Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC/AMP do TH900


Rekomendowane odpowiedzi

Pany drogie, dzisiaj szukamy DAC/AMPa do moich Th900 mk1. Same Th są super, z tym 900 też są super ? ...pierwotnie planowałem je pędzić z Mojo, ale to nie to. Brakuje mocy.

 

Chciałbym nieco, na prawdę minimalnie złagodzić górę, bo szczypie mnie. 

Średnica odpowiada mi tam gdzie jest. Bas ma mieć fakturę i nie być słabowity. 

 

Słuchałem ich z NFB28, duża scena, dla siebie jednak przesunąłbym tonalnie trochę w dół. Mniej góry i więcej w średnicy. 

Szły też z Bursona CV+... wypas, ale nie ten budżet i w sumie nie to ucho żeby był sens tyle inwestować.

Teraz przypaliłem się na Aune s6 albo x1a, ale ich nie słyszałem, oczytałem się tylko. Ten drugi ma 10ohmów na wyjściu, co 25ohmowym Fostexom nie zrobi dobrze. Pierwszy ma podbitą wyższą średnicę czego się trochę obawiam, że przedobrzy. I też ma z 4 ohmy na wyjściu z tego co się domyślam. 

Są jeszcze Questyle, CMA400i jest w zasięgu.

Lampy nie chce! :) 

 

Zależy mi również na DACu żeby móc pożonglować z Mojo. A więc w którą stronę teraz? 

Edytowane przez Jaworrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilbym CMA600i, używki poniżej 3k chodza. Zagra to klasowo, szeroko i  z  dobrym basem a przy okazji wygładzi Ci ładnie górę bo gra dosyć szczegółowo ale aksamitnie. 400i też może fajnie się zgrać ale tu Ci trochę że średnica zaczaruje.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Karmazynowy napisał:

Sprawdzilbym CMA600i, używki poniżej 3k chodza. Zagra to klasowo, szeroko i  z  dobrym basem a przy okazji wygładzi Ci ładnie górę bo gra dosyć szczegółowo ale aksamitnie. 400i też może fajnie się zgrać ale tu Ci trochę że średnica zaczaruje.

Właśnie,chyba jeden z lepszych wyborów będzie CMA600i, sam miałem go z TH610 i było niemal idealnie ,średnica będzie fajnie podkreślona. A po balansie dodatkowa moc...

Nie polecam za to firmowego combo Fostexa, też miałem ,co prawda MK1 ale słabiutko to mi grało z TH900, takie miśki łagodne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Stanęło chwilowo na niczym, a raczej na decyzji że będzie trzeba posłuchać... wiem, zaskakujące w audio :)

Trochę wyszperałem jeszcze info z sieci i tak trafiłem na to, że cma400i ma ostra górę, cma600i P.Ryka nie poleca do th900 MK2, S6 ma więcej ohmów na wyjściu (30) niż moje fostexy. Gystardow nie ma używek, i jakoś mnie nie przekonuje, zakup totalnie w ciemno.

 

Znalazłem jeszcze niemieckiego Violectric hpa v200, podobno gładki prawie lampowy dźwięk z przyciętą górą.

 

Najbardziej widzi mi się cma400, może ktoś zdementować tą agresywną górę? W porównaniu do 600 jest mniej/więcej ostrzejsza/gładsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby tak oceniać jak sprzęty grają tylko po recenzjach to daleko by się zaszło...he,he.

Gdzie tam ostra góra w CMA600i...jest dobra,wyrazista ale gdzie tam ostra, cały przekaz CMA600 jest analogowy i gra na manierę lampową.

W CMA400 z tego co ludzie mówią jest jeszcze bardziej muzycznie.

Najlepiej pożyczyć od kogoś z forum i posłuchać...

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj słuchałem th900 na s6. Mam mieszane uczucia, ale muszę jeszcze kilka dni się oswoić z taką prezentacją. 

Ogólnie th900 zaczęły po części grać tak jak je sobie wyobrażałem czyli mocnym basem, jest dużo pomruków i jest go sporo. Góra się uspokoiła do tego stopnia, że w pierwszej kolejności nie zwróciłem na nią uwagi, skomponowała się skrzętnie z charakterem docelowym i już nie przeszkadza, a uzupełnia odsłuch. 

Średnica jak to w th900 na drugim planie. Ogólnie w dźwięku czuć moc i zdecydowane kroczenie po stronie rytmu. Do tego miejsca jest pięknie. 

 

Ale :( ja jestem bardzo sceniczny, to znaczy że oczekuję dużej sceny, i to z zachowaniem równowagi jako takiej na szerokość i w głąb. Z NFB28 scena była wielka i bezgraniczna, robiła duże wrażenie, dźwięki przez to były nieco eteryczne, ulotne jakby ale wybrzmiewały w niczym nie skrępowanej przestrzeni - efekt cudny, można się w tym zatopić. Odbywało się to kosztem dociążenia, bas był świetnie kontrolowany ale ciut go było za mało, góra potrafiła przyszpilić, nawet dość często, i czuć było ogólną pogłosowość w dźwięku.

 

W s6 jest cicho, niemo bez pogłosu, dźwięk jest bardzo dociążony ale wszystko gra w głowie, nieliczne są przypadku wystawania dźwięków poza muszle - takie mam wrażenie po pierwszym wieczorze. Obszar sceny jest po prostu mały :( 

Podłączam się s6 do kompa przez usb, pokombinuje jeszcze z innymi labelkami usb, albo optykiem i zobaczymy. 

W późniejszym terminie bliżej sprawdzę jak się ma s6 do Mojo. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2018 o 19:50, Jaworrr napisał:

Stanęło chwilowo na niczym, a raczej na decyzji że będzie trzeba posłuchać... wiem, zaskakujące w audio :)

Trochę wyszperałem jeszcze info z sieci i tak trafiłem na to, że cma400i ma ostra górę, cma600i P.Ryka nie poleca do th900 MK2, S6 ma więcej ohmów na wyjściu (30) niż moje fostexy. Gystardow nie ma używek, i jakoś mnie nie przekonuje, zakup totalnie w ciemno.

 

Znalazłem jeszcze niemieckiego Violectric hpa v200, podobno gładki prawie lampowy dźwięk z przyciętą górą.

 

Najbardziej widzi mi się cma400, może ktoś zdementować tą agresywną górę? W porównaniu do 600 jest mniej/więcej ostrzejsza/gładsza?

 

Ja dementuję agresywną górę w 400i. Ona jest lekko przyciemniona nawet powiedziałbym. Jest tam za to trochę wyeksponowana wyższa średnica, dlatego gra bardzo żywiołowo mimo tego przyciemnienia. Dla mnie nie był ostry. 600i ma więcej góry, ale tak jak pisze Soundman - pełen analog i płynny dźwięk, nic nie jest ostre ani agresywne, nawet lekko wygładza. Scena zauważalnie większa od 400i.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, bakus1233 napisał:

Fostexy grały u mnie ze skorpionem hv1 i w dodatku bez szumów, ale bas był powolny, generalnie nie polecam do tych słuchawek :D

 

Skorpion to otl to zdecydowanie odradzam pod fostexy. Im moim zdaniem dobrze zrobiłby wzmacniacz hybrydowy.

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jaworrr napisał:

Wczoraj słuchałem th900 na s6. Mam mieszane uczucia, ale muszę jeszcze kilka dni się oswoić z taką prezentacją. 

Ogólnie th900 zaczęły po części grać tak jak je sobie wyobrażałem czyli mocnym basem, jest dużo pomruków i jest go sporo. Góra się uspokoiła do tego stopnia, że w pierwszej kolejności nie zwróciłem na nią uwagi, skomponowała się skrzętnie z charakterem docelowym i już nie przeszkadza, a uzupełnia odsłuch. 

Średnica jak to w th900 na drugim planie. Ogólnie w dźwięku czuć moc i zdecydowane kroczenie po stronie rytmu. Do tego miejsca jest pięknie. 

 

Ale :( ja jestem bardzo sceniczny,

 

W późniejszym terminie bliżej sprawdzę jak się ma s6 do Mojo. 

 

Grasz po balansie? 

S16 też  miał tą cechę, dlatego używałem zawsze wzmacniacza z porządnie separowanymi kanałami. Też lubię jak stereo to jest stereo. 

Z mojo będzie to samo albo gorzej. 

Edytowane przez roger987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karmazynowy a jakbyś porównał scenę cma400i do s6? 

 

10 minut temu, roger987 napisał:

Grasz po balansie? 

S16 też  miał tą cechę, dlatego używałem zawsze wzmacniacza z porządnie separowanymi kanałami. Też lubię jak stereo to jest stereo. 

Na jacku siedzę. Nie mam kabelka BAL. 

Ja lubię trójwymiarową rozdmuchaną scenę na szerokość i w głąb, do elektroniki coś takiego bardzo mi pasuje. 

 

W s6 z th900 nie podoba mi się, że dźwięk trzyma się mocno przy słuchawce, no nie chce się oderwać... Ale to jeszcze pokombinuje z kablem usb i może zasilającym, ale wiem że różnic może nie być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dementuję ostrą górę w CMA400i, skąd takie pomysły wogle :ph34r:. Te combo słynie z gładkiego, łagodnego i nieco podkolorowanego dźwięku, nic w nim ostrego nie ma, bo jakby było to bym go nie miał.

Natomiast jakoś szeroko i epicko to nie gra, tu faktycznie bardziej CMA600i - nieco więcej neutralności i sceny.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Jaworrr napisał:

@Karmazynowy a jakbyś porównał scenę cma400i do s6? 

 

Na jacku siedzę. Nie mam kabelka BAL. 

Ja lubię trójwymiarową rozdmuchaną scenę na szerokość i w głąb, do elektroniki coś takiego bardzo mi pasuje. 

 

W s6 z th900 nie podoba mi się, że dźwięk trzyma się mocno przy słuchawce, no nie chce się oderwać... Ale to jeszcze pokombinuje z kablem usb i może zasilającym, ale wiem że różnic może nie być. 

 

S6 słuchałem tylko chwile, nie u siebie, ale właśnie z bezpośrednim porównaniem do CMA400i. Ten drugi nie ma za dużej sceny, gra na głębokość raczej, S6 pod tym względem jest dużo lepsza. W takim razie lepiej 600i zamiast 400i.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaworku, jak chcesz baśni i nadmuchanej sceny, to mam icona Rezystora; się zgadamy to posłuchasz.

5 godzin temu, Spawn napisał:

Błąd.

Jak do słuchawek lamp nie polecam (z wyjątkami, no i ja to do kolumn wolę raczej), tak Jaworowi, z tego co pisze o swoich oczekiwaniach, chyba dobrze zrobią bańki w hybrydzie. Jakiegoś Lyra Jawor se zapodaj kiedyś i będzie sceniczna onania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaworrr napisał:

@Karmazynowy a jakbyś porównał scenę cma400i do s6? 

 

Na jacku siedzę. Nie mam kabelka BAL. 

Ja lubię trójwymiarową rozdmuchaną scenę na szerokość i w głąb, do elektroniki coś takiego bardzo mi pasuje. 

 

W s6 z th900 nie podoba mi się, że dźwięk trzyma się mocno przy słuchawce, no nie chce się oderwać... Ale to jeszcze pokombinuje z kablem usb i może zasilającym, ale wiem że różnic może nie być. 

A mówiłem brać mojego HDP Icona, tam sceny nie brak....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności