Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Beyerdynamic T1 vs DT1990 PRO


pawel890

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
4 godziny temu, jd1210 napisał:

No myślę o Audioquestach też. Niby podobne granie do Amirionów.

Nie prawda, to zupełnie inne słuchawki :(. Ciemne, gęste, basowe vs jasne i neutralne :unsure:.

2 godziny temu, pawel890 napisał:

@jd1210Natomiast dziwie się, że @neonlight napisał, że 1990 nie nadają się do wychwytywania szczegółów, moim zdaniem są pod tym względem świetne. Pewnie dużo zależy od toru, dla mnie właśnie po 1-2h słuchania 1990pro bardzo męczą uszy (i to nawet nie na analitycznych padach). Dużo zależy od tego jakiej jakości muzyki słuchamy i też gatunków, Beyery na Tidalu jakość master są bardzo rozdzielcze i czyste. Wszystkie moje HD600, Fidelio X2, monolith m1060 mogą się schować.

Nie mogę usunąć linka do Janusza, co za shit z tego androida :D.

 

Bo dla mnie DT1990 nie są jakoś specjalnie precyzyjne, są słuchawki dużo lepsze pod tym względem vide T90. Testowałem je na Cayin HA-3, więc tor konkretny, dla mnie sporo lepszy od wielu do 3000zł ;). Natomiast muzyki słucham przeróżnej, więc tutaj też nie leży problem, a HD600 i Fidelio X2 to niezbyt dokładne słuchawki, więc nie dziwota, że DT1990 wydają Ci się precyzyjniejsze :).

 

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, neonlight napisał:

Nie prawda, to zupełnie inne słuchawki :(. Ciemne, gęste, basowe vs jasne i neutralne :unsure:.

 

Przechodzę na ciemną stronę mocy.

Znalezione obrazy dla zapytania ciemna strona mocy

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

T90, T1, HD660s, HD800, SRH1840, 325i, Stax-y, tylko Karmazynowego trzebaby dopytać o model/e, bo ja się gubię w tych oznaczeniach :P. Może i T70, ale tak dawno je miałem, że nie pamiętam, czy oprócz szklistości, były też precyzyjne ;). Jeszcze DT990 Vintage z lat 80" (jeśli pamięć mnie nie myli), były całkiem precyzyjne, na pewno bardziej, niż aktualne modele.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 minut temu, neonlight napisał:

T90, T1, HD660s, HD800, SRH1840, 325i, Stax-y, tylko Karmazynowego trzebaby dopytać o model/e, bo ja się gubię w tych oznaczeniach :P. Może i T70, ale tak dawno je miałem, że nie pamiętam, czy oprócz szklistości, były też precyzyjne ;). Jeszcze DT990 Vintage z lat 80" (jeśli pamięć mnie nie myli), były całkiem precyzyjne, na pewno bardziej, niż aktualne modele.

A AKG nie ma na tej liście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
29 minut temu, jd1210 napisał:

A AKG nie ma na tej liście?

Hehe... ale które AKG? K701 może i by się nadały, K812 nie słuchałem, jeszcze :P. K500/501 też może i bym upchnął do tego zestawienia, ale kiedy to ja je słuchałem... o jasna cholera, z 10lat temu najmniej :D, więc mało wiarygodne by to było.

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@neonlight Skoro 1990 to w 80% T1 (brakuje im tylko równej klarowności w górze) to nie wiem dlaczego oceniasz je jako mało precyzyjne, ponadto widziałem, też recenzje, że 1990 są bardziej precyzyjne niż HD660s dlatego pominąłem senki przy zakupie, senki mają lepszą średnicę i klarowność wokali, a 1990 ogólną klarowność. Podejrzewam, że klarowność T90 lub T1 mogłaby być dla mnie zbyt ostra skoro już 1990 już mnie potrafi męczyć, więc nie rozumiem dlaczego tak szorstko je potraktowałeś.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, pawel890 napisał:

@neonlight Skoro 1990 to w 80% T1 (brakuje im tylko równej klarowności w górze) to nie wiem dlaczego oceniasz je jako mało precyzyjne, ponadto widziałem, też recenzje, że 1990 są bardziej precyzyjne niż HD660s dlatego pominąłem senki przy zakupie, senki mają lepszą średnicę i klarowność wokali, a 1990 ogólną klarowność. Podejrzewam, że klarowność T90 lub T1 mogłaby być dla mnie zbyt ostra skoro już 1990 już mnie potrafi męczyć, więc nie rozumiem dlaczego tak szorstko je potraktowałeś.

 

 

Dla mnie HD660s są dokładniejsze w basie, średnicy i w wysokich od DT1990, natomiast DT1990 mają lepszą scenę i niżej schodzą. Oczywiście, tak pewnie by było, bo T90 mało kto zdzierży, natomiast HD660s są delikatnie za ostre na samej górze i w dalszym ciągu, mają deficyt w najniższych rejestrach, co mnie mocno wkurzyło, bo miałem nadzieję, że w końcu będę miał swój ideał, a tu chu.nia z grzybnią i takiego wała. :D

46 minut temu, jd1210 napisał:

No a Q701 nie są dość precyzyjne? Czy np takie K601?

Janusz, nie pamiętam wszystkich modeli, zbyt duża rotacja wtedy była :D. K601 nigdy nie słuchałem, K612 mam obecnie i nie, nie są to najbardziej precyzyjne słuchawki, jakie dane mi było słuchać. HD540 ref.1, które też mam na stanie, są bardziej rozdzielcze od K612.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

T90 są IMHO nieco bardziej przyjazne dla uszu niż T70. Nie rozumiem tej wybiórczej jazdy po T90. One są bardziej równe w paśmie niż T70, gdzie te ostatnie mają akurat takie zachwiania, że ich dźwięk wydaje się bardziej kliniczny niż z T90. Do 3k i precyzyjne to np. T1 v1 używki, ale na pewno nie K701 czy coś podobnego. Z precyzją one dla mnie mają niedużo wspólnego, a K601 to już w ogóle nic. Chociaż i tak lepsze od Amironów. :P Grado SR325i - bardzo dobry trop. Teraz jest model SR325e, którego nie słuchałem, ale powinien iść w podobne klimaty - ciężkie, metalowe muszle dają stabilność przetwornikowi, który pracuje w reżimie małego tłumienia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności