Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sony NW-A45 krótka recenzja


holdegron

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, robertos napisał:

Ja tak zrobiłem i udało się odblokować. Zakładam, że różnic nie powinno być, ale kto tam wie, sony na EU zawsze ustawia limit.

Ja ustawiałem na ruskich i prądy podbiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, robertos napisał:

Ja tak zrobiłem i udało się odblokować. Zakładam, że różnic nie powinno być, ale kto tam wie, sony na EU zawsze ustawia limit.

Ja mam East Europe 😕 i jest ok. Nie chciało mi się sprawdzać jak to jest z tym West Europe, a chciałem pozostać w Europie :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.03.2020 o 16:16, Spawn napisał:

Nie wiem czy tak samo jest w a45 ale dźwięk w WM1A różni się pomiędzy regionami. Przykładowo E (Azja, Australia, NZ, Tourist) jest bardziej neutralny i czystszy, CA (Kanada) ma najwięcej basu i energii natomiast J (Japonia) jest ciepły i płynny. To są małe, ale zauważalne różnice.

Jak mojego a45 odblokowywałem to dałem RUS i prawdę mówiąc zauważyłem różnicę w charakterze dźwięku (było trochę gorzej), ale myślałem że to właśnie kwestia zwiększenia głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jestem nowy i z zaciekawieniem czytam. Mam pytanie o porównanie A45/A35 z Cowon IAudio HiFi. Czy ktoś zna oba odtwarzacze? Przekonanie do Cowona wyrobiło mi kiedyś E2, niby maleństwo ale gra znakomicie. Teraz mam dylemat co kupić i Sony po lekturze mnie kusi a z drugiej strony parametry Cowona (wiem, to jeszcze nie muzyka) i przyjemność z obcowania z E2 nie daje spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2020 o 20:48, zeen napisał:

Jestem nowy i z zaciekawieniem czytam. Mam pytanie o porównanie A45/A35 z Cowon IAudio HiFi. Czy ktoś zna oba odtwarzacze? Przekonanie do Cowona wyrobiło mi kiedyś E2, niby maleństwo ale gra znakomicie. Teraz mam dylemat co kupić i Sony po lekturze mnie kusi a z drugiej strony parametry Cowona (wiem, to jeszcze nie muzyka) i przyjemność z obcowania z E2 nie daje spokoju.

Mam Cowona E2 i powiem że do A45 to napewno nie ma startu. Co do Cowon IAudio HiFi - nie wypowiadał się tu chyba nikt o nim z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2020 o 01:30, bob2000 napisał:

Witam wszystkich Forumowiczów ! Jako nowy użytkownik forum mam pytanie odnośnie zmiany ustawień w SONY NW-A45. Czy poniższa instrukcja kończąca

się resetem/formatowaniem urządzenia spowoduje utratę plików muzycznych na karcie SD oraz pamięci wewnętrznej ? Jestem posiadaczem tej mp3 i chciałem

dzisiaj zwiększyć głośność, ale zastanowił mnie ostatni punkt podanej przez Bob2000 instrukcji. 🙂 Pozdrawiam Wszystkich !

1) Podpinasz soniacza kablem do pc

======================================================================

 

2) Ściągasz te pliki do folderu na pc

a# https://www.rockbox.org/wiki/pub/Main/SonyNWDestTool/scsitool-nwz-v25.exe

b# https://www.rockbox.org/wiki/pub/Main/SonyNWDestTool/open_cmd_here.bat

======================================================================

 

3) Odpalasz plik b#

Otworzy się linia poleceń w której będziesz działał.

======================================================================

 

4) Sprawdzenie czy masz zablokowanego soniacza. 

Wpisujesz:

scsitool-nwz-v25.exe [litera soniacza pod jaką widnieje w systemie - szukaj etykiety WALKMAN]: dest_tool get

aby sprawdzić obecne ustawienia.


Czyli przykładowo, jeżeli soniacz jest pod litera 😧 to wpisujesz:

scsitool-nwz-v25.exe 😧 dest_tool get

 

patrzysz na "Sound pressure" - zablokowany ma wartość: 1 (on)

======================================================================

 

5) Następnie, aby odblokować soniacza wpisujesz w linii poleceń:

 

scsitool-nwz-v25.exe 😧 dest_tool set CEV off

======================================================================

 

6) Wykonujesz ponownie punkt 4) i sprawdzasz czy

"Destination" = CEV

"Sound pressure" = 0 (off)

 

Jeśli tak, to wykonujesz punk 7)

======================================================================

 

7) Odłączasz soniacza od pc i resetujesz go: ustawienia -> ustawienia odtwarzacza -> resetuj/formatuj

 

KONIEC

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie regionu robimy reset ustawien przez RESET ALL SETTINGS - robiłem tak z kartą SD w środku i nie na karcie nie zostało usunięte.Nie wiem jak z pamięcią wewn. bo nie sprawdzałem

BTW - jak ustawisz CEV to na bank limit nie będzie zdjęty - proponuje ustawić na J.

Na headfi znalazłem w wątku o ZX300 krótki opis tych regionów:

CN - Tuned for the Chinese market, heavy on resolution, bass is tamed
CA - Mid bass spills over, big fun & bouncy wears off in time
J - Relatively neutral, little veiled in the treble, equally allows for prolonged listening without fatigue
E - V shaped, can be piercing with some highly resolving IEM's, fine on ZX300, not so much on WM1A as is more resolving
MX3 - U shaped very musical and enjoyable
TW - Trades off resolution for bass, with narrower staging

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera,,no ... Kurczę, od czasu kiedy miałem A-15 ciągle mnie gdzieś kieruje w wątki z Sony serii A. Nie mogę tego kurdupla zapomnieć.

Co jest ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, brunnerius napisał:

@paratykus może to Twój króliczek był :D

Wiesz co ? Nigdy w ten sposób o tym nie pomyślałem, hmmm ...

Raczej chyba o to idzie, że to był mały, cienki i lekki grajek, który wszędzie i zawsze miałem przy sobie.

Teraz taką funkcję od dawna spełnia Shanling M1, który za cholerę nie chce się zepsuć, a za bardzo lubię jego poręczność żeby się gościa pozbywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

@Kuba_622 zainstalowałem DMP-A40 FEv2. Tryb Plus drastycznie zmienia dźwięk względem Classic. W zasadzie nie mam co opowiadać, bo to co napisali w opisie jest prawdą. Jedynie nie wiem czy jest to "better" dla mnie, czy po prostu mocno inaczej. Słychać od razu, nie ma wątpliwości typu wydaje mi się. To inaczej skrojony dźwięk w opcji Plus. Na razie podoba mi się. Tak jakby ukłon w stronę sygnatury T90 ;). Ogólnie świetnie, że ktoś tak pogrzebał przy tym Soniaczu, dwa różne grajki w jednym.

 

A przy okazji powiem, że Takstar ml750 gra wspaniale z tą empetrójką 🐓

Edytowane przez bob2000
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czy ktoś używa tego grajka z kartą 512GB? Lub więcej. Zastanawia mnie czy obsługuje (bezproblemowo) karty 500+.

 

Sony mówi, że tak https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00171492 

Co ma sens skoro czyta sdxc.

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności