Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Beyerdynamic T1 vs DT1990 PRO


pawel890

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@Undertaker
T1 rev1 są jaśniejsze, i potwierdzają to pomiary obu. 
Górą w rev1 jest 1 albo 2 decybele głośniejsza od reszty pasma. 
To że w rev2 jest więcej dołu sprawia, że się wyrównują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@pawel890 poradzic, to sobie poradzi ale niewiem czego konkretnie oczekujesz. Aune to neutralnie grajace zrodlo i tak Ci tez zagraja z niego T1. Ja sam wole neutralne sluchawki dosladzac sobie lampowymi wzmacniaczami bo wtedy mam i lampowe cieplo i doskonale technikalia. W druga strone czyli cieple sluchawki pod neutralnymi zrodlami juz mi to nie gra bo mi te cieple sluchawki zamulaja klase zrodla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Szakovsky

 

U mnie T1v1 grają neutralnie raczej, tam tej góry naprawdę nie ma jakoś dużo, tylko ma ona pewne swoje "punkty krytyczne" bym powiedział. Podobnie zachowywały się t5p.2. Ewentualnie moje uszy tak reagują na okolice 8-9 kHz. 

 

Właśnie pamiętam, że bałem się tych T1 przez wzgląd na wykresy, a okazało się, że zupełnie niepotrzebnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem T1 z Aune X1s....całkiem fajnie mi to grało....w trybie średnicowym nawet dobrze...

Amirony to takie ocieplone i muzycznie nastawione T90, wszystkie wady T90 są wyeliminowane...

Do relaksującego odbioru Amirony polecam, jednak jak oczekujemy pełnego wejścia w nagranie , potrzeba T1 lub Dt1990.

Do T1 Aune X1s to takie minimum....ale trzeba się nastawiać że czeka nas kilka tys wydatku na dobry wzmak/dac....

6 godzin temu, Undertaker napisał:

Dziwne. Ja tam nie słyszę darcia japy w T1v1. Chociaż przyznać muszę, że zarówno T1v1 jak i t5p.2 miejscami sybilują. 

 

Jeśli dobrze pamiętam po pobieżnej lekturze recenzji T1v2, to właśnie ich góra, a nie v1 powodowała u Evila bóle głowy. 

Z moich doświadczeń T1 rev1 to najbardziej jasne i ostre w przekazie słuchawki ever co słuchałem....obok T90.

Co nie przeszkadza by były jednymi z najlepszych co słuchałem...

Są fascynujące...ale jednak ta iskrząca się na mrozie - 25 stopni góra, kalecząca przy najbliższym kontakcie, uczucie bycia na górze gdy orkiestra gra w dole hen daleko od nas....to niezwykłe doznania...Najgorszy ten brak basu...zero dociążenia....dopiero w ostro basowych kawałkach jak dubstep, T1 trochę tego basu pokazywały....

Na szczęście są T1 rev2, rozwalające stare T1 we wszystkich zakresach.....no chyba ze ktoś przepada za zimą  i temperaturą  -25stopni, to co innego...he,he.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Soundman1200 Właśnie boję się trochę, że Amirony będą zbyt proste w odbiorze z uciętymi szczegółami (do takiego grania u mnie świetnie sprawdza się HD600, kiedy uszy chcą odpocząć). Natomiast w ramach takiej szczegółowej alternatywy, chciałbym znaleźć jakieś rozwiązanie wyższej klasy, rozważam w przyszłości kupić może jakąś lampę, aczkolwiek co do mojego Aune x1s myślę, że na tranzystorowe rozwiązanie nie ma co szukać lepszego. Tylko teraz pozostaje ten głęboki dylemat T1 czy 1990 PRO. Mogę poczekać na jakąś okazję T1 rev2 i kupić używkę, albo zdecydować się na 1990 PRO szybciej, tylko zastanawiam się, czy samo 1990 PRO będzie w stanie mnie usytysfnakcjonować, jestem fanem neutralności i wierności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W Szczecinie nie ma jakiegoś dobrego salonu audio ze słuchawkami, coby sobie potestować,posłuchać a może i nawet do domu wziąć na testy?

No jak interesuje Cię głównie neutralność i wierność w przekazie to studyjne DT1990pro będą lepszym rozwiązaniem.

Są bardzo rozdzielcze i wyraziste, bas to ich największa zaleta, tylko znowuż pamiętaj że to już słuchawki które pokażą wady słabszych nagrań.

T1 rev2 są bardziej łagodne i przyjemne w odsłuchu, przeznaczone dla  wymagającego audiofila, DT1990 głównie stworzono do pracy w studio nagrań, więc będą wierniejsze w przekazie.

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety w nie ma żadnego poważnego dealera beyerdyamic :) Głównie ATH, Audeze... ech

Wszystko jest bardzo subiektywne, HD600 są określane jako jasne, natomiast jak dla mnie w znacznie tańszych ATH mx40 jest więcej detalu. 

T1 są określane jakos jasne, natomiast 1990 neutralne, i mam duży dylemat, czy neutralność 1990 będzie wystarczająca i nie będzie niedosytu w stosunku do T1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak masz takie dylematy, to pytanie jest jedno...jak Cię stać na T1 rev2 to wiadomo że będą lepsze od DT1990, nic tylko brać.

Ale wtedy Aune X1s będzie wąskim gardłem, bez dobrego lampowca lub tranzystora lepiej do nich nie podchodzić.

Choć ja miałem kiedyś T1 rev2 z Aune właśnie i grało całkiem fajnie...no ale wiadomo to było minimum zabawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na pewno bezpiecznym wyborem będą firmowe wzmaki Beyerdynamica jak A20 lub topowy A2, są strojone specjalnie pod te słuchawki a zwłaszcza pod 600ohm T1.

Takie modele jak CMA400i/600i , Burson Conductor,  Bryston BHA-1, Earstrem Headonic zbalansowany, Oppo H-1 itd,...Ważne by w klasie A najlepiej i by były zbalansowane dla ideału.

Lampowce są idealne pod wysokoomowe słuchawki, zwłaszcza OTL, nie trzeba daleko szukać, mamy pod ręką rodzimego twórcę Felix Audio, ma sporo modeli do wyboru ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na początek drogi słuchawkowej można spróbować...jak widać niełatwa i nie tania to zabawa.

Tak więc a może by tak pomyśleć jednak o DT1990pro?,podłączyć pod Aune X1s i mamy spokój na rok...he,he.

Będzie niewiele gorzej od T1....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, pawel890 napisał:

@Soundman1200 Chyba skończę na tym DT1990 PRO, nawet sam Zeos Pantera, określił, że są lepsze niż T1

Wielkie dzieki, pewnie niedługo zacznę szukać jakiś lamp do tego najlepiej z DAC. 

Zeosa ciężko uznać za autorytet.

Na dobrym torze T1v2 są lepsze, miałem obie pary jednocześnie przez kilka tygodni i to nie ulega wątpliwości. Holografia, scena, separacja, średnica lepsza w T1v2, bas bardziej mi się podobał w 1990, góra w jednych i drugich będzie wymagać nieco gimnastyki z torem i kablami.

Największym problem z T1v2 jest ta cholerna pogłosowość, musiałbyś sprawdzić na własne uszy czy dasz radę to przeżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Firegon Właśnie już się naczytałem, że T1 są trudne w napędzeniu i nie chcę się w to bawić, są bardzo podobne mimo wszystko, chyba jednak podaruję sobie utratę tej holografii i sceny i pare tysięcy w kieszeni. :D

Dlaczego Zeos nie jest autorytetem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Udało mi się nabyć 1990 pro. 
Moim zdaniem są niesamowite, osobiście kocham neutralność i klarowność, te słuchawki są równie neutralne co HD600 jednak przekazują znacznie więcej treści pod każdym względem. Świetny zakup jeśli ktoś się zastanawia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Noah napisał:

Krwawią przeważnie uszy tym , którzy ich nigdy nie słuchali . Moje absolutnie nie krwawią 

Pewnie wiele zależy do czego masz odniesienie i jaką masz kolekcję, bo jeśli jedyne słuchawki to T90 to trochę ciężko wysnuwać oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, pawel890 napisał:

Pewnie wiele zależy do czego masz odniesienie i jaką masz kolekcję, bo jeśli jedyne słuchawki to T90 to trochę ciężko wysnuwać oceny.

Wysuwam ocena na podstawie wielu słuchawek które przerobiłem . Myśle , ze to bardziej zależy od indywidualnej wrażliwości słuchu niż samych słuchawek . Dlatego tak wiele recenzji różnych słuchawek jest diametralnie odmiennych , bo zwyczajnie każdy ma inaczej wrażliwy słuch 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności