Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sony NW-A45 krótka recenzja


holdegron

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

mogę z czystym sumieniem polecić ten odtwarzacz. dźwięk jest czysty, bas głęboki ale nie natarczywy, funkcja clearaudio+ przydatna, wyraźna poprawa jakości dźwięku.

słuchane FLAC głównie, dopiero na tym odtwarzaczu poczułem różnicę między mp3@320kbps a flac. do mp3 już raczej nie wrócę. :) dodatkowym atutem jest długi czas działania baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, misiekkb napisał:

Jak dla mnie clearaudio+ tylko pogarsza jakość muzyki, ale czy ją ktoś włączy czy nie tylko zależy od naszych gustów.

Kiedyś miałem A15 i moje odczucia co do clearaudio+ były podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clearaudio zmienia brzmienie, komuś się podoba, komuś (np. mi) się nie podoba. Ale czy jest gorzej czy lepiej...? A co lepsze? Chivas z odrobiną czystej wody źródlanej czy Chivas z colą? Wiadomo ze ten z wodą, dla mnie, ale komuś posmakuje z colą... czy to źle? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znalazłem praktycznie nieużywanego Sony NW A35. Fajne urządzenie chociaż obawiałem się, że może być w tyle względem nowszych dapów. Jestem pod dużym wrażeniem po zmianie z Shanlinga M0, ale nie tylko :)

Największe zaskoczenie  - bas. 

 

Jeśli faktycznie A35 i A45 to to samo dźwiękowo, albo jeszcze lepiej, to zdecydowanie warto się zainteresować. 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A35 nie szumiał w stosunku do A45, to tak tyle z różnić jaka utknęła mi w pamięci co do różnić. A Shanling M0 czy M1, M2s i M3s są gorsze, jeśli chodzi o SQ od A35 czy A45, a M5s to już poziom ZX300.
W stosunku do serii A, seria ZX i WM różnią się trochę sygnaturą, im wyżej tym jest jest oszczędniej w wysokiej średnicy i wysokich tonach oraz mniejszy wygar, za to polepsza się plastyka, wykończenia dźwięku, faktura, separacja, rozdzielczość, szczegółowość.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, misiekkb napisał:

A35 nie szumiał w stosunku do A45, to tak tyle z różnić jaka utknęła mi w pamięci co do różnić. A Shanling M0 czy M1, M2s i M3s są gorsze, jeśli chodzi o SQ od A35 czy A45, a M5s to już poziom ZX300.
W stosunku do serii A, seria ZX i WM różnią się trochę sygnaturą, im wyżej tym jest jest oszczędniej w wysokiej średnicy i wysokich tonach oraz mniejszy wygar, za to polepsza się plastyka, wykończenia dźwięku, faktura, separacja, rozdzielczość, szczegółowość.

 

W dniu 22.12.2018 o 22:05, misiekkb napisał:

M5s to poziom bardziej ZX300 niż A45. Ale dając się w szczegóły A45 w stosunku do Shanlinga jest zupełnie inną sygnaturę, gdyż ma wygar na basie, tzn, punch i kicka oraz pazura na wysokiej średnicy, czego Shanling nie posiada, gra bardzo spokojnie, słuchając na nim Archive, słyszałem jakby prędkość odtwarzania była ustawiona na 0,9, a nie na 1, czyli wszystko było jakby w zwolnionym tempie, bez żywiołowości. Natomiast na A45, którego sygnatura nie jest tak jak wyższych modeli gra tutaj bardzo żywiołowo, szybko, z wygarem i pazurem. Różnice w plastyce dźwięku też są, A45 gra typowym dźwiękiem Sony, Ci, którzy słyszeli starsze modele czy serie zx, wm1, albo klocki stacjonarne z starych serii ES będą wiedzieli o co chodzi, natomiast M5s gra bardzo dźwiękiem za okrąglonym, tworzącym duże bryły, ale nie z pojedynczych instrumentów lecz z całości, mówiąc jaśniej to jakby porównać wzmacniacz lampowy od Ayona czy Jadisa (Sony) do jakiegoś Sansui czy innego takiego "typowej lampy" jakie jest w stereotypie. Więć tutaj, który odtwarzacz wybierzemy, decydują nasze gusta. Natomiast M5s ma dużą lepszą separację, rozdzielczość, szczegółowość, wykończenie dźwięku i to go stawia na równi z ZX300. Holografia i scena jest lepsza u A45. 
 

Natomiast ZX300 do M5s maja podoby poziom jeśli chodzi o SQ, tylko że jest trochę szybszy, ma trochę więcej wygaru. No i tą charakterystyczną plastykę Sony.

Ja wolę A45, gdyż ta sygnatura mi się podoba, gdyż jest trochę ciepła, nasycona, ale z wygarem, pazurem i szybkością, kiedy potrzeba, a z DAP'ów, które słuchałem to tylko trzy są lepsze w tym względzie, jak i SQ.

Pozwoliłem sobie zacytować Twoją wypowiedź z wątku o MS5 - bardzo trafne jest to określenie wrażenia generowania dźwięku z pojedyńczych instrumentów, w jakimś sensie dla mnie jest to bardziej naturalne ("wizjogenne"), ale wymaga też chwili przystosowania, wygrzania mózgu. Synergia z moimi Moondropami Kanas (bardzo wyraźne dynamiki) na A35 jest genialna. 

Z czystej ciekawości, możesz rozwinąć jeszcze jakie to trzy DAPy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy najlepsze dla mnie DAP'y jeśli chodzi o dźwięk to:
1) Cayin N8 w trybie lampowym - za sygnaturę dźwięku, takie połączenie wm1 jeśli chodzi o bas i średnicę plus Cayinowa wyższa średnica i wysokie, czyli otrzymujemy dźwięk nasycony, barwny, plastyczny, z dużym wolumenem, wygarem, intymne wokale, a do tego kontra w postaci pazura na wyższej średnicy i wysokich. Odtwarzacz daje bardzo dużo emocji to taki trochę Alien+ ale kulturalniejszy i bardziej plastyczny w przekazie. Do tego separacja, rozdzielczość, holografia, scena jedna z najlepszych jakie słyszałem. Gdyby nie jego wymiary i waga to bym na niego zbierał.
2) A&K Ultima SS - lubię jego dźwięk, gdyż jest równy, bardzo dobra rozdzielczość, szczegółowość, faktury, separacja. Sygnaturowo wolę Cayina, gdyż bardziej wciąga w przekaz i jest plastyczny bardziej.
3) Shozy Alien+ - za wciągający przekaz. Najsłabszy z dwóch pozostałych jeśli chodzi SQ, scenę, holografię i użytkowanie, ale cena ponad 10 krotnie mniejsza robi swoje.

A jeśli chodzi o stosunek ceny, SQ i użytkowania to tutaj ZX300, gdyż ma bardzo dobrą separację, barwę, dobrze wykańcza dźwięki, jest mały, długi czas na baterii. Tylko brak mi w nim wygaru i pazura, tutaj seria A jest lepsza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jest to mój pierwszy wpis i przyznam,że nie znam się na nowinkach techbicznych. Sama użytkuję jakiś stary odtwarzacz Sony Walkman, mam go juz 8 lat jestem zadowolona. Teraz chciałabym rozważyć zakup Sony Walkman A45 na  prezent entuzjaście marki Sony. Interesuje mnie głownie jedna kwestia. Na moim starym odtwarzaczu- ze zlaczem mini jack- mozna sluchać muzyki tylko przez sluchawki- nie ma opcji by dźwięk rozchodził się na zewnątrz niczym w radioodbiorniku.Rozumiem, że ten odtwarzecz może robić za radio np w samochodzie? Jest to dla mnie priorytetowa kwestia,poniewaz osoba ktora ma byc obdarowana duzo podrozuje samochodem,a nie posiada radia samochodowego. Inna kwestia. Sluchawki tylko Blluetooth czy tez mozliwe jest podlaczenie zwyklych sluchawek ze zlaczem mini jack? Ogolnie jest to model wart zakupu,czy pomyslec o czyms innym? Bede wdzieczna za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bleuclair napisał:

Jest to mój pierwszy wpis i przyznam,że nie znam się na nowinkach techbicznych. Sama użytkuję jakiś stary odtwarzacz Sony Walkman, mam go juz 8 lat jestem zadowolona. Teraz chciałabym rozważyć zakup Sony Walkman A45 na  prezent entuzjaście marki Sony. Interesuje mnie głownie jedna kwestia. Na moim starym odtwarzaczu- ze zlaczem mini jack- mozna sluchać muzyki tylko przez sluchawki- nie ma opcji by dźwięk rozchodził się na zewnątrz niczym w radioodbiorniku.Rozumiem, że ten odtwarzecz może robić za radio np w samochodzie? Jest to dla mnie priorytetowa kwestia,poniewaz osoba ktora ma byc obdarowana duzo podrozuje samochodem,a nie posiada radia samochodowego. Inna kwestia. Sluchawki tylko Blluetooth czy tez mozliwe jest podlaczenie zwyklych sluchawek ze zlaczem mini jack? Ogolnie jest to model wart zakupu,czy pomyslec o czyms innym? Bede wdzieczna za odpowiedź.

Radia można tylko po kablu słuchat - tak więc w aucie musi być jakiś wzmacniacz. Głośnika to to nie ma. Można słuchać i poprzez słuchawki BT (ale nie radia) jak i po zwykłym kablu - przy odpowiednich słuchawkach jest nawet funkcja NC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, espe0 napisał:

Radia można tylko po kablu słuchat - tak więc w aucie musi być jakiś wzmacniacz. Głośnika to to nie ma. Można słuchać i poprzez słuchawki BT (ale nie radia) jak i po zwykłym kablu - przy odpowiednich słuchawkach jest nawet funkcja NC.

Piszesz  ze radio tylko na sluchawlach, a normalne wgrane mp3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Normalnie lekki opad "szczenki" bis jak na "wagę" tego odtwarzacza, kabelek LO zrobiony z jakiegoś cordiala z szuflady i wtyczki od majfrienda podłączony do Cayina C5 i "muzyka od nowa" czy ja nisko mierzę czy po prostu to tak wy...rwiście gra :D 

 

x.png

 

edit:

nie mam czym fot zrobić ale jak będę miał to wrzucę jak toto wygląda do odpowiedniego działu

Edytowane przez brunnerius
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, brunnerius napisał:

Normalnie lekki opad "szczenki" bis jak na "wagę" tego odtwarzacza, kabelek LO zrobiony z jakiegoś cordiala z szuflady i wtyczki od majfrienda podłączony do Cayina C5 i "muzyka od nowa" czy ja nisko mierzę czy po prostu to tak wy...rwiście gra :D 

 

x.png

 

edit:

nie mam czym fot zrobić ale jak będę miał to wrzucę jak toto wygląda do odpowiedniego działu

Masz takich wtyczek więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za recenzję! Krótka, ale treściwa :) Bardzo mnie zainteresował ten grajek, również funkcjonalnością. Zastanawiam się, czy go sobie nie kupić jako główne źródło, bo ostatnio i tak głównie słucham z telefonu :)

 

W dniu 28.06.2018 o 21:30, Spawn napisał:

W porownaniu do takiego Aliena+ czy sonego wm1a to jest taka przepasc ze ciezko nawet mowic o klasach, to inny wymiar. 

 

To te hajendowe odtwarzacze przenośne to już chyba dawno przeskoczyły poziomem dźwięku dzielonego Accuphase, jak tam takie różnice klas się sypią i nawet różnice wymiarów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kuba_622 napisał:

Dziękuję za recenzję! Krótka, ale treściwa :) Bardzo mnie zainteresował ten grajek, również funkcjonalnością. Zastanawiam się, czy go sobie nie kupić jako główne źródło, bo ostatnio i tak głównie słucham z telefonu :)

 

 

To te hajendowe odtwarzacze przenośne to już chyba dawno przeskoczyły poziomem dźwięku dzielonego Accuphase, jak tam takie różnice klas się sypią i nawet różnice wymiarów ;)

tenor (2).gif

 

Beczka smiechu, normalne zwlaszcza ze nie slyszales ani hajendowych odtwarzaczy przenosnych ani dzielonego accuphasa.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spawn napisał:

tenor (2).gif

 

Beczka smiechu, normalne zwlaszcza ze nie slyszales ani hajendowych odtwarzaczy przenosnych ani dzielonego accuphasa.

 

A skąd Ty możesz wiedzieć, co ja słyszałem? Jasnowidzem jesteś, czy co? Bo prywatnie raczej się nie znamy.

Mały żart, a Ty się napinasz, jakbym Ci obraził rodzinę. Może trochę dystansu?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności