Skocz do zawartości

QUAD ERA-1 słuchawki planarne


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

Aune S6/S7 iskrzącej góry nie uświadczyłem. Podobnie jak IFI IDSD micro BL + Aune S7. Z tym że już je 3 tydzień grzeję. Wydaje mi się że w recenzji którą załączyłem wcześniej gość mówił że iskrzyły na początku i po około 50h się uspokoiły.

Edytowane przez Pawel_PK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Thar napisał:

Ktoś miał okazję sprawdzić, jak grają bezpośrednio z dapa? Teoretycznie na papierze nie są to wielcy prądożercy.


Jeżeli chodzi o głośność to bez problemu, na bieda-DAPie Shanlingu M0 odkręcam na 75%, z ciekawości sprawdziłem na iPodzie T4 - podobnie

A jeżeli chodzi o wysterowanie... M0 -> ZENek Duo(potencjometr tak na godzinie 1) powiększa scenę, podaje dźwięk mniej zbity i bas jest lepszy - lepiej rozciągnięty i dół pasma też lepiej wychodzi. Na ile to wpływ większej mocy a na ile narzut wzmaka? Nie wiem. Myślę, że z bardziej klasowego sprzętu jak DX160 powinno być ok, chociaż nie mam jak sprawdzić. 😶

Jak się skończy kwarantanna to pojeżdżę poszukać dla nich dobrego źródła, mają potencjał 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2020 o 20:50, Thar napisał:

Ktoś miał okazję sprawdzić, jak grają bezpośrednio z dapa? Teoretycznie na papierze nie są to wielcy prądożercy.

 

Dapa nie mam ale mam V30 pod ręką i zdecydowanie nie daje rady Quadom. Głośność maks i jest jeszcze ciut za cicho poza tym grają anemicznie i bas jest słaby w porównaniu do stacjonarki.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pawel_PK napisał:

@ForeseenQuasar, @Karmazynowy Panowie może jakaś mała recenzyjka? Jak odczucia i odsłuchy?


Pewnie coś napiszę jak znajdę chwilę :) Na razie chciałbym się któregoś dnia wyspać. Nie zauważyłem na razie wpływu wygrzewania, raczej głowa mi się dostosowała. No i na razie wszystko zgadza się z tym co pisałem wcześniej. Nie przeszkadza mi w żadną stronę jasność góry (bez używania EQ), nadal wolałbym trochę cieplejszy dół. Tak to bez zastrzeżeń, nie czuję potrzeby zmiany słuchawek, prędzej DACa/AMPa :) (może Burson, może jakieś AudioGD, może lampa? Trzeba będzie pojechać gdzieś na odsłuchy kiedyś)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzaj padów ma  duży wpływ na dźwięk być może stąd takie różnice w postrzeganiu tych słuchawek. Inaczej układają się posczególne zakresy w zależniości od tego czy zastosowane są pady hybrydowe czy skórzane.

 

https://reference-audio-analyzer.pro/en/title-report.php?id=2236&page=quad-hybride

 

Na skórzanych padach są cieplejsze, jest więcej dołu i zdejmują trochę góry

https://reference-audio-analyzer.pro/en/user-report.php?id=2237&page=hp-quad-leater

https://reference-audio-analyzer.pro/en/report/hp/quad-leater.php

 

Więcej wysokich, z widocznym peakiem i mniejszym basem są na hybrydowych padach.

 

https://reference-audio-analyzer.pro/en/user-report.php?id=2236&page=hp-quad-hybride

https://reference-audio-analyzer.pro/en/report/hp/quad-hybride.php

 

Do tej pory słuchałem tylko na skórzanych. Przerzucę się na kilka dni na hybrydy i dam znać :)

 

PS Awansowałem na klikacza! :)

Edytowane przez Pawel_PK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2020 o 19:02, Hustler napisał:

A jak pod względem sceny wypadają te słuchawki? Może jakieś porównanie do AKG K712 PRO, Fidelio X2 albo NightHawków?


Hej.

W porównaniu do X2HR. Scenicznie jeżeli chodzi o różnicę w rozmiarze nie ma przepaści. Za to przy przełączaniu A/B  czuć, że dźwięki na X2 są ciaśniej zlepione, Quady dużo sprawniej osadzają poszczególne źródła w aksamicie czerni. Przez to subiektywnie wydają się być bardziej klasowe jeżeli chodzi kreowaną przestrzeń. 

Największe i najczytelniejsze różnice - po przełączeniu na X2 czuć cyfrowość góry, jest bardziej elektroniczna, a soprany brzmią sztucznie. Znika naturalność dźwięku. X2 też bardziej Vkują(a one i tak są dosyć równe) - po przejściu na Quady rzuca się odchudzenie midbasu - i to bardzo wyraźnie. Jest to kompensowane znaaaacznie lepszym zejściem w subbas. Przełączanie się A/B jest w ogóle dosyć bolesne w tym przypadku, te grania są inne. O ile po wygrzaniu głowy do Quadów i ich równej prezencji właściwie nic mi w nich nie przeszkadza, nawet nie mam chęci poprawy niczego, o tyle przy częstych zmianach prosiłoby się o więcej dołu z zachowaniem ich świetnej jakości. Poza midbasem, reszta pasm to zdecydowana supremacja kwalitatywna Quadów :)  

Takie krótkie zebranie różnic. Jeżeli byś chciał, żebym odniósł się np do jakiś konkretnych utworów to daj znać ;) 

  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od godziny próbuje coś rozsądnego sklecić ale nie bardzo wychodzi - ależ one są dobre! Naturalność dźwięku, jak napisał @ForeseenQuasar, to dwa słowa, które najlepiej oddają ich przekaz. Tu nie ma nic ba pokaz, pięknie ułożona scena, bez problemu można ustawić gdzie wokal, chórki i reszta zespołu, a sam wokal to poezja dźwięku! Czysciutko, góra jasna ale bez żadnych peak-ów, midbas, jak trzeba potrafi wybrzmieć. Doskonałe słuchawki.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, coolmen77 napisał:

Od godziny próbuje coś rozsądnego sklecić ale nie bardzo wychodzi - ależ one są dobre! Naturalność dźwięku, jak napisał @ForeseenQuasar, to dwa słowa, które najlepiej oddają ich przekaz. Tu nie ma nic ba pokaz, pięknie ułożona scena, bez problemu można ustawić gdzie wokal, chórki i reszta zespołu, a sam wokal to poezja dźwięku! Czysciutko, góra jasna ale bez żadnych peak-ów, midbas, jak trzeba potrafi wybrzmieć. Doskonałe słuchawki.

 

Na czym słuchasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UAPP na V40 z Mojo

Muszę też łyżkę dziegciu wlać - przy pierwszym wyjmowaniu kabla niemal nie wyrwałem lewego gniazda! Delikatnie włożyłem je z powrotem ale jest luźne tzn delikatnie wchodzi w obudowę przy wpinaniu kabla, przy wyciąganiu wskakuje na swoje miejsce. Cale szczęście już nie wychodzi całkiem. Napisałem do supporta o wymianę, zobaczymy co z tego wyjdzie 😕

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎02‎.‎05‎.‎2020 o 01:13, coolmen77 napisał:

Od godziny próbuje coś rozsądnego sklecić ale nie bardzo wychodzi - ależ one są dobre! Naturalność dźwięku, jak napisał @ForeseenQuasar, to dwa słowa, które najlepiej oddają ich przekaz. Tu nie ma nic ba pokaz, pięknie ułożona scena, bez problemu można ustawić gdzie wokal, chórki i reszta zespołu, a sam wokal to poezja dźwięku! Czysciutko, góra jasna ale bez żadnych peak-ów, midbas, jak trzeba potrafi wybrzmieć. Doskonałe słuchawki.

Zgodzę się że naturalność dźwięku to coś co wysuwa się na pierwszy plan pomijając nawet dyskusje o innych aspektach dzwięku. Wszystko jest bardzo realistyczne takie bez wysiłku okraszone dużą ilością powietrza i świetną separacją i detalem odzywającym nie nenachalnie w tle...

Słucham ich praktycznie po ok 10 godzin dziennie, nie męczą, nie przeszkadzają... 

 

Apropos padów. Dla mnie magię mają na skórkach. Chybrydy nie podeszły mi, nie mówiąc o tym że są dla mnie trochę małe. Wycięcie na uszy w chybrydach jest mniejsze niż w skórkach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że mamy pierwsze Quady w komisie:)

@Karmazynowy widzę że jednak neutralne granie w wydaniu Quadów nie podeszło bo sam opis grania i postawienie ich SQ powyżej DT1990 albo Elexów, Clearów to już duzo. Osobiście myslałem kiedyś o Elexach, Clearach więc dzieki za komentarz bo wygląda na to że zostanę z Quadami na dłużej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast odebrałem dziś swoje Quady Era-1.

 

Pierwsze wrażenia na gorąco:

 

Wykonanie - spodziewałem się jednak czegoś solidniejszego, plastikowy uchwyt na którym trzymają się muszle nie wygląda zbyt trwale, cała konstrukcja sprawia wrażenie chwiejnej. Do tego przy zmianie padów zauważyłem, że spod przetwornika wystaje spora warstwa kleju, który de facto złapał też po części pady i ciężko było je zdjąć. Pałąk jak już wcześniej zauważono, wygląda na bardzo podobny do tego z Oppo, skórka jest delikatna i obawiam się, że dość szybko może zacząć się łuszczyć - oby nie. Kabel oceniam na plus, długość może i jest niestandardowa, natomiast dobrze się układa i jest dość elastyczny. Sposób osadzenia gniazd w tylnej części muszli jest ciekawy, lecz mocno utrudnia odsłuchy w pozycji leżącej :)

 

Wygoda - Na plus, choć dla mnie o dziwo wygodniejsze są na padach welurowych (hybrydowych), które co prawda mają mniejsze otwory na ucho, ale jednak w moim przypadku pewniej trzymają się głowy. Skórki po kilkunastu minutach zaczęły mnie gdzieś uwierać nad tylną częścią ucha - podobny efekt pamiętam z AKG K812. No i uwaga, jak ktoś ma małą głowę to faktycznie może mieć problem z użytkowaniem Era-1. Musiałem maksymalnie "schować" pałąk, żeby móc je założyć. Nie odczuwam też silnego nacisku ani na uszy ani na czubek głowy.

 

Dźwięk - dostałem je z założonymi padami hybrydowymi. Bezpośrednio po Ultrasone Signature Pro wydały mi się ciemnawe, spokojne, grzeczne, z dobrze poukładaną sceną. Założyłem pady skórkowe. Poprawiła się przejrzystość, artykulacja, wyeksponowały się skraje pasma. Taki przekaz jednak dość szybko zaczął mnie męczyć, wokale były zbyt "metaliczne", a talerze perkusji zbyt agresywne i sykliwe, więc wróciłem do hybryd. Teraz słucham ich już godzinę z hakiem i co istotne - nie męczą, nie angażują przesadnie dzięki czemu można skupić się na pracy przy komputerze. Na razie mogę powiedzieć tak: ani mnie nie porywają swoją sygnaturą, ani nie męczą, może to zatem dobry znak. Często jak coś od pierwszej chwili wydaje się super, to potem po jakimś czasie przestaje być interesujące.

 

Zapomniałem dodać - słuchane na DX160 wspomaganym Arcamem Rhead.

Edytowane przez Thar
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pawel_PK napisał:

Widzę że mamy pierwsze Quady w komisie:)

@Karmazynowy widzę że jednak neutralne granie w wydaniu Quadów nie podeszło bo sam opis grania i postawienie ich SQ powyżej DT1990 albo Elexów, Clearów to już duzo. Osobiście myslałem kiedyś o Elexach, Clearach więc dzieki za komentarz bo wygląda na to że zostanę z Quadami na dłużej :)

 

Wydaje mi się, że po wygrzaniu góra znacznie się uspokoiła, na hybrydach to nawet gładziutko-neutralne się zrobiły. Stwierdziłem jednak, że charakterystyka Meze bardziej mi pasuje, a że nie słucham ich tak często jakbym chciał (i ile powinienem zważywszy na to ile mnie kosztowały), że Quady muszą iść dalej. Bas moim zdaniem mają prześwietny, tak samo jak i holografię no i generalnie są całkiem dobrze zbalansowane. Biorąc pod uwagę ich cenę to uważam, że są bardzo, bardzo dobre. Ja dla swoich preferencji bym jednak łączył je z torem, który doda im barwy, koloru i czaru. Jakbym chciał z nimi zostać na stałe to znowu musiałbym szukać zamiennika dla THX-a... no za dużo zabawy, a mi się już nie chce. :)

Edytowane przez Karmazynowy
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Karmazynowy napisał:

 

Wydaje mi się, że po wygrzaniu góra znacznie się uspokoiła, na hybrydach to nawet gładziutko-neutralne się zrobiły. Stwierdziłem jednak, że charakterystyka Meze bardziej mi pasuje, a że nie słucham ich tak często jakbym chciał (i ile powinienem zważywszy na to ile mnie kosztowały), że Quady muszą iść dalej. Bas moim zdaniem mają prześwietny, tak samo jak i holografię no i generalnie są całkiem dobrze zbalansowane. Biorąc pod uwagę ich cenę to uważam, że są bardzo, bardzo dobre. Ja dla swoich preferencji bym jednak łączył je z torem, który doda im barwy, koloru i czaru. Jakbym chciał z nimi zostać na stałe to znowu musiałbym szukać zamiennika dla THX-a... no za dużo zabawy, a mi się już nie chce. :)

 

Co do odczuć i podsumowania zgadzam się w 100%. Widać ciemna strony mocy po prostu wzieła górę :)

 

@Thar jak denerwuje Cie cyfrowy dźwięk daj im z 50h na wygrzanie :). Z czego pędzisz Quady? Dla mnie magia jest tylko na skórkowych padach, hybrydy nie są dla mnie..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawel_PK napisał:

Ło Panie, czekam z niecierpliwością. Zobaczymy z hawkow da sie nawrócić czy ciemna strona mocy znowu wygra

 

Z hołków nie da się nawrócić (jeśli ktoś je wielbi).

 

Quady to nie są imo jasne słuchawki (raczej ar-h1 są).

 

Jeżeli ktoś uwielbia d8000 i nie słyszy ich wad, to i w quadach ich nie usłyszy.

 

Quady mają dopaloną średnicę (z dobrymi i złymi tego konsekwencjami).

 

Nie packają i nie mlaskają magnetostatycznie na górze (zaleta), ale...narazie tyle:D.

 

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności