Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sony NW-A45 krótka recenzja


holdegron

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, ale chyba po to jest forum, żeby wyrazić swoją subiektywną opinię? Ja tam nie miałem takich jazd i ataków egzaltacji nawet podczas słuchania zestawu Orpheus z dzielonego Accuphase, a co dopiero przy porównywaniu przenośnych odtwarzaczy :D Może zdarza mi się coś takiego podczas dobrych koncertów, czasem przy jakiejś świetnej płycie, ale słuchanie dość nieznacznych różnic między odtwarzaczami niestety nie doprowadza mnie do stanu widzenia innych wymiarów :D

 

Szanuję opinię kolegi, ale ja mam inną, a ataki ad personam z tego powodu, że obraziłem jego wspaniały odtwarzacz Sony szczytem dobrego smaku nie są i w ogóle to dość dziecinne...

 

Tyle ode mnie w tym temacie, przepraszam za off-topic ;)

Edytowane przez Kuba_622
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, zaofftopię po raz ostatni tutaj ;) Kolega @espe0 pisze o kulturalnych forach międzynarodowych używając określenia ogólnie uznanego za obraźliwe i niekulturalne względem for rodzimych... ;) i tym samym ich użytkowników... Między innymi mnie... Ciebie (tego co czyta) i samego siebie bo w końcu i tu się udziela... Ciekawe ;) 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, brunnerius napisał:

Hehe, zaofftopię po raz ostatni tutaj ;) Kolega @espe0 pisze o kulturalnych forach międzynarodowych używając określenia ogólnie uznanego za obraźliwe i niekulturalne względem for rodzimych... ;) i tym samym ich użytkowników... Między innymi mnie... Ciebie (tego co czyta) i samego siebie bo w końcu i tu się udziela... Ciekawe ;) 

 

:) Brzmi jak samozaoranie. Szczerze jestem tu właśnie że względu na bardzo wysoki poziom kultury w porównaniu do wszystkich innych tematycznych for które mnie interesują. Odsetek dopiekania sobie dla sportu jest na tym forum naprawdę bardzo niski - przez co bardzo miło spędzam tu czas i poznałem bardzo ciekawych i miłych ludzi. Napisałem moje cebuloporównanie żeby jeden z drugim zastanowili się trochę - bo udzieliło się tutaj dobrodziejstwo bycia anonimowym. Pozdrawiam i przepraszam że to tak obraźliwie odebrałeś. Wszystkim życzę miłego poniedziałku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Małe spostrzeżenie zaciągnięte z head-fi dotyczące dźwięku. Włączyć EQ i ustawić na 0, wtedy podbicie na wysokim zmniejsza się oraz zmniejsza się podbicie na wysokiej średnicy, także otrzymujemy bardziej "naturalne" brzmienie instrumentów oraz wokali.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jakoś ostatnio nie dawał mi spokoju deklarowany czas pracy grajka. Poczyniłem zatem pewne testy.
I tak - czas odtwarzania FLAC to istotnie 40 godzin. Odtwarzania CIĄGŁEGO. Niestety, w codziennym użyciu, czyli trochę grania, a dużo czuwania - jest kiepsko. Po 90 godzinach czuwania, w tym 5 godzin grania, bateria jest w połowie rozładowana.

Tu uwaga na temat wskazań stanu baterii. Sony stosuje system, gdzie pierwsze 50% pojemności baterii nie jest wskazywane. Po prostu gramy, a wskaźnik cały czas jest na "full". Od 50% w dół wskazania zapewniają cztery segmenty w "bateryjce" na ekranie. Cztery, czyli 40%, a ostatnie 10% to migający mały segment.

Po 200 godzinach ( czyli 8 dniach) na stand-by,  w tym 10 godzin grania, baterka pokazuje jeden segment. Pokuszę się o stwierdzenie, że dziesięć dni na czuwaniu rozładuje akumulator. Słabo.

Teraz test z wyłączaniem playera po każdym odsłuchu.
Wyłączając grajka można uzyskać nieco więcej czasu odtwarzania. Ale, żeby nie było za dobrze, każdy start, pomijając wkurzające czekanie, też zżera baterię.
Nie chciało mi się już mierzyć czasów ze stoperem w ręce. W rezultacie testu nie wyłączam Sonego, ładuję średnio raz na tydzień.

Teraz z innej beczki. Podłączał ktoś może do A45 słuchawki pokroju Senny HD600 ? Lub podobne, niezbyt efektywne nauszniki ?
Rozglądam się za otwartymi słuchawkami, a mam obawy, że Sony nie pociągnie takich HD600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, holdegron napisał:

Jakoś ostatnio nie dawał mi spokoju deklarowany czas pracy grajka. Poczyniłem zatem pewne testy.
I tak - czas odtwarzania FLAC to istotnie 40 godzin. Odtwarzania CIĄGŁEGO. Niestety, w codziennym użyciu, czyli trochę grania, a dużo czuwania - jest kiepsko. Po 90 godzinach czuwania, w tym 5 godzin grania, bateria jest w połowie rozładowana.

Tu uwaga na temat wskazań stanu baterii. Sony stosuje system, gdzie pierwsze 50% pojemności baterii nie jest wskazywane. Po prostu gramy, a wskaźnik cały czas jest na "full". Od 50% w dół wskazania zapewniają cztery segmenty w "bateryjce" na ekranie. Cztery, czyli 40%, a ostatnie 10% to migający mały segment.

Po 200 godzinach ( czyli 8 dniach) na stand-by,  w tym 10 godzin grania, baterka pokazuje jeden segment. Pokuszę się o stwierdzenie, że dziesięć dni na czuwaniu rozładuje akumulator. Słabo.

Teraz test z wyłączaniem playera po każdym odsłuchu.
Wyłączając grajka można uzyskać nieco więcej czasu odtwarzania. Ale, żeby nie było za dobrze, każdy start, pomijając wkurzające czekanie, też zżera baterię.
Nie chciało mi się już mierzyć czasów ze stoperem w ręce. W rezultacie testu nie wyłączam Sonego, ładuję średnio raz na tydzień.

Teraz z innej beczki. Podłączał ktoś może do A45 słuchawki pokroju Senny HD600 ? Lub podobne, niezbyt efektywne nauszniki ?
Rozglądam się za otwartymi słuchawkami, a mam obawy, że Sony nie pociągnie takich HD600.

Ja podłączałem hifiman Sundara - są może trochę bardziej efektywne ale bez ściągnięcia blokady europejskiej moc jest mała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Uciągnie - problem tylko dostać a55 (bez sprowadzania) :P ...jest to bardzo bliźniacza wersja do a45 (którą testowałem na rożnych słuchawkach - i z wysterowaniem nie było żadnych problemów) A jakby co można zdjąć blokadę europejską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności