Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sony NW-A45 krótka recenzja


holdegron

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, music hunter napisał:

Meh to jednak będę musiał kupić a45 lub ZX300.  W związku z brakiem używek pewnie kupię od razu wyższy model.

Ktoś słyszał te dwa odtwarzacze i mógłby napisać małe porównanie?

Ponoć ZX300 po balansie niewiele już dzieli od WM1A ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich serdecznie ? Widzę, że A45 zbiera dobra opinie, a ja noszę się z zamiarem kupna dobrego odtwarzacza, ale koniecznie z radiem, do ktorego mam duży sentyment. Obecnie posiadam słuchawki Somic V2 podpięte do smartfona Xiaomi Note 4. Nie jest źle, ale może tylko dlatego bo nie wiem co to znaczy lepiej ? Słuchawki są przestrzenne, detaliczne, naturalne. Słucham klimatów dżezawych i folkowych. Interesuje mnie równowaga tonalna, szczegółowość, naturalność i przestrzenność, żadnej kastracji na dole i na górze. Myślę, że V2 mają potencjał. Czy kupując tego Sony zyskam dużo względem Note4? Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A45 ma bardziej nasycony dźwięk oraz barwę miększą niż Fiio X5III, ale także mniej szczegółowy. Natomiast Shanling M0 mimo że ludzie piszą że gra muzykalnie tak samo jak Soniacz to wypada ciemno w stosunku do Japończyka oraz bas w rozdzielczości to jedna wielka kpina, dostajemy jedną bryłę dźwięku, zamiast poszczególne instrumenty,  wogóle jeśli chodzi o rozdzielczość, fakturowość to Shanlingnie błyszczy tutaj i nawet niektóre telefony już grają lepiej. Sony A3x/4x możemy postawić z Shanlingiem M3 dopiero i tutaj już gusta zadecydują, który odtwarzacz jest lepszy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarejestrowałem się to się wypowiem:

a45 to mały wariat:) ...bardzo spójny przekaz mocno napowietrzony i niby ciemny ale detaliczny i mega szybki.

Bardzo ładna scena - bardziej w głębię niż na boki - może tworzyć wyraźne warstwy na naprawdę niezłym czarnym tle.

Jeśli chodzi o warstwy to nawet kilka instrumentów basowych bez problemu możemy namierzyć w przestrzeni.

Bas generowany przez te niby cyfrowe wzmacniacze jest mega szybki i się nie leje.

Zrobili kawał dobrej roboty - a jest już a50 z odbiorem bluetooth w LDAC

A ogólnie co do BT to po AptX HD na astellu xb10 daje nieporównywalnie lepsze źródło niż chociażby telefony.

 

A... i jeszcze przed wygrzaniem dźwięk jest strasznie siarczysty i bez emocji - nie zraźcie się tym na początku - dajcie mu rozwinąć skrzydła.

 

na zmianę gra z aune e1 i hifiman sundara

 

pozdrowienia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2018 o 15:39, Vikingman napisał:

Jak wypada NW a45  w porównaniu z Fiio X5 III oraz Shanling M0? Chodzi mi tylko o dźwięk, nie interesuje mnie funkcjonalność.

 m0 to ciepła klucha bez sceny i polotu w bezpośrednim porównaniu (m0 sprzedałem ostatnio bo jedynie co miał fajnego to funkcjonalność)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, espe0 napisał:

 m0 to ciepła klucha bez sceny i polotu w bezpośrednim porównaniu (m0 sprzedałem ostatnio bo jedynie co miał fajnego to funkcjonalność)

 

w sumie to nie ma się co dziwić A45 to jednak prawie 2x droższy sprzęt, 

mi coraz bardziej ten Soniacz chodzi po głowie, jest dostępny praktycznie wszędzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2018 o 20:03, espe0 napisał:

Zarejestrowałem się to się wypowiem:

a45 to mały wariat:) ...bardzo spójny przekaz mocno napowietrzony i niby ciemny ale detaliczny i mega szybki.

Bardzo ładna scena - bardziej w głębię niż na boki - może tworzyć wyraźne warstwy na naprawdę niezłym czarnym tle.

Jeśli chodzi o warstwy to nawet kilka instrumentów basowych bez problemu możemy namierzyć w przestrzeni.

Bas generowany przez te niby cyfrowe wzmacniacze jest mega szybki i się nie leje.

Zrobili kawał dobrej roboty - a jest już a50 z odbiorem bluetooth w LDAC

A ogólnie co do BT to po AptX HD na astellu xb10 daje nieporównywalnie lepsze źródło niż chociażby telefony.

 

A... i jeszcze przed wygrzaniem dźwięk jest strasznie siarczysty i bez emocji - nie zraźcie się tym na początku - dajcie mu rozwinąć skrzydła.

 

na zmianę gra z aune e1 i hifiman sundara

 

pozdrowienia

Czymś się różni a55 od a45? Oprócz innej obudowy i odbiornika bt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

OK Panowie zmieniłem region programem "scsitool" i zarazem zrobiłem swój a45 "uncapped"

 

JEST WIĘCEJ MOCY!!!

 

Sundary grają teraz znacznie głośniej i są lepiej wysterowane 

 

...teraz dla pewności jeszcze raz wygrzeję urządzenie

 

Polecam tę modyfikację jeśli ktoś używa Walkmana z bardziej wymagającymi słuchawkami !!!

Edytowane przez espe0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, espe0 napisał:

Na allegro teraz jakoś jest za ok450zl ... szczerze powiem że jakbym go dziś zgubił to jeszcze dziś idę kupić ten sam nowy.

Był w sierpniu. Teraz z używek jest tylko a35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności