Skocz do zawartości

Aune E1 [recenzja]


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Mateusz95 napisał:

Witam,jakie pianki polecicie rozmiar S do Aune E1? Te są trochę za duże i ciśnie mnie w ucho. Co do słuchawek mam je klika dni i na ten moment jestem bardzo zadowolony. Pozdrawiam wszystkich! 😉

https://allegro.pl/oferta/jvc-spiral-dot-ep-fx9s-b-najlepsze-nakladki-7322864148

 

https://allegro.pl/oferta/jvc-spiral-dot-ep-fx9ms-b-najlepsze-nakladki-7361462220

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Mateusz95 napisał:

To chyba nie są pianki kolego,ale jeżeli dadzą radę to pomyśle nad nimi. Dzięki za radę ;)

SpiralDot to nie pianki, ale najlepsze co możesz zrobić E1 w kwestii tipsów i dźwięku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Vaiet napisał:

SpiralDot to nie pianki, ale najlepsze co możesz zrobić E1 w kwestii tipsów i dźwięku ;)

 

To ja wtrace moje 3 grosze :) wiadomka, kwestia preferencji. Ma Spiral Dot, Final Type E, SpinFit CP-100, CP-145, Acoustune aet 08.

Acoustune imo najlepsze dzwiekowo (i wygoda) pod moje uszy. Niestety Spiral u mnie juz za duzo wyzszego basu i pojawia sie lekkie darcie japy wokalistek ;)

Srebrny medal dla Final E.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mateusz95 napisał:

Witam,jakie pianki polecicie rozmiar S do Aune E1? Te są trochę za duże i ciśnie mnie w ucho. Co do słuchawek mam je klika dni i na ten moment jestem bardzo zadowolony. Pozdrawiam wszystkich! 😉

 

INAIRS AIR2 S: https://audeos.pl/pl/p/INAIRS-AIR-2-rozmiar-S-5-par/900 

lub Crystalline MS: https://audeos.pl/pl/p/Crystalline-Audio-Crystal-Tips-MS-sredni-rdzen%2C-rozmiar-S%2C-3-pary/909

 

Wygodne i świetne dźwiękowo silikony do E1 to Epro: https://audeos.pl/pl/p/ePro-Horn-Shaped-Tips-grafenowe-tipsy-do-sluchawek-dokanalowych-3-pary-w-rozmiarach-S%2C-M-i-L/1000

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianki tralalanki :D epro to jest final destination dla E1 ;) +10 do kontroli i wybrzmienia basu (ooomph zmienia się na badam dum bummm bydybum), nie ruszają średnicy, +5 do góry gdzie robi się jeszcze czyściej, rośnie nieco rozpiętość i nie dochodzi kłucie w uszy ;) Mayster ma wrzucił linka;) 

Edytowane przez brunnerius
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, brunnerius napisał:

Pianki tralalanki :D epro to jest final destination dla E1 ;) +10 do kontroli i wybrzmienia basu (ooomph zmienia się na badam dum bummm bydybum), nie ruszają średnicy, +5 do góry gdzie robi się jeszcze czyściej, rośnie nieco rozpiętość i nie dochodzi kłucie w uszy ;) Mayster ma wrzucił linka;) 

Nawet gdybym nigdy nie słyszał Aune E1, teraz wiedziałbym jako mają bas, z samego tylko opisu haha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzięki lepszej izolacji bas stał się bardziej dociążony i wypełniony, a średnica barwniejsza. Zmian góry praktycznie nie zauważyłem co w tym przypadku jest atutem.

 

No ale tak jak piszesz, każdy słyszy i lubi inaczej, a poza tym różne źródła też robią swoje. Najważniejsze żeby każdy miał banana kiedy słucha muzyki na tym co aktualnie posiada i będzie git :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...
15 minut temu, Qaz12 napisał:

Fiio btr5 czy Shanling up 4 do e1?

Jezeli tylko E1 to UP4, jak myślisz o podpięciu bardziej wymagających słuchawek to BTR5, 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy kilka lat po premierze nadal warto kupić AUNE E1 ?

A może w tej cenie (do ok. 450PLN) pojawiło się w ostatnich miesiącach coś równie dobrego i uniwersalnego (tak odbieram E1 po przeczytaniu kilku recenzji i są moim faworytem do zakupu). Do tej pory używałem ZERO AUDIO CARBO TENORE i chciałbym zrobić krok do przodu. Muzyki słucham na telefonie, odtwarzaczu cowon E2 oraz sansie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mario545 napisał:

Czy kilka lat po premierze nadal warto kupić AUNE E1 ?

A może w tej cenie (do ok. 450PLN) pojawiło się w ostatnich miesiącach coś równie dobrego i uniwersalnego (tak odbieram E1 po przeczytaniu kilku recenzji i są moim faworytem do zakupu). Do tej pory używałem ZERO AUDIO CARBO TENORE i chciałbym zrobić krok do przodu. Muzyki słucham na telefonie, odtwarzaczu cowon E2 oraz sansie

Moim zdaniem warto. Pomimo posiadania wielu innych droższych doków, do E1 zawsze wracam z przyjemnością. Bardzo uniwersalny model jeśli nie oczekujesz tektonicznego basu z zejściem do samych piekieł 🙂 Na pewno będzie to progres w stosunki do Carbo Tenore. Oczywiście w tym segmencie jest duża konkurencja, więc pewnie jest masa innych doków, na które warto zwrócić uwagę. Ze swojej strony jednak polecam.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...
W dniu 30.12.2018 o 13:47, Mayster napisał:

Co jak co, ale kabel w E1 nie jest w ogóle awaryjny mimo niepozornego wyglądu. Widocznie wiedzą jak zrobić kabel, a ci co nie wiedzą dadzą grubą izolację, żeby sprawić wrażenie solidnego - niech tam się lepiej plącze 😅

 

Raczej bym tego nie powiedział

https://postimg.cc/dhHF6Ymm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie poskręcania wynikają najczęściej ze zwijania i później prostowania kabla 'na siłę'. Akurat sprzedaliśmy ponad 1000 szt. E1 i siłą rzeczy przewija się trochę serwisów, głównie czyszczenie, ewentualnie jakieś uszkodzenie przy jacku. Trafiają się też kilkuletnie sztuki np na wstawienie gniazd MMCX i również nic dziwnego z kablem się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie co prawda żadnych uszkodzeń mechanicznych nie ma, ale obchodzę się z dokami bardzo ostrożonie i zawsze spoczywają sobie w dedykowanym opakowaniu. Moje zastrzeżenia do kabla w E1 dotyczy odcinka od splitera do jacka. Po 2-3 latach okrutnie zesztywniał i zaczął się skręcać i "łapać pamięć". Nie wiem czy to przez ten oplot czy to kwestia samego przewodnika. Bardziej stawiam na oplot, bo odcinek od słuchawek do splitera nadal jest elastyczny i generalnie bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności