Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAP lub AMP ~500zł do RHA T10


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, rozmyślam o zakupie dapa lub ampa do T10tek. 

Miałem jakiś czas Shanlinga M2s, ale sprzedałem, bo UWAGA brakowało mi basu i wróciłem do A828.

Słucham głównie dubstepu/ muzyki elektronicznej raz na jakiś czas Rapsy. 

Dlatego zależy mi na jak najlepszym kontrolowaniu dolnych rejestrów, obecny grajek Sony A828 robi to nawet i dobrze 

ale wydaje mi się, że dźwięk jest zamulony, no i coraz bardziej doskwiera mi tylko 8Gb pamięci, brak obsługi FLAC. 

 

I teraz tak, nie wiem kompletnie co by się zgrało fajnie z tymi słuchawkami? Xduoo x2,x3 czy może FiiO x1 v1,v2? 

Myślałem też o zakupie AMP Fiio A3, bo miałbym przy kompie również wzmocnienie, ale przy tej opcji zostają wady obencego grajka. 

 

Coś jesteście w stanie doradzić? Najbardziej zastanawia mnie xduoo x2 oraz Fiio x1 v1 bo x3 oraz x1 v2 kosztują trochę powyżej 300zł i będzie ciężko dołożyć. 

 

Edytowane przez Przemi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam się temu grajkowi, tylko właśnie nie wiem czy nie wziąć czegoś bardziej neutralnego, bo jak znowu ma być taki muł jak Sony to średnio to widzę. uciekły mi dwa xduoo x3 w cenie 250zł i to był mój główny faworyt teraz zostały same w cenie około ~400zł a to już ponad budżet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update sytuacji mam 500zł i znalazłem jeszcze takie oto cuda:

 

Shanling M0 - ale jest mały i nie wiem czy komponenty w nim użyte są dobre czy raczej takie se

HiFiMan HM-700 zestaw bez słuchawek nowy

Xduoo Nano D3 - wpisał się na listę 

HIDIZS AP60

Colorfly C10

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pod względem wykonania i wyposażenia M0 bliżej Hi-FiMAN lub Colorfly niż pozostałych. Mam M1 i uważam go za bardzo fajne urządzenie do tego dobrze wycenione. Przewaga Shanling M0 nad dwoma wymienionymi jest jeszcze obsługa i częste aktualizacje (w M1 jest język polski) no i bebechy ma bardzo przyzwoite 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiFiMANa, to ja bym skreślił. Pod względem obsługi odtwarzacz dla masochistów, a jakoś wybitnie nie brzmi.

Colorfly jeszcze niedawno kosztował 2 tysiące i przy tej cenie był chwalony za dźwięk. Ale jak się zgra z RHA? Bo tu potrafi być wybredny. No i stawia głównie na średnicę, a nie na bas.

HIDIZS niby fajny, ale ma problemy użytkowe i z takimi konkurentami średnio wypada.

Shanlinga nie znam, więc się nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam m0 ale wolałem ap60 hidizsa od M1 shanlinga ,użytkowo żadnych problemów jedynie mały panel dotykowy do którego trzeba się przyzwyczaić, sterowanie z telefonu, dac po bt i pod pc działa swietnie.

Z ww jeśli nie potrzebne Ci opcje bt i dać, bralbym colorfly bez gadania ;)

Edytowane przez sheffunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najbardziej przydatna okazałaby się jeszcze funkcja DAC-USB, no byłbym prze szczęśliwy. 

Mam jeszcze jedno pytanie techniczne. Bo uwziąłem się, że Sony słabe prądowo i teraz chce jakiegoś potworka, 

No właśnie, ale zakładając, że używam i raczej już nie zmienie RHA, to jak bardzo prądowo musi być wydajny grajek żeby 

ogarnął w 100% te słuchawki? 

 

Co do grajków na placu boju mamy: 

xDuoo x3 - niby neutralny, więc pewnie by się zgrał, ale z drugiej strony obawiam się, że odchudzi mocno RHA. 

xDuoo Nano - Mało wiem 

HIDIZS AP60 - na + DAC

Shanling M0 - na + DAC 

Colorfly C10 - ale muszę doczytać o zgrywaniu się z basowymi słuchawkami 

 

W sumie do 500zł widziałem jeszcze Sony A15 ale, czy chciałbym drugi raz Sony... No nie wiem do końca. 

Zresztą teraz i tak już mam taki mętlik w głowie, że szok, niby mały wybór a jednak....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony A15 z europejskiej dystrybucji słabiutki jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wiem, a szkoda bo fajny grajek z niego, jeśli chodzi o bryłę, no i ma slot SD. 

Kurcze wspominając M2s, no mocno odchudził RHA, ale na pewno sama muzyka była bardziej rozrywkowa, bardziej żywiołowa. 

Tutaj na A828 przy RHA sam bas, nic więcej. Martwi mnie, że tak się przywykłem, do tego stylu masażu głowy, że ciężko będzie zaakceptować coś nowego. 

 

Generalnie chyba skuszę się na m0, raz że będzie szansa oddać a dwa za około 370zł po rabacie mam dość nowe bebechy, DAC co cieszy no i sam player nówka. Muszę postudiować internet jeszcze przez weekend, i w poniedziałek coś zamówić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Przemi napisał:

Martwi mnie, że tak się przywykłem, do tego stylu masażu głowy, że ciężko będzie zaakceptować coś nowego. 

 

To akurat często jest kwestia przyzwyczajenia, wtedy trzeba trochę czasu jedynie żeby się przestawić na bardziej neutralne granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jouhou napisał:

 

To akurat często jest kwestia przyzwyczajenia, wtedy trzeba trochę czasu jedynie żeby się przestawić na bardziej neutralne granie.

 

Tzn powiem Ci, że to nie była dwu czy trzy dniowa przygoda, i stwierdzenie typu"meh, sprzedaje to ****o" wręcz przeciwnie, to była bardzo fajna przygoda, bo w końcu uwolniłem się od Soniacza, miałem 32Gb pamięci, obsługę Flac, i ogólnie m2s mi pasował, słuchałem na nim praktycznie dzień w dzień muzyki często po 8h, więc miałem czas by przywyknąć, ale zaczęło brakować mi tego mrowienia z Sony, zaczęły się kombinacje z EQ, marudzenie i może pochopnie sprzedałem m2s, bo po powrocie do Sony, fakt przytulił mnie wszechobecny basior, ale no właśnie zaginęła cała magia muzyki i pozostał bas, w tym jest problem, że nie chce aż tak neutralnego grania, lubię poczuć te mrowienie. A z tego co widzę, większość grajków niby ciepła niby zejście na basie, ale to nie do końca to czego bym chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności