Skocz do zawartości

AMP/DAC słuchawki Beyerdynamic DT880 Pro 600 Ohm do $200


dankan6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem AMP lub/i/z DAC do słuchawek Beyerdynamic DT880 Pro 600 Ohm . Zarobiłem $200(gotówka na paypal) i jestem tyle w stanie przeznaczyć na ten zakup w tym roku.  Przeszukałem fora, listy, sklepy itp i sporządziłem listę  możliwych zakupów.

Aune T1 SE $186 - AMP + DAC -  najbardziej polecany tylko, tylko jeżeli cło dorzucą no to niestety będę trochę ubolewał (oczywiście jestem w stanie w ostateczności tyle wyłożyć) 
XDUOO TA-01 $155  - Tube AMP - mało materiału do analizowania mogłem przy tej firmie znaleźć. Tak naprawdę niby ciekawa alternatywa lecz na pierwszy zakup bardzo ryzykowny
Bravo Ocean $140 - Tube AMP - podobnie jak XDUOO TA-01 niby ciekawa opcja lecz  nie jestem na tyle obeznany w temacie żeby na tą opcję padła moja decyzja
Magni 3 $135 - AMP - ciekawa opcja, lecz w tym wypadku bardzo drogi koszt wysyłki bo aż 36$ odstrasza
Little Dot MK II $135 - Tube AMP - na pewno ciekawie wygląda dzięki temu że ma 4 lampy lecz czy jest to optymalny wybór? Ciężko znaleźć dużo na jego temat
XDUOO TA-02 $109 - Tube AMP - jeszcze mniej na jego temat znalazłem niż na temat jego starszego modelu
Massdrop Objective 2 $95 1.0 Low 3.3 High - AMP - zastanawia mnie aspekt "1.0 Low 3.3 High", jest wersja "2.5 Low, 6.5 High" - niestety wyprzedana. A przy takiej wysokiej rezystancji słuchawek jestem trochę bardziej zaniepokojony tym wyborem
Topping d3 $95 - DAC + AMP - ciekawa opcja za przestępną cenę
SMSL SAP II $68 - AMP - niska cena i dość sporo dobrego się o nich się naczytałem

W większości słucham muzyki z laptopa tak więc zakup DAC z tego co zrozumiałem jest wskazany.

Powiem szczerze, że tak naprawdę szukam opcji która mogła by mi pokazać możliwości sprzętu audio i jak dużo może zakup takiego właśnie urządzenia zmienić. Prawdopodobnie w przyszłym roku także będę w stanie dorzucić kolejne $200 tylko to dopiero w przyszłym roku.  Mile widziane jakiekolwiek uwagi, wskazówki, alternatywy, a najbardziej wybory, bo najprościej mówiąc to tak jak małe dziecko szukam dorosłego który wprowadził by mnie do tego świata :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie coś najciemniej grającego ze względu na mocnco jasna górę w beyerach.

COs na CS4398 bym szedł a omijał Sabry bo na wyższych głośnościach będzie ostrawo. Tak czy inaczej ja używam Dt990 z EQ.

na przykład FX-AUDIO DAC-X6 DAC  - 355 zlotych sprzęt daje 60mw na 600 ohm

ten Xduoo TA-01 też ciekawe wygląda i jest w polskiej dystrybucji.

SMSL SAP II tez ok, tak samo jak FX audio jest na TPA6120A2 więc tutaj kapkę jaśniejsze granie(mniej niższej średnicy)

ewentualnie sam dac/karta dźwiękowa i do tego wzmacniacz na lampie ale to powinien być OTL na przyklad taki DARKVOICE 336SE (280 usd) czy nowy amp od feliks audio - ECHO

 

Jeśli chcesz usłyszeć max możliwości swojego sprzętu to musisz wyjść ponad 200 usd. Przy czym zmiany jakościowe w sprzęcie w porównaniu do słuchawek będą bardzo małe w stosunku do zmian jakie dostajesz przesiadając się ze słuchawek do 200 zl na te za 600 zl

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kuman napisał:

pewnie coś najciemniej grającego ze względu na mocnco jasna górę w beyerach.

COs na CS4398 bym szedł a omijał Sabry bo na wyższych głośnościach będzie ostrawo. Tak czy inaczej ja używam Dt990 z EQ.

na przykład FX-AUDIO DAC-X6 DAC  - 355 zlotych sprzęt daje 60mw na 600 ohm

ten Xduoo TA-01 też ciekawe wygląda i jest w polskiej dystrybucji.

SMSL SAP II tez ok, tak samo jak FX audio jest na TPA6120A2 więc tutaj kapkę jaśniejsze granie(mniej niższej średnicy)a

ewentualnie sam dac/karta dźwiękowa i do tego wzmacniacz na lampie ale to powinien być OTL na przyklad taki DARKVOICE 336SE (280 usd) czy nowy amp od feliks audio - ECHO

 

Jeśli chcesz usłyszeć max możliwości swojego sprzętu to musisz wyjść ponad 200 usd. Przy czym zmiany jakościowe w sprzęcie w porównaniu do słuchawek będą bardzo małe w stosunku do zmian jakie dostajesz przesiadając się ze słuchawek do 200 zl na te za 600 zl

Rozumiem, nie mam całkowicie nic przeciwko najciemniejszemu graniu a nawet preferuję ten typ dźwięku.

Podany model FX-Audio brzmi dość ciekawie, tylko opinie w internecie wyglądają coś w rodzaju "dobra ale tylko z tych najtańszych"

Z kolei DARKVOICE 336SE i feliks audio - ECHO ciekawe opcje tylko że cena powyżej 1 tysiąca + jeszcze dodatkowe koszta w postaci DAC/karty dźwiękowej ? Trochę za dużo jak na pierwszą własną wyprawę w nieznane.

Kierując się designem to Little Dot MK II  wygląda cudnie, oraz wspomniany Xduoo TA-01, brzmią dla mnie na ten moment najatrakcyjniej.

Jestem świadomy że do maksymalnych osiągów z tym sprzętem to jeszcze trochę brakuje, ale od czegoś trzeba zacząć i dotknąć tematu.

Dziękuję serdecznie za ukazanie na co powinienem zwracać uwagę.

Edytowane przez dankan6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności