Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Audeze LCD2 Classic v Hfiman Sundara


radzik55

Pytanie

Witam , przemierzam się do zakupu słuchawek, na chwile obecna korzystam z aim sc808 (2x LME49720 +LM4562NA) z Beyerdynamic DT990 PRO.

Ogólnie dziwek mi się podoba ale chciałbym skoczyć półkę wyżej i myślę nad tymi dwoma modelami .Słucham prawie wszystkie gatunki muzyki.

Planuje zakupić do Aima , za jakieś 2-3 miesiące  4x Burson v5 lub v6 (classic  lub vivid) .

CO byście wybrali i jakie wzmacniacze operacyjne??

 

 Audeze LCD2 Classic -bardzo podoba mi się wygląd i wykonanie

 

Hfiman Sundara -tańsze o 600 zł ,czytałem trochę recenzji o nich i opinii na forum i sam nie wiem co o nich sądzić (niby rewelacja w tej cenie , a inne opinie że są ok porostu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

LCD2 Classic to granie przyciemnione i basowo-średnicowe, więc w pierwszej kolejności należy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy takiego brzmienia oczekujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

sundary czy lcd2c to z 2 albo 3 półki wyżej od 990pro

 

lcd2c mógłby by być najfajniejsze ale z ich szkolnymi błędami i jakością produkcji są skreślone ...

sundary hmmm może najpierw pomyśl o he4xx sporo tańsze ponoć nie wiele gorsze

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, retter napisał:

lcd2c mógłby by być najfajniejsze ale z ich szkolnymi błędami i jakością produkcji są skreślone ... 

sundary hmmm może najpierw pomyśl o he4xx sporo tańsze ponoć nie wiele gorsze

Napisz mi o dokładniej o tych szkolnych błędach ,bo właśnie bardziej obawiam się ze  sundary są niższej jakość (opinie na Amazonie że przetwornik pada po  10 minutach itp)

 

1 godzinę temu, retter napisał:

sundary hmmm może najpierw pomyśl o he4xx sporo tańsze ponoć nie wiele gorsze

no właśnie nie wiele ,ale...

 

4 godziny temu, timecage napisał:

LCD2 Classic to granie przyciemnione i basowo-średnicowe, więc w pierwszej kolejności należy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy takiego brzmienia oczekujesz

Sundary są bardziej techniczne ?

 

Które słuchawki lepiej zagrają ?

https://www.youtube.com/watch?v=nji5zvkuuFg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Warto też pomyśleć o Nighthawk Carbon lub zwykłych, promocja niskiej ceny trwa , dźwiękowo bardzo atrakcyjne, na pewno lepsze,uniwersalniejsze będą od LCD2C.

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, radzik55 napisał:

Napisz mi o dokładniej o tych szkolnych błędach ,bo właśnie bardziej obawiam się ze  sundary są niższej jakość (opinie na Amazonie że przetwornik pada po  10 minutach itp)

nie 10 minut ale kilka miesięcy i podpada to pod gwarancję... robisz tak raz, potem pewnie poprawią i będą wymieniali na dobre sztuki / zflippujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Soundman1200 napisał:

Warto też pomyśleć o Nighthawk Carbon lub zwykłych, promocja niskiej ceny trwa , dźwiękowo bardzo atrakcyjne, na pewno lepsze,uniwersalniejsze będą od LCD2C.

Mam teraz  większy mętlik w głowie niż przed postem ;) Miałem dziś zamawiać któreś z dwójki wymienionej wyżej i chyba wstrzymam się chwile. 

Nighthawk Carbon i Fostex th610 nad nimi się tez zastanawiałem ,ale pomyślałem że nowe modele będą atrakcyjniejsze .

 

A który z danej czwórki słuchawek najlepiej zagra z lepszym kablem i dobrym dac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najlepsze słuchawki świata wyszły na początku lat 90, tak że z tym że nowsze to lepsze to nonsens...he,he.

Wszystko zależy jakie masz oczekiwania,co lubisz.

Czy czarowanie planarnych słuchawek, zwracasz uwagę głównie na średnicę i klimacik.

A może wolisz szybkie granie, dynamiczne, z super detalem na wierzchu...

Niestety słuchawkomania jest na wiele lat, od razu nie kupisz ideału, przed tobą wiele zmian i wyrzeczeń, już mi Cię żal ....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, radzik55 napisał:

A który z danej czwórki słuchawek najlepiej zagra z lepszym kablem i dobrym dac??

 

Żeby pomóc uniknąć męczarni powiem od razu: od pewnej umownej kwoty - dla różnych osób jest to kwota liczbowo inna - przestaje w większości chodzić o lepiej, chodzi o to, czy podpada Tobie. Słuchawki grają swoim stylem i generalnie możesz do nich podejść dwojako: wybrać kilka modeli, posłuchać wszystkich i wybrać ulubiony, albo określić jakie brzmienie lubisz i pod nie dobrać odpowiedni model. Nie powiemy Ci, a przynajmniej nie powinniśmy, które zagrają lepiej. Ale możemy opowiedzieć, które zagrają jak.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale się porobiło,zamawiam  Nighthawk Carbon   (na razie wpłacam zaliczkę, przesyłkę będę mieć w następnym miesiącu ), słuchawki które miałem na końcu listy zakupowej .

Nie wiem tylko czy nie wybrać   Nighthawk nightowl ,z uwagi na prace i częste podróże pociągami ...

 

W dniu 10.06.2018 o 18:06, Soundman1200 napisał:

Niestety słuchawkomania jest na wiele lat, od razu nie kupisz ideału, przed tobą wiele zmian i wyrzeczeń, już mi Cię żal ....?

 

Pierwsze słuchawki Cale, potem przeskok na Dt 990 PRO (słowa żony -tyle zapłacić za słuchawki to trzeba być nie normalnym ) ,po nich byłem pewny że nic nowego nie będę szukać :P

23 godziny temu, timecage napisał:

Słuchawki grają swoim stylem i generalnie możesz do nich podejść dwojako: wybrać kilka modeli, posłuchać wszystkich i wybrać ulubiony, albo określić jakie brzmienie lubisz i pod nie dobrać odpowiedni model. Nie powiemy Ci, a przynajmniej nie powinniśmy, które zagrają lepiej. Ale możemy opowiedzieć, które zagrają jak.

Zaryzykuje z tymi Nighthawkami ,jak mi nie podpasują, zwrot i będę szukać dalej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No i pięknie, raz się żyje, to mi się podoba...he,he.

Po DT990 przejście na NightHawki to będzie spory krok naprzód, o ile nie będzie zawodu z powodu ich lekko ciemnego przekazu, reszta jest imponująco dobra.

Aim to chyba jasno gra?....to będzie akurat pasować do Hawków.

Gratulacje, ostatnie sztuki...warto kupować.

I ta wygoda użytkowania, mało które słuchawki są tak wygodne, pady mięciutkie jak piersi kobiece...

Witamy w świecie niemal Hi-Endu, gratulacje??

 

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

NightHawki  mam już od wczoraj w domu:) Na razie trochę nie wiem co o nich myśleć, przyzwyczajam się do nich ( bas jest świetny, góra trochę kłuje )  . Najbardziej boli w nich kabel,

krótki , do stacjonarki totalnie się nie nadaję .Muszę jakiś koniecznie zamówić w następnym  miesiącu .

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności