Skocz do zawartości

Hiby - funclub


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam pojęcia prawdę mówiąc, musiałby ktoś mądrzejszy się wypowiedzieć. Ja spojrzałem tylko na wykres i wywnioskowałem (może błędnie), że wygląda to trochę biednie ;)

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@retter, @arwena_oka- jako że prosiliście mnie o to, bym podzielił się wrażeniami.

 

Od wczoraj mam w swoich rękach HiBy R2 Gen II. Ostatecznie, jak na te kilkadziesiąt godzin spędzonych razem, jestem bardzo zadowolony.

 

Budowa grajka nie wszystkich zachwyci, choć z góry zaznaczam, że nie jest tandetna. Solidne, twarde, dobrze spasowane tworzywo.

Przyciski klikają zdecydowanie, stawiają odpowiedni opór.

Szkoda, że pokrętło głośności nie jest "wduszane", bo mogłoby to zapewnić dodatkowy przycisk więcej.

 

UI funkcjonalne, działające płynnie. Odtwarzanie plików z karty pamięci bez problemów; przewijanie (nawet audycji radiowych trwających ponad 2 h) bez żadnych opóźnień, bez ścinek.

 

Bardzo miłym zaskoczeniem okazało się wsparcie Tidala. Aplikacja wygląda dość podstawowo (zero okładek lub innych elementów graficznych), ale pozwala na szukanie dowolnych tytułów, albumów, wykonawców lub odtworzenie dodanych do biblioteki playlist, albumów, itp.

Wszystko to działa płynnie i w żadnym momencie nie wykrzaczyło się.

Mam wrażenie, że operuje mi się na takim okrojonym Tidalu szybciej niż na pełnoprawnej Androidowej wersji, która była na HiBy R5 III.

Co prawda, nie ma co liczyć na możliwość pobrania czegokolwiek i słuchania offline - do pracy aplikacji konieczne jest WiFi. 

 

Bluetooth działa sprawnie, siła sygnału jest nie najgorsza. Mój stacjonarny Amazon Echo Studio daje sobie radę nieco lepiej - sięga może dwa metry dalej, ale to testy po mieszkaniu.

W normalnych warunkach, gdy grajek będzie w kieszeni, trudno jest mi sobie wyobrazić, by gubił połączenie.

 

Po podłączeniu do komputera R2 II może funkcjonować jako DAC i idzie mu to bardzo dobrze. Nie musiałem pobierać żadnych dodatkowych sterowników. Zerowe opóźnienia w transmisji dźwięku, na spokojnie można oglądać filmy bez konieczności korekty A/V.

Nie ma jednak róży bez kolców - przy korzystaniu z R2 jako DACa może irytować fakt, że zarówno port USB C, jak i wyjście 3.5 mm, umieszczone są na tej samej, dolnej krawędzi urządzenia, co sprawia, że kabel słuchawkowy musi najczęściej wykonać zwrotkę o 180 stopni w naszą stronę.

 

 

Odnośnie grania i wrażeń dźwiękowych:

wydaje mi się, że prezentuje muzykę w sposób neutralny, nie koloryzując lub nie faworyzując żadnych tonów. Nie jest ani ciepły, ani zimny.

Na pewno niesamowicie skutecznie wyciąga detale z nagrań, może się też pochwalić zjawiskową głębią (przód /tył) dźwięku.

 

Niestety, nie mam żadnych wymagających słuchawek z wtykiem 3.5 mm, więc nie mogę wypowiedzieć się na temat jego potencjalnej mocy.

 

To tak pokrótce, choć nie wiem, czy w perspektywie czasu będę w stanie wykrzesać z siebie coś więcej.

 

Czy jest coś jeszcze, o co chcielibyście zapytać?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podają, że wysyłki mają robić od połowy kwietnia, ale z Hiby bywają obsuwy, więc wolę zaczekać, aż będę miał klepnięte i gotowe do wysyłki.

R6 Pro II zamówię z pierwszej partii, ale ilość ma być mocno ograniczona w niej, więc podejrzewam, że będzie do 'wyrwania' dosłownie kilka sztuk.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, nasz tydzień miodowy po świeżych zaślubinach z R2 II ewidentnie się skończył - zaczyna mieć pierwsze fochy.

 

Dzisiaj ni stąd, ni zowąd, w czasie 8 godzin, gdy pracowałem, a on spokojnie leżał w szafce, stracił blisko 60% baterii. Przez cały wcześniejszy tydzień rzadko kiedy się zdarzało, by wskaźnik drgnął o więcej niż 1%.

 

Samo urządzenie było wyłączone, a bezpośrednio przed nie miało ani włączonego WiFi, ani Bluetootha.
Mam też ustawiony limit czasu bezczynności na 10 minut, więc nawet jeśli samo by się włączyło, to po 10 minutach powinno z powrotem zasnąć. Zresztą, podcast, którego słuchałem, był zatrzymany na dokładnie tym samym momencie, w którym sam go spauzowałem.

 

Jeden użytkownik na Head-Fi zgłaszał podobne zachowanie - jemu w czasie nocy bateria zjechała do zera.

 

Zobaczę, czy takie sytuacje będą się powtarzać. Jeśli tak, zmuszony będę R2 II reklamować.

 

 

Druga rzecz: Tidal pamięta dane logowania tylko przez 24 h, po upływie których ponownie trzeba zeskanować kod QR urządzeniem mobilnym i potwierdzić parowanie. HiBy twierdzi, że wina nie leży po ich stronie, że Tidal tak ma.
W sytuacji, gdy ktoś chciałby regularnie z niego korzystać, może to zirytować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, w czasie wczorajszej doby R2 II znowu raczyła się rozładować, gdy spokojnie leżała sobie wyłączona w szafce.

Przez 25 h poziom baterii zjechał z 73% do 1%.

 

Moje Sansy Clip+ , których baterie były wyprodukowane co najmniej 10 lat temu, nadal mogą leżeć wyłączone tygodniami i za bardzo ich to nie rusza..

Samo HiBy, na ich oficjalnej grupie na Facebooku, pozwoliło sobie usunąć mój post na ten temat w ciągu 5 minut od jego publikacji..

image.png.6585a325ccb522c1c0ee50a037316841.png

  • Confused 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, w czasie wczorajszej doby R2 II znowu raczyła się rozładować, gdy spokojnie leżała sobie wyłączona w szafce.
Przez 25 h poziom baterii zjechał z 73% do 1%.
 
Moje Sansy Clip+ , których baterie były wyprodukowane co najmniej 10 lat temu, nadal mogą leżeć wyłączone tygodniami i za bardzo ich to nie rusza..
Samo HiBy, na ich oficjalnej grupie na Facebooku, pozwoliło sobie usunąć mój post na ten temat w ciągu 5 minut od jego publikacji..
image.png.6585a325ccb522c1c0ee50a037316841.png
Porażka

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że wybrani producenci audio mają totalnie w czterech literach kontrolę jakości. Podobne cyrki działy się u mnie z iBasso DX240, gdzie rozładowywał się leżąc w trybie samolotowym z 70-80% do 0% przez noc. Po wgraniu nowego softu i kilku kolejnych cyklach ładowania baterii sytuacja się jakby ustabilizowała, ale niesmak pozostaje i zawsze jak go biorę do ręki rano to się zastanawiam czy zaraz nie wyskoczy mi, że jest rozładowany. 

 

Idąc dalej - podobny problem miałem w xDuoo XD 05 Plus, gdzie losowo raz na jakiś czas bateria po prostu sobie padała od tak. Było 50% by za pól godziny rozładować się do 0. 

 

Aż odechciewa się kupować tej chińszczyzny tak po prawdzie, tym bardziej, że jest sprzedawana za niemałe pieniądze.

 

Dziwne, że w życiu przemieliłem dziesiątki telefonów i w żadnym urządzeniu takie cyrki się nie działy.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R2 II jeszcze nie trafił do masowej sprzedaży w EU i często najpierw trafia na rynek chiński, żeby wyłapać ewentualne problemy wieku dziecięcego (nie tylko Hiby tak robi). Podejrzewam, że to to i trzeba zaczekać na łatkę. W przyszłym tygodniu dostanę pierwsze sztuki na EU i sprawdzę czy podobnie się zachowuje. 

Jakie masz aplikacje doinstalowane? Postaram się odtworzyć warunki możliwie dokładnie, bo zakładam, że to nie występuje we wszystkich sztukach, tylko coś to wywołuje.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Mayster napisał(a):

Jakie masz aplikacje doinstalowane? Postaram się odtworzyć warunki możliwie dokładnie, bo zakładam, że to nie występuje we wszystkich sztukach, tylko coś to wywołuje.

 

R2 II , z tego co mi wiadomo, nie ma możliwości doinstalowania jakichkolwiek aplikacji. Dysponuje tym, co fabryka przewidziała i pozostaje to jedynie zaakceptować.

Jedyne, co na dobrą sprawę zrobiłem, to jednorazowo zalogowałem się do Tidala.

 

Bezpośrednio przed wyłączeniem i pozostawieniem go w spokoju słuchałem lokalnych plików .mp3 320 kbps z karty pamięci. Za pierwszym razem miałem podpięte Aethery R po 3.5 mm kabelku, następnym razem CE Argentum z Fiio UTWS5 po Bluetooth, w kodeku SBC.

 

Przez pierwszy tydzień od otrzymania paczki ani razu nie doświadczyłem zjazdu poziomu baterii (mimo codziennego użytkowania w dokładnie ten sam sposób - czyli lokalne pliki .mp3 przeważnie przewodowo po 3.5 mm). W tym czasie ładowałem go chyba 3 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HappyBlack napisał(a):

Samo HiBy, na ich oficjalnej grupie na Facebooku, pozwoliło sobie usunąć mój post na ten temat w ciągu 5 minut od jego publikacji..

 

Wrzuć tę informację w odpowiednim wątku na HeadFi. Tam będzie im trudniej ją usunąć.

 

Edit

Widzę, że już to zrobiłeś 👍

 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HappyBlack napisał(a):

Cóż, ostatecznie może rzeczywiście poprzestanę na tym, że będę próbował im swój egzemplarz odesłać.

 

Pogadaj z kol. @hubercik12311. Ma spore doświadczenie z Linsoul.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiBy R6 Pro II pojawil się już na Hifigo:

https://hifigo.com/collections/new-arrival/products/hiby-r6-pro-ii

Niższa moc mi osobiście nie przeszkadza bo słuchałbym z iemami, ale czas działania w klasie A po 4.4 to 5h. Marketingowo 5h to w realu może być 4h. Słabiutko. Sprzęt wygląda jak milion dolarów a cena jest rewelacyjna.

spacer.png

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności