Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmacniacz do HD800


toxic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jaki polecalibyście wzmacniacz słuchawkowy do HD800 w cenie do 5500zł, może być używany. Z propozycji i poszukiwań są: najmocniejsza wersja Phasta, woo audio wa2, CMA800R. Słucham muzyki przede wszystkim z komputera przez ifi idac 2, HD800 na forza black noir. Chciałbym osiągnąć jak najbardziej naturalne brzmienie. Słucham wielu różnych gatunków.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też sprzedać obecnego DACa i iść w Burson Conductor V2+. Jest też Burson V2, ale akurat dac z ampem są świetnie do siebie dobrane w V2+ i robi świetną robotę. Z jakimś rabatem uda się i nowego może nawet szarpnąć :)

 

Gdybyś chciał przesłuchać to jest też opcja wypożyczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny tor wygląda następująco: PC -forza USB - iusb3.0 - Gemini - ifi idac2-Nordost Blue Heaven - HV1-forza black noir - HD800 (chyba tym razem nic nie pominąłem:)

Coś mi się komp zwiesił i dwukrotnie powstał wątek, bardzo proszę admina o scalenie, jeśli to możliwe. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gniewaj się, ale już się radziłeś na tym forum, skutkiem czego masz, to co masz. Myślisz, że forumowa maszyna losująca wytypuje Ci tym razem coś lepszego? Ja powtórzę jak mantrę - Eddie Current Zana Deux OTL, jeśli to musi być lampa i czary. Jak nie, to dla mnie Balantine LD i nie jest to kryptoreklama. Po prostu synergia, bo nie jest to szczególnie mocarny wzmacniacz. Najwięcej realizmu z HD800 było w tym zestawieniu, oczywiście po wymianie kabla, tylko nie na Forzę, której nie znam, nie wiem jak gra, i co by z tego wyszło. Zestaw, o jakim piszę, jest na co dzień używany w studiu nagraniowym.

Inne, co mi się jeszcze podobało, to Trilogy 933, ale chyba nie ten budżet nawet za używkę. Bryston to będą lekkie czary, ale w sumie nie wiem, czy chcesz się zachwycać realizmem, czy iść w przyjemną kreację dźwiękową? W każdym razie, dla mnie kompromis między tymi dwoma aspektami jest bez sensu, bo to wyjdzie taki półodlot wywołany półprawdami. :) Powinieneś się określić w tej kwestii IMHO.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gniewam sie:)a obecne zestawienie nie do konca jest wynikiem porad na forum:)ale do rzeczy:) najbardziej zalezy mi na realizmie:)wiem,ze nie kazdy lubi suchy przekaz, lecz mnie bardzo interesuje co sam autor mial na mysli. A kiedy zapragne to zmienic to po prostu zmienie sprzet:)

Jestem stary nie przecze:)ale Majkel nie przypominam sobie bym wczesniej slyszal Twoja obecna propozycje:)Na Trilogy mnie nie stac:)

Czy maszyna losujaca cos za mnie wybierze?tego nie wiem:)ale spora czesc ludzi ma bardzo duze doswiadczenie z roznym sprzetem (w przeciwienstwie do mnie) i z ich zdaniem chcialbym sie zapoznac:)a moze kiedys,komus przyda sie to co zapisane bedzie obecnie:)tak dla przyszlych pokolen:) 

Edytowane przez toxic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja Ci opisałem moje skromne doświadczenie z wykluczeniem, lub zapomnieniem tego, co też słyszałem, ale nie wywarło na mnie większego wrażenia. Być może to nie Ty pytałeś, w każdym razie pytanie w stylu "Co do HD800?" przewija się przez forum regularnie. Fakt, że w różnych wątkach, i niekoniecznie związanych z tematem. Sens może mieć jeszcze jakiś właśnie wzmacniacz głośnikowy na lampach, z dobrym wyjściem słuchawkowym lub dobrym "odejściem" z zacisków głośnikowych. Nie chodzi tutaj o samą moc, ale bardziej o to, czego HD800 potrzeba w sensie dźwiękowym, a odciążona lampa większej mocy ma szanse coś takiego z tymi słuchawkami zrobić. Zresztą zwróć uwagę, że Zana Deux ma wyjście na 6S33S, a to już jest konkretna bańka, nadzwyczaj dużej wydajności prądowej około 1A.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel a miales okazje posluchac tych sluchawek z tymi wzmakami,ktore wymienilem?pytam z ciekawosci:)

Jesli dobrze zrozumialem to Zana byla do czarow a Balantine do realizmu?bo wlasnie na realizmie najbardziej mi zalezy:)jesli chodzi o czary to poki co mam denon d7100 na Twoim kabelku jesli sie nie myle:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Questyle nie miałem do czynienia, a z Woo Audio miałem w domu przez rok WA6 SE dopasionego Black Gate i jakimiś innymi bonusami, sam go też trochę ulepszałem. No niezły był, ale to nie OTL, więc do WA2 chyba nie można tak wprost odnosić. Najlepiej grał z lampą prostowniczą 274B Sophia Princess i Raytheonami na wzmocnieniu.

 

Tak, miałem na myśli, że kierunek nastawiony na dokładność i realizm to ten półprzewodnikowy,  a baśniowy na lampach. Nie, że to dla mnie jakaś prawda ogólna, tylko z HD800 tak się to układało. Te też miałem w domu około roku, a bawiłem się kilkoma egzemplarzami, nawet jednym modyfikowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tracisz czas na jakieś niepotrzebne rozmyślania - Balantine i do kompletu Ballantines ;) i będziesz miał wszystko czego trzeba!

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo:

 - Balantine - Majkel

 - Ballantines - w Carrefour mieli w promocji

 - Sprite - dowolny spozywczak

 

Uczta gwarantowana :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio szukałem wzmacniacza dla siebie i przesłuchałem sporo sprzętu - polece Sugden HA4. Najlepszy wzmak tranzystorowy jaki słyszałem. Używki idzie ogarnąć za 3,5-4,5k (w zależności od stanu).

Gra jak świetne lampy (nie takie przymulone, spompowane brzmienie jak w tanich żarówkach tylko właśnie naturalne, ale nie ma wad lamp tj. brumy, zakłócenia itd.) :) Jest barwa/kolory i powietrze i nasycenie. Do Jak masz możliwość posłuchaj.

Słuchałem go również z  Twoimi HD800. Poezja.

Na audioaffair sprzedają HD800 w komplecie z tym wzmakiem.

 

Proponowane przez wszystkich Bursony, Questyle (800r bo innego nie slyszalem) grają wg mnie tak totalnie bez "duszy", że aż mi się nie chce pisać :)

Edytowane przez core3m
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę chłopaki za mało mącą Ci w głowie. Boję się, że zaraz będziesz na coś konkretnego zdecydowany, więc muszę zamieszać.

Jesteś pewny, że koniecznie chcesz używać HD800 żeby osiągnąć jak najbardziej naturalne brzmienie? Ja wiem, że na forach piszą, że one do wszystkiego się nadają, ale przynajmniej według mnie to są takie słuchawki, które jednak lepiej radzą sobie z czarowaniem. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności