Skocz do zawartości

Jak to jest z tym sprzętem i słuchaniem muzyki ?


hatori77

Rekomendowane odpowiedzi

Od długiego czasu słucham muzyki na różnych  słuchawkach dokanałowych i różnych  odtwarzaczach DAP .

Trochę sprzętu się przewinęło przez te kilka lat i rotacja niesamowita .

Firmy X ...firmy Y ...raz lepiej a raz gorzej ...standard w poszukiwaniu tego czegoś .

Nigdy nie twierdziłem, że zjadłem wszystkie rozumy i wszystko już wiem ...są lepsi ode mnie .

 Ale czasami jest tak ,że należy się zatrzymać i nie popadać w przesadę ....audiofilski fanatyzm ...może zboczenie ...

A czasami ta jedna chwila sprawia ,że trzeba się zastanowić ...co dalej  i czy warto ...???

Dziś tak miałem . Córka wyciągnęła mnie do Saturna ..pewnie coś tam chciała a ja  jako kochający Ojciec i Tata oczywiście uległem ...co zrobić ...moje dziecko :-)

Córka miała telefon jakiś tam sobie LG v20 ..żona kupiła jej z wyprzedaży . Przechodziliśmy obok stoiska ze słuchawkami i ...oczywiście padło pytanie .." Czy tata coś posłuchamy "..

No pewnie ...przecież sami wiecie jak jest ...uzależnienie ...

I się zaczęło ...poszły jedne ,drugie ...śmakie i owakie ...ceny od kilkudziesięciu zł do ok 2 kzł ...

Jedne fajne inne nie ...bywa.

Miałem tylko przy sobie dokanałówki Senki IE 800 do porównania ...więc dobra półka ...ale dokanałówki ...

A i cena ich ciągle niemała ....

Wszystko na telu. córki ...taki był układ .

W pewnym momencie przyszedł czas na duże nauszniki Sennheiser HD 599 . wiecie te kremowe ...dla jednych super , dla innych Mercedes ..dla innych wiocha ...

Posłuchałem trochę tego i owego ...poszły Flaki i poszły mp3 ... dużo nagrań min. zespołu Juno Reactor ..np.osławiony Navras z Matrixa ...i co ?

Świat się zawalił ...po prostu słuchałem i słuchałem i wracać mi się nie chciało do IE800 choć ich cena była wielokrotnie wyższa .

HD 599 dały mi większą przyjemność i radość słuchania ...dynamika , przestrzeń , bas , średnica i cudowny sopran .....i to kuźwa z telefonu .

Moja córka skwitowała to jednym zdaniem ." Tata weź te twoje ie800, drogie Astell& Kern i inne do kosza sobie wsadź ..a nawet i do "D"

Bo niestety cieno z nimi . Wiem -różnica konstrukcji , ograniczenia ...dokanałówki to inny typ słuchawek przecież , ale okłamywałem sam siebie ...te duże wieśniackie Mercedesy ...dały mi większą

radość ze słuchania w każdym aspekcie za ułamek ceny moich nabytków i klejnotów . I nie chcę tu pisać o neutralności i ultraliniowości ...bo ich tam nie było ...ale ...było to coś- magia słuchania muzyki

i to kuźwa z telefonu ...

To jak to jest z tym sprzętem ...tym całym Hi-Endem czy tam Hi-Fi ...walimy kasę , szukamy " Graala "...wmawiamy sobie , że jest cud i malina a tu nagle  bum i zimna woda na pysk ... 

A co tu idzie ?

 

 

 

 

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun dla córki za używanie dużego i audiofilskiego LG V20.

 

Za słowa o AK i innych... Jest taki utwór Iron Maiden, pasujący do sytuacji.  :)

 

Poza tym...pewnie zaglądasz do działu Tanie Słuchawki z Chin. Jak widzisz tańszy sprzęt może dać sporo zabawy i zadowolenia. U mnie na przykład Memt X5 czy Meizu HD50, VE Monk. 

 

Doki a nauszne. To nie zawsze dobre zestawienie do pojedynku. Słuchanie w Saturnie to raczej męczarnia niż przyjemność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo to nic niezwykłego...Doki mimo że fajne nie mają szansy z przyzwoitymi dobrej klasy wokół usznymi, pełnoprawnymi słuchawkami....

Dlaczego?...ano wygoda, więcej powietrza i sceny, bardziej naturalny odbiór dźwięków....itd....tak że nic dziwnego że zauroczyły HD599 po dokach...

Ale coś za coś,albo słuchanie tylko dla nas i odcięcie się od świata....albo odwrotnie, pełny kontakt ale za to realniejszy odbiór muzyki...uszy się nie oszuka....he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności