Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jak skonfigurować DSD w programie Jriver Media Center 24?


Liquid Snake

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem

 

Postanowiłem się zainteresować formatem DSD, zainstalowałem program Jriver MC24 na Windowsie 7, używam amplitunera Yamaha RX-V483, wg instrukcji ten amp obsługuje DSD.

Połączenie mam takie, Ge Force GTX 650Ti -> HDMI -> amplituner -> HDMI -> tv

Wg instrukcji na strone producenta Jriver próbowałem wszystkie formaty w opcjach -> output i muzyka jest słyszalna ale mocno zniekształcona, próbowałem to ustawić, siedziałem przy tym kilka godzin i nic, nie wiem czy sprzętowo jestem gdzieś ograniczony czy programowo i coś muszę ustawić czy inaczej ograniczony i coś po prostu spierdzieliłem ;)

Bardzo bym prosił o jakieś porady bo już tracę wiarę że będę mógł posłuchać muzyki w tym formacie a nigdy nie słyszałem i bardzo jestem ciekaw.

Wrzucam dwa screeny z moich obecnych ustawień w Jriver, może będą przydatne.

 

Screenshot_1.png

Screenshot_7.png

Screenshot_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawracaj sobie głowy DSD, przereklamowany format. Nie usłyszysz niczego więcej, co można usłyszeć w dobrze nagranym stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całą kolekcję mam w formacie FLAC i nie mogę narzekać, jest dobrze ale nie mam pewności czy nie może być lepiej, czasami mam wrażenie że zripowana płyta która ma te 1400kbps brzmi czyściej niż ten tysiak (plus minus 200-300) we FLAC, jeżeli płyta jest taka czysta i słucha się tak przyjemnie to może DSD mnie jednak zaskoczy? ta ciekawość mnie męczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżwięk idzie z karty graficznej do amplitunera, wydaje mi się że amplituner z obsługą DSD powinien ten dźwięk przetworzyć ale co do tego pewności nie mam.

Mam jeszcze DAC Maya U5 ale czy trzeba używać tego małego pudełeczka mając amplituner? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że karta graficzna nie obsłuży DSD po HDMI. 

Spróbuj zainstalować Foobara z tą wtyczką.

https://sourceforge.net/projects/sacddecoder/files/foo_input_sacd/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta jest podłączona do jednego z wejść amplitunera, później jest wyście z amplitunera na tv.

Oczywiście w Output Encoding wybierałem wszystkie dostępne po kolei opjcje z DSD i nic.

Teraz problem jest taki że mam zniekształcony dźwięk wszędzie, na YT, Netflix i Jriver, dziek jest przytłumiony, czasami wyciszony, nie wiem gdzie to ustawić :/

Ogólnie to Jriver odtwarzał muzykę w DSD i coś tam było słychać ale odkąd dźwięk się tam zmienił tak w całym kompie teraz jest inny dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... ale sygnał leci do ampli po HDMI, Optyk, Coax, RCA? Jak wszędzie masz zniekształcony dźwięk, to przeinstaluj sterownik karty, restart i sprawdź, czy wróciło do normy. JRiver też do ustawień fabrycznych przywróć.

 

Generalnie, jak coś jest źle ustawione w JRiver, to powinno wywalić komunikat o właściwym ustawieniu do pliku źródłowego.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że napisałem więcej niż raz że dźwięk leci po HDMI, nie wspominałem o innym połączeniu.

Zainstalowałem ASIO i od tamtej pory dźwięk jest zniekształcony, odinstalowałem ASIO i nie pomogło, CCleaner, dalej nic.

Odinstalowałem sterowniki GPU, CCleaner, pobranie najnowszych ze strony producenta, instalacja, dalej nic ?

Panel sterowania Nvidii praktycznie nie oferuje żadnych opcji w kwestii dźwięku poza włączeniem lub wyłączeniem dźwięku.

Ustawienia Jriver dałem wszędzie na default ale spróbuję jeszcze odinstalować chociaż wątpię żeby pomogło, coś mi mówi że stery ASIO namieszały i nie wiem jak to odkręcić.

Komunikaty były przy próbie uruchomienia plików DSD w Jriver, wtedy właśnie zmieniałem po kolei każdą z dostępnych opcji w output i żadna nie dawała rezultatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności