Skocz do zawartości

Dap do 2000 z androidem


Rekomendowane odpowiedzi

Na chwilę obecną moje typy:

- X5 III gen.

- X7 I

- Pioneer XDP-300

 

Gdzieś tam z tyłu głowy są hiby r6, mogą być ciekawe (ale ich jeszcze nie ma) ewentualnie Onkyo DP-X1  .

 

Słuchawki - zostają pinnacle P1

 

Ma to sens?

Czy może lepiej kupić najtańszy z tego zestawienia X5 i powoli zbierać 1,5 k na słuchawki?

Edytowane przez imbryk82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak P1 zostają, to poczekałbym odrobinę na nadchodzącego Hiby R6. Da im solidną dawkę mocy i powinien się z nimi świetnie dogadać ;) A oficjalna krajowa dystrybucja by AudioHeaven powinna wystartować jeszcze w tym miesiącu. Poza tym z DAPów na Andku, które obsługują strumieniowanie Offline to masz tylko iBasso DX200/DX150 i Pionka XDP100R/300R/Onkyo DP-X1. No i Fiio X7 w sumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Vaiet napisał:

Jak P1 zostają, to poczekałbym odrobinę na nadchodzącego Hiby R6. Da im solidną dawkę mocy i powinien się z nimi świetnie dogadać ;) A oficjalna krajowa dystrybucja by AudioHeaven powinna wystartować jeszcze w tym miesiącu. Poza tym z DAPów na Andku, które obsługują strumieniowanie Offline to masz tylko iBasso DX200/DX150 i Pionka XDP100R/300R/Onkyo DP-X1. No i Fiio X7 w sumie.

No i Fiio X5 III Gen. Wiem bo mam i używam offline na Tidal HiFi 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jaro54 napisał:

No i Fiio X5 III Gen. Wiem bo mam i używam offline na Tidal HiFi 

Tylko X5-3 dźwiękowo jest strasznie cienki. Niestety.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Vaiet napisał:

Tylko X5-3 dźwiękowo jest strasznie cienki. Niestety.

To twoje zdanie, co kto lubi. Mnie pasuje i to bardzo. Neutralnie gra, nie ma problemu z oprogramowaniem , zgrywa się z tymi słuchawkami co mam dając przyjemność ze słuchania a przecież o tą przyjemność chodzi, a nie kto ile wydał na sprzęt. Tak ja przynajmniej myślę :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za aktywną dyskusję. O to chodzi :)

 

Poczekam chwilę na R6. Zobaczę jak to będzie cenowo i jakie będą opinie.

 

jeśli nie to coś z tego:

- X5 III gen.

- X7 I

- Pioneer XDP-300R

- XDP-100R

 

Co będzie najlepszym wyborem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, imbryk82 napisał:

Dzięki za aktywną dyskusję. O to chodzi :)

 

Poczekam chwilę na R6. Zobaczę jak to będzie cenowo i jakie będą opinie.

 

jeśli nie to coś z tego:

- X5 III gen.

- X7 I

- Pioneer XDP-300R

- XDP-100R

 

Co będzie najlepszym wyborem?

IMO jeżeli nie R6, to może Cayin N5 II? Jest w fajnej promo w Audiomagic, ale nie pamiętam jak wygląda kwestia Tidala. Musiałbym w sumie sprawdzić, ale z telefonu i w pracy nie chce mi się zbytnio xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Vaiet napisał:

IMO jeżeli nie R6, to może Cayin N5 II? Jest w fajnej promo w Audiomagic, ale nie pamiętam jak wygląda kwestia Tidala. Musiałbym w sumie sprawdzić, ale z telefonu i w pracy nie chce mi się zbytnio xD

No ma Android. I też jest ciekawy. Jakieś opinie?? Warto brać go pod uwagę? Cholera, kolejna opcja do wyboru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, imbryk82 napisał:

No ma Android. I też jest ciekawy. Jakieś opinie?? Warto brać go pod uwagę? Cholera, kolejna opcja do wyboru :)

Każda opcja jest warta brania pod rozwagę. Ogólnie z tego co na szybko znalazłem, to R6 nie ma Tidala offline, ale za to R3 ma. Bardzo, bardzo ciekawa opcja... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Vaiet napisał:

 R6 nie ma Tidala offline, ale za to R3 ma. Bardzo, bardzo ciekawa opcja... ?

Chyba coś pomyliłeś R6 ma pełnego androida 6 i sklep google.play więc nie ma problemu z instalacją normalnej wersji serwisu streamingowego i używania z wszelkimi dobrodziejstwami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o Cayin 5N II: "W pełni spersonalizowany system Android 5.1, który umożliwia instalacje aplikacji z Google Play, oraz wspiera szeroką gamę aplikacji muzycznych" więc zakładam że TIDAL offline działa bez problemu.

 

Znalazłem ofertę outlet, całkiem niezła. Czy warto brać urządzenie powystawowe? No i czy ktoś coś może więcej powiedzieć o tym grajku (w kontekście fioo i pionków)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz recenzję

A tu Fiio X5 III

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem X5-3 na sofcie 1.1.4, który wtedy był najnowszym dostępnym i stanowił progres w stosunku do poprzedniej wersji, choć nie pamiętam już jakiej. W każdym razie dzwiekowo taki Opus #1 to była półka wyżej na każdej płaszczyźnie. Jedyne w czym wygrywał X5-3 to pełny android, strumieniowanie muzyki i mniej problemowa funkcja DAC USB. Jeżeli już szukasz odtwarzacza w takiej cenie, to możesz nawet pokusić się o ściągnięcie DX150 z europejskiego sklepu, jak chociażby AMP3 albo ten hiszpański... Zapomniałem nazwy xD DX150 fijaczka dzwiekowo pożre bez przeżuwania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie z tym DX150 ale nie do kupienia w pl :(

Sprowadzanie z innych krajów to ryzyko - serwis/koszty/cło itd

Na stronie ibasso 500 $, do tego pewnie wysyłka (nie widac ile) + cło? Ktoś zna jakieś sprawdzone sklepy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, imbryk82 napisał:

Dzięki za aktywną dyskusję. O to chodzi :)

 

Poczekam chwilę na R6. Zobaczę jak to będzie cenowo i jakie będą opinie.

 

jeśli nie to coś z tego:

- X5 III gen.

- X7 I

- Pioneer XDP-300R

- XDP-100R

 

Co będzie najlepszym wyborem?

FiiO możesz od razu wykreślić, bo oba grają gorzej niż telefon z dobrym wyjściem, mają jedynie więcej mocy.

 

XDP-300R to w dużej mierze klon 100R a cena pewnie dużo wyższa, więc lepiej iść w 100R, ale znowu Pioneer nie ma za dużo mocy, więc nie wiem czy nie lepiej kupić LG V30 np.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jd1210 napisał:

 XDP-300R po balansie, może?

Proszę o wybaczenie mojej niewiedzy ale nie bardzo łapię. Moje słuchawki mają normalnego jacka http://www.meeaudio.com/P1

Rozumiem, że "balans" to jest inne wyjście, na inny - niż klasyczny jack - wtyk? Jeśli tak to albo trzeba mieć inne słuchawki albo takie, do których pasują różne kable?

 

Widzę, że mam sporo zaległości ale też i dużo chęci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans zwykle to 2,5 mm lub standard sony 4,4 mm i 4-o polowe. Zasilają plus-minus dla prawej oraz plus- minus dla lewej słuchawki. Dla słuchawek z wymiennymi kablami można taki kabelek bez problemu dokupić. Dźwięk jest lepszy bo słuchawki dostają wiecej pradu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jaro54 napisał:

Balans zwykle to 2,5 mm lub standard sony 4,4 mm i 4-o polowe. Zasilają plus-minus dla prawej oraz plus- minus dla lewej słuchawki. Dla słuchawek z wymiennymi kablami można taki kabelek bez problemu dokupić. Dźwięk jest lepszy bo słuchawki dostają wiecej pradu

 

Wybacz, ale dźwięk nie jest lepszy. Dźwięk może być lepszy co najwyżej - jak słuchawki nie dostają wystarczająco dużo prądu po single ended.

Doki po balansie zazwyczaj mają odrobinę odchudzony bas i grają szerzej kosztem głębi - dlatego wg mnie często zmiany są wręcz na niekorzyść.

Chociaż oczywiście bywa wręcz przeciwnie. 

 

Moim skromnym zdaniem, DAPa z balansem można szukać tylko wtedy gdy ma się wymagające słuchawki, a i DAP po balansie rzeczywiście daje dużo mocy.

A tak to kompletny bezsens - często trzeba wydać kilkaset zł na nowy kabel, a zmiany mogą być subtelnie na lepsze albo gorsze. I to nie to "audiofilsko subtelnie", które robi różnicę, tylko zwykłe subtelnie, czyli do zignorowania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Pinnacle P1 są mało wymagające?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Jaro54 napisał:

A Pinnacle P1 są mało wymagające?

 

To, że są z tych doków co potrzebują trochę więcej prądu, na pewno nie oznacza, że są wymagające prądowo. 95% DAPów będzie na pewno miało dla nich aż nadto mocy na wyjściu. 

W przypadku odtwarzaczy Sony, mogą zyskać na wyjściu zbalansowanym, ale to wyjątek bo Sony na zwykłym ma mniej mocy niż niektóre smartphony.

Ale w przypadku innych DAPów? Nie ma co koledze dawać rady, przez które straci więcej kasy, a nic nie zyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności