Skocz do zawartości

Test Yulong DAART Aquila


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Szalenie ciekawa integra.

 

Aquila to nowa integra słuchawkowa marki DAART. Urządzenie bazuje na konstrukcji modelu Yulong DA9, ale jest wyraźnie tańsze. Całość działa w oparciu o przetwornik AKM4497, odbiornik USB XMOS U8 oraz wzmacniacz zbalansowany o mocy 1,5 W.


Sprzęt DAART, czyli nowej marki Yulonga, gościł już na łamach naszego portalu. Miałem okazję przetestować model Canary, czyli przystępny cenowo DAC/AMP, który reprezentował świetny stosunek jakości do ceny. Tytułowa Aquila to już dużo wyższa półka – sprzęt kosztuje około 800 dolarów amerykańskich i oferuje wiele możliwości znanych z Yulonga DA9, wycenianego na około 1300 dolarów. Przetwornik w obu urządzeniach jest ten sam, funkcjonalność również, ale zmianie uległ układ wzmacniacza, który generuje o połowę mniej mocy.

 

https://kropka.audio/test/wzmacniacze/yulong-daart-aquila-recenzja/

 

1a-7.jpg

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Yulong nie zmienił swoje sygnatury dźwięku, czyli przekaz zarazem techniczny jeśli chodzi o szybkość, fakturowość, szczegółowość, ale także muzykalny poprzez odpowiednie nasycenie i żywiołowość. Gdyż bardzo podobny przekaz miałem w D18 z A18, natomiast w A28 jest trochę bardziej gładki, co dla niektórych będzie lepsze niż A18. I właśnie takie brzmienie jest dla mnie referencyjne i takiego szukam w sprzętach.

P.S. Swoją drogą kiedyś bardzo interesowałem się flagowym wzmacniaczem do He-6, ale cena jego odstraszała.

Edytowane przez misiekkb
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misku nabyłem go w piątek ! (A8). Jak przyleci z Australii podrzucę. Ja niezmiennie od lat choruje na d8 plus A8. Yulong to też dla mnie referencja dźwięku.

M.


Sent from my iPhone X using Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, pankracy_waw napisał:

Misku nabyłem go w piątek ! (A8). Jak przyleci z Australii podrzucę. Ja niezmiennie od lat choruje na d8 plus A8. Yulong to też dla mnie referencja dźwięku.

M.


Sent from my iPhone X using Tapatalk


O jak fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności