Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmacniacz do HD800


toxic

Rekomendowane odpowiedzi

Nie można odmówić racji temu co pisze Firegon ,sam ze swoimi HD800 "męczę się" już prawie 10 lat ?

Czego ja nie próbowałem .... ,w akcie desperacji zakupiłem nawet Bakoona HPA-21 ,grało fajnie ,poprawnie

ale co ja zrobię ,że bardziej podobało mi się ze Skorpionem co prawda była to wersja SE (w cenie x2) .

Nawet nie pomógł kabel słuchawkowy Entreq-a ,nawet nie będę pisał ile kosztował ? .

Jedyne połączenie ,które można powiedzieć,że mnie powaliło to z Eternal Arts OTL ,inne,nie będę wymieniał  tylko poprawne .

Teraz głownie napędzam je Questyle CMA-600i wg mnie to taka ekonomiczna wersja Bakoona a że nie duże ustrojstwo

waży to można spakować i na wyjazdach i delegacjach "bez bólu" posłuchać .

Mam taką swoją prywatną "wunder waffe" do tych słuchawek ale jest to produkcja jednostkowa w postaci dziurki

słuchawkowej zrobionej przez Konstruktora w integrze OTL 6AS7 SE :)

Gra to zjawiskowo bez kozery powiem ,że jest to prawie namiastka Orfeusza ? w końcu to też Sennheiser .

Ale nie ma tak dobrze żeby nie mogło być lepiej i wcale nie drożej .....

Zakupiłem tutaj w "pre-orderowej" cenie Audeze LCD2c ,miały być uzupełnieniem HD800 z Questyle ale zgadałem

się z Panem Dubielem z wystrugał mi taką przejściówkę pod odczepy głośnikowe do mojego wzmacniacza lampowegp

2a3 Balanced .

Wykop,bas trzymany za mordę ,obłędna średnica i super góra ,której podobno nie mają za dużo te Audeze ...

Opad szczeny i dreszcze na plecach nastąpiły gdy podłączyłem te Audeze pod oczepy OTL-a poprzez ten reduktor/przejściówkę .

Jest to najniższy katalogowo model LCD aż się boje myśleć jak podłączę cos pozycjonowanego wyżej .

Tak,że u mnie hierarchia wygląda teraz następująco :

 

1.Eurydyka+ Stax SR-009

2.Podstawowe Audeze z OTL-em

3.Sennki z OTL-em

4.Sennki z 2a3

5.Sennki z Questyle

6.Audeze z Questyle

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to prawda,dobrze, a raczej wybitnie napędzone Audeze 2/3 zamiatają temat, nawet Staxy się boją...

I główna przewaga Audeze, nie trzeba szukać latami wzmacniacza/toru co wyciśnie z nich piękno, już same z siebie tak grają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafacio napisał:

Przecież Audeze to badziew. Słodziutkie, ciężkie i się psują. Po co to polecać komukolwiek?

Bo są najbardziej muzycznymi słuchawkami świata?...to ich wady to pryszcz...he,he...

W dodatku z najlepszym basem ever jak dla mnie,zwłaszcza LCD3...normalnie jak na kolumnach za 20/30tys zł...Myślę głównie o kolumnach z wysp brytyjskich...

Reszta słuchawek,owszem,bas raz lepszy raz szybszy lub twardszy ale tego czegoś co miał bas LCD3 nie mają żadne...i tyle.

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dobrze napędzone HD800 są znacznie ciekawsze niż Audeze LCD-3. Tzn. te ostatnie nie są w ogóle ciekawe. Jak już to LCD-2 z udanej serii po balansie. Królem basu - przypominam - są Ultrasone Edition 9. Kontynuacją w tym zakresie powinny być Tribute 7. Bas z Audeze względem referencji będzie nieco trącił hipopotamem (LCD-3), lub deczko zwinniejszym nosorożcem (LCD-2). W sumie LCD-XC powinny mieć bas najbliższy temu, co ich kablem przychodzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ultrasone 7 świetne słuchawki. Bas faktycznie obłęd. Tylko w nich jest ta wycofana średnica to jedyny powód dlaczego z nimi jeszcze nie siedzę na głowie.  Teraz wyszły Denony 9200 i podejrzewam że jeśli chodzi o bas to te słuchawki moga namieszać. Sam z tematem basu się zmagam w słuchawkach. HD800 lubię za fakturę basu ale nie za jego ilość. Po prostu za mało. Myślałem też nad nowymi HD820 ale w sumie jak są D8000 to nie wiem czy jest sens ich słuchać. Chociaż...

Tak sobie myślę, że jednak może do tej średnicy, lekko wmontowanej między potężny bas i tą dużą ale gładką górę, w U7T mógłbym przywyknąć. Trzeba by posłuchać z tydzień u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@John Grado Eee tam, w takich wypadkach na ten przykład tacy rezenzenci audio mają swoje metody. Mówią coś w stylu: "średnie pasmo nie popisuje się przesłodzeniem i uwydatnieniem dźwiękowych emocji, których przecież nie brakuje nam w życiu codziennym; to raczej jedwabista w swej istocie nienachalność, którą smakować można godzinami niczym wytrawne wino", potem myk kupujesz słuchawki za niespełna 11 koła, z wrażenia numer seryjny tatuujesz sobie na czole czy gdzie tam i jarasz się najlepszymi słuchawkami na świecie.

 

A po prawdzie, to miałem kilka modeli Ultrasone, w tym Signature Pro, i w innym życiu podejrzewam już dawno miałbym Tribute 7, skoro są jeszcze lepsze na basie :) No i faktycznie we wszystkich tych Ultrasone co to je miałem średnica była nieco schowana, ale może to s-logic? 

Edytowane przez Undertaker
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas w Tribute 7 ma takie ******lnięcie że D8000 to przy nich taki mały brat co się ciągle domaga uwagi... jesli chodzi o ten zakres. Utopie to przy UT7 pierdziawki. D8000 po U7 grały grubo ale tylko grubo, dopiero potem mózg łapał resztę. Najlepsze w nich jest to że nie rozlewa się na średnicę tylko jest po prostu wielką mocarną masą uderzającą w całym spektrum rozciągłości wprost na głowę. Dźwięk jest tak potężny że przytłacza i czujesz się takim małym człowieczkiem. Ogólnie to myślę że nie o SLogic tu chodzi. Moim zdaniem temat produkowania przez słuchawki niskich częstotliwości rozpracowali Japonczycy przy wprowadzeniu D8000 na rynek. Zrobili dziurę w przetworniku i wszystko jest teraz jka trzeba, średnica się nie chowa a bas konkretny.

 

Średnica w U7 może się chować dlatego że jak standardowe dynamiki nastroi się  tak, żeby była na równi z basem to wtedy bas nie będzie już się wydawał tak duży. I tego nie mogli oni przeskoczyć, bo trzeba by im dopakować decybeli na średnicy. Automatem skrajów pasma mniej, logika. A więc zrobili bas na swoim miejscu, dobry sopran uzupełnia wszystko no a średnica, no cóż schowała się. Są wystarczająco rozdzielcze i przejrzyste że widzisz wszystko jak trzeba. Problem jest ten sam co w Grado, jak chcesz słuchać głośno to zrobi się czegoś za dużo lub za mało. W grado za mało basu, w ultrasone za dużo. Japonczycy wyszli z założenia że zaprojektują coś zupełnie nowego bo wyjdzie jak do tej pory - coś za coś. A każdy chce zjeść ciasto i mieć ciastko. Więc stanęli na wysokości zadania. Niemcy jak to Niemcy, dobrzy, ale koniec końców zbierają w******l.

 

Jak lubisz dźwiek Ultrasone i akceptujesz tą cofnięta średnicę to bierz U7. Dzieło sztuki, dól pasma trzęsie ziemią. Ale i tak wolę D8K.

Edytowane przez John Grado
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD800 to "dziura''? :D A, że niby mają też podobny system? 

Ogólnie te słuchawki HD800 były dla mnie zagwozdką. Z jednej strony jeden z lepszych dźwięków jakich w życiu słuchałem, z drugiej strony chwila wystarczyła żeby sie rozkojarzyć i "wyjść" z przekazu. Nie mogłem po prostu wejść w ten przekaz, zaangażować się w pełni. Słuchasz sobie, myślisz o czymś innym a po chwili: "ach, mam na głowie słuchawki za 5 tazuenów. No to słuchamy muzyki bo zapomniałem że coś leci z nich w ogóle". To było najdziwniejsze bo takie SQ przecież. A jednak niedosyt po nich pozostawał zawsze jakiś. Za to do gier muszę przyznać że nic lepszego chyba nie ma :D

Edytowane przez John Grado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności