Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Aune E1 [recenzja]


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Mayster napisał:

Nie ma na innych portalach, bo E1 są produkowane na wyłączność dla polskiego dystrybutora ;) 

 

Za jakiś czas coś wyjedzie do europejskich sklepów i może jakieś zagraniczne recenzje się pojawią, ale generalnie stąd wynika też m.in. fakt, że nie są wyszczególnione np na stronie Aune.

 

Szacun..... jaka historia sie za tym kryje, jesli to nie tajemnica handlowa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz walcze ze soba czy drugich E1 nie kupic na zapas... Chyba czas na wizyte u psychiatry ale kurfa one sa seryjnie cholernie dobre. Takie male, nijak wygladajace, zrobione przez Chinczyka, ktory nigdy sluchawek nie robil a gra, ze kopara opada.

Mayster podnos cene, bo obecna krzywdzisz te perelki, powaznie!

Nie wiem co chinole tam do srodka wsadzili ale wlasnie sprawdzilem je w absolutnej ciemni i na szczescie nie swieca, ufff:)

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Aune E1 dotarły i do mnie.

Po dwóch dniach odsłuchów zgadzam się z tak pozytywnymi opiniami na ich temat. Z tym, że mi ich brzmienie spodobało się od razu - prosto z pudełka.

Od strony ergonomicznej wolę jednak słuchawki typu FiiO F9, F9 pro. U mnie występuje problem z odpowiednio głęboką aplikacją tego typu słuchawki w lewym uchu. Muszę zakładać Aune E1 odwrotnie tzn. z kablem prowadzonym za uchem żeby odpowiednio głęboko i pod odpowiednim kątem je zaaplikować. Przy okazji dowiedziałem się czegoś o swojej anatomii ;-).

 

E1 słuchałem:

z FiiO E10 Olympus 2 ( muzyka z Tidal ) - dynamicznie, gładko, z wysokimi tonami o słodkawym zabarwieniu i ciepłym okrągłym basem. Podoba mi się takie granie.

z Encore mDSD - zawężona scena w stosunku do FiiO, chłodniejsze brzmienie, dźwięk trochę odchudzony na basie. Chyba nie polubię się z tym układem ( ESS Sabre ). Jedyne słuchawki, które zagrały tutaj bardzo dobrze z posiadanych przeze mnie to Meze 99 Neo.

 

Na koniec zostawiłem sobie Questyle Qp2R ( odtwarzacz w trybie DAP ) i tutaj wsiąkłem na 3 godziny. Granie dokładnie pod mój gust. Muzyka zróżnicowana. Gładka jasna , ale szczegółowa góra, nasycona, emocjonalna średnica i dynamiczny gładki nisko schodzący bas. Wszystko przyprawione w lekko cieplutkim sosiku. Dla mnie super !

 

 

 

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem one faktycznie potrzebuja wygrzewania, mam wrazenie, ze teraz graja czysciej a jak jeszcze bardziej z czasem sie wyklaruja to bedzie piknie. Zaznaczam, ze napisalem - mam wrazenie - co nie zmienia faktu, ze caly czas daja mi tyle samo przyjemnosci i chce sie zwyczajnie na nich sluchac, maja taka fajna naturalna organicznosc w swoim brzmieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam 76 napisał:

Moim skromnym zdaniem one faktycznie potrzebuja wygrzewania, mam wrazenie, ze teraz graja czysciej a jak jeszcze bardziej z czasem sie wyklaruja to bedzie piknie. Zaznaczam, ze napisalem - mam wrazenie - co nie zmienia faktu, ze caly czas daja mi tyle samo przyjemnosci i chce sie zwyczajnie na nich sluchac, maja taka fajna naturalna organicznosc w swoim brzmieniu.

O to to właśnie - organiczność. Kto zna podobnie do E1 grające słuchawki nauszne? Mi przychodzą skojarzenia z Meze 99 Classics,  Audeze LCD2F...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Zwrotnik napisał:

O to to właśnie - organiczność. Kto zna podobnie do E1 grające słuchawki nauszne? Mi przychodzą skojarzenia z Meze 99 Classics,  Audeze LCD2F...

B&W P7 /P7 Wireless najbardziej podobne granie do E1 z nausznych.

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, neonlight napisał:

 O.. a jak się mają E1 do Triple.Fi 10? Poproszę o krótkie porównanie, dziękuję :).

Aune E1 to wyższa klasa niż Triple.Fi 10,  grają bardziej naturalnie, bardziej detalicznie. Jest lepsza faktura basu, w E1, niżej schodzi, nie zlewa się nic. W Triple jest sporo góry i wydaje się jaśniejsza względem E1, ale ta w Aune jest lepiej rozciągnięta. Średnica i wokale w Aune też nie ma co porównywać.

Niestety porównanie już z pamięci, bo E1 mi właśnie gdzieś zginęły. Powrót do Fi.10 po E1 trochę ciężki. Jeśli Aune się nie znajdą będę musiał kupić jeszcze raz. :(

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bernie napisał:

Aune E1 to wyższa klasa niż Triple.Fi 10,  grają bardziej naturalnie, bardziej detalicznie. Jest lepsza faktura basu, w E1, niżej schodzi, nie zlewa się nic. W Triple jest sporo góry i wydaje się jaśniejsza względem E1, ale ta w Aune jest lepiej rozciągnięta. Średnica i wokale w Aune też nie ma co porównywać.

Niestety porównanie już z pamięci, bo E1 mi właśnie gdzieś zginęły. Powrót do Fi.10 po E1 trochę ciężki. Jeśli Aune się nie znajdą będę musiał kupić jeszcze raz. :(

To już kradną te zacne słuchawki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Lord Rayden napisał:

To już kradną te zacne słuchawki ?

Zgubiłem razem z fajnym małym etui od Samsunga. Nawet nie wiem gdzie i kiedy. Ostatnio w domu parę dni słuchałem na Hołkach albo P7W, a E1 tylko kojarzę, że gdzieś w międzyczasie zabierałem na miasto i pewnie gdzieś wypadły.  Dopiero przedwczoraj podczas pakowania się na wyjazd chciałem sobie zabrać te fajne doki...  I nie mam. Przepadły.

Teraz słucham więc na Triple.Fi 10, ale one po E1 już nie są tak dobre jak mi się kiedyś wydawały, brakuje w nich tego naturalnego brzmienia.

  • Like 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja zanabyłem te zachwalane "pchełki" troszeczkę w obawie czy mi si spodobają i do odsłuchów podeszłem z lekkim dystansem....a jednak..... Faktycznie grają bardzo przyjemnie, jak dla mnie trzymają wszystko w ryzach.Troszkę je zacząłem wygrzewać i nie mogę się doczekać jak zabrzmią po tygodniu słuchania. Jakby miały bardziej płaskie/ergonomiczne kopułki to już byłyby dla mnie oh i ah?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, brunnerius napisał:

@Lord Rayden :D

 

 

 

a jak myślisz - skąd moje pytanie ;) ? @MrSheep wiele już doków odsłuchał i może mieć tu konkretne uwagi i spostrzeżenia. A jak tam Twoje E1 Marcinie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności