Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki na zewnątrz/domowe ok. 900zł


Mozart2k

Pytanie

Witam wszystkich,

Zastanawiam się nad kupnem nowych słuchawek, głównie do domowego komputera (pracuje w domu po ok.5-8 godzin). W tym momencie rolę tą spełniają Superluxy HD668b. W celach wyjściowo-wyjazdowych używam Bose QC 25. Chętnie używałbym ich też w domu ale aktywne wytłumianie szumów zdecydowanie nie pasuje mi w domu + nie ukrywając trochę męczy uszy. Chciałbym sprzedać Bose i Superluxy, żeby mieć coś co nada się i do codziennej pracy w domu i ewentualnie na wyjazdy. Moją uwagę przykuły promocje jakie teraz są na słuchawki Ultrasone, więc poszperałem trochę po tych ofertach i moją uwagę mocno przykuły "Ultrasone Performance 880". Wcześniej polecano mi też JBL'e e50bt (bezprzewodowe słuchawki są miłym dodatkiem ale nie jest to niezbędne).

Jeżeli chodzi o mnie, to lubię głęboki, może nawet lekko wzmocniony bas i wyraźną scenę. Zależy mi na dobrej jakości dźwięku, ale nie zależy mi jakoś bardzo na 100-procentowej naturalności(może być trochę fun'u hehe:P). Mam też dość spore uszy i raczej preferuję typ naokołouszny. Słuchawki będę podpinał bezpośrednio do kompa. Zakup DACa zewnetrznego albo dodatkowej karty dźwiękowej raczej odłożę na później.

Podsumowując: myślicie, że Ultrasone będą lepsze od ww. Bose czy Supelux'ów? Czy nadadzą się na częste użytkowanie w domu i ewentualne wyjazdy? Czy macie może jakieś lepsze propozycję? Może jakieś inne Ultrasone?

Pozdrawiam i proszę o pomoc :)

EDIT:

Mam do dyspozycji Technics SU-V560 położony blisko kompa. Nie mam jednak pojęcia czy jest sens używać go w połączeniu z komputerem ( nie znam się).

Edytowane przez Mozart2k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
6 minut temu, whero napisał:

szczerze ci doradzę jeszcze ostatni raz - posłuchaj jakiejkolwiek pary stax'ów przed decyzją (no może oprócz sr-01 , 02 , 03,  itp .. - jakiejkolwiek nie najstarszej) i wtedy zadecyduj - nie do końca rozumiiesz co tracisz przez brak estatów  w rozważaniach

Dzięki :) tylko wydaje mi się, że to nie ten budżet (chce wydać 900 a nie 9000 :p ) . Nie chce też zamawiać zza granicy używanych sztuk więc niestety Stax'y odpadają ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Mozart2k napisał:

Dzięki :) tylko wydaje mi się, że to nie ten budżet (chce wydać 900 a nie 9000 :p ) . Nie chce też zamawiać zza granicy używanych sztuk więc niestety Stax'y odpadają ? 

stax'y można dostać właśnie za <> 900 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, whero napisał:

sr-40 / srx mk3 czasem .. srx czasem ... pamiętaj że potrzebujesz energisera i wtedy podpiąć pod twój wzmacniacz

 

Niestety ale staxy odpadają. Nie chce kupować używanych. A w przypadku innych słuchawek też potrzebuję tego  energisera, aby podpiąc je do wzmaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, Mozart2k napisał:

Niestety ale staxy odpadają. Nie chce kupować używanych. A w przypadku innych słuchawek też potrzebuję tego  energisera, aby podpiąc je do wzmaka?

pod wzmaka bezpośrednio ale będzie gorzej bo o ile stax'y potrzebują tyle mocy że podpinasz zazwyczaj (te energisery z par które podałem) bezpośrednio pod wyjście głośnikowe to tutaj jeszcze się zdajesz na łaskę obwodów ograniczających moc podawaną na wyjście słuchawkowe (które zazwyczaj było robione na odwal)

Edytowane przez whero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
27 minut temu, Jaro54 napisał:

Może Definitive Technology Symphony 1 zainteresują cię.

Rzeczywiście zainteresowały. Dzięki za propozycję :) Już byłem bliski kupna ALE.... Pojawia się niestety duży problem. Gdy zacząłem o nich czytać natrafiłem na to, że występuje w nich ten sam problem co w Bose QC25. Chodzi o to, że przy wyłączonych słuchawkach (bez aktywnego wytłumiania) słuchawki mocno tracą na jakości, a nie wytrzymałbym w domu z ciągłą aktywną redukcją szumów ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
47 minut temu, whero napisał:

stax'y można dostać właśnie za <> 900 zł

No niby tak, tylko co warte dźwiękowo takie najtańsze staxy? Tutaj na pewno lepiej wypadną porządne dynamiki (zwłaszcza w sensie kompletności pasma).

 

Jeszcze co mi przychodzi do głowy to Fidelio X2 - nowe można na Amazonie kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale mylisz noise canceling z wbudowanym Dac-iem. W DFS 1 spadek jest po wyłączeniu zasilania a redukcja hałasu to inna sprawa. Można nie włączać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Perul napisał:

No niby tak, tylko co warte dźwiękowo takie najtańsze staxy? Tutaj na pewno lepiej wypadną porządne dynamiki (zwłaszcza w sensie kompletności pasma).

 

Jeszcze co mi przychodzi do głowy to Fidelio X2 - nowe można na Amazonie kupić.

dopóki wiesz czego szukać to nie (takie problemy przykładowo sr-03) .. ale jakbyśmy patrzeli już np. na lambdy które czasem się pojawiają w takich cenach to znacząco przebija prawie wszystko co jest na rynku dynamików z odpowiednio podpiętym energiserem (a nie rzadko się zdarza że ludzie podpinają line out z mobo pod wejście które wymaga 50+ W czystej mocy) ...

 

1 godzinę temu, Jaro54 napisał:

Ale mylisz noise canceling z wbudowanym Dac-iem. W DFS 1 spadek jest po wyłączeniu zasilania a redukcja hałasu to inna sprawa. Można nie włączać 

często wraz z tym idzie włączenie eq (lub również bardziej skomplikowanego dsp) żeby pokazać jak bardzo anc 'jest fajne'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, whero napisał:

często wraz z tym idzie włączenie eq (lub również bardziej skomplikowanego dsp) żeby pokazać jak bardzo anc 'jest fajne'

@wherotam cała elektronika włącza się w chwili włączenia zasilania a nie włączenia ANC. A ANC tam to inna bajka, działa super a szumy są prawie pomijalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności