Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki na zewnątrz/domowe ok. 900zł


Mozart2k

Pytanie

Witam wszystkich,

Zastanawiam się nad kupnem nowych słuchawek, głównie do domowego komputera (pracuje w domu po ok.5-8 godzin). W tym momencie rolę tą spełniają Superluxy HD668b. W celach wyjściowo-wyjazdowych używam Bose QC 25. Chętnie używałbym ich też w domu ale aktywne wytłumianie szumów zdecydowanie nie pasuje mi w domu + nie ukrywając trochę męczy uszy. Chciałbym sprzedać Bose i Superluxy, żeby mieć coś co nada się i do codziennej pracy w domu i ewentualnie na wyjazdy. Moją uwagę przykuły promocje jakie teraz są na słuchawki Ultrasone, więc poszperałem trochę po tych ofertach i moją uwagę mocno przykuły "Ultrasone Performance 880". Wcześniej polecano mi też JBL'e e50bt (bezprzewodowe słuchawki są miłym dodatkiem ale nie jest to niezbędne).

Jeżeli chodzi o mnie, to lubię głęboki, może nawet lekko wzmocniony bas i wyraźną scenę. Zależy mi na dobrej jakości dźwięku, ale nie zależy mi jakoś bardzo na 100-procentowej naturalności(może być trochę fun'u hehe:P). Mam też dość spore uszy i raczej preferuję typ naokołouszny. Słuchawki będę podpinał bezpośrednio do kompa. Zakup DACa zewnetrznego albo dodatkowej karty dźwiękowej raczej odłożę na później.

Podsumowując: myślicie, że Ultrasone będą lepsze od ww. Bose czy Supelux'ów? Czy nadadzą się na częste użytkowanie w domu i ewentualne wyjazdy? Czy macie może jakieś lepsze propozycję? Może jakieś inne Ultrasone?

Pozdrawiam i proszę o pomoc :)

EDIT:

Mam do dyspozycji Technics SU-V560 położony blisko kompa. Nie mam jednak pojęcia czy jest sens używać go w połączeniu z komputerem ( nie znam się).

Edytowane przez Mozart2k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Podaję Ci dwie propozycje, które znam i nie będą wymagały dodatkowych inwestycji, przynajmniej na razie :P. Są to w/w Sony WH-H900N, świetne słuchawki BT, nie wiele można im zarzucić pod względem dźwięku i ergonomii, a z kolei drugie to Fostex TH-X00, pierwotnie kosztowały jakieś 2000zł, a tutaj masz je za połowę ceny ;).

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
3 minuty temu, whero napisał:

szczerze ci doradzę jeszcze ostatni raz - posłuchaj jakiejkolwiek pary stax'ów przed decyzją (no może oprócz sr-01 , 02 , 03,  itp .. - jakiejkolwiek nie najstarszej) i wtedy zadecyduj - nie do końca rozumiiesz co tracisz przez brak estatów  w rozważaniach

To mają być też słuchawki "wyjazdowe" - staxy się na pewno do tego nie nadają.

 

A w temacie, to może jakieś 32-omowe Beyery (DT770, 880, 990)?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
2 minuty temu, Mozart2k napisał:

Niestety ale staxy odpadają. Nie chce kupować używanych. A w przypadku innych słuchawek też potrzebuję tego  energisera, aby podpiąc je do wzmaka?

Tak jeśli wybierzesz elektrostaty. 

Może Definitive Technology Symphony 1 zainteresują cię. W Polsce kosztują 1500-1700 pln a na amazon.de ok 180 euro więc połowa ceny. Można słuchać bezprzewodowo lub po kablu. Są duże i wygodne a do tego wg mnie bardzo fajnie grają 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
49 minut temu, neonlight napisał:

Natomiast bardzo polecam Sony WH-H900N, jak masz w telefonie LDAC lub AptxHD, to będziesz na prawdę zadowolony z nich.

Niestety nie wiem czy mój telefon ma LDACa czy Aptx'a (mam xioami mi5s), ale nie zależy mi jakoś mocno na tym, zeby były bezprzewodowe

49 minut temu, whero napisał:

chcesz beyerowe tesle - dokładny model sobie dobierz

a które to są tesle? Tylko te z "T" na początku czy te z "DT" też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
21 minut temu, Mozart2k napisał:

a które to są tesle? Tylko te z "T" na początku czy te z "DT" też?

konkretnie po modelach trzeba jechać - ich typ driver'a

https://europe.beyerdynamic.com/kopfhorer-headsets.html?features=919&p=1

 

cena jak wiadomo jest rzeczą w tym hobby mocno względną więc nie zaszkodzi rozejrzenie się po rynku używek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

z nausznych tak - jak się zna ludzi to za około 1200 możnaby dostać 1990

co byłoby w miarę tego warte - jeżeli chcemy jakąś jakość +napędzić z telefonu to słabo z nausznymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, neonlight napisał:

Bo? 

sony mają sygnaturę sony a tak dużo basu nie chcesz a fostex'ów nie zasilisz bez oddzielnego wzmacniacza

2 minuty temu, Mozart2k napisał:

Sytuacja się trochę zmieniła, bo dopiero ogarnąłem, że w domu mam do dyspozycji już dość stary wzmacniacz Technics SU-V560. Czy mogę jakoś jego podłączyć do kompa, a słuchawki do wzmaka? Czy jest w ogóle sens? 

na 'wwyjazdy' chcesz go brać ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, whero napisał:

sony mają sygnaturę sony a tak dużo basu nie chcesz a fostex'ów nie zasilisz bez oddzielnego wzmacniacza

Sony nie mają wcale dużo basu, jest go mniej, niż w WH-1000XM i mają fajną scenę, jak na zamknięte i BT. A Fostex-y spokojnie zasili z kompa, czy telefonu, a już na pewno łatwiej pójdą, niż którekolwiek Tesle :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, Mozart2k napisał:

Nie ? głównie będe z nich korzystał w domu. Na wyjazd mogę odpuścić

chwyć sobie używany zestaw stax'a ;)

6 minut temu, neonlight napisał:

Sony nie mają wcale dużo basu, jest go mniej, niż w WH-1000XM i mają fajną scenę, jak na zamknięte i BT. A Fostex-y spokojnie zasili z kompa, czy telefonu, a już na pewno łatwiej pójdą, niż którekolwiek Tesle :P.

wtf??? czy ty wiesz ile mocy trzeba żeby wysterować te ich przetworniki ? akurat te ichnie planarki wymagają pełno mocy pomimo niskiej imopedencji (bo nie ma ona za bardzo znaczenia przy ortho)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, whero napisał:

 

wtf??? czy ty wiesz ile mocy trzeba żeby wysterować te ich przetworniki ? akurat te ichnie planarki wymagają pełno mocy pomimo niskiej imopedencji (bo nie ma ona za bardzo znaczenia przy ortho)

Co Ty teraz pitolisz za farmazony? :D Przecież ja mówię o dynamikach, które mają 25ohm, chyba pomyliło Ci się z orto TH-500RP, albo tymi z serii TR :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
29 minut temu, neonlight napisał:

Podaję Ci dwie propozycje, które znam i nie będą wymagały dodatkowych inwestycji, przynajmniej na razie :P. Są to w/w Sony WH-H900N, świetne słuchawki BT, nie wiele można im zarzucić pod względem dźwięku i ergonomii, a z kolei drugie to Fostex TH-X00, pierwotnie kosztowały jakieś 2000zł, a tutaj masz je za połowę ceny ;).

z th-X0 ... a ponieważ rynek polski nie zachwyca to stwierdziłem że być może jednak w wersji polskiej w sklepach ktoś je za tyle wystawiał

5 minut temu, Mozart2k napisał:

 Ultrasone Performance 880 

nie warto ich rozważać

a staxy da się dostać w tej cenie : https://www.ebay.pl/itm/Stax-Electrostat-Kopfhorer-SR-84-lambda-Pro-junior-Gold/382485965392?hash=item590df0aa50:g:Oc0AAOSwe25bG5cR .. chociaż poszukałbym electrostatyków ich zamiast elektretów ... no cóż .. i przynajmniej będziesz miał coś co przebija 'popularne' słuchawki do 10k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
48 minut temu, Mozart2k napisał:

a jeżeli chodzi o ten wzmacniacz Technics SU-V560, który już mam w domu, to jest jakiś sens z nim kombinować i podłączać? Jeśli tak to czy te Ultrasone Performance 880 by sie nadały?

880-tek pewnie mało kto słuchał, a z recenzjami też jest różnie, mogą zagrać z tym "Technolem", albo i nie.. ryzyk fizyk. Dla mnie wybór byłby prosty, jako jedyne i żeby były przenośne, i wygodne, to WH-H900N. Jak do stacjonarki, to Fostex-y TH-X00, wygodne, łatwe w napędzeniu, żywe i przestrzenne brzmienie (stosunkowo tania i łatwa modulacja brzmienia).

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
23 minuty temu, neonlight napisał:

880-tek pewnie mało kto słuchał, a z recenzjami też jest różnie, mogą zagrać z tym "Technolem", albo i nie.. ryzyk fizyk. Dla mnie wybór byłby prosty, jako jedyne i żeby były przenośne, i wygodne, to WH-H900N. Jak do stacjonarki, to Fostex-y TH-X00, wygodne, łatwe w napędzeniu, żywe i przestrzenne brzmienie (stosunkowo tania i łatwa modulacja brzmienia).

WH-H900N mają redukcję hałasu, co w domu mi będzie bardzo przeszkadzało. Nie wiem też, czy nie działa to tak samo jak w QC25 czyli gdy redukcja jest wyłączona to zarówno dźwięj jak i jakość leży. Wolałbym coś domowego, co ewentualnie będe mógł zabrać na wyjazd, a raczej samą podróż (nie za każdym razem jak wychodzę z domu). Chciałbym też kupić nowy sprzęt więc niestety Fostex'y też odpadają ? ale i tak dzięki wielkie za propozycje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, Mozart2k napisał:

ale i tak dzięki wielkie za propozycje :) 

szczerze ci doradzę jeszcze ostatni raz - posłuchaj jakiejkolwiek pary stax'ów przed decyzją (no może oprócz sr-01 , 02 , 03,  itp .. - jakiejkolwiek nie najstarszej) i wtedy zadecyduj - nie do końca rozumiiesz co tracisz przez brak estatów  w rozważaniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Mozart2k napisał:

WH-H900N mają redukcję hałasu, co w domu mi będzie bardzo przeszkadzało. Nie wiem też, czy nie działa to tak samo jak w QC25 czyli gdy redukcja jest wyłączona to zarówno dźwięj jak i jakość leży. Wolałbym coś domowego, co ewentualnie będe mógł zabrać na wyjazd, a raczej samą podróż (nie za każdym razem jak wychodzę z domu). Chciałbym też kupić nowy sprzęt więc niestety Fostex'y też odpadają ? ale i tak dzięki wielkie za propozycje :) 

Redukcję można wyłączyć przecież ;). W Sony według mnie najlepiej brzmią, jak jest wszystko powyłączane. No to jak nowy, to... :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie miałem @wheronapisać że raczej trudno staxy zabrać w podróż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności