Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

To tylko Final Audio D8000


KaszaWspraju

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie charakter D8000 jest porywający i upojny. Nie mam już nawet chęci szukać innego brzmienia, przeszło mi słuchając między czasie paru flagowców. Może i mało wytrawny ze mnie audiofil. Powrót do D8000 to zawsze czysta roszkosz😉

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, dj1978 napisał:

Dla mnie charakter D8000 jest porywający i upojny. Nie mam już nawet chęci szukać innego brzmienia, przeszło mi słuchając między czasie paru flagowców. Może i mało wytrawny ze mnie audiofil. Powrót do D8000 to zawsze czysta roszkosz😉

A dejcie już spokój z tą finaliną; nie dość że droga, to jeszcze po ocenie opisanych przez was skutków jej działania, wpiszą ją na listę substancji uzależniających i będzie dostępna tylko na receptę.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, saudio napisał:

Akurat w Byrstonie oba wyjścia różnią się znacząco na niekorzyść 6,3.

Może w końcu w przyszłym tygodniu będą etui, to możemy u Wojtka zrobić meeta.

Ja jeszcze będę celował w to plus etui

https://pl.aliexpress.com/item/Tactical-box-aluminium-tool-case350-260-190MM-magic-props-file-storage-Hard-carry-tool-box-Hand/32465824690.html?spm=a2g17.search0104.3.281.6b235f7c7j6WEL&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10065_10068_10843_319_10059_10884_317_10887_10696_321_322_453_10084_454_10083_10103_10618_10304_10307_10820_10301_10821_537_536,searchweb201603_52,ppcSwitch_0&algo_expid=d3e00a47-261b-4dbe-a3b2-fe6d6d25b057-41&algo_pvid=d3e00a47-261b-4dbe-a3b2-fe6d6d25b057

Słuchawki w etui i jeszcze zmieścisz stojak.

Godzinę temu, audionanik napisał:

A dejcie już spokój z tą finaliną; nie dość że droga, to jeszcze po ocenie opisanych przez was skutków jej działania, wpiszą ją na listę substancji uzależniających i będzie dostępna tylko na receptę.

Chyba powinny bardziej pod pasować niż ZR1 choć nie są aż tak ciepło-analogowe.

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audionanik napisał:

A dejcie już spokój z tą finaliną; nie dość że droga, to jeszcze po ocenie opisanych przez was skutków jej działania, wpiszą ją na listę substancji uzależniających i będzie dostępna tylko na receptę.

Ja widzę w tym szansę, jeśli tylko Władze Forum załatwią nam dopłatę z NFZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście D8000 mogą męczyć brakiem idealnej precyzji i czystości jaką posiadają Clear, ale w totalu, to Finale tworzą większy spektakl muzyczny i realizm.
Z kolei Ethery potrafią być bardziej ziarniste i naelektryzowane i nie są takie oleisto-płynne jak D8k, jeżeli to komuś przeszkadza.


Dzisiaj zwróciłem uwagę na jeszcze jedną rzecz- świetny timing, rytm i mikrodynamikę.
One nie potrafią grać nudno, przy każdym niemalże utworze nóżka podskakuje, a potęga brzmienia i wszelaki brak ostrości tak wciąga w słuchanie, że ciężko się oderwać.

 

PS

Na kablu stock 6,3 Finale grają mi cieplej, bliżej, duszniej, z gorzej kontrolowanym basem i większą jego ilością, gorszą separacją i mniejszą gradacją planów względem Wire Worldów.

 

Najlepiej chyba (?) jednak na miedzi posrebrzanej OCC XLR od WW - pełniejsza barwa od srebra WW Platinium XLR, więcej basu cały cza dobrej jakości, większa głębia przekazu ale mniejsza otwartość i swoboda wybrzmień i mniejsza scena na boki i do góry (ale i tak o wiele lepsza niż na stocku), jeszcze większa analogowość i homogeniczność przekazu bez ciapy, plamy i kleju, tylko z dużymi pełnymi bryłami i bardzo dobrym ich obrysem i umiejscowieniem w przekazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę jeszcze swoje trzy grosze w kwestii różnic między kablem stockowym a WW Plantinum Eclipse. U mnie jest to akurat jack 6,3 mm, więc nie ma dodatkowej poprawki na różnicę między wyjściami se i bal wzmacniacza. Większość obserwacji się pokrywa, na WW cały przekaz się oczyszcza, wychodzi zza lekkiej mgły, choć kiedy korzystamy przez dłuższy czas z kabla stockowego to nie sposób nawet zwrócić na to uwagi. Największa poprawa imo zachodzi w trzech aspektach: scena, bas, góra. Scena się otwiera, pierwszy plan nieco się oddala, choć wciąż pozostaje blisko, czyli zgodnie z charakterem D8000. Bas uzyskuje lepszą kontrolę, ale też lepszy kick, jest może nieco mniej potężny ale za to bardziej zróżnicowany. Góra się otwiera, ale co najlepsze nabiera jakby jeszcze więcej gładkości i analogowej maniery. Dociążenie średnicy na WW jest nieco mniejsze, co zależnie od gustu może się bardziej lub mniej podobać. U mnie sprawdza się to świetnie. Generalizując, kabelek WW względem stocka D8000 to lepsza przejrzystość, scena, otwartość, kontrola basu i jego zróżnicowanie oraz ogólne przesunięcie balansu tonalnego lekko do góry. Nie są to różnice kolosalne, ale jak już dwukrotnie podejmowałem próby powrotu do stockowego kabla D8000, tak nie byłem w stanie wytrzymać z nim dłużej niż 30 minut, wiedząc co oferuje WW.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Thar napisał:

Generalizując, kabelek WW względem stocka D8000 to lepsza przejrzystość, scena, otwartość, kontrola basu i jego zróżnicowanie oraz ogólne przesunięcie balansu tonalnego lekko do góry. 

Dzięki za konkluzje. Może, przyda się na przyszłość. Z tym, że dokładnie takie same rożnice (i to wyraźne) uzyskałem na kablu stock ale zmieniając DAC na Qutesta i dokładając konwerter USB M2Tech Hiface Evo 2, oba z zasilaniem Tomanka. Więc się zastanawiam, gdybym zmienił kabel na WW Platinum, ile jeszcze ta góra się może otwierać, bas bardziej kontrolować i poprawiać scena?, skoro już teraz jest perfect!🙂 

No ale niebawem będę miał specjalnie kombinowaną hybrydę od Jimmiego, to zobaczymy co się będzie działo😉 - zmiana podyktowana poprawą walorów użytkowych, ta 3 m plecionka jest dla mnie znacznie za długa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem, czy nie lepszym rozwiązaniem (i przede wszystkim tańszym) byłby zamiast WW Plantinum Eclipse wykonany również z czystego srebra Lavricables http://www.lavricables.com/?s=D8000. Posiadam kabel od tego producenta do moich NightHawków i poprawia rozdzielczość, napowietrzenie i dodaje wyrazistości sopranom. Myślę, że byłby całkowicie wystarczający dla D8000. Ta stockowa plecionka jest rzeczywiście długa i ciąży strasznie, o ile się nie leży wygodnie na łóżku podczas słuchania muzyki. Mnie jednak cały czas jeszcze kusi Utopia oraz Sonorousy X, których nie miałem okazji odsłuchiwać, a wiele dobrego się o nich naczytałem.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Tytus1988 napisał:

Nie wiem, czy nie lepszym rozwiązaniem (i przede wszystkim tańszym) byłby zamiast WW Plantinum Eclipse wykonany również z czystego srebra Lavricables http://www.lavricables.com/?s=D8000. Posiadam kabel od tego producenta do moich NightHawków i poprawia rozdzielczość, napowietrzenie i dodaje wyrazistości sopranom. Myślę, że byłby całkowicie wystarczający dla D8000. Ta stockowa plecionka jest rzeczywiście długa i ciąży strasznie, o ile się nie leży wygodnie na łóżku podczas słuchania muzyki. Mnie jednak cały czas jeszcze kusi Utopia oraz Sonorousy X, których nie miałem okazji odsłuchiwać, a wiele dobrego się o nich naczytałem.

pierwszy like - zasłużony i to nie tylko za ten komentarz😉

A ten Lavricables to może być rzeczywiście ciekawa alternatywa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję dj1978 :) To bardzo miłe z Twojej strony. Postarałem się również zrewanżować lajkami nie tylko za wartościowe komentarze o przewodzie Jimmy Dragon, który tworzy bardzo zgrany duet z moimi Elearami (od czasu do czasu będzie je zdradzał z D8000, których brzmieniu nadaje większej sopranowej spektakularności). Życzę udanego weekendu!!!

13 godzin temu, vonBaron napisał:

Myślałem o Lavri do Clearów ale bałem się że soprany mnie zabiją :P

 

Srebro zawsze nieco rozjaśnia brzmienie, ale raczej soprany w tak okablowanych słuchawkach nie są raczej w stanie zabić (chyba jedynie wtedy, gdyby zostały dodane do Fostexów TH900-wtedy może się to źle skończyć💀). Osobiście używam wspomniany srebrno-miedziany kabel JD do Focali Elearów i przyjemnie zniwelował "kocyk" z wyższej średnicy oraz na sopranach, a także nieco podkreślił bas, zwiększył detaliczność. Mnie osobiście moje focale podobają się w utworach z dużą ilością instrumentów (szczególnie dobrze brzmią bębny, instrumenty smyczkowe, wszelkie gitary (także elektryczne), pianina, a także różne dzwonki, gongi, kastaniety, itp.), a kabelek nadaje do tego jeszcze według mnie odrobinę większą dynamikę, chociaż jeszcze nie jest wygrzany. Taki przewód nie powinien sprawić, że słuchawki staną się przy dłuższym odsłuchu męczące (może srebro w połączeniu z Utopiami mogłoby wywołać taki efekt, bo ich brzmienie jest bardzo detaliczne, a góra wręcz barokowo upojna-tak przynajmniej je pamiętam po odsłuchu).

 

Z kolei D8000 czarują mnie najbardziej swoją naturalnością brzmienia (szczególnie dobrze wypadają głosy) nawet przy wysokiej głośności, świetną kontrolą basu (w moich Focalach czasami potrafi się rozlać na niższą średnicę), wspaniałą myzykalnością, choć brzmią mięsiście dopiero w torze stacjonarnym i lubią, jak im się przykręci gałkę. Sybilacji nawet przy ustawieniu w moim Coplandzie 215 gałki na "pierwszą",, czy "drugą" nie dostrzegłem. Natomiast Focale Eleary brzmią akceptowalnie nawet z mojego TEAC HA-P90SD i są bardziej bezpośrednie z kameralną sceną. 

 

Tez chciałem podziękować Tobie vonBaron za Twoje komentarze na tym i innych forach, które skłoniły mnie do zainteresowania się Focalami. Przyznaję, że nie żałuję, chociaż Utopie lub nowe Stellie (które mógłbym połączyć kabelkiem JD) kuszą :) Pozdrawiam!!!

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności