Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sony NW-A45 krótka recenzja


holdegron

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanie o obsługę gapless i ReplayGain. A15 miał gapless tylko na FLAC, brak ReplayGain. Poprawiło się coś przez te parę generacji?
Masz odniesienie do innych DAPów? Zwłaszcza A45 kontra Shanlingi czy Fiio mnie ciekawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stosunku do serii S63x postęp jest naprawdę duży. Choćby dlatego, że S-ki czytały tylko stratne formaty (wav nie liczę).

W stosunku do nawet najlepiej zrobionego mp3 czy wma, FLAC na nowym Sony wygrywa dosłownie wszystkimi aspektami.

Miałem dość długo playery S-serii, i jako kieszonkowe grajki do miasta są OK. Jako pełnowartościowe źródło już nie dają rady.

 

Gapless na FLAC działa doskonale. Na innych formatach nie sprawdzałem.

ReplayGain - nie ma takiej opcji w menu.

Mam odniesienie tylko do stacjonarnego systemu CD, i Sony serii S.

Seria X też nie wpadła mi w ręce.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, akurat stratne formaty dla mnie nie były żadnym problemem natury "ograniczającej", co najwyżej cierpiała na tym wygoda, bo trzeba było wszystko konwertować do AAC. Natomiast, wysokiej próby AAC nie odróżnię od FLAC, co więcej dobre AAC brzmiało nierzadko lepiej na S-ce od FLAC na innych odtwarzaczach :)

Tak czy inaczej opcja karty pamięci jest bardzo pożądana, USB DAC też super. Szkoda, że Sony nadal uparcie korzysta ze swojego własnościowego gniazda WM-Port. Mogliby dołączyć jednocześnie opcjonalne standardowe gniazdo USB. Z drugiej strony, zawsze można operować na samej karcie pamięci :)

PS. Aha, najbardziej obawiam się miernej mocy wyjściowej, bo to nie byłby pierwszy raz kiedy Sony zepsuło dobrze zapowiadający się odtwarzacz przez nieudolną implementację ograniczenia głośności. Inni producenci potrafią zaimplementować taki drobny, acz przydatny fjuczers jak wybór części świata :)

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, to zapiszę na listę do posłuchania.

Co do klasy wyżej, to nie jestem osobiście przekonany do tego stwierdzenia. Być może klasę wyżej był iPod Shuffe 4G w mojej ocenie, a niczego lepszego nie słyszałem portable ( pod względem samej "klasy" dźwięku, nie sygnatury ). s63x może brakowało odrobiny mocy, reszcie aspektów ciężko było mi się przyczepić pod względem samej jakości dźwięku. I być może po prostu audio poszło tak mocno do przodu od czasu kiedy interesowałem się przenośnymi odtwarzaczami ( albo mam drewniane ucho ). Słuchałem swego czasu różnych odtwarzaczy ocenianych ( w kategorii standalone dap ) jako czołówkę i jakoś osobiście nie zauważyłem przepaści, maks. 1 klasa niżej, zwykle takie pół klasy niżej. Bardzo bym się ucieszył, jeśli ten A45 zagrałby na poziomie tego wymienionego iPoda Shuffle 4G czy Nationite s:flo2 (Teclast T51 ), ale tak jak pisałem, raczej ciężko mi w to uwierzyć :)

Wiadomo, "klasy" to bardzo subiektywna ocena
, ale dzięki za opis wrażeń i prywatne zdanie. Będzie to na pewno pomocne w przyszłości.

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenośne odtwarzacze poszly bardzo, ale to bardzo do przodu. Ilestam lat temu topem (no moze poza ihp) byly grajki typu sony x1050, cowon s9 czy touch 1gen z wolfsonem. Tak sie sklada ze mam nadal cowona s9 i lepiej gra od niego nawet moj telefon. W porownaniu do takiego Aliena+ czy sonego wm1a to jest taka przepasc ze ciezko nawet mowic o klasach, to inny wymiar.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szufla 4G jest bardzo spoko, ale jednak jakościowo czy Xduoo X3 czy Shanling M1 oferują więcej. Nie są to przepaści, słuchawki dadzą większą zmianę, ale jednak słychać, że gra to różnie.
Wydaje mi się, że Sony A15 też jest fajniejszy, ale duży odstęp czasowy między Soniaczem a Szuflą miałem.
Jeżeli A35/A45 to w jakimkolwiek stopniu rozwinięcie brzmienia Sony A15 + większa moc, to bajka DAP musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam "puściłem do ludzi" S639 po kupieniu telefonu Lumia 640XL.

W bezpośrednim porównaniu, na plikach WMA, Lumia dawała pełniejszy dźwięk.

A z kolei porównanie Lumii na WMA z A45 na FLAC - to już wyraźna różnica in plus dla Sony.

Nie ma co mówić o "klasach", jedna, dwie wyżej. Dźwięk jest po prostu dojrzalszy w ujęciu całościowym.

 

Na moje ucho (cały czas subiektywnie), Sony prezentuje dźwięk, jaki niedawno dawały naprawdę udane CD

z jakimś neutralnym wzmacniaczem.

Ja wiem, że teraz jest wysyp audiofilskich DAPów w cenach mało przystających do rzeczywistości.

Ale czy naprawdę cena przekłada się na dźwięk ? Czy może raczej jest to efekt "skoro tyle kosztuje, to MUSI grać zacnie" ?

To takie flagowce, jak smartfony z najwyższej półki, drogie jak cholera, choć ich koszt to ułamek ceny.

Moim zdaniem jesteśmy rżnięci na kasę przez producentów, którzy zwęszyli niszę.

Taki najwyższy model Sony, kosztujący 3200 Eurasów - to tylko pokaz, że potrafimy zrobić coś ekstra.

Ilu audiofili go kupi, a ilu snobów ?

 

Edytowane przez holdegron
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten soniacz zastąpił opusa#1 bez wstydu, bez degradacji dźwięku (nawet z lekkim progresem gdzieniegdzie) co prawda opusa utopił mi kot w misce z wodą więc stąd zmiana, ale po nabyciu soniacza wcale nie tęsknię. Mniejszy, solidniejszy, poręczniejszy, lepiej gra, dłużej buja na baterii, audeło czy tam jakieś pchełki albo e1 pędzi i steruje błędów nie słyszę. Za 750 pln to się nie ma co "obglądać"

W dniu 28.06.2018 o 16:08, holdegron napisał:

Jak pisałem - zmiana regionu to kilka kliknięć w programie scsitool.

Podrzuci Kolega linka? 

image.pngedit

dobra już mam i ciekawostka, kupiłem soniacza w saturnie i mam wersję bez ograniczenia mocy? Wtf? Region się zgadza

Edytowane przez brunnerius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten parametr "sound pressure: 0" tylko połowicznie świadczy o braku ograniczenia.

Pisze o tym na https://www.rockbox.org/wiki/SonyNWDestTool

"Sound pressure regulation (SPS): When ON, the volume is supposed to be capped; when OFF, uncapped. On recent models, this setting does not usually have an effect, you need to select an "uncapped" destination code (see table below). "

Dlatego sprawdź, jak będzie po ustawieniu np na U.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem juz wczoraj tylko sie nie podzielilem bo sie muzyka delektowalem, tak sama wartosc 0 niewiele zmienia, trzeba jeszcze region zmienic, wczesniej audeo, zeby z nich wlasciwa dynamike wydobyc, rozkrecalem do glosnosci 77 teraz jest to samo (graja jak powinny) przy 55 i de facto ciszej wiec z korzyscia i dla bananaryji i dla zdrowia.

Edit:

A jak sobie chce postrimowac to wpinam soniacza w telefon i voila, takze tego ten ekchm tak sobie mysle ze z dapem na jakis czas mam spokoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realnie to slucham godzinke za dnia, zalaczam przed zasnieciem i jak sie budze to gra dalej... potem w ciagu dnia znowu godzinka dwie i dopiero ladowanie wiec na loozie tyle co podaje producent wytrzymuje. Ale dokladnie ile to bym musial ze stoperem... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,3 to całkiem nieźle o ile pociągnie średnio wymagające słuchawki. Moc wyjściową też mógłbyś mniej więcej sprawdzić dla słuchawek 16ohm i 32ohm?

Na stronie Sony piszą:

Maksymalna moc wyjściowa (JEITA 16Ω/mW)
1,6–4,2 mW
 
Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na to takie przemyślenie (M- mistrz, U-uczeń)

 

U: Mistrzu, kiedy dogonię króliczka w mobilnym audio?

M: kiedy zrozumiesz, że mobilny dap ma Ci napędzić mobilne słuchawki...

U: a co z wymagającymi?

M: tych w domu słuchaj, na stacjonarce...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, brunnerius napisał:

Ja mam na to takie przemyślenie (M- mistrz, U-uczeń)

 

U: Mistrzu, kiedy dogonię króliczka w mobilnym audio?

M: kiedy zrozumiesz, że mobilny dap ma Ci napędzić mobilne słuchawki...

U: a co z wymagającymi?

M: tych w domu słuchaj, na stacjonarce...

No cóż, są takie doki, że i mocnego DAPa trzeba, bo mocy mało :)
Poza tym moc mocą, sygnatura na wyjściu też istotna. Shanling M1 nie jest mocarzem, a dla mnie super brzmi, kwestia niepodpinania wymagającego domowego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych wymagających doków jest mało ;) , moja myśl jest taka, że jak mam z czymś łazić to ma być lekkie, poręczne, długo działać na baterii i przede wszystkim grać tak, jak tego oczekuję, bez kompromisów. No i ten soniacz mi to daje, a przerobiłem klika DAP-ów (miałem Opusa#1, C10, PlenueD, iModa, I9, FiiO X1, Fiio X3(dalej mam) FioO X5II, DX50, DX80, DX90, Dxuoo X3, X2) wiem, nie najwyższe półki ale niektóre znane i uznane. Dobrze mi z tym Soniaczem a w połączeniu z Aune E1 to wogóle opad szczeny i pozamiatane (jak za taką kasę)

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności