Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Aune E1 [recenzja]


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dalej mam jedna parę, która gra z zachwianym balansem, więc mam z czym porównać. Myślę, że nie wygrzewanie im zaszkodziło lecz zbyt duża głośność & moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, brunnerius napisał:

U jednego Kolegi dwie wyzionęły ducha a kolejny po prostu oddal i przy oddawaniu spotkał innego oddającego... to ja podziękuje... ;)

 

Edit:

I jeszcze kodeksu nakazują przestrzegać :):):)

Jedyny kodeks to kodeks korsarzy !

 

Potwierdzam kabel E1. Plącze się. Poza tym szkoda,że nie ma wersji E1 z pilotem i mikrofonem.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2018 o 11:57, robertos napisał:

mi najlepiej pasują spinfit cp100

 

Hejka,

 

to są dokładnie takie ?

https://allegro.pl/spinfit-cp100-m-profesjonalne-nakladki-2-pary-i7531252870.html

 

Oczywiście w zależności od rozmiaru (S,M,L) powyżej  podałem tylko przykład bo są jeszcze jakieś CP100Z - itd.

Czekam na swój komplet i posłucham najpierw na stockowych aby określić rozmiar (zwykle jest to "S") i jak już posłucham to chciałbym zamówić coś lepszego i wygodniejszego a wszedzie gdzie czytałem o E1 to powołujecie się na SpinFity

 

Niestety Aune - E1 nie ma na liście w aukcji, że są kompatybilne więc wolę dopytać ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, disaster3 napisał:

 

Hejka,

 

to są dokładnie takie ?

https://allegro.pl/spinfit-cp100-m-profesjonalne-nakladki-2-pary-i7531252870.html

 

Oczywiście w zależności od rozmiaru (S,M,L) powyżej  podałem tylko przykład bo są jeszcze jakieś CP100Z - itd.

Czekam na swój komplet i posłucham najpierw na stockowych aby określić rozmiar (zwykle jest to "S") i jak już posłucham to chciałbym zamówić coś lepszego i wygodniejszego a wszedzie gdzie czytałem o E1 to powołujecie się na SpinFity

 

Niestety Aune - E1 nie ma na liście w aukcji, że są kompatybilne więc wolę dopytać ;)

 

CP100Z są na krótkie tulejki, lepiej wziac bez Z. Wydaje mi się, że CP-145 też mogą być dobre

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robertos dziekuję Ci bardzo za informację.

 

Widzę z Twojego profilu podobną konfigurację, do której też zmierzam.

Na chwilę obecną Aune E1 będą u mnie grały w opcji z iPhone XS + DragonFly Red ale gdzieś za kuluarami załatwiam sobie iBasso DX150.

Jak odbierasz to połączenie i czy jesteś zadowolony? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, disaster3 napisał:

 

Hejka,

 

to są dokładnie takie ?

https://allegro.pl/spinfit-cp100-m-profesjonalne-nakladki-2-pary-i7531252870.html

 

Oczywiście w zależności od rozmiaru (S,M,L) powyżej  podałem tylko przykład bo są jeszcze jakieś CP100Z - itd.

Czekam na swój komplet i posłucham najpierw na stockowych aby określić rozmiar (zwykle jest to "S") i jak już posłucham to chciałbym zamówić coś lepszego i wygodniejszego a wszedzie gdzie czytałem o E1 to powołujecie się na SpinFity

 

Niestety Aune - E1 nie ma na liście w aukcji, że są kompatybilne więc wolę dopytać ;)

 

Osobiście wolę Aune E1 z JVC Spiral Dot. Mam wrażenie, że na SpinFitach góra traci trochę blasku.

Stockowe tipsy z szerokim otworem też są niezłe. Dają radę zarówno pod względem komfortu jak i dźwiękowym.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, disaster3 napisał:

@Akustik mógłbyś podać, które z tipsów JVC pasują do Aune E1? Znowu jest iich kilka i nie chciałbym błądzić ;) jak już droga znana :)

Swoje kupiłem u @bigmaras w rozmiarze M, których aktualnie nie widzę w ofercie: https://allegro.pl/oferta/jvc-spiral-dot-ep-fx9ms-b-najlepsze-nakladki-7361462220?fromVariant=7168543453

 

edit:

A jednak są: https://allegro.pl/oferta/jvc-spiral-dot-ep-fx9m-b-najlepsze-nakladki-7500019199

Edytowane przez Akustik
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, side napisał:

Wczoraj przyszły słuchawki i ma pytanie. Czy w e1 w miarę słuchania zmienia się dźwięk? Dla mnie troszkę za dużo basu, a gitary trochę za cienkie.

Wygrzewanie trochę je otwiera. Na tipsach z szerokim otworem słuchasz? Na tych węższych trochę mulą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem już nieco przygłuchawym 53-latkiem, nie potrafię opisywać dźwięku jak audiofile, ale to są mniej więcej 15-te słuchawki dokanałowe jakie przerobiłem w przedziale cenowym 200-600 zł.Miałem Yamahy EPH-100 moim zdaniem bardzo dobre ale  lekko przymulone i dla mnie bardzo niewygodne ,ostatnio Final Audio E3000 super lekkie i bardzo wygodne, ale też moim zdaniem zmulone musiałem na swoim Xduoo X3 podbić im wysokie tony i wtedy było ok, ale na shanlingu M0 nie ma takiej możliwości i była totalna lipa.A te słuchawki czyli Aune E1 dosłownie po kilku minutach podbiły moje serce, mam nadzieję że na dłużej .Męczy mnie poszukiwanie idealnych słuchawek i wiem że nigdy się to nie skończy, ale te od pierwszych kilku minut słuchania mnie przekonały.To są naprawdę dobre słuchawki,szkoda że musiałem wydać kilkanaście stówek żeby wreszcie znaleść te właściwe.

Edytowane przez paka_p
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, paka_p napisał:

Jestem już nieco przygłuchawym 53-latkiem, nie potrafię opisywać dźwięku jak audiofile, ale to ....

 

ostatnio Final Audio E300 super lekkie i bardzo wygodne, ale też moim zdaniem zmulone musiałem na swoim Xduoo X3 podbić im wysokie tony i wtedy było ok, ale na shanlingu M0 nie ma takiej możliwości i była totalna lipa.....

 

Jestem nieco starszy i z pewnością również nieco przygłuchawy :)

 

Używałem Shanling M0 (pliki FLAC) z FA E300 i byłem z tego zestawu bardzo zadowolony :)

 

Swoją drogą, recenzje przygłuchawych są bardzo subiektywne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2019 o 21:47, marek_m napisał:

 

Jestem nieco starszy i z pewnością również nieco przygłuchawy :)

 

Używałem Shanling M0 (pliki FLAC) z FA E300 i byłem z tego zestawu bardzo zadowolony :)

 

Swoją drogą, recenzje przygłuchawych są bardzo subiektywne :)

Polecam Aune E1 na prawdę to zupełnie inna jakość niż FA E3000 góra zupełnie inna ,jakby co moje FA E3000 z chyba 14 grudnia wygrzewane 150 godzin do sprzedania za połowę ceny.Kupione w Krakowie w MP3store na Starowiśnlej.

Edytowane przez paka_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, paka_p napisał:

..ostatnio Final Audio E3000

17 minut temu, marek_m napisał:

Używałem Shanling M0 (pliki FLAC) z FA E3000 i byłem z tego zestawu bardzo zadowolony :)

 

Swoją drogą, recenzje przygłuchawych są bardzo subiektywne :)

 

Faktycznie, coś w tym jest... :D

3 minuty temu, paka_p napisał:

Polecam Aune E1 na prawdę to zupełnie inna jakość niż FA E3000...

O.. i następny.. :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak. Powinno być 3000 (wygląda na to, że jestem nie tylko przygłuchawy, ale również nieco ślepy) :)

 

Na marginesie dodam, że swoje E3000 oddałem żonie. Jest z nich bardzo zadowolona, ale to pewnie dlatego, że nie jest audiofilem :)  

Fakt, że ma wykształcenie muzyczne, śpiewa w chórze, gra na fortepianie (jeden nawet stoi u nas w domu) i pracuje w branży muzycznej, pewnie nie ma tu nic do rzeczy :) :) :) 

 

Sorry za OT 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności