LG V30 w cenie od 2000 do 2600 zl a dobieranie do niego słuchawek za 200 zl. Jeśli nie zależy nam na audio a na innych aspektach, można kupić Note 8 albo H 20 Pro albo coś innego. Z dobrym aparatem (jeśli tego chcemy) albo mocą do grania w gry.

 

Z takim nastawieniem , kup na Allegro słuchawki firmowane przez AKG do S8, Note 8. Koszt ze 30 zł, całkiem poprawne granie. Pewnie wystarczą.  Jak lubisz pchełki to proponuję VE Monk Espresso Edition (odpalą wzmacniacz na tryb High Gain) za 100 zl albo bardzo wygodne doki SM PL 30 Plus za 120 zł.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 godzin temu, Teramitzu napisał:

Panowie, budżet do 200 zł :).

Znacie się na sprzęcie więc...

Dla mnie patologią jest kupowanie słuchawek za 600 zł gdzie trzeba jeszcze zmieniać kable.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

 

Ale od 600zł to zaczynają się dopiero przyzwoite kable.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dołóż i poszukaj używanych Vsonic GR07. Zwykłe, albo w wersji Bass Edition. Grają w połączeniu z V30 jak niejedne iemy za 1k. Cena tylko, żebyś miał punkt odniesienia, bo znam wiele gorszych iemów za sporo więcej.

 

Aune E1 to świetne iemy, ale nie słuchałem ich z V30, a ergonomicznie GR07 biją E1 na głowę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dołóż i poszukaj używanych Vsonic GR07. Zwykłe, albo w wersji Bass Edition. Grają w połączeniu z V30 jak niejedne iemy za 1k. Cena tylko, żebyś miał punkt odniesienia, bo znam wiele gorszych iemów za sporo więcej.
 
Aune E1 to świetne iemy, ale nie słuchałem ich z V30, a ergonomicznie GR07 biją E1 na głowę.
 
Widzę, że Vsonic oraz Aune są w takiej samej cenie. Ciekawe, które lepiej się trzymają ucha. Wiesz może gdzie w Łodzi można je obejrzeć?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 godzin temu, Czoken napisał:

Moim zdaniem w budżecie aune e1 kupowanie słuchawek bez wymiennego kabla to patologia

 

Akurat 'troszkę' źle trafiłeś z tymi E1, bo na kilkaset sprzedanych sztuk żadna nie miała uszkodzonego kabla :D Nie muszę mówić, że na słuchawki, a już szczególnie dokanałowe jest to coś niespotykanego. Właśnie odpinany kabel i uszkodzenia gniazd / wtyków powodowałby tu znacznie częstsze awarie i jego brak okazuje się - z perspektywy czasu - plusem ;)

 

8 minut temu, all999 napisał:

Dołóż i poszukaj używanych Vsonic GR07. Zwykłe, albo w wersji Bass Edition. Grają w połączeniu z V30 jak niejedne iemy za 1k. Cena tylko, żebyś miał punkt odniesienia, bo znam wiele gorszych iemów za sporo więcej.

 

Aune E1 to świetne iemy, ale nie słuchałem ich z V30, a ergonomicznie GR07 biją E1 na głowę.

 

 

Pod kątem ergonomii E1 chyba są najbezpieczniejsze i najmniej problematyczne. Co w budowie GR07 jest lepszego? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Być może Mp3Store je jeszcze ma, ale jeśli chcesz nowe, to chyba sporo taniej zamówić na Ali. GR07 trzymają się w uchu lepiej od Aune i ergonomicznie to jedne z najwygodniejszych słuchawek ever. Oczywiście to kwestia indywidualna.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do E1 można założyć zausznice plastikowe czy gumowe (tak używam) i mamy słuchawki OTE.

 

Nie wiem czy GR07 nie będą za "chude" w dżwięku do V30. Poza tym E1 lepiej izolują.

Taniej i akceptowalnie muzycznie SM PL30 Plus. Megawygodne i izolujące.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

 

 

Do E1 można założyć zausznice plastikowe czy gumowe (tak używam) i mamy słuchawki OTE.

 

Nie wiem czy GR07 nie będą za "chude" w dżwięku do V30. Poza tym E1 lepiej izolują.

Taniej i akceptowalnie muzycznie SM PL30 Plus. Megawygodne i izolujące.

 

Mam zupełnie odwrotne spostrzeżenia. GR07 izolują lepiej niż E1. Wersja BE ma basu pod dostatkiem, nawet do elektroniki.

Kolejna kwestia, E1 są raczej zaprojektowane do noszenie kablem w dół. Generalnie na E1 rozważałbym tylko do domu, mobilnie GR07 sprawdzą się dużo lepiej.

 

E1 są super, ale konstrukcyjnie nie są to najlepiej przemyślane słuchawki.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

E1 spokojnie można nosić z zausznicami choć projektowane są oczywiście do kabla w dół. 

Do 07 pewnie dobrze dobrałeś tipsy (masz wprawę !). Ja ostatnio próbowałem BE Brunneriusa i jakoś się z nimi nie zaprzyjażniłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, Mayster napisał:

 

Akurat 'troszkę' źle trafiłeś z tymi E1, bo na kilkaset sprzedanych sztuk żadna nie miała uszkodzonego kabla :D Nie muszę mówić, że na słuchawki, a już szczególnie dokanałowe jest to coś niespotykanego. Właśnie odpinany kabel i uszkodzenia gniazd / wtyków powodowałby tu znacznie częstsze awarie i jego brak okazuje się - z perspektywy czasu - plusem ;)

Kurde przestańcie mnie kusić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie rozumiem, waszego problemu, chce do 200, to dajmy do 200zl. Po co brnac w sluchawki za 500-700zl skoro budzet to 200? skad ma wyczarowac reszte? Moze niech sprzeda v30 to bedzie na sluchawki :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 minut temu, Przemi napisał:

Nie rozumiem, waszego problemu, chce do 200, to dajmy do 200zl. Po co brnac w sluchawki za 500-700zl skoro budzet to 200? skad ma wyczarowac reszte? Moze niech sprzeda v30 to bedzie na sluchawki :D 

Stać go na LG V30 to stać i na słuchawki. Na forum dostępnych jest wiele używek.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odkopuję temat, bo kupiłem V30 i jestem negatywnie zaskoczony jakością dołączonych słuchawek. W telefonie, którego jednym z najmocniejszych punktów mają być właściwości audio, wydawałoby się logiczne dołączanie słuchawek korzystających z tych właściwości. Szczególnie w sprzęcie, który startował pułapu cenowego prawie 4 tys. No ale LG uznało, że wystarczy na chińskie Cresyny przykleić logo B&O. No niestety, nie wystarczy.
Te słuchawki są nieudane już na etapie ergonomii, przynajmniej ja nie jestem w stanie uzyskać w nich porządnego seala nawet na największych tipach i przy byle ruchu po prostu wysuwają się z kanału słuchowego. No ale powiedzmy, że słuchamy leżąc nieruchomo i tu niestety rozczarowań ciąg dalszy. Z tych kilku kombinacji ustawień DACa w V30, we wszystkich przypadkach dołączone słuchawki grają cicho, płasko, bez dynamiki, z nienaturalnie podkręconą górą. Generalnie mam wrażenie, że DAC to tym słuchawkom bardziej przeszkadza niż pomaga, bo z wyłączonym brzmią już trochę bardziej wyraziście.

W związku z tym zmuszony jestem poszukać jakichś innych doków. W domu mam jeszcze Sony MDR-EX650AP i tutaj jest już wyraźnie lepiej, ale do ideału nadal sporo brakuje, bo od początku w tym modelu mam problem ze zbyt ciężkim basem "przydeptującym" wokale i gitary, więc poszukiwania trwają.

Moje preferencje dźwiękowe nie są zbyt wysublimowane - lubię funowe, dynamiczne, angażujące brzmienie typu V. Nie przepadam za szeroką sceną, zdecydowanie wolę jak wszystkie sekcje i wokal znajdują się stosunkowo blisko siebie.

 

Z tego co na razie poczytałem, to często proponowaną parą do V30 są SoundMagic E10 i z opisów tych słuchawek wygląda na to, że to mniej więcej to, czego szukam. Cenowo też okej, bo chciałbym się zmieścić w kwocie 150 zł. Jedynie podkreślana w kilku miejscach szeroka scena trochę studzi mój zapał.

 

Ktoś ma jakieś inne propozycje przy takich kryteriach? (doki, charakterystyka brzmienia jak wyżej, budżet do 150 zł)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Obniż pułap cenowy bo jeśli wg ciebie B&O są gorsze od SM E10 to nie warto wydawać kasy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności