Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

To tylko Final Audio D8000


KaszaWspraju

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

At the Final booth, the "D 8000 Pro Edition" announced before the Headphones Festival was displayed for reference (image right). In addition, as a different color of the current D8000, a silver version was displayed for reference (image left).

About the silver version of D8000

-There is no particular change in the weight or sound quality of headphones due to the change in color or material in the silver version, it seems to be only the difference in coloring. In fact, when I checked the sound with the silver coat cable in the silver version of the D8000, I could certainly hear it with the same sound quality as the sound of the D8000 I was listening at home before.

 

About D8000 Pro Edition

The listening comparison was done with D8000 Pro Edition * silver coated cable and D8000 silver * silver coated cable.

As a major difference in sound quality, the current D 8000 receives an impression that the entire room is fluffy with an emphasis on space expression, but the D 8000 Pro Edition received an impression that the entire sound was more easily heard and crunchy.Specifically, the D8000 Pro Edition has a vocal claim on the front more than the current D8000, and along with that, it has come to make clear the sound that was around it.

The D8000 was characterized by high-quality bass, but when it comes to the D8000 Pro Edition, the bass sounds become somewhat buried in them, as the surrounding sounds begin to claim. However, D8000 Pro Edition is considered to be finished in a form that emphasizes straight sound quality rather than spatial rendering without breaking the basic attitude of the current D8000.

To give a similar example in terms of changes in the sound tendency of other manufacturers, there are STAX SR-009 and SR-009S. In SR-009, the sound was heard directly to the ear, and the sound with a sharp line was naturally emitted, but in SR-009S the sound is softer than 009, and the sound field is also added and the expression is soft The The D 8000 is the opposite of this, and the current D 8000 has already been a sound build-up that sounds are totally enveloping, but it is an image that it has changed to a sound build with a sense of crispness in the D 8000 Pro Edition.

Personally, I liked the sound structure of the D 8000 Pro Edition (because the reason I gave up the D 8000 was because I was somewhat annoyed by the buzzy expression).

According to the booth, the current D8000 and D8000 Pro Edition have different tastes of sound. By the way, in the current D 8000, it is devised to be easy to separate parts composition in antic**ation of future upgrade. When I asked about the possibility of upgrading from D8000 to D8000 Pro Edition, it was a reference exhibit at the moment, so the availability of the upgrade was undecided.

Since the material of the contents of D 8000 Pro Edition seems to be different from the current D 8000, I would like to expect in the following report.

※ The above information is as of 2019/4/27.

 

http://umauma2010.hatenablog.com/entry/2019/04/27/225807

 

Cytat

In addition, the "D8000 Pro Edition" derived model of the "D8000" is also released. In response to the demand for higher volume in professional use monitor applications, it is said that it is optimized for large input signals by tuning in consideration of equal loudness curves.

 

https://gunosy.com/articles/R51Jm

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KaszaWspraju napisał:

Jakieś zasadnicze różnice względem "Stock" ? Zmniejszają bardzo charakter czy tylko niuanse?

Stocka narazie nie podłączałem, bo to SE, a ja chciałem od razu z grubej rury. :)

Jutro zrobię porówanie choć ciężko będzie o rzetelne wnioski, bo mój wzmak gorzej gra po SE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, vonBaron napisał:

Ja aż w taki zachwyt nie wpadłem słuchając D8000 ale może faktycznie te kable tyle wnoszą dobrego. 

JA w sumie słuchałem ich na meecie we Wrocławiu z lampami WBA (choć szczerze mógłbym napisać że w ciemno - nawet za bardzo nie wiedząc że to hi-end)

...i nie wzbudziły we mnie większej lub mniejszej ekscytacji. HD800S mi się najbardziej spodobały ze wszystkich tam obecnych:) ...no może poza edition X Hifimana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym, nie ma diametralnych różnic, nieznacznie otwierają się jest głębiej i troszkę szerzej, trochę więcej góry i bas lepiej kontrolowany (na moim torze), ten posrebrzany idzie w tym samym kierunku ale nie aż tak bardzo, podobnie z hybrydą od FAW. Dla mnie to srebro poprawia to co mi trochę przeszkadza w D8000, a mianowicie dominujący pierwszy plan, po podłączeniu platinum dalsze plany wychodzą z cienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, espe0 napisał:

JA w sumie słuchałem ich na meecie we Wrocławiu z lampami WBA (choć szczerze mógłbym napisać że w ciemno - nawet za bardzo nie wiedząc że to hi-end)

...i nie wzbudziły we mnie większej lub mniejszej ekscytacji. HD800S mi się najbardziej spodobały ze wszystkich tam obecnych:) ...no może poza edition X Hifimana.

Ja teraz stwierdzam że wolę raczej moje Cleary czy Ethery Flow od D8000, nie dość że bardziej wygodne to jeszcze nie męczą graniem tak jak D8000. 

Jednak po dwóch godzinach odczuwałem już mały dyskomfort od dźwięku i wygody.

Choć muszę przyznać że nie przetestowałem ich w 100%.

Chciałbym sprawdzić co oferują Meze Empyrean dla porównania.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, vonBaron napisał:

To ciągle świetne słuchawki ale wolę combo Clear + Flow>D8000. 

Z kolei moim skromnym zdaniem początkującego "słuchawkowca" zależność jest odwrotna czyli "<" (ze względu na ogólną jakość dźwięku), chociaż faktycznie D8000 mogą swoją spektakularnością po dwóch godzinach zmęczyć. Gdyby ceny tych słuchawek były identyczne wybrałbym D8000. Natomiast 8k zł za D8000 (używane) bym nie dał, o cenie nowych nie wspominając.

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym męczeniem D8000 to przesada, wystarczy trochę ściszyć, nie jesteśmy na koncercie dłużej niż 2 godziny, a one zachęcają do tego, aby podkręcić gałkę, a potem się dziwimy że męczy. One mają niezwykłą fizyczność przekazu, wystarczy trochę dłużej z nimi pobyć na normalnych poziomach głośności i przejście na inne pokazuje co tracimy.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem  jak D8000 mogą męczyć dźwiękiem. Spędzałem do 10h dziennie w tych słuchawkach, zaczynając od muzyki poprzechodzą na gry, YouTube a kończyłem znów dwoma albo trzema albumami. Krótkie przerwy były oczywiście. Zarzucić im można taką sobie wygodę, ale znalazłem ułożenie  które nie powoduje gorącego czubka głowy. Te słuchawki aż zachęcają do słuchania kolejnego i kolejnego i kolejnego albumu.

 

Czekamy na porównanie kabli których nie da i się porównać, bal srebro vs 6.3 stock.

 

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KaszaWspraju napisał:

Nie wiem  jak D8000 mogą męczyć dźwiękiem.

To już prawdopodobnie kwestia indywidualnych preferencji: jednych ten styl męczy, innych nie. Tak prawdę mówiąc to osobiście czułem się tą energią D8000 zmęczony po 20 minutach. Albo coś wpada w ucho i intryguje słuchacza albo nie.

 

EDIT: Męczący w mojej ocenie dźwięk uzyskałem w połączeniu D8000 z CV2+ i Questyle Twelve.

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo to kwestia czy ktoś słuchał testówek czy wersji produkcyjnej - bo obie brzmią różnie. To może wprowadzać pewne zamieszanie jeśli chodzi o poszczególne opinie.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Karmazynowy napisał:

Albo to kwestia czy ktoś słuchał testówek czy wersji produkcyjnej - bo obie brzmią różnie. To może wprowadzać pewne zamieszanie jeśli chodzi o poszczególne opinie.

Ja słuchałem dwóch egzemplarzy będących własnością prywatną, i określanie takiego dźwięku męczącym jest dla mnie niepojęte. Skoro to jest docelowe brzmienie, to "męczące" egzemplarze powinny jak najszybciej zostać zutylizowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, majkel napisał:

Ja słuchałem dwóch egzemplarzy będących własnością prywatną, i określanie takiego dźwięku męczącym jest dla mnie niepojęte. Skoro to jest docelowe brzmienie, to "męczące" egzemplarze powinny jak najszybciej zostać zutylizowane.

Ja się nie zgadzam z opinią, że D8k są męczące. Tylko informuję, że np. testówki mają mocniej zaznaczony bas, który jest dominujący więc to może kogoś męczyć po jakimś czasie, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności