Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Hiby - funclub


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Czy któryś z szanownych kolegów miał okazję porównać Hiby R6 do Dx150? Mam FiiO X5 III i jest dla mnie ciut za ciemny + strasznie szumi z multiarmaturami (główny powód poszukiwań czegoś innego). Przez chwilę słuchałem DX150 i wydawał mi się trochę zbyt gładki w sopranach, nie miał iskierki, którą lubię, ale może to chwilowe wrażenie, ewentualnie mógłbym próbować zabawy ampami. Niektóre źródła na headfi mówią, że R6 lepszy w rozdzielczości i w sopranach, inne coś zupełnie odwrotnego... Jeszcze tydzień jest promka u producenta R6, kosztuje 400 backsów, więc mam kilka dni na podjęcie decyzji. W podobnym pieniądzu miałbym dx150 w idealnym stanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Najner napisał:

Czy któryś z szanownych kolegów miał okazję porównać Hiby R6 do Dx150? Mam FiiO X5 III i jest dla mnie ciut za ciemny + strasznie szumi z multiarmaturami (główny powód poszukiwań czegoś innego). Przez chwilę słuchałem DX150 i wydawał mi się trochę zbyt gładki w sopranach, nie miał iskierki, którą lubię, ale może to chwilowe wrażenie, ewentualnie mógłbym próbować zabawy ampami. Niektóre źródła na headfi mówią, że R6 lepszy w rozdzielczości i w sopranach, inne coś zupełnie odwrotnego... Jeszcze tydzień jest promka u producenta R6, kosztuje 400 backsów, więc mam kilka dni na podjęcie decyzji. W podobnym pieniądzu miałbym dx150 w idealnym stanie.  

R6 producent ma za 400 euro + VAT + cło + opłaty celne.

 

Edytowane przez userfrom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, dlatego biorę pod uwagę iematch do Hiby
Na Twoim miejscu bym się wstrzymał, nadchodzi R6 PRO
https://store.hiby.com/pages/r6-pro

Jeśli nie przeszkadza Ci balans 4.4 mm, niestety/stety 10Ω na wyjściu nadal zostało. Dołożony low pass filter, Goryl na szkło, większa moc z 3.5 mm jacka.... Ciekawie się to przedstawia mnie do Hiby R6 zawsze ciągnęło, czekałem aż się pojawi u@Bigmaras ale Tu wersja PRO wyskoczyła więc obiekt zainteresowań się zmieniłem

Tak z ciekawostek do X5 III ma się pojawić nowy soft, który dość mocno ma usprawnić działanie i poprawić SQ (ile w tym prawdy się okaże) miło by było być pozytywnie zaskoczonym bo nie ukrywam lubię X5 mimo jej ułomności.




Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, rafik87 napisał:

Na Twoim miejscu bym się wstrzymał, nadchodzi R6 PRO
https://store.hiby.com/pages/r6-pro

Jeśli nie przeszkadza Ci balans 4.4 mm, niestety/stety 10Ω na wyjściu nadal zostało. Dołożony low pass filter, Goryl na szkło, większa moc z 3.5 mm jacka.... Ciekawie się to przedstawia mnie do Hiby R6 zawsze ciągnęło, czekałem aż się pojawi u@Bigmaras ale Tu wersja PRO wyskoczyła więc obiekt zainteresowań się zmieniłem emoji6.png

Tak z ciekawostek do X5 III ma się pojawić nowy soft, który dość mocno ma usprawnić działanie i poprawić SQ (ile w tym prawdy się okaże) miło by było być pozytywnie zaskoczonym bo nie ukrywam lubię X5 emoji16.png mimo jej ułomności.




Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Filtry filtrem, szkło szkłem. X5 jest ciemny i szumi, nie przeszkadza mi szybkość działania. Chcę na teraz dobrze grającego DAPa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Najner napisał:

Filtry filtrem, szkło szkłem. X5 jest ciemny i szumi, nie przeszkadza mi szybkość działania. Chcę na teraz dobrze grającego DAPa ;)

Wypróbuj inny odtwarzacz niż stockowy, np. Foobar2000 lub Hiby Music. Bo Fiio Music rzeczywiście przyciemnia brzmienie.

A jeśli chodzi o szum, to nie na wszystkich multiarmaturach Fiio szumi, np. na FH5 nie szumi na wyjściu SE. Na wyjściu Bal trochę szumi, ale ledwo słyszalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rafik87 napisał:

Na Twoim miejscu bym się wstrzymał, nadchodzi R6 PRO
https://store.hiby.com/pages/r6-pro

Jeśli nie przeszkadza Ci balans 4.4 mm, niestety/stety 10Ω na wyjściu nadal zostało. Dołożony low pass filter, Goryl na szkło, większa moc z 3.5 mm jacka.... Ciekawie się to przedstawia mnie do Hiby R6 zawsze ciągnęło, czekałem aż się pojawi u@Bigmaras ale Tu wersja PRO wyskoczyła więc obiekt zainteresowań się zmieniłem emoji6.png

Tak z ciekawostek do X5 III ma się pojawić nowy soft, który dość mocno ma usprawnić działanie i poprawić SQ (ile w tym prawdy się okaże) miło by było być pozytywnie zaskoczonym bo nie ukrywam lubię X5 emoji16.png mimo jej ułomności.




Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

O to może być to co zastąpi NW-ZX2

Na papierze wygląda świetnie, ciekawe jaka cena.

O co chodzi z tym 10Ohm? W czym to przeszkadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, vonBaron napisał:

O co chodzi z tym 10Ohm? W czym to przeszkadza?

 

Bardzo niskoohmowe sluchawki, a w szczegolnosci multiarmatury ze zwrotnicami sa wrazliwe na wysoka impendacje na wyjsciu sluchawkowym. Zmienia sie zupelnie balans tonalny, mialem to przy Massdrop Plus i inear Prophile-8 na wzmacniaczu lampowym. Bas zamienia sie w bezksztaltna mase a wysokie znikaja. 1 ohm i ponizej na wyjsciu ma wiekszosc odtwarzaczy dzisiaj i to oznacza brak problemow, 2-3 ohmy sa jeszcze do przyjecia bo zmiany jesli beda to male a wiecej oznacza koniecznosc stosowania specjalnych przejsciowek.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe R6 Pro pojawi się w drugiej połowie stycznia choć producent miał już w przeszłości "obsuwy" zatem należy wziąć poprawkę. Cena planowana jest na około 800 USD. Poprzednia wersja R6 nie była sprowadzona na nasz rynek z co najmniej kilku powodów, którymi nie chcę tutaj zanudzać ale R6 Pro jest planowane. Z uwagi na długą przerwę w chinach pod koniec stycznia (nowy rok) to liczę, że może się udać w lutym wprowadzić na nasz rynek.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=34044]rafik87[/mention] jeśli dobrze widzę to PRO ma 0.24 Ohm po SE i 0.28 Ohm po BAL, a nie 10 Ohm tak jak pisałeś. Chyba, że źle patrzę na tę specyfikację?
 
No i R6 PRO to kolejny DAP z BAL 4.4. Wygląda na to, że ten standard zaczyna całkowiecie wypierać 2.5.
Masz rację, moja wina oczy już nie te Tylko zastanawia mnie po jakiego grzyba na końcu specyfikacji podali wartość 10Ω

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, rafik87 napisał:

Masz rację, moja wina oczy już nie te emoji6.png Tylko zastanawia mnie po jakiego grzyba na końcu specyfikacji podali wartość 10Ω

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Tam nie ma 10 Ohm tylko 10 kOhm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Methuselah zmienił(a) tytuł na Hiby - funclub

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności