Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shure KSE1500 (Shure KSE1200) Recenzja TEST


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Nicodem napisał:

Sęk w tym że jutro wyjeżdżam w delegację i już spakowałem i odstawiłem do DHL. Dałem im 2x po 30 min na porządnych ładowarkach i nawet nie wyświetlało się że się ładuje.


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

 

Ajaj, trzeba było do mnie wysyłać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, euter napisał:

@Spawn Jak jest ze sceną w tych Shurach? Są się na nich słuchać np. symfoniki, czy raczej grają "w głowie"? 

 

Zależy od oczekiwań. Dźwięk rozchodzi się poza głowę i grają dużym dźwiękiem ale jak na iemy. Są jeszcze szerzej grające doki ale już nie diametralnie. Jeśli oczekujesz przestrzeni i otwartości jak w nausznych otwartych typu HD800 to aż tak dobrze nie ma. Z nausznymi zamkniętymi za to myślę mogą już rywalizować ale też mowa o naprawdę zamkniętych a nie pół otwartych jak Denony i Fostexy. 

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to po tym w miarę krótkim zapoznaniu jest tak jak @Spawn napisał- chce się do nich wracać. Ja mam Z1R jako zamknięte bo muszę mieć takie do pracy. Tyle, że w lato i tak siedzę na IEMach i w takiej sytuacji to już myślałem na sprzedaży Andromed i Z1R i pozostawieniu tych SHURE u siebie. Bo grają wybitnie dobrze, a zamknięte nagłowne by mi wtedy nie były potrzebne. Pewnie tęskniłbym za tym innym graniem Z1R ale staram się jak mogę ograniczać liczbę gratów. 

Scena jest w nich spora. Bas w dobrze dobranych piankach bardzo fajny. Zamieniałem na przemian też z Clear i chyba Clear by się ostały tylko ze względu na to, że jednak czasem fajnie mieć muzykę dochodzącą spoza ucha a nie z wnętrza. Bez uwłaczania SHURE.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Małe podsumowanie walki z KSE - kolejna sztuka też była zwalona i również musiałem ją zwracać.

Dopiero trzecia jest OK i ładuje się poprawnie.

 

Teraz walczę z różnymi tipsami, na razie chyba najlepiej na piankach ale mam mieszane uczucia.

One mają bardzo wąskie tulejki - ktoś mógłby mi pomóc gdzie szukać alternatyw niż te dołączone do zestawu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Nicodem napisał:

Małe podsumowanie walki z KSE - kolejna sztuka też była zwalona i również musiałem ją zwracać.

Dopiero trzecia jest OK i ładuje się poprawnie.

 

Teraz walczę z różnymi tipsami, na razie chyba najlepiej na piankach ale mam mieszane uczucia.

One mają bardzo wąskie tulejki - ktoś mógłby mi pomóc gdzie szukać alternatyw niż te dołączone do zestawu?

 

 

Przy spinfitach cp240 sa adapterki z tulejki t100 na t200 i wtedy mozna uzywac innych tipsow. Ewentualnie mozesz jednego tipsa poswiecic i samemu sobie adapterek zrobic. Ja uzywam comply ts200 z adapterkiem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mam pojęcia
Cienkie i długie :)
@bigmaras pomożesz?

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Nicodem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem, że płatność zostanie dokonana za pośrednictwem systemu Amazon. 

Około rok temu próbowali mnie oszukać na Amazon.de na maszynie do szycia. Cena była dobra (jakieś 20% niższa od innych). Kliknąłem "kup" zrobiłem przelew przez Amazon w między czasie dostałem dodatkowego maila od tych niby sprzedających z nr konta bym przelał im pieniądze bezpośrednio. Nie zrobiłem tego, napisałem do Amazon o zajściu. Następnego dnia miałem pieniądze z powrotem na koncie. Konto sprzedawcy zostało zablokowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego że HK ?
3/4 towarów oferowanych na platformie Amazon jest sprzedawanych przez partnerów (nomen omen również z PL).
30 dni na zwrot - zero problemów.
Jesteś pewien, że masz 30 dni na zwrot? Do Hong Kongu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, marek_m said:

No i co z tego że HK ?

3/4 towarów oferowanych na platformie Amazon jest sprzedawanych przez partnerów (nomen omen również z PL).

30 dni na zwrot - zero problemów.

 

Nie, uważajcie bardzo na to.

Na stronie wyraźnie jest podane że sprzedający nie podał warunków zwrotu. I ja bym się tu bardzo, bardzo bał.

Zakup na Amazon ma dwa scenariusze:

- zakup OD Amazon jako sprzedawcy - zawsze bajka, zero problemów, zwroty, wymiany itp - jestem na bieżąco ostatnio po zamawianiu 3 z kolei KSE1200 (pierwsze 2 sztuki były jebnięte)

- zakup NA Amazon ale na ich marketplace od innego sprzedawcy - tak jak to ma miejsce tutaj. I tu niestety jest już trochę wolna amerykanka. Owszem - Amazon będzie pośredniczył w negocjacjach ale powodzenia z firmą z HK przy transporcie, zwrocie itd.

 

Ja bym się nie pchał.

A swoją drogą napisałem do Amazon, że chcę zgłosić moich zwrot z powodu odnalezienia niższej ceny u nich (są powody do wymienienia przy zwrocie). Zobaczymy co napiszą :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję na Amazon.
Płacę kartami podpiętymi pod konto Amazon.
Koresponduję wyłącznie z Amazon.

Tak od wielu lat, niezależnie od tego kto jest „seller” i nigdy nie było problemów czego nie mogę powiedzieć o rodzimych sklepach.

Z drugiej strony rozumiem, ze przy większej kwocie, ręka ma prawo zadrżeć

__________________

 

Przechwytywanie.JPG


Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z Amazon też mam pozytywne odczucia, chociaż wiadomo, że na początku człowiek obawiał się, czy wszystko odbędzie się bez problemów
Wszyscy mamy pozytywne odczucia z Amazon, ale Shurów nie sprzedawał Amazon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, marek_m said:
______________
 
Przechwytywanie.JPG.2424ae633a759ff182a5b6a7859e5d74.JPG


Sent from my iPhone using Tapatalk

To nie ta oferta. Ta to Amazon, a o której rozmawiamy - HK 

 

A ta ma takie warunki zwrotu... :

 

image.png

 

A wracając do wątka to:

 

@Spawn:

"KSE1500 są szybsze, bardziej szczegółowe, bardziej bezpośrednie, bardziej namacalne, bardziej holograficzne, a przede wszystkim bardziej prawdziwe od czegokolwiek co słyszałem do tej pory. Każde słuchawki które do nich porównuje wydają mi się zawoalowane, zaokrąglone, niedopowiedziane."

 

Dawno nie czytałem recenzji która by tak bardzo pokrywała się z moimi odczuciami. Wachluję teraz różnymi IEMami nadal próbując się przekonać że SHURE to nie dla mnie (głównie kwestia ceny). ****. Niestety mam idealnie te samo wrażenie - wszystkie inne słuchawki mają maniery, które KSE wyraźnie pokazują. Słucham np teraz Andromed które uwielbiam, wszystko jest niby OK ale wrzucam na ten sam kawałek KSE, potem znów Andromedy i nagle słyszę, że ten bas to jednak nie jest ogarnięty tak jak powinien być, a góra ma sporo braków. Coś czego wcześniej w ogóle nie byłem świadom. Ba, Andromedy mnie bawiły w pełni. 

Tego czego się boję, to że jeśli jednak zdecyduję się odesłać SHURE to reszta będzie dla mnie po prostu rozczarowaniem.

 

 

 

Edytowane przez Nicodem
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Nicodem napisał:

Ba, Andromedy mnie bawiły w pełni.

No to w czym problem, odsyłaj Shure, w końcu o zabawę tutaj chodzi, a nie o rozdzielanie włosa na czworo :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z custom tips KSE1200 wymiatają. Super izolacja, rewelacyjna rozdzielczość. Są nie do dogonienia przez żaden z moich sprzętów.

Usiadłem do książki i chciałem posłuchać czegoś w tle. Nie da się. Tu słyszysz takie niuanse że szczena opada. Ale oni w Shure odwalili kawał dobrej roboty. Widać że z pasją robione to było.

 

Edytowane przez Nicodem
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności