Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

QUAD ERA-1 słuchawki planarne


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

20 minutes ago, Thar said:

Ciekawe ile osób kupiło je na promocji w duńskim sklepie :) Może jakaś jedna parka pojawi się niebawem w komisie?

No właśnie tak już czekam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opis. Magni nie znam ale Hawki to już jakiś punkt odniesienia. 

 

Na jakich padach słuchasz i jak określasz różnice? Da się obu używać czy jedne raczej psują dźwięk.

 

No i co z sybilantami, syczeniem? Na head fi wyczytałem parę postów, że jednak są i potrafią dać po garach. W ogóle dziwnie sprzeczne opinie się tam pojawiają, jedni piszą, że są neutralne, lub neutralno ciemnawe a inni piszą o jasności i że potrafią syknac. Albo piszą o różnych padach, albo tak reagują na zmianę sprzętu albo to i to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Karmazynowy napisał:

Albo piszą o różnych padach, albo tak reagują na zmianę sprzętu albo to i to.

Albo jedni porównują je np. względem Hawków, Denonów D7k czy Sennheiserów HD650 (wtedy pewnie wydadzą się jaśniejsze i potrafiące syknąć), a inni za punkt odniesienia mają np. Beyery czy Pioneery Se Monitor 5 - dla nich Era-1 będą neutralno ciemnawe. Sam się sobie dziwię jak zupełnie inaczej odbieram Ultrasone Signature Pro po dłuższym odsłuchu Denonów D7000. Mózg lubi płatać figle.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Karmazynowy napisał:

Dzięki za opis. Magni nie znam ale Hawki to już jakiś punkt odniesienia. 

 

Na jakich padach słuchasz i jak określasz różnice? Da się obu używać czy jedne raczej psują dźwięk.

 

No i co z sybilantami, syczeniem? Na head fi wyczytałem parę postów, że jednak są i potrafią dać po garach. W ogóle dziwnie sprzeczne opinie się tam pojawiają, jedni piszą, że są neutralne, lub neutralno ciemnawe a inni piszą o jasności i że potrafią syknac. Albo piszą o różnych padach, albo tak reagują na zmianę sprzętu albo to i to.

Również dzięki. Pady na razie piłuje te z perforowanej skóry nie próbowałem tych drugich. Dam znać jak pobawię się trochę padami. Ponoć te welurowe pady są ciemniejsze łagodzą skraje.

 

Pewnie zależy to od toru ja skłaniałbym się coś pomiędzy neutralnymi a neutralno ciemnawymi. Neutralno ciemnawe to za dużo powiedziane jak dla mnie.

Sybilantów nie doświadczyłem. Mam taki utwór do testów sybilantów i basu na tidalu - Luna Brothel. Magni syczą jak opętane a Hawkach jest idealnie bez kocyka, Quady idą tonalnie ku Hawkom. Nie syczą.

Tranzystory widać im grają. Magni potrzebują jednak lampy w torze moim zdaniem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

18 minut temu, Corvin74 napisał:

raczej na nowo patrzysz na rzeczywistość... jak to w filmie jest Jasna i Ciemna strona... którą wybierasz 😆

A może niebieska czy czerwona piguła?

 

Póki co ściągnąłem w APO EQ 4dB na wysokich i jest zdecydowanie przyjemniej. Będę wygrzewał, adaptował słuch i zobaczymy co z tego wyjdzie. Są też 2 pary padów w zestawie, które na pewno dadzą różnicę w brzmieniu. 

 

Co jeszcze odnośnie porównania z elektrostatami... no bas zdecydowanie nie jest Lambdowy :D 

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko dopisać że moja fascynacja się utrzymuje. Odbieram je teraz jako lekko ciepłe kremowe w miare równe granie gdzie każdy zakres jest klasowy :F. Pierwsze słuchawki na których namiętnie słucham Yosi Horikawy brzmią obłędnie :)

Czekam z niecierpliwością na pozostałe opinie :)

 

31 minut temu, Karmazynowy napisał:

Co jeszcze odnośnie porównania z elektrostatami... no bas zdecydowanie nie jest Lambdowy :D 

Jak dla mnie wysokich by mogło być jeszcze delikatnie wiecej. A co znaczy że bas nie jest lambdowy? To znaczy że jest, odpowiednio wybrzmiewa i jest odpowiedniej jakości?

 

P.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Pawel_PK napisał:

Jak dla mnie wysokich by mogło być jeszcze delikatnie wiecej.

 

Na jakich padach i z czego słuchasz? Może się zamienimy egzemplarzami :D 

 

Chodziło mi o to, że bas ma masę, fakturę i zejście jakiego nie ma w Lambdach (może poza SR507 bo te się wyróżniały w tej kwestii). Właśnie jeśli miałbym z pamięci porównać to chyba 507 byłyby najbliżej, tyle, że z tego co mi świta to one były bardzo bezpośrednie/ monitorowe w przekazie a Quady jednak mają swobodę i oddech.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaak, moje mają jeszcze bardzo mały przebieg ale przy każdym kawałku przychodzą mi dwa słowa - naturalność i bezwysiłkowość. To zdecydowanie nie jest V, bas jest bardzo klasowy i umiarkowany, brzmi raczej punktowo, ale nie jakoś anemicznie. Góra jest jasna, świetlista, ale zazwyczaj nie kłuje. Przy ze dwóch piosenkach o bardzo cyfrowej górze trochę za mocno na mój gust zaiskrzyło. Ot, te pasma jakoś się dopełniają. A to czy to zaleta zależy od gustu. Chyba troszkę brakuje mi ciepła z KEFów. W skali ciemno-jasno takie lekkie przechylenie w stronę jasności. W skali ciepło-zimno lekko w stronę ciepła. Ależ bym je podpiął pod Bursona. 

A bezwysiłkowość. One to wszystko podają jakoś tak bardzo klasowo. Sporo fajnego detalu, ale bez takiej napinki "Ha, my to mamy detal, patrz no jaki on jest. PATRZ MÓWIĘ" No i są bardzo otwarte :D dźwięk bardzo swobodnie wypływa na zewnątrz i do wewnątrz. Jeżeli ktoś szuka czegoś do muzyki akustycznej, naturalnego - tu supcio. Jak do analizy, to gorzej. Podobnie nie, jeżeli ktoś preferuje granie wyraźnie ciepłe, Vkę i chyba nie do elektroniki. Chyyyyba. Dobra, więcej będzie jak się oboje wygrzejemy. :) 

Co do padów - przejście na skórę u mnie utwardziło i dodało zejścia do basu, troszkę oddaliło(zdesaturowało?) średnicę, lekko zmatowiło wysokie. Wokale chyba kapkę fajniejsze na welurze, reszta na skórze. 

Edytowane przez ForeseenQuasar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Karmazynowy napisał:

 

Na jakich padach i z czego słuchasz? Może się zamienimy egzemplarzami :D 

 

Chodziło mi o to, że bas ma masę, fakturę i zejście jakiego nie ma w Lambdach (może poza SR507 bo te się wyróżniały w tej kwestii). Właśnie jeśli miałbym z pamięci porównać to chyba 507 byłyby najbliżej, tyle, że z tego co mi świta to one były bardzo bezpośrednie/ monitorowe w przekazie a Quady jednak mają swobodę i oddech.

Słucham na padach skórzanych póki. Zmieniłem też kabel na hybryde od Forzy więc może sie musi ułożyć to wszystko. Słucham wszystkiego po trochu ale głównie elektronikę połączoną z klasyką i takie tam. Dzisiaj np Yosi Horikawa i ścieżka dzwiękowa z TRON:Legacy mnie zafascynowała.

Na tych słuchawkach warto przesłuchać całą swoją biblioteczkę można się nieźle zdziwić :)

Ujeły mnie te słuchawki nie wiem jak to powiedzieć ale "zwiewnością fali dźwiękowej" 🤪. Są czasami jak deszcz kapuśniaczek padający na uszy a czasem przyłożą basem jak słuchawki zamknięte..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Karmazynowy napisał:

 

Na jakich padach i z czego słuchasz? Może się zamienimy egzemplarzami :D 

 

Chodziło mi o to, że bas ma masę, fakturę i zejście jakiego nie ma w Lambdach (może poza SR507 bo te się wyróżniały w tej kwestii). Właśnie jeśli miałbym z pamięci porównać to chyba 507 byłyby najbliżej, tyle, że z tego co mi świta to one były bardzo bezpośrednie/ monitorowe w przekazie a Quady jednak mają swobodę i oddech.

 

Nie, proszę, nie.... Nie rozpędzaj hype trainu bo jeszcze wsiądę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Spawn napisał:

 

Nie, proszę, nie.... Nie rozpędzaj hype trainu bo jeszcze wsiądę ;)

 

Nic więcej już nie piszę o porównaniu do Lambd bo to było dawno i nieprawda. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od NH na pewno jest szersza, od X2 chyba też ale dosyć dawno ich słuchałem. K712 chyba mają scenę szerszą, ale Quady i tak mają otwarty dźwięk a bardziej od samego rozmiaru sceny mnie zaskakuje powietrze między dźwiękami, wszystko jest bardzo dobrze odseparowane i z łatwością można śledzić poszczególne dźwięki czy instrumenty, a samą scenę określiłbym jako eteryczną, taką dookoła głowy, stąd skojarzenie z elektrostatami, żadne z 3 wyżej wymienionych tego nie robią. Słucham na welurach.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ForeseenQuasar napisał:

To zdecydowanie nie jest V, bas jest bardzo klasowy i umiarkowany, brzmi raczej punktowo, ale nie jakoś anemicznie. Góra jest jasna, świetlista, ale zazwyczaj nie kłuje. Przy ze dwóch piosenkach o bardzo cyfrowej górze trochę za mocno na mój gust zaiskrzyło. Ot, te pasma jakoś się dopełniają. A to czy to zaleta zależy od gustu. Chyba troszkę brakuje mi ciepła z KEFów. W skali ciemno-jasno takie lekkie przechylenie w stronę jasności. W skali ciepło-zimno lekko w stronę ciepła.

 

To jest celny opis charakterystyki i się z nim zgadzam. Od siebie dodam jeszcze, że bas jest lekko podbity, choć jest też trochę zależny od utworu - potrafi oscylować w granicach neutralności a jak trzeba to potrafi przyłożyć bardzo mocno. Bas zdecydowanie na plus, gdyby nie on to słuchawki przez rozjaśnienie odebrałbym jako chude co automatycznie by je u mnie przekreśliło. W zasadzie jedyne zastrzeżenie mam do jasności góry, jest troche za bardzo doświetlona jak na mój gust. Gdyby to torem ogarnąć... Średnica też jest ciekawa, bo ani nie jest wycofana ani nie jest wypchnięta do przodu, trzyma się na bezpieczny dystans, ale też nie na tyle, żeby brzmiała obco. Jak na mój gust mogłaby być ciut cieplejsza jedynie. 

 

Tak się zastanawiam do czego je przyrównać i w sumie nie mam pomysłu, bo jest rozjaśnienie góry, ale ta jest dobrze rozciągnięta, jest punktowy, zwarty bas który potrafi być bardzo mocny, a średnica nie jest wycofana więc nie ma V-ki. Nie przychodzą mi na myśl żadne słuchawki, bo z reguły jak są wyciągnięte skraje pasma tak jak w Quadach to dzieje się to kosztem średnicy. Pierwsze skojarzenie to miks Dharm (przez górę) , Clearów (przez ogólną charakterystykę) + dopalony bas ale nie wiem czy pamięć mi figli nie płata bo słuchałem ich wiele miesięcy temu.

 

Od razu powiem, że przez górę to IMO nie są słuchawki dla każdego więc tak się w ciemno nie napalajcie. Czy są dla mnie to jeszcze nie wiem, w każdym razie mają inne cechy, które sprawiają, że mimo jasności jeszcze ich nie wrzuciłem w komis :D Także... calm down.

 

A Yosi Horikawa brzmi zjawiskowo to prawda.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Hustler napisał:

A jak pod względem sceny wypadają te słuchawki? Może jakieś porównanie do AKG K712 PRO, Fidelio X2 albo NightHawków?


Mam X2 w domu, jak się oswoję z Quadami napiszę jakieś mini-porównanie, ew. się przypominaj :) 

 

13 minut temu, Karmazynowy napisał:

 

To jest celny opis charakterystyki i się z nim zgadzam.


Dzięki, mam dosyć umiarkowane doświadczenie, fajnie wiedzieć, że jednak coś tam słyszę :) Co ciekawe, to czego nie wytłuściłeś zmieniło się(nie jakoś diametralnie), kiedy przeszedłem na skórki. Dostałem oryginalnie z założonymi welurami i tak słuchałem. Na skórkach faktycznie bas dostał lepszego zejścia (zmiana na plus) i góra w elektronice przestała mi się skrzyć. Ogólnie też odbieram je tak, jak napisałeś wyżej. Szczególnie z tym: 

 

"Czy są dla mnie to jeszcze nie wiem, w każdym razie mają inne cechy, które sprawiają, że mimo jasności jeszcze ich nie wrzuciłem w komis :D Także... calm down."

Pjona!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności