Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

QUAD ERA-1 słuchawki planarne


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, audionanik napisał:

 

Z hołków nie da się nawrócić (jeśli ktoś je wielbi).

 

Quady to nie są imo jasne słuchawki (raczej ar-h1 są).

 

Jeżeli ktoś uwielbia d8000 i nie słyszy ich wad, to i w quadach ich nie usłyszy.

 

Quady mają dopaloną średnicę (z dobrymi i złymi tego konsekwencjami).

 

Nie packają i nie mlaskają magnetostatycznie na górze (zaleta), ale...narazie tyle:D.

 


Quady, które nie są jasne i mają dopaloną średnicę :D Sprzedaję wszystko, dorzucam nerkę i kupuję tor, z którego ich słuchałeś :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ForeseenQuasar napisał:


Quady, które nie są jasne i mają dopaloną średnicę :D Sprzedaję wszystko, dorzucam nerkę i kupuję tor, z którego ich słuchałeś :D 

 

To Ci jeszcze dużo kasy zostanie :D 

One nie są jasne, góry jest w rozsądnej ilości i dobrze bilansuje się z dołem. Na padach skórkowych z dziurkami i tym torem co słuchał @audionanik i @Thar

Edytowane przez Jaworrr
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ForeseenQuasar napisał:


Quady, które nie są jasne i mają dopaloną średnicę :D Sprzedaję wszystko, dorzucam nerkę i kupuję tor, z którego ich słuchałeś :D 

Wszystkie elementy używane do budowy torów masz na zdjęciu (komp poza kadrem).

Wczoraj Księżyc znajdował się ok. 383 tysiące kilometrów od Ziemi, w fazie "garbaty", malejący; był to 19 dzień księżycowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, audionanik napisał:

 

 

Quady mają dopaloną średnicę (z dobrymi i złymi tego konsekwencjami).

 

Nie packają i nie mlaskają magnetostatycznie na górze (zaleta), ale...narazie tyle:D.

 

Co to znaczy że średnica dopalona? W sensie dociążona?

 

Ps. Następne Quady w komisie...

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Pawel_PK napisał:

Co to znaczy że średnica dopalona? W sensie dociążona?

Wyeksponowana i skupiająca na sobie uwagę; duża, podgrzana na lampową modłę przez co np. wszystkie cykające, dzwoniące, syczące dźwięki brzmią specyficznie:ph34r:

Edytowane przez audionanik
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiń proszę, ponieważ nie bardzo rozumiem co, w odniesieniu do Quad-ów, oznacza słowo "specyficznie"

MrC AC mają wyeskponowaną średnicę i tym sluchawkom można zarzucić trochę nienaturalne brzmienie, choć właśnie ich średnie brzmią kapitalnie, przekaż Quad-ów, oczywiście wg mnie, jest bardzo realistyczny, bardzo szczegółowy, słuchać każdy szmer, nieczystości, to nie typowe V-ki, gdzie cofnięta średnica "ukrywa" część przekazu, to raczej delikatne U, jednak daleko im do Aeon C, mimo, że można powiedzieć, że są techniczne, są również bardzo muzykalne

Edytowane przez coolmen77
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham Quadów drugi dzień skupiając się na cykających, dzwoniących, syczących dźwiękach i generalnie uznałbym je za naturalne w tym zakresie. Prawda te dźwięki nie są na pierwszym planie, nie wybiegają przed utwór i są bardziej częścią tła utworu. Ciągle słyszalną jednak. Quady nie popisują się technicznością ale dają wgląd w utwór jak ktoś tego szuka i skoncentruje się na detalach. Są przy tym muzykalne.

Być może to kwestia toru albo danych utworów to jak są nagrane i zrealizowane...

Edytowane przez Pawel_PK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w dalszym ciągu podtrzymuję swoje zdanie i preferuję jednak Quady na padach hybrydowych. Na skórkach jest czyściej, ale jednak góry jest dla mnie za dużo. Wokale na welurach też brzmią jak dla mnie lepiej. Wszystko pewnie zależy od toru, różnice między wpięciem ich do DX160 i do Arcama Rhead są bardzo wyraźne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Thar napisał:

A ja w dalszym ciągu podtrzymuję swoje zdanie i preferuję jednak Quady na padach hybrydowych. Na skórkach jest czyściej, ale jednak góry jest dla mnie za dużo. Wokale na welurach też brzmią jak dla mnie lepiej. Wszystko pewnie zależy od toru, różnice między wpięciem ich do DX160 i do Arcama Rhead są bardzo wyraźne.

Dla mnie hybrydowe pady są za małe, uszy dotykają materiału w środku :). Za bardzo miskowate się robią, preferuję skórę. Więcej też miejsca na ucho w środku.

W dniu 13.05.2020 o 15:24, audionanik napisał:

Wyeksponowana i skupiająca na sobie uwagę; duża, podgrzana na lampową modłę przez co np. wszystkie cykające, dzwoniące, syczące dźwięki brzmią specyficznie:ph34r:

Planujesz jakąś recenzyjkę popartą porównaniami do sprzętów na stole i stojakach ? :)

Rozumiem że czekasz aż pierwsze wrażenia się utrwalą i hajp ucichnie:)

Edytowane przez Pawel_PK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Thar napisał:

@Pawel_PK, czy mógłbyś porównać jak grają Quady na kabelku od Forzy względem kabla stockowego?

Niestety nie jestem w stanie tego stwierdzić. Kabel Forzy jest xlr a stock to SE. Aune też nie gra równoważnie i wiadomo że balans zawsze gra lepiej. Mogę jedynie posiłkować się jakimiś opiniami z innego forum gdzie ludzie twierdzili że stockowy jest przyzwoitej jakości. Względem Lavricables był gorszy ale ponoć przepaści nie ma...

 

Ja pograłem dzisiaj cały homeoffice z Hawków i Magni. Muszę przyznać że wróciłem do Quadów z przyjemnością, naprawdę dużą ku mojemu zdziwieniu :). Quady powiedziałbym że łapią wybitną synergię z Aune S6/S7 (pewnie hybryda Forzy też robi swoje).

 

Ciekaw jestem opinii bardziej doświadczonych i osłuchanych jak @audionanik ale jak na razie cisza. Czekają jakiegoś zmiłowania zamiast recenzję z prawdziwego zdarzenia sypnąć :)

Edytowane przez Pawel_PK
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawel_PK napisał:

 zamiast recenzję z prawdziwego zdarzenia sypnąć :)

Ja nigdy nie piszę recenzji, bo jak kiedyś wspominałem, boję się - w trakcie pisania prawdopodobnie umarłbym ze śmiechu.

Ponadto aby rzetelnie ocenić słuchawki (czy tam co innego) trzeba je posłuchać tak z tydzień na bidę, na różnych źródłach i wzmakach...a żeby jeszcze się chciało utkać z wniosków lub pomimo ich, recenzję, to trzeba za to wziąć pieniądze lub uzyskać inną korzyść. Dlatego nie pisałem, nie piszę i nigdy nie będę pisał recenzji.

Co do samych quadów - zdecydowana większość forumowiczów będzie z nich bardzo zadowolona - to mogę napisać z czystym sumieniem.

2 godziny temu, Pawel_PK napisał:

Ciekaw jestem opinii (...)  @audionanik

Nie jesteś; to również mogę napisać z czystym sumieniem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, audionanik napisał:

Ja nigdy nie piszę recenzji, bo jak kiedyś wspominałem, boję się - w trakcie pisania prawdopodobnie umarłbym ze śmiechu.

Ponadto aby rzetelnie ocenić słuchawki (czy tam co innego) trzeba je posłuchać tak z tydzień na bidę, na różnych źródłach i wzmakach...a żeby jeszcze się chciało utkać z wniosków lub pomimo ich, recenzję, to trzeba za to wziąć pieniądze lub uzyskać inną korzyść. Dlatego nie pisałem, nie piszę i nigdy nie będę pisał recenzji.

Co do samych quadów - zdecydowana większość forumowiczów będzie z nich bardzo zadowolona - to mogę napisać z czystym sumieniem.

Łał, iloma zdaniami i wątkami można zastąpić słowo "chusteczkowe". :o 

9 godzin temu, audionanik napisał:

Nie jesteś; to również mogę napisać z czystym sumieniem.

@audionanik się kryguje, to ja napiszę - grają jak słuchawki z okolic 10kzł.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Damix Hifimany HE560 w ogóle nie są ciepłe imho. Bardzo neutralne, spory detal i dobra mikrodynamika. Scenicznie jak dla mnie takie se, jedni mówią, że mają sporą scene, ale dla mnie jakaś specjalna nie jest. Za to na pewno wysoka. Polecam do nich ciepłe źródło z dobrą podstawą basową.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie wytrzymałem i w związku z obowiązującą promocją na Hififreaks, po przeczytaniu recenzji i opinii tutaj, zamówiłem Quady :) Mając nadzieje, na otwartą, lepszą wersje moich zamkniętych Aeonów 2C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności