Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Aune E1 [recenzja]


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedaję wiele innych marek i widzę jak to wygląda, więc to nie jakieś moje wymysły. Poza tym E1 to pierwsze doki tego producenta, więc dobrze, że nie kombinowali za bardzo. Z wytrzymałością połączeń mmcx też różnie bywa - prywatne Fostexy poszły na śmietnik, bo gniazdo się rozpadło ;) 

Reliktem słuchaweki kablowe typu E1 prędko się nie staną, bo nie celują w marketowy rynek pędzący za nowymi technologiami dla zasady lub sport itp. To tak jak z DAPami, teoretycznie większość ma smartfona i nie widzi sensu zakupu takich urządzeń, a przy słuchawkach bluetooth już całkowicie. 

Jak wyżej wspomniałem - jest w planach model E2, który będzie miał odpinany kabel, więc nic straconego.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Mayster napisał:

Jak wyżej wspomniałem - jest w planach model E2, który będzie miał odpinany kabel, więc nic straconego

 

 

No i git

A co do DAPów - one wszystkie teraz są robione ala muzyczne smartfony ze streamingiem i Bluetooth - jak to skomentujesz? (już widzę, jak zaraz będzie można z nich dzwonić WhatsAppem, Viberem i innymi komunikatorami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, blueme napisał:

 

No i git

A co do DAPów - one wszystkie teraz są robione ala muzyczne smartfony ze streamingiem i Bluetooth - jak to skomentujesz? (już widzę, jak zaraz będzie można z nich dzwonić WhatsAppem, Viberem i innymi komunikatorami)

 

Nie wszystkie i od dawna było ich sporo. Teraz jedynie w dobie niektórych streamingów Android robi się konieczny, ale to też raczej w wyższej półce, a i nie każdy tego potrzebuje. Przy słuchawkach BT o których wspominasz już te DAPy tracą sens na tle lepszych telefonów (z odpowiednimi kodekami). Tutaj właśnie pojawia się kwestia słuchawek typu E1 i odbiorcy takich i wyższych modeli będą odbiorcami rzeczonych DAPów prędzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze jesli ktos ma wiedze a najlepiej sam sluchal takiego polaczenia jak graja Aune E1 z Astell&Kern AK300?

Planuje je po wstepnych zapoznaniach z recenzjami istniejacymi zakupic i poprosze o wpisy czy ma to dobra synergie i jaki jest efekt koncowy czyli dzwiek w uszach.

Dzieki :)

 

Edytowane przez Art-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 28.08.2018 o 15:31, Superata napisał:

Tez korzystałem z dużym otworem, bo o nich pisaliście. Basu nie ma mniej ale znacznie lepiej wybrzmiewa i nie zalewa. 

 

Jazz:

Adam Bałdych, Al Jarreau, Avishai Cohen, Blue Mitchell, EST, Ibrahim Maalouf, Jan Garbarek i wiele innych 

 

Zdecydowanie lepiej gra mi to na E3000 

Specjalnie zrobiłem sobie przerwę i przez tydzień nie słuchałem na dokach aby mieć w miarę świeże spojrzenie. Słuchawki grały ok 20h na teście w sklepie były świeże. Potem w domu wybrałem sobie kilka utworów i zrobiłem godzinny set w różnych gatunkach. Po godzinie zacząłem słuchać ulubionych kilku płyt. Drugiego dnia od rana wypoczęty ten sam set na zmianę te same utwory na e3000 i e1 - utwór tu i utwór tu (raczej te same fragmenty :) ) 

 

 

Warto dopłacić do nowych E4000 zamiast E3000 ? Chodzi o dźwięk, pomijam wymienny kabel. Pyta fan HD600, muzyki filmowej a w drugiej kolejności jazzu i wokali. A może jednak E1... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Robert73 napisał:

Panowie jaka jest scena w E1 w stosunku do Mee P2 , na LG V30 P2 grają dość przestrzennie .

 

MEE audio Pinnacle P2 mają niezłą scenę, ale Aune E1 lepszą. Szersza, z lepszą separacją, a przy tym pełniejszym środkiem.

 

Dobrą opcją w przypadku Pinnacle P2 są tipsy SpinFit CP-145. Zresztą, w przypadku Pinnacle P1 też ;) 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem łeb w łeb E4000 vs E1 na Opusie 1... krótko na temat Finali: braki w subbasie, dość monotonny midbas. Uderzenie dość szybkie, ale to wynika z braków w dole zapewne. To jeszcze do przeżycia, bo góra jest... słaba. Matowa, kompletnie pozbawiona skraju, mierna rozdzielczość, informacji zero. I to wszystko na tle E1, które przecież góry nie mają wystrzlonej. Scenicznie wypadają podobnie, E1 nieco większą głębią grają. Ogólnie E4000 można odebrać przez to jako dość nijakie, płaskie i monotonne. Do tego uwydationy sam midbas mnie osobiście męczy. Liczyłem, że coś się stanie po wygrzaniu, ale niestety...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak E4000 są inaczej zestrojone niż E3000, które mi się podobają z Pionkiem XDP-100.

final-e4000.png?w=1020

 

 

eWiYoja.png

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko porównane Aune E1 z Final E3000 na Dragonfly Black ukazało mi jednak minimalną wyższość E1.

 

Aune to nieco wyższa rozdzielczość w każdym paśmie.

Scena porównywalna, duża w obu przypadkach, tzn E3000 może nawet szerzej, ale E1 głębiej i z nieco lepszym pozycjonowaniem elementów na scenie.

Barwa E1 jest zdecydowanie bardziej funowa, ze znacznie większym basem, górą detaliczną, ale jeszcze nieostrą i bez sybilizowania. Finale grają przy nich linowo.

 

Natomiast odnosząc się do powyższych wrażeń z E4000, wydają się być zupełnie innymi słuchawkami opierając się na opisie i wykresie. E3000 nie mają braków w subbasie, ale cały bas sprawia wrażenie super równego. Średnica to również równina, jak i góra nie zalicza jakichś większych spadków, choć detalu względem Aune tu trochę mniej.

W swoich przedziałach cenowych zarówno E3000 jak i Aune E1 uważam za mega ciekawe propozycje.

Miałem plan dołożyć do Aune, ale przenośnie wiele mi nie potrzeba, a lepiej zainwestować w stacjonarny tor ;) 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, adriano2510 napisał:

Na szybko porównane Aune E1 z Final E3000 na Dragonfly Black ukazało mi jednak minimalną wyższość E1.

 

Aune to nieco wyższa rozdzielczość w każdym paśmie.

Scena porównywalna, duża w obu przypadkach, tzn E3000 może nawet szerzej, ale E1 głębiej i z nieco lepszym pozycjonowaniem elementów na scenie.

Barwa E1 jest zdecydowanie bardziej funowa, ze znacznie większym basem, górą detaliczną, ale jeszcze nieostrą i bez sybilizowania. Finale grają przy nich linowo.

 

Natomiast odnosząc się do powyższych wrażeń z E4000, wydają się być zupełnie innymi słuchawkami opierając się na opisie i wykresie. E3000 nie mają braków w subbasie, ale cały bas sprawia wrażenie super równego. Średnica to również równina, jak i góra nie zalicza jakichś większych spadków, choć detalu względem Aune tu trochę mniej.

W swoich przedziałach cenowych zarówno E3000 jak i Aune E1 uważam za mega ciekawe propozycje.

Miałem plan dołożyć do Aune, ale przenośnie wiele mi nie potrzeba, a lepiej zainwestować w stacjonarny tor ;) 

 

Dzięki bardzo za porównanie, byłem ciekaw konfrontacji tych dwóch modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, adriano2510 napisał:

Na szybko porównane Aune E1 z Final E3000 na Dragonfly Black ukazało mi jednak minimalną wyższość E1.

 

Aune to nieco wyższa rozdzielczość w każdym paśmie.

Scena porównywalna, duża w obu przypadkach, tzn E3000 może nawet szerzej, ale E1 głębiej i z nieco lepszym pozycjonowaniem elementów na scenie.

Barwa E1 jest zdecydowanie bardziej funowa, ze znacznie większym basem, górą detaliczną, ale jeszcze nieostrą i bez sybilizowania. Finale grają przy nich linowo.

 

Natomiast odnosząc się do powyższych wrażeń z E4000, wydają się być zupełnie innymi słuchawkami opierając się na opisie i wykresie. E3000 nie mają braków w subbasie, ale cały bas sprawia wrażenie super równego. Średnica to również równina, jak i góra nie zalicza jakichś większych spadków, choć detalu względem Aune tu trochę mniej.

W swoich przedziałach cenowych zarówno E3000 jak i Aune E1 uważam za mega ciekawe propozycje.

Miałem plan dołożyć do Aune, ale przenośnie wiele mi nie potrzeba, a lepiej zainwestować w stacjonarny tor ;) 

 

Nie ma gdzieś na forum używek E1 ? Kupiłbyś taniej

 

Jakie polecacie obecnie tipsy do E1 ? Coś raczej dostępnego u nas.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, adriano2510 napisał:

Na szybko porównane Aune E1 z Final E3000 na Dragonfly Black ukazało mi jednak minimalną wyższość E1.

 

Aune to nieco wyższa rozdzielczość w każdym paśmie.

Scena porównywalna, duża w obu przypadkach, tzn E3000 może nawet szerzej, ale E1 głębiej i z nieco lepszym pozycjonowaniem elementów na scenie.

Barwa E1 jest zdecydowanie bardziej funowa, ze znacznie większym basem, górą detaliczną, ale jeszcze nieostrą i bez sybilizowania. Finale grają przy nich linowo.

 

Natomiast odnosząc się do powyższych wrażeń z E4000, wydają się być zupełnie innymi słuchawkami opierając się na opisie i wykresie. E3000 nie mają braków w subbasie, ale cały bas sprawia wrażenie super równego. Średnica to również równina, jak i góra nie zalicza jakichś większych spadków, choć detalu względem Aune tu trochę mniej.

W swoich przedziałach cenowych zarówno E3000 jak i Aune E1 uważam za mega ciekawe propozycje.

Miałem plan dołożyć do Aune, ale przenośnie wiele mi nie potrzeba, a lepiej zainwestować w stacjonarny tor ;) 

 

 

Mam E3000 też pod ręką, ale nie wygrzane. Boję się wygrzewać, bo mogą do tego czasu odmówić posłuszeństwa z tego co sam wspominałeś haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mayster napisał:

 

Mam E3000 też pod ręką, ale nie wygrzane. Boję się wygrzewać, bo mogą do tego czasu odmówić posłuszeństwa z tego co sam wspominałeś haha

Moja trzecia sztuka na razie gra ok, ale pilnuję głośności, nie przeginam z nią.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Mayster napisał:

Mam E3000 też pod ręką, ale nie wygrzane. Boję się wygrzewać, bo mogą do tego czasu odmówić posłuszeństwa z tego co sam wspominałeś haha

haha nie wygrzewaj! Poprzednią grzałem ze 150h na zasadzie włączę na moim poziomie głośności i niech gra dzień i noc. No nie dało się później słuchać z tym przekrzywionym balansem. 

Kurczę ale z drugiej strony one wygrzane dopiero zaczynają ładnie grać ;) 

Moja druga sztuka nie wymięka, nic się nie dzieje. Wygrzewałem tym razem na własnych uszach.

 

Może właśnie w tym wygrzewaniu jest problem. Ci co normalnie słuchają nie mają przygód z E3000 pomimo, że te 150-200h mogli zrobić. 

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, adriano2510 napisał:

haha nie wygrzewaj! Poprzednią grzałem ze 150h na zasadzie włączę na moim poziomie głośności i niech gra dzień i noc. No nie dało się później słuchać z tym przekrzywionym balansem. 

Kurczę ale z drugiej strony one wygrzane dopiero zaczynają ładnie grać ;) 

Moja druga sztuka nie wymięka, nic się nie dzieje. Wygrzewałem tym razem na własnych uszach.

 

Może właśnie w tym wygrzewaniu jest problem. Ci co normalnie słuchają nie mają przygód z E3000 pomimo, że te 150-200h mogli zrobić. 

Teraz też wygrzewam na uszach. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, brunnerius napisał:

Ale to częste te 200h max i balanas finito papa w tych Finalach?

Dwie moje sztuki po 200h dostały zachwiania balansu. Myślę, że przesadzałem z głośnością.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, brunnerius napisał:

Ale to częste te 200h max i balanas finito papa w tych Finalach?

Myślę, że tylko w środowisku audio świrów co robią "wygrzewanie" i łączą z mocniejszymi AMPami :D

Kiedy oddawałem swoje na gwarancji Patryk z warszawskiego mp3store dał mi do zrozumienia, że one się nie psują z reguły, a poza mną oddawała je tylko jedna osoba.

Edytowane przez adriano2510
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, brunnerius napisał:

Ale to częste te 200h max i balanas finito papa w tych Finalach?

 

Przynajmniej E3000, ale ten sam driver jest też chyba w części innych oferty.

 

Teraz, adriano2510 napisał:

Myślę, że tylko w środowisku audio świrów co robią "wygrzewanie" i łączą z mocniejszymi AMPami :D

Kiedy oddawałem swoje na gwarancji Patryk z warszawskiego mp3store dał mi do zrozumienia, że one się nie psują z reguły, a poza mną oddawała je tylko jedna osoba.

 

Jesteś Ty sam + jd z kilkoma parami, więc obawiam się, że to nie jedyne osoby, którym padły ;) Nie kojarzę innych słuchawek, którym granie przez dłuższy czas może zaszkodzić, a tu na dodatek mamy model, któremu zaleca się długie wygrzewanie, żeby zaczęły grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mayster napisał:

Jesteś Ty sam + jd z kilkoma parami, więc obawiam się, że to nie jedyne osoby, którym padły ;) Nie kojarzę innych słuchawek, którym granie przez dłuższy czas może zaszkodzić, a tu na dodatek mamy model, któremu zaleca się długie wygrzewanie, żeby zaczęły grać.

Jeśli ma być bezpiecznie to podsumowując zalecałbym zestaw czynności: 

-wygrzewaj tylko na uszach, po prostu słuchając muzyki

-nie szalej z głośnością 

-nie wpinaj w mocniejsze dziurki niż te mobilne.

i powinny trochę pożyć... Taki kodeks użytkownika E3000 😜 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U jednego Kolegi dwie wyzionęły ducha a kolejny po prostu oddal i przy oddawaniu spotkał innego oddającego... to ja podziękuje... ;)

 

Edit:

I jeszcze kodeksu nakazują przestrzegać :):):)

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności