Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Eltax Universe 5.0


Shade

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakupiłem te oto kolumny co w temacie (dojdą pon-wtorek).

 

Pierwszy raz kupiłem kolumny i mam pytanie.

 

Czy będą one posiadały wejscie minijack?

 

Ogolnie potrzebne by podłączyć pod TV (do gier (ps4) muzyki i filmów)

 

W zestawie nie mam wzmacniacza, czy będzie potrzebny?

Jeżeli tak, to czy jest sens kupować jakiś używany tak do 150zł?

 

Mam mały pokój, 12m2, więc jakoś bardzo głosno sluchane nie bedzie, ale milobyloby mieć przyzwoity dzwiek, choć audiofilem nie jestem :p

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Shade napisał:

Witam.

Zakupiłem te oto kolumny co w temacie (dojdą pon-wtorek).

 

Pierwszy raz kupiłem kolumny i mam pytanie.

 

Czy będą one posiadały wejscie minijack?

 

Ogolnie potrzebne by podłączyć pod TV (do gier (ps4) muzyki i filmów)

 

W zestawie nie mam wzmacniacza, czy będzie potrzebny?

Jeżeli tak, to czy jest sens kupować jakiś używany tak do 150zł?

 

Mam mały pokój, 12m2, więc jakoś bardzo głosno sluchane nie bedzie, ale milobyloby mieć przyzwoity dzwiek, choć audiofilem nie jestem ?

 

Z góry dzięki.

Hihi.. sorry, ale nie mogłem się powstrzymać :D. A... teraz całkiem serio, to kupiłeś kolumny pasywne, które wymagają podania prądu na terminale, żeby poruszyć membranami, a te z kolei wydobyć z siebie dźwięk. Także tak, teraz musisz kupić wzmacniacz i może, a nawet musi być on używany, z racji "zaporowego" budżetu, jakim dysponujesz.

 

Znając życie, to za jakąś dłuższą chwilę, dostaniesz dziesiątki ofert sprzętu z minionej epoki, od takich dwóch zapaleńców audio, jeden ma ksywe na O a drugi na A, uważaj... they are coming :D.

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Shade napisał:

Witam.

Zakupiłem te oto kolumny co w temacie (dojdą pon-wtorek).

 

Sprzedawca zrobił robotę, sprzedając zestaw kolumn

do kina domowego bez amplitunera.;)

Do kompa musi być zestaw aktywny.

Teraz musisz do niego wrócić i:

wymienić, oddać lub dokupić amplituner.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to się kończy....a mógł po Bożemu zakupić Microlaby 6 lub 7 albo Edifiery....i miałby niebo w gębie.

Jak to jednak warto najpierw popytać się na forach lub samemu w necie poszukać...

Ja jeszcze z pokolenia co to się takie dziwne papierowe gazetki czytało  i tam wiedzę zdobywali...he,he.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, chico99 napisał:

Do kompa musi być zestaw aktywny.

Będzie podłączone tylko do TV, do PC nie zamierzam.

17 godzin temu, neonlight napisał:

że tak, teraz musisz kupić wzmacniacz i może, a nawet musi być on używany, z racji "zaporowego" budżetu, jakim dysponujesz.

 

Ktoś jakiś poleci? ?

 

http://allegro.pl/wzmacniacz-ktory-ma-wszystko-czego-potrzebujesz-i7300676806.html

http://allegro.pl/wzmacniacz-amplituner-stereo-0096-usb-mp3-karaoke-i7401023356.html

 

Wiem, że są to nowe i jakoś tanie. Jest sens kupować coś takiego?

 

Na razie nie oczekuje ze wyciągne z nich 100%, ale żeby był jakikolwiek sens, by dzwięk nie był jednak masakryczny

 

Obecnie miałem głosniki logitech z323 i chciałem na chwilę obecną z tymi kolumnami i jakimś tanim wzmacniaczem osiągnąć lepszą jakość ?

Edytowane przez Shade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo nie będzie czytając chociażby to: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic285890.html

Raczej potencjału w nich nie uświadczysz. Może masz jeszcze możliwość oddać jeśli kupowałeś przez neta? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Shade napisał:

Będzie podłączone tylko do TV, do PC nie zamierzam.

 

Ktoś jakiś poleci? ?

 

http://allegro.pl/wzmacniacz-ktory-ma-wszystko-czego-potrzebujesz-i7300676806.html

http://allegro.pl/wzmacniacz-amplituner-stereo-0096-usb-mp3-karaoke-i7401023356.html

 

Wiem, że są to nowe i jakoś tanie. Jest sens kupować coś takiego?

 

Na razie nie oczekuje ze wyciągne z nich 100%, ale żeby był jakikolwiek sens, by dzwięk nie był jednak masakryczny

 

Obecnie miałem głosniki logitech z323 i chciałem na chwilę obecną z tymi kolumnami i jakimś tanim wzmacniaczem osiągnąć lepszą jakość ?

Wzmacniacze, które podlinkowałeś to strata pieniędzy. Musisz poszperać tutaj na forum, było sporo podobnych tematów, a w nich linki do wzmacniaczy i kolumn wartych uwagi.

 

Godzinę temu, sn4ke napisał:

Łatwo nie będzie czytając chociażby to: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic285890.html

Raczej potencjału w nich nie uświadczysz. Może masz jeszcze możliwość oddać jeśli kupowałeś przez neta? :D

I to wcale nie jest głupi pomysł, ja bym się nawet chwili nie zastanawiał ;).

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba słabo żeś kupił. Jak wiadomo nie lubię przesadnie drogich urządzeń w audio, ale są jednak jakieś granice. Nie da się zrobić zestawu 5 kolumn z wieloma głośnikami każda, jakąś namiastką zwrotnicy i przyzwoitymi obudowami tak by jeszcze to w miarę przyzwoicie grało. Oddaj czym prędzej jeśli możesz i nic z nimi nie kombinuj bo nic nie wykombinujesz. Tak jak przegięciem są słuchawki za naście tysięcy czy więcej tak tu jest przegięte w drugą stronę.

Dokładając 200 zł możesz kupić Pylony - jeśli ma być nowe. Tyle, że to będzie stereo tylko. A z używek masz wieksze pole manewru, ale czy dla pięciu kolumn to nie wiem.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem je za 250zł, niestety nie mam możliwości zwrotu.

Jedyną opcją, jest albo kupić wzmacniacz, albo spróbować je sprzedać.

 

Czyli nie ma sensu do tych 200zł szukac wzmacniacza i próbować te kolumny sprzedać?

 

Tak jak napisałem, zależy mi by grały chociaż odrobinę lepiej niż głośniki logitech z323 i będe zadowolony.

 

Jeżeli jest jakikolwiek sens w takich pieniądzach szukac wzmacniacza, byłbym bardzo wdzieczny jakby ktoś coś podlinkował :D

Edytowane przez Shade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Shade napisał:

Jeżeli jest jakikolwiek sens w takich pieniądzach szukac wzmacniacza, byłbym bardzo wdzieczny jakby ktoś coś podlinkował :D

 

Nie mówię, że akurat ten.

http://allegro.pl/amplituner-5-1-sony-str-de875-280w-i7409372140.html

Ale wydaje się, że za drugie 250zeta kupisz jakiś używany amplituner 5.1. 

 

A jak kupca masz, to sprzedawaj te kolumny i nie brnij dalej w temat.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym rzecz ze nie mam, więc musiałbym wystawić na jakiś portal aukcyjny.

 

No 250zł to na tę chwilę maksymalny koszt, jaki mogę ponieść za amplituner.

 

Btw.

Jeżeli podepnę kolumny do jakiegoś "złego" zródła to może coś się z nimi stać? Mam jakąś starą wieżę i z chęcią bym je chociaż na byle czym przetestował ?

 

Chodzi mi czy mogą się uszkodzić jak podepnę pod coś za mało watowego czy coś w ten deseń.

Edytowane przez Shade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli źródło, ta stara wieża, i kolumny, twój nowy nabytek, są sprawne, to się nic stać nie powinno.

Skręć tylko potencjometr na zero, max w lewo, podłącz kable i tyle. Potem odkręcaj i słuchaj co się dzieje.

Żeby ci tylko chałupy nie rozniosło:P To był żarcik taki, to tak dla pewności ...

Choć i tak podłączysz tylko parę kolumn, z zestawu, czyli przód to te największe kolumny.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym je "pogonił" dalej, bo nie warte sa zachodu, aczkolwiek, jeżeli nie masz więcej siana, to zostaw je tymczasowo i dokup amplituner kina domowego, byle coś tam grało. A jak uzbierasz kasę, to sprzedasz ten zestaw i wtedy będziemy myśleć już nad jakimś konkretnym, docelowym. ?

 

Tylko nie odkręcaj za mocno tej wieży, bo może nie wytrzymać obciążenia dużych kolumn i się "spali".

Edytowane przez neonlight
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te eltaxy z tego co wiem były fabrycznie parowane z taką lub podobną Yamahą. Ogólnie zarówno kolumny jak i amplituner to baaardzo słabe sprzęty (delikatnie pisząc). Po 2 zanim coś kupisz to na następny raz dopytaj się kogoś ;) . To nie jest tak że im więcej kolumn tym lepiej. W pokoju 12m2 w żadnym wypadku nie robi się kina domowego. Do tego potrzeba sporego pomieszczenia. Jak masz możliwość to pogoń to dalej i kup za te 500zl wzmacniacz i kolumny stereo albo alternatywnie jakieś kolumny aktywne. Miałem wątpliwą przyjemność słuchać tych kolumn. Samo buczenie i nic więcej.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa...tak samo jak to że wzmacniacze yamahy współczesne grają dobrze ;) . Wracając do tematu. Może i to jakoś sobie grało. Tylko wyobraź sobie że różnica na plus była by ogromna gdyby było to w większym pomieszczeniu a po 2 kino domowe to nie w tej kwocie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Oskar2905 napisał:

Taaa...tak samo jak to że wzmacniacze yamahy współczesne grają dobrze ;) . Wracając do tematu. Może i to jakoś sobie grało. Tylko wyobraź sobie że różnica na plus była by ogromna gdyby było to w większym pomieszczeniu a po 2 kino domowe to nie w tej kwocie. 

Wcale różnica nie byłaby ogromna, bo skalę dźwięku miałem taką, że wolałem seanse w domu, niż w kinie, a znajomi za każdym razem wychodzili z wypiekami na twarzy po tym, jak Heco Celan Sub38a, "rzucał" ich przez blisko 2h po 12m pokoju :D. Więc proszę Cie Oskar, nie mów, że się nie da, bo to jest nieprawda i jakieś powtarzane dyrdymały forumowe, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. A jeśli chodzi o kwotę, to nikt nie mówi, że za 400zł da się zbudować porządne kino, ale już w kwocie 1000-1500zł jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci teraz podam inny przykład. Jak masz dwie kolumny stereo 3drozne z dużym nowoczesnym wooferem to masz takie dwa subwoofery i spójność dźwięku jakiej nie osiągniesz w kinie domowym. Dodatkowo dzisiaj wiele filmów ma również osobnie zmiksowaną ścieżkę stereo 2.0. W efekcie jeśli chodzi o natężenie dźwięku to kino 5.1 się chowa. Efekty przestrzenne itd będą oczywiście lepsze w kinie bo masz satelity z tyłu ale to jedyny argument moim zdaniem. 

Taki duży sub w pokoju 12m2? Niezłą fantazję masz :D .

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny zabobon, powtarzany na forach i to głównie przez zatwardziałych przeciwników dźwięku wielokanałowego. Stereo to jest do muzyki, a do kina wielokanał i basta, kto tego nie rozumie, ten nigdy nie słyszał porządnego systemu kd. Co do spójności głośników stereo, to i owszem, w stereo jest to ważny aspekt, natomiast w kinie, gdzie ścieżka jest podzielona na każdy kanał z osobna, to nie ma to takiego znaczenia, ponieważ i tak układ DSP to podzieli/rozbije, zgodnie z zapisem źródłowym. Następna sprawa to to, że w multiformacie fronty nie są spójne pomiędzy sobą, ponieważ to centralny gra tutaj główne skrzypce i łapie ową spójność z frontami. Kiedyś, pamiętam, i teraz też się zdarza opinia, że głośnik centralny, to tylko do głosu... hahaha, powodzenia :D

 

W multiformacie nie uzyskam takiego natężenia, jak przy stereo? Oj... Oskar.. Oskar, zrób Ty sobie przerwę od tego stereo i pobaw się przez chwilę w KD, bo o tym to Ty nie masz zielonego pojęcia. 

 

Ps. Tak, wiem, subwoofer za duży, bo teoria mówi, że niskiego basu nie da się uzyskać w tak małym pomieszczeniu, jego głębi i ciśnienia akustycznego pewnie też :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tak na serio? Widać że nie słuchałeś dobrego systemu stereo. Proponuję żebyś sobie kupił dobry system stereo i przestał pisać głupoty. Na dobre kino domowe trzeba mieć pomieszczenie i dobry portfel. Co do jakości dźwięku w kinie to żaden argument akurat bo jakość dźwięku w kinie jest często słaba. Ludzie co piszą że KD jest tylko do filmów mają rację. Tak samo stereo jest do muzyki głównie. 

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee, na żarty :D. No jak, jakość dzwieku w kinie słaba?! Przecież wszystko jest zaprojektowane od podstaw, i kubatura pomieszczenia odpowiednia, i adaptacja, i sprzęt profesjonalny, i to wszystko za grube "miliony"?! :) Ah... wiem, nie ma audiofilskiej "bizuterii", i tu jest ten problem :P.

 

KD tylko do filmów, a stereo do muzyki?! Aha, czyli nie można pogodzić jednego z drugim?! Ciekawe, przyznam szczerze, ciekawe spostrzeżenie :D. Oczywiście, kolejny powtórzony frazes forumowy :rolleyes:.

 

 

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności