Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Colorfly C10-Zmiana doków z Sony XBA-H1 na ???


kukus83

Pytanie

Strzałeczka 

Na wstępie, aby rozwiać wszelkie wątpliwości, jestem totalnym amatorem, jeśli chodzi o słuchawki i sprzęt mp-3, wyboru swojego dokonuję głównie poprzez przeczytane wcześniej recenzję i opinię, swoją drogą mam nadzieję, że z czasem to się się zmieni i sam dzięki nabytemu doświadczeniu, będę mógł udzielać rad, ale to jeszcze nie teraz, teraz liczę na Waszą pomoc. Wracając do tematu, jestem posiadaczem Sony NWZ-S739F i słuchawek również Sony XBA-H1, chciałbym coś odmienić/polepszyć, więc pomyślałem nad zmianą, jeśli chodzi o moje gusta, to słucham wszystkiego po trochu, pop, hip hop, rock, metal, zależy od dnia, zależy mi głównie na czystym brzmieniu, dobre odseparowanie instrumentów, lubię bas, ale nie zakrywający innych pasm. Moją uwagę dzięki pozytywnym opinią zwrócił Colorfly C10, co sądzicie o moim wyborze ? Jeśli chodzi o dobranie doków, czy moje obecne dadzą radę, jeśli Waszym zdaniem nie, to jakie polecicie do wspomnianych gatunków muzycznych i aby zgrywały się z Colorfly C10, w kwocie powiedzmy do 500zł.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Czy mi odpowiada ? Hmm, jest to mój pierwszy odtwarzacz mp-3 więc nie mam porównania, dlatego chciałbym zaryzykować i kupić coś lepszego, ponieważ zdaję sobie sprawę, że mój Sony nie jest już jakimś super sprzętem, swoje lata też już ma, więc dlaczego nie spróbować czegoś innego, może lepszego? Jako przykład podałem Colorfly C10, z racji na pozytywne opinie o których wspomniałem i po których wnioskuję, że daje radę przy wspomnianych gatunkach muzycznych i moje wymagania dotyczące dźwięku, też by spełnił, dlatego padł na niego wybór, chyba, że w podobnym przedziale cenowym polecicie jeszcze coś innego, co odpowiadało by moim wymaganiom, jeśli natomiast uważacie, że mój wybór odtwarzacza jest o.k. to, na słuchawki planuję przeznaczyć ok 600/700zł. chyba, że Waszym zdaniem moje Sony sprawdzą się Colorfly.

Edytowane przez kukus83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No można, ale ja do osobiście do dokanałówek nie wziąłbym grajka za ~600zł i to dość dużego gabarytowe. Nie pamiętam jak tam z C10 pod względem obsług stoi, ale Sony pod tym względem są bardzo fajne. Tylko bym szukał czegoś mniejszego za ok 300-400zł i do tego droższe słuchawki. Jakie? Nie wiem, są dziesiątki tematów na forum.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Raczej celuj w np. Shanling M0 lub M1. Bardziej zbliżona obsługa do Sony i poczujesz poprawę dźwiękowo. Wykonanie też porządne a cena jedna z najlepszych biorąc możliwości. Jedne z lepiej wycenionych Dap-ów 

Edytowane przez Jaro54
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@up - jeśli c10 jest tylko nieco lepszy dźwiękowo, to jak ten m0 musi grać...

 

Do Autora - c10 gra świetnie, obsługa jest znośna, no i wygląda stylowo, ale przenośnie to raczej średni wybór. Też z nim kiedyś latałem po mieście, ale tylko wypychał mi kieszenie, więc odpuściłem. W warunkach mobilnych odsłuchów raczej nie docenisz/zauważysz dźwiękowej wyższości jednego playera nad drugim.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie zacząłem się zagłębiać w mój pierwszy wybór i sądząc po wymiarach, to masz w 100% rację Gourney, że to słaby wybór tym bardziej, że właśnie będę go używał głównie w plenerze, tylko teraz sytuacja jest odmienna dla M0, jeśli Colorfly C10 jest za duży, a tak jest, to moim zdaniem dla mnie M0 będzie zdecydowanie za mały do komfortowego korzystania z niego i teraz jeszcze pozostaję ewentualnie M2 i M3S i pytanie co teraz ? Nie wspomniałem o tym wcześniej, ale chciałbym aby odtwarzacz dawał kopa, jeśli chodzi głośność i nie miał jakiś wbudowanych ograniczeń jak co niektóre Sony.

Edytowane przez kukus83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności