Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Aune E1 [recenzja]


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
57 minut temu, neonlight napisał:

Słuchałem krótko E1 i nie zrobiły na mnie piorunującego wrażenia, którego spodziewałem się po Waszych i nie tylko, opisach. Przede wszystkim,

nie podobała mi się dosyć mała scena, zbyt ściśnięta, zdecydowanie za mało powietrza pomiędzy instrumentami.

 

Bas z kolei, wyższy, za mocno podbity, w niektórych kawałkach dominujący, włażący na średnicę. Hmm.. a średnica natomiast brzmiała jednostajnie,

miała metaliczny nalot, podobny do Audeo, tak trochę, jak w radyjku tranzystorowym.

 

Brakowało mi w niej gładkości, analogowości i separacji, wyczułem zlepianie się dźwięków i sztuczność, taką pudełkowatość. Ostatnio miałem

Triple.Fi 10 i uważam je ogolnie za lepsze od w/w, choć bezpośrednio ich nie porównywałem.

 

Separacja, holografia, rozmiar sceny, średnica w Triple.Fi 10 na wyższym poziomie. Gdyby nie podbity wyższy bas, słaba rozdzielczość i ergonomia,

byłyby na prawdę świetnymi słuchawkami, tym bardziej w cenie, w której można je teraz dostać, czyli +- 250zł.

 

Teraz ponawiam pytanie, które dokanałowe słuchawki, zagrają mniej więcej charakterystyką HD600, oczywiście pomijając ograniczenia związane z

rozmiarem tych pierwszych? ;) Budżet, powiedzmy do 1kzł.

 

 

Mam podobne odczucia. Nie oceniam ich wysoko nie moje granie.  Słaba średnica mała scena to nie dla mnie. Zdecydowanie wole np Finale 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, neonlight napisał:

Słuchałem krótko E1 i nie zrobiły na mnie piorunującego wrażenia, którego spodziewałem się po Waszych i nie tylko, opisach. Przede wszystkim,

nie podobała mi się dosyć mała scena, zbyt ściśnięta, zdecydowanie za mało powietrza pomiędzy instrumentami.

 

Bas z kolei, wyższy, za mocno podbity, w niektórych kawałkach dominujący, włażący na średnicę. Hmm.. a średnica natomiast brzmiała jednostajnie,

miała metaliczny nalot, podobny do Audeo, tak trochę, jak w radyjku tranzystorowym.

 

Brakowało mi w niej gładkości, analogowości i separacji, wyczułem zlepianie się dźwięków i sztuczność, taką pudełkowatość. Ostatnio miałem

Triple.Fi 10 i uważam je ogolnie za lepsze od w/w, choć bezpośrednio ich nie porównywałem.

 

Separacja, holografia, rozmiar sceny, średnica w Triple.Fi 10 na wyższym poziomie. Gdyby nie podbity wyższy bas, słaba rozdzielczość i ergonomia,

byłyby na prawdę świetnymi słuchawkami, tym bardziej w cenie, w której można je teraz dostać, czyli +- 250zł.

 

Teraz ponawiam pytanie, które dokanałowe słuchawki, zagrają mniej więcej charakterystyką HD600, oczywiście pomijając ograniczenia związane z

rozmiarem tych pierwszych? ;) Budżet, powiedzmy do 1kzł.

Zdecydowanie inne E1 muszę mieć zatem, bo właśnie gładkie i naturalne granie z fajną sceną - może nie super szeroką, ale dobrze wgłąb budowaną - prezentują.
Może Ci ze źródłem jakoś mega zła synergię złapały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Superata napisał:

Mam podobne odczucia. Nie oceniam ich wysoko nie moje granie.  Słaba średnica mała scena to nie dla mnie. Zdecydowanie wole np Finale 

 

Ani średnica nie jest słaba a E1, ani scena, bo ta druga akurat jest spora, dobrze rozbudowana i kompleksowa. To zdanie zarówno recenzentów, jak i forumowiczów je posiadających. 'Wolę Finale' - ale które? Bo raczej wszystkie modele idą dość zauważalnie w którąś stronę, więc automatycznie od uniwersalnego brzmienia E1 będą się różnić w obie strony i jak najbardziej, zależnie od źródła i preferencji, mogą się bardziej podobać.

 

47 minut temu, neonlight napisał:

Słuchałem na stock-owych gumkach, podpięte pod V30. ;)

 

Standardowe tipsy tak samo można i źle dobrać i mogą być nieodpowiednie do naszych uszu :)

 

E1 są akurat dość podobne do HD600, gdyby nie mocniejszy i lepiej zarysowany bas.

Edytowane przez Mayster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, bachankas napisał:

Zdecydowanie inne E1 muszę mieć zatem, bo właśnie gładkie i naturalne granie z fajną sceną - może nie super szeroką, ale dobrze wgłąb budowaną - prezentują.
Może Ci ze źródłem jakoś mega zła synergię złapały?

Nie sądzę, V30 jest bardzo dobrym, gładkim dźwiękowo telefonem. W głąb może i było dobrze, ale na szerokość i ogolny rozmiar sceny niesatysfakcjonujący :(.

 

12 minut temu, Mayster napisał:

Standardowe tipsy tak samo można i źle dobrać i mogą być nieodpowiednie do naszych uszu :)

 

E1 są akurat dość podobne do HD600, gdyby nie mocniejszy i lepiej zarysowany bas.

No tak, ale skoro bez problemu złapałem seal-a, to chyba dobrze je dobrałem i nie widziałem potrzeby szukać z innymi tipsami ;)

Hmm... są podobne do HD600, ale średnica jest zdecydowanie inna, i nic bym do niej nie miał, gdyby nie ta dziwna pudelkowatość,

twardość, nie wiem, jak to dobrze opisać ;).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 minutę temu, neonlight napisał:

Nie sądzę, V30 jest bardzo dobrym, gładkim dźwiękowo telefonem. W głąb może i było dobrze, ale na szerokość i ogolny rozmiar sceny niesatysfakcjonujący :(.

 

No tak, ale skoro bez problemu złapałem seal-a, to chyba dobrze je dobrałem i nie widziałem potrzeby szukać z innymi tipsami ;)

Hmm... są podobne do HD600, ale średnica jest zdecydowanie inna, i nic bym do niej nie miał, gdyby nie ta dziwna pudelkowatość,

twardość, nie wiem, jak to dobrze opisać ;).

O to to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Superata napisał:

DX90 i Questyle QP1R plus kilka innych. Jakby się zole zgrały to raczej nie ze wszystkim. Może przyzwyczajenie Final Audio 3000 przyzwyczaiły mnie do innego grania. Na pewno nie porównałbym ich do HD600

Porównałbyś w kilku słowach Final E3000 do Aune E1? Posiadam te pierwsze, mam też DX90 i brzmi to rewelacyjnie. Cena ponad 2x niższa, ale może technicznie wiele nie ustępują. Znasz E4000? To już cenowy konkurent dla Aune. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, neonlight napisał:

Nie sądzę, V30 jest bardzo dobrym, gładkim dźwiękowo telefonem. W głąb może i było dobrze, ale na szerokość i ogolny rozmiar sceny niesatysfakcjonujący :(.

 

No tak, ale skoro bez problemu złapałem seal-a, to chyba dobrze je dobrałem i nie widziałem potrzeby szukać z innymi tipsami ;)

Hmm... są podobne do HD600, ale średnica jest zdecydowanie inna, i nic bym do niej nie miał, gdyby nie ta dziwna pudelkowatość,

twardość, nie wiem, jak to dobrze opisać ;).

 

Miałem podobne wrażenia po sięgnięciu po tipsy z mniejszym otworem z zestawu. Te drugie z większym o wiele lepiej się sprawdzają, poprawia się szerokość, a scena jest bardziej owalna. Można znaleźć większe sceny i bardziej holograficzną prezentację, ale E1 ciężko się czepiać.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 minuty temu, adriano2510 napisał:

Porównałbyś w kilku słowach Final E3000 do Aune E1? Posiadam te pierwsze, mam też DX90 i brzmi to rewelacyjnie. Cena ponad 2x niższa, ale może technicznie wiele nie ustępują. Znasz E4000? To już cenowy konkurent dla Aune. 

Nie było lepiej - było znacznie gorzej na Aune + DX90. Przynajmniej dla mnie. Dźwięk się rozchodził w szwach, bas dominował, średnica słaba kanciata czy tez kartonowa, jedno co mi się podobało to góra. Zdecydowanie wybieram swoje 3000 w połączeniu z DX90, ale nie omieszkam sprawdzić nowych fiio. 

4000 za techniczne były dla mnie, ale słuchałem ich na innym playerze moze teraz byłoby lepiej. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, neonlight napisał:

Nie sądzę, V30 jest bardzo dobrym, gładkim dźwiękowo telefonem. W głąb może i było dobrze, ale na szerokość i ogolny rozmiar sceny niesatysfakcjonujący :(.

 

No tak, ale skoro bez problemu złapałem seal-a, to chyba dobrze je dobrałem i nie widziałem potrzeby szukać z innymi tipsami ;)

Hmm... są podobne do HD600, ale średnica jest zdecydowanie inna, i nic bym do niej nie miał, gdyby nie ta dziwna pudelkowatość,

twardość, nie wiem, jak to dobrze opisać ;).

 

Może szukasz czegoś z mocniej wyciągniętą górą? Czasem ludzie utożsamiają to ze sceną, bo może dawać to poczucie większej przestrzeni. 

 

Seal to jedno - kwestia ułożenia i głębokość aplikacji tipsów (uzależniona od anatomii) ma tu praktycznie takie samo znaczenie. Bardzo często w recenzjach są wskazywane konkretne tipsy, bo u danego recenzenta mogą znacząco zmienić odbiór słuchawek. Myślenie, że fabryczne tipsy są najodpowiedniejsze jest mylne i często spisuje się przez to fajne słuchawki na straty. To trochę jak z padami w nausznych, ale w znacznie większym stopniu.

 

@maciux zdaje się wszystkie te sprzęty recenzował, więc może coś skrobnie. Niedawna recenzja E1 opisuje je jednak znacząco inaczej - tak jak większość użytkowników. Może kwestia tipsów? 

 

Ściągnąłem ostatnio kilka różnych modeli i też będę testował, ale @Methuselah raczej większość już sprawdził podejrzewam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do E1 dla mnie najlepsze są tipsy z dużym otworem, nie wchodzą głęboko w ucho. Granie oceniam bardzo dobrze, relaksujące, ale nic się nie zlewa i nie słyszę metaliczności, raczej powiedziałbym że idą w analogową stronę grania. Scena faktycznie do największych nie należy, ale jest ok dla mnie - scenicznego wielbiciela :) 

 

E3000 z kolei lubię na double flange, wtedy mają najwięcej basu, i da się słuchać cicho wieczorem bez strat w subbasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mayster napisał:

 

Może szukasz czegoś z mocniej wyciągniętą górą? Czasem ludzie utożsamiają to ze sceną, bo może dawać to poczucie większej przestrzeni. 

 

Seal to jedno - kwestia ułożenia i głębokość aplikacji tipsów (uzależniona od anatomii) ma tu praktycznie takie samo znaczenie. Bardzo często w recenzjach są wskazywane konkretne tipsy, bo u danego recenzenta mogą znacząco zmienić odbiór słuchawek. Myślenie, że fabryczne tipsy są najodpowiedniejsze jest mylne i często spisuje się przez to fajne słuchawki na straty. To trochę jak z padami w nausznych, ale w znacznie większym stopniu.

 

@maciux zdaje się wszystkie te sprzęty recenzował, więc może coś skrobnie. Niedawna recenzja E1 opisuje je jednak znacząco inaczej - tak jak większość użytkowników. Może kwestia tipsów? 

 

Ściągnąłem ostatnio kilka różnych modeli i też będę testował, ale @Methuselah raczej większość już sprawdził podejrzewam :)

No właśnie nie szukam więcej góry, po prostu scena w Aune E1 jest mała i góra nie ma tutaj nic do rzeczy. Dźwięk w nich wydawał mi się zbity w "kupę",

bez wychodzenia poszczególnych instrumentów na zewnątrz. W Triple.Fi instrumenty wychodziły daleko do przodu i na boki, aż sam się dziwiłem, że w

dokach takie rzeczy się dzieją, a jednak.

 

Co przykuło moją uwagę, to ta średnica i w zasadzie główny zarzut do tych słuchawek, odnosi się przede wszystkim do niej, a skoro wyłapałem to w

ciągu pierwszych 5minut odsłuchu, to chyba faktycznie coś było na rzeczy. Dobór odpowiednich tipsów nie wiele by zmienił, bo całościowy charakter

E1 kompletnie mi nie pasował i poddałem się po odsłuchu kilku kawałków.

 

Poza tym, jak na początku ewidentnie coś przeszkadza w dźwięku, to później może być tylko gorzej, a przynajmniej u mnie tak zawsze jest.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, neonlight napisał:

No właśnie nie szukam więcej góry, po prostu scena w Aune E1 jest mała i góra nie ma tutaj nic do rzeczy. Dźwięk w nich wydawał mi się zbity w "kupę",

bez wychodzenia poszczególnych instrumentów na zewnątrz. W Triple.Fi instrumenty wychodziły daleko do przodu i na boki, aż sam się dziwiłem, że w

dokach takie rzeczy się dzieją, a jednak.

 

Co przykuło moją uwagę, to ta średnica i w zasadzie główny zarzut do tych słuchawek, odnosi się przede wszystkim do niej, a skoro wyłapałem to w

ciągu pierwszych 5minut odsłuchu, to chyba faktycznie coś było na rzeczy. Dobór odpowiednich tipsów nie wiele by zmienił, bo całościowy charakter

E1 kompletnie mi nie pasował i poddałem się po odsłuchu kilku kawałków.

 

Poza tym, jak na początku ewidentnie coś przeszkadza w dźwięku, to później może być tylko gorzej, a przynajmniej u mnie tak zawsze jest.

 

 

 

Ja obstawiam nadal przy problemach z aplikacją (tipsami), ewentualnie niewygrzane. Choć raczej zmiany po wygrzewaniu nie są tak istotne. Sam pytałeś o porównanie do Triple.Fi i otrzymałeś precyzyjną odpowiedź, więc dlatego drążę temat. Jest też wzmianka o górze:

 

W dniu 15.07.2018 o 12:55, Bernie napisał:

Aune E1 to wyższa klasa niż Triple.Fi 10,  grają bardziej naturalnie, bardziej detalicznie. Jest lepsza faktura basu, w E1, niżej schodzi, nie zlewa się nic. W Triple jest sporo góry i wydaje się jaśniejsza względem E1, ale ta w Aune jest lepiej rozciągnięta. Średnica i wokale w Aune też nie ma co porównywać.

Niestety porównanie już z pamięci, bo E1 mi właśnie gdzieś zginęły. Powrót do Fi.10 po E1 trochę ciężki. Jeśli Aune się nie znajdą będę musiał kupić jeszcze raz. :(

 

@Bernie kupił drugie E1, więc może zweryfikuje swoje spostrzeżenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurrrr ...fa, az ide zapodac jakies popisy wokalne na Aune E1 , zeby znalezc ten "karton i twardosc" na srednicy, z nastawieniem, iz cos takiego tam jest, zeby bylo latwiej to znalezc. To samo poslucham na Dynaudio z Cyrusem i na Oppo pm3, cos tu mi nie pasuje z tymi Waszymi kartonami i twardosciami hehehe.

tak, posluchalem kawalkow, ktore znam na pamiec, posluchalem na PM3, Dyniach oraz Aune E1 i jedyne co mi przychodzi do glowy to:

1. Koledzy robia sobie jaja z ta kartonowa srednica a jezeli nie to patrz pkt 2

2. Musze sluchac cicho na sluchawkach i nie za dlugo bo chyba faktycznie moze powodowac to utrate sluchu.

Aune E1 nie maja nic wspolnego z kartonem czy twardoscia na srednicy. Tyle z mojej strony/moich uszu.

  • Like 4
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V30 ... powiadasz ze nudna srednica i ogolnie blaszane brzmienie, ze audeuo tak grajo... yyy, sory, ale slon chyba gdzies tu obok przechodzil :) malo powietrza... yyyy... eeee.... chyba cos nie pyklo albo popsute miales ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, brunnerius napisał:

V30 ... powiadasz ze nudna srednica i ogolnie blaszane brzmienie, ze audeuo tak grajo... yyy, sory, ale slon chyba gdzies tu obok przechodzil :) malo powietrza... yyyy... eeee.... chyba cos nie pyklo albo popsute miales ;)

Taa.. kolega Superata pewnie też przygłuchy, jo.. jooo :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mayster napisał:

 

Ewentualne wszyscy recenzenci i kilkudziesięciu użytkowników na tym tylko forum są, życie :<

A najlepsze, że wystarczy jedna niezgodna opinia o hajpowanym sprzęcie i ****oburza gotowa. A wystarczy podejść do sprawy dyplomatycznie

i zaakceptować czyjąś opinię, nawet, jeżeli jest diametralnie inna, od zdecydowanej większości. 

 

Chyba, że na tym forum obowiązuje zasada - jeden za wszystkich, wszyscy za jednego - to ok :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, brunnerius napisał:

Eeej zartobliwa ironie zamieniasz w obrazanie? Eeeej... dystansu troche, neonligh zajarzyl ;)

 

 Eee, to chyba wkroczyłem na wyższy level ironii, bo nie miałem zamiaru nikogo obrażać :D

 

1 minutę temu, neonlight napisał:

A najlepsze, że wystarczy jedna niezgodna opinia o hajpowanym sprzęcie i ****oburza gotowa. A wystarczy podejść do sprawy dyplomatycznie

i zaakceptować czyjąś opinię, nawet, jeżeli jest diametralnie inna, od zdecydowanej większości. 

 

Chyba, że na tym forum obowiązuje zasada - jeden za wszystkich, wszyscy za jednego - to ok :D.

 

Starałem się dociec co może powodować taki, a nie inny odbiór. To dość dyplomatyczne, a pisanie, że jest tak, a tak mimo wszystko nieco mniej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności