Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Domowe słuchawki/zestaw do 950zł


Mozart2k

Pytanie

Witam wszystkich. Wklejam nowego posta ponieważ sytuacja się trochę zmieniła.

Chce kupić słuchawki przeznaczone głównie do pracy w domu po kilka godzin. Obecnie używam Superlux 668b i szukam upgrade'a. Całkiem podoba mi się konstrukcja półotwarta, ale głównie chodzi mi o to, żeby nie męczyły po kilkugodzinnej sesji :) Podkreślam, że chciałbym kupić słuchawki nowe. Przeglądałem już trochę forum i jakieś recenzje ale moja wiedza wciąż jest mała.

Jeżeli chodzi o wymagania to tak: lubię głęboki, może nawet lekko wzmocniony bas i wyraźną scenę. Zależy mi na dobrej jakości dźwięku, ale nie zależy mi jakoś bardzo na 100-procentowej naturalności(może być trochę fun'u :) ). Raczej celowałbym w coś ciepło-ciemnego :) 

Mam spore uszy i chciałbym słuchawki wokółuszne.

Słuchawki chcę podłączać bezpośrednio do kompa (jako, że budżet to max 900zł) a do dyspozycji mam dość stary wzacniacz wcześniej przeznaczony do kina domowego Technics SU-V560. (Nie mam pojęcia czy się nada) 

Jeśli da radę zmieścić się w cenie i jest sens to mogę kupić jakiś zestaw czyli słuchawki + jakiś tańszy DAC. Ale średnio się znam i nie wiem czy jest sens.

Propozycje jakie do tej pory znalazłem to:

Bayerdynamic 770/880/990

Definitive Technology Symphony 1 

Fostex TR70/80/90 

Co myślicie? Jest w ogóle sens upgrade'ować Superluxy do takiego przedziału cenowego? Macie może jakieś inne propozycje słuchawek/zestawów?

 

Edytowane przez Mozart2k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Beyery to dobry pomysl jesli ci sie hd668b podobaja 

Z cieplejszych ciemno cieplych to raczej senki hd599 i podobne ale to juz inne granie niz hd668b ,zreszta jak czytałeś recki to już pewnie to  wiesz.

fostexow tr nie znam tak samo jak symphony 1

ze słuchawek:

dt990/770 pro plus coś na ampd/dac na biurko albo wewnetrzna karta co napedzi 250 ohm

akg k712 pro - powinny zagrać z kompa ale po prostu szkoda takich słuchawek do używania z płyty głównej peceta.

Beoplay H6 - tutaj wzmak nie wymagany

sony mdr-1a albo 1am2 - jw.

z kart:

soundblaster z

xonar dx - tutaj trza sprawdzic czy da rade 250 ohm

fx-audio dac x6

smsl m3

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

4 godziny temu, kuman napisał:

Beyery to dobry pomysl jesli ci sie hd668b podobaja 

Z cieplejszych ciemno cieplych to raczej senki hd599 i podobne ale to juz inne granie niz hd668b ,zreszta jak czytałeś recki to już pewnie to  wiesz.

fostexow tr nie znam tak samo jak symphony 1

ze słuchawek:

dt990/770 pro plus coś na ampd/dac na biurko albo wewnetrzna karta co napedzi 250 ohm

akg k712 pro - powinny zagrać z kompa ale po prostu szkoda takich słuchawek do używania z płyty głównej peceta.

Beoplay H6 - tutaj wzmak nie wymagany

sony mdr-1a albo 1am2 - jw.

z kart:

soundblaster z

xonar dx - tutaj trza sprawdzic czy da rade 250 ohm

fx-audio dac x6

smsl m3

 

Dzięki :) zrobiłem dzisiaj spory rajd po sklepach i zdecydowałem się na Beyerdynamic'i 770 Pro w wersji 80 Ohm. W każdym sklepie mówili mi, że nie będzie sporej różnicy pom. 250 a 80 nawet z założeniem posiadania jakiegoś lepszego sprzętu, więc wziąłem 80 (choćby dlatego, że nawet na telefonie śmigają :)

Okazało się, że mój wzmacniacz całkiem daje radę (jest lepszy od przejścia bezpośrednio do kompa) . 

Nie chcę zakładać nowego tematu dlatego tutaj od razu zapytam, czy powinienem podłączyć słuchawki Jackiem do wzmaka, i wzmaka jackiem do płyty głównej na kompie? Tu się rodzi kolejne pytanie, czy jakbym kupił sobie kartę dźwiękową, to czy w tym połączeniu byłaby jakaś różnica/ma to sens? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności