Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja Shozy Star II


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

 

Firma Shozy Audio Designs, mimo że w Polsce wciąż mało rozpoznawalna, ma oddane grono wielbicieli swoich produktów, ceniących ich wysoki stosunek jakości dźwięku do ceny. Produkty tej marki do tej pory nie były specjalnie drogie, ale dziś, dzięki firmie Audioheaven, mam możliwość sprawdzenia pierwszego modelu z nowej linii topowych słuchawek. Star II to słuchawki dokanałowe wyposażone w cztery przetworniki armaturowe (po dwa na stronę) produkcji cenionych Knowlesa oraz Soniona. Nie należy więc spodziewać się niskiej ceny i ta faktycznie wynosi 419 dolarów amerykańskich.

Tylko czy taki skok na wyższą półkę, bez doświadczenia w tworzeniu słuchawek opartych na armaturach, może zakończyć się sukcesem?

 

Po dalszą część zapraszam do linka :)

https://kropka.audio/test/sluchawki/shozy-star-ii-recenzja/

 

6.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa recenzja @Inszy. Wiem, że to inna półka cenowa, ale szkoda, że nie pojawiło się porównanie do Mee P1. Jedno pytanie odnośnie mocowania tipsów, które widać na zdjęciu w powyżej. Czy to jest normalne, że tulejka prawie wystaje z tipsa czy to jakieś złudzenie na tej fotce? Te tipsy siedzą, aż tak głęboko? Jaki jest rozmiar tej tulejki?

Edytowane przez LuQi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tulejka to mniej więcej T400, ale ona jest dość nietypowa. I bez problemu tipsy można założyć tak, że koniec tulejki będzie z nich wystawał.

 

A jeśli chodzi o porównanie do P1, to Shozy są równiejsze, gładsze i mniej ofensywne. Dysponują też większą głębią i lepszą holografią.

Ogólnie fajnie się dopełniają, chociaż czuć, że Star II, to wyższa półka.

Edytowane przez Inszy
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieodżałowane są V1. Aż do Shozy nic mi nie dało takiej przyjemności z wokali. Może korzystają z tych samych przetworników? Szkoda, że jak zwykle nie podają za wiele informacji technicznych.

Jeszcze gdyby miały więcej blasku na skrzypcach, to już bym szukał kupca na połowę swojego sprzętu ?

Ale mam plan na nie odłożyć.

 

Mają jeszcze wyższy model, Lite, ale tam są same Knowlesy, a tu średnica może być zasługą Soniona.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie tylko mi brakuje tej średnicy z Pro330v1. No właśnie Sionon robi swoje, mi jakoś iemy oparte o Knowlesy nie podchodziły, oczywiście z tych, które wiedziałem jakie mają przetworniki. Blask na skrzypcach musi być, ale tutaj można trochę playerem to uzupełnić.

 

Lite pierwszy raz o nich słyszę. Jest Poly i teraz pojawiły się Hibiki SE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzik, ja już dla siebie znalazłem i mam słuchawki i nie zamierzam ich zmieniać, ale jakbym nie miał to by twoja recka była bardzo mi pomocna i bym je możliwie że zakupił (jakby były lepsze niż FIBAE3) plus zmiana kabla żeby dodać pazura na wyższej średnicy i niższych wysokich.

Edytowane przez misiekkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

@Inszy nadal je masz i byś polecił? Interesuje mnie zwłaszcza to czy wyższa średnica i soprany są tu naprawdę, nawet jeśli bogate i obfite, to soczyste i naturalne, bez jakiejś szorstkości, metaliczności itp. przypadłości które najlepiej oddaje ang. słowo harshness?

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blueme tak, ciągle je mam - to moje podstawowe doki :) Tylko kabel musiałem zmienić, bo stary zaczął przerywać. Ale zdecydowanie nie ma w nich szorstkości.

A czy je polecam? Jakiś czas temu bym w ciemno powiedział, że tak, ale np. all999 w ogóle się z nimi nie dogadał, więc wolę być ostrożny. Mi jednak psują i póki co, tylko wyższe Oriolusy bardziej mi siadły na dłuższą metę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



[mention=41862]blueme[/mention] tak, ciągle je mam - to moje podstawowe doki  Tylko kabel musiałem zmienić, bo stary zaczął przerywać. Ale zdecydowanie nie ma w nich szorstkości.
A czy je polecam? Jakiś czas temu bym w ciemno powiedział, że tak, ale np. all999 w ogóle się z nimi nie dogadał, więc wolę być ostrożny. Mi jednak psują i póki co, tylko wyższe Oriolusy bardziej mi siadły na dłuższą metę.


Bo w iemach nie ma tak łatwo. Zbyt dużo zmiennych, żeby móc powiedzieć, że "na bank Ci się spodobają". Np moje ukochane EX1000 doceniło tylko kilka osób na kilkadziesiąt, ogarniętych w świecie iemów, obecnych na tym forum. A to przecież najlepsze iemy :)
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Inszy muszę ci przyznać, że recenzję napisałeś bardzo trafioną, ja je podobnie odbieram. Dodałbym tylko, że chociaż barwa sopranów i generalnie wysokich jest tu bardzo wyrafinowana i oszlifowana (niesurowa, niemetaliczna), to są to jak najbardziej rozjaśnione słuchawki (które swoją światłością niejednego basoluba by zabiły ;)  ) np. są znacznie jaśniejsze od ER3XR - nie mówię, że to źle, bo te soprany naprawdę są tu bardzo dźwięczne a nie sykliwo-metaliczne . Ale wow tyle się w tych słuchawkach dzieje, tyle niuansów, iskierek, mikrodetali... 🤩
Poziom holografii, przejrzystość i klarowność adekwatna do ceny, jak w kilkuarmaturowych CIEMach, przy nich (żeby podać coś dla wielu osób znanego/referencyjnego) takie dynamiki jak HD600/650 ale też 660S to nieźle zamglone i wykastrowane ze szczegółów muły!
są nieduże i wygodne, świetnie je wyprofilowali
@bigmaras myślę, że do oferty mógłbyś je wprowadzić, bo sprowadzanie z Chin średnio się dziś opłaca. jeśli ktoś nie jest generalnie uprzedzony do armatur i wysokich tonów to trudno mi sobie wyobrazić, żeby nie był zadowolony z tego zakupu, stosunek jakości do ceny jest tu 100% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inszy to też chodzi o to, że tu się po prostu za dużo dzieje w średnicy i sopranach w stosunku do basów, przez co ja słuchając wytracam trochę bas... no i odbieram to jako rozjaśnienie. dla mnie referencyjnie nie zestroili ich perfekcyjnie (to już o wiele naturalniej zestrojone są Shozy CP), basu powinno być tu więcej przez co byłaby równowaga w odbiorze dźwięku przez ucho. Napisałem im to. Moim zdaniem powinni przynajmniej zrobić jakąś drugą wersję z bogatszym basem, tak jak Etymotic zrobił SE/XR. Nie powinno być tak, żebyś wsłuchiwał się w ten bas nawet na kawałkach popowych kiedy prosto po mordzie dostajesz średnicą i sopranami :D (to nie jest referencyjne i prawidłowe w stosunku do realizacji nagrania!)

 

nawet na pomiarze samego Shozy (wykres z ich strony) kwestia jest oczywista - podbicie wyższej średnicy i sopranów względem basów, a wiadomo, że basy powinny mieć +4-5dB abyś odczuwał uchem, że nie ma ich mniej niż reszty

 

 

shozy star II fr.jpg

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kwestia tego, że doki inaczej się odbiera niż duże słuchawki. Dla porównania wykres HD600:

SD_HD600_freqResp.png

I nagle się okazuje, że Shozy są zdecydowanie równiejsze i mniej zubożone basowo niż Senki ;) Jasne, te mają małą kluchę na przełomie basu i średnicy, ale jednak bas, jako całość, mają bardziej ubogi.

Edytowane przez Inszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inszy trudno tu dalej dyskutować, jak je odbierasz jako dobrze dociążone na basie i wierne w tym aspekcie to Ci już tylko zazdroszczę :)

ale ale, zamierzam powalczyć o ten bas tipsami, na pierwszy front idą SpinFity - znasz ich wpływ na dźwięk, masz może i mógłbyś zobaczyć jaki jest efekt ze Starami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności