Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shure KSE1500 (Shure KSE1200) Recenzja TEST


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

To sa jedne z najbardziej rozdzielczych i transparentnych sluchawek na swiecie i nawet male zmiany typu inne tipsy czy interconnect maja spory wplyw ma brzmienie. Z telefonem costam graja, Mojo to ledwie przystawka, z Sonym WM1A juz pokazuja pazura, a od paru dni cwicze je z Hugo2 i to naprawde niezwykle jak bardzo one sie skalują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na blogu Spawna recenzje jednych i drugich są obok siebie, więc o wnioski chyba łatwo.

https://www.audionervosa.pl/search?updated-max=2018-07-13T03:47:00-07:00&max-results=3&m=1#PageNo=6


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Crystal napisał:

Jak grają w porównaniu do CA Vega? Czy są bardziej "funowe"? Szczególnie jaki jest bas w porównaniu do Vegów czy jest mocniejszy...?

Co prawda mam Atlasy (z SP1000M) ale z tego co mi wiadomo grają podobnie 

 

Jak @Seler666 zauwazyl jedne i drugie zrecenzowalem wiec mozna poczytac jak graja.

 

To zupelnie inne granie, inne strojenie i inne technologie. Vegi sa ciemniejsze i maja o wieeeele wiecej basu a shury wydaja sie przy tym rowne ale przedewszystkim sa ekstremalnie bezposrednie i rownie ekstremalnie szczegolowe. Tu nie chodzi o strojenie a zderzenie dwoch roznych technologii. Na przykladzie basu to Vega ma go wiecej o naprawde imponujacej jakosci natomiast ten w Shurach mimo, ze jest go duzo mniej ma bardziej fizycznie odczuwalny impakt, jest przy tym o wiele wyrazniejszy, szczegolowy i wielowymiarowy tyle ze caly czas jest go ilosciowo mniej.

 

Vegi sa funowe a shury epicko wierne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
29 minut temu, Chcheckitout napisał:

Czym się w zasadzie różni 1200 od 1500? Rozumiem, że to ma swojego DAC i wzmacniacz wbudowany? Czyli podłączamy do np do telefonu i jest miło? Przepraszam za lamerskie pytania ale na zatyczkach się nie znam. 

 

Sluchawki sa te same a wzmacniacze roznia sie funkcjonalnoscia.

 

1500 ma wbudowanego daca (ponoc bez szalu) wiec mozna podpiac kablem usb pod telefon i komputer, ma wyswietlacz, equalizer i wejscie liniowe 3,5mm

 

1200 ma tylko wejscie liniowe, jest troche mniejszy i troche dluzej dziala na baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Spawn napisał:

Tak, musisz podac sygnal z jakiejs dziurki czy to z daca czy dapa. Jak chcesz prosto z telefonu ktory nie ma wyjscia wyjscia sluchawkowego to tylko 1500.

 

Tylko, że tę wersje ciężko dostać niestety 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Chcheckitout napisał:

 

Tylko, że tę wersje ciężko dostać niestety 

No ale skoro ten DAC w 1500 taki sobie, to nie lepiej 1200 i jakiś zewnętrzny np w postaci "dynksa" do telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2019 o 20:17, Perul napisał:

No ale skoro ten DAC w 1500 taki sobie, to nie lepiej 1200 i jakiś zewnętrzny np w postaci "dynksa" do telefonu?

 

Ale to już więcej klamotów, chociaż tak jak piszesz. Jak nie warto dopłacać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Chcheckitout napisał:

 

Ale to już więcej klamotów, chociaż tak jak piszesz. Jak nie warto dopłacać ...

"Dynks" do telefonu, to często jest mniejszy niż większa wtyczka jack przy kabelku, spokojnie można go upchnąć jako interkonekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

@Nicodem nie ma co zaśmiecać muzycznych zakupów. 

Ogólnie elektrostaty się nie wygrzewają chyba że liczysz ugniatanie padów jako wygrzewanie ;) Co do wygrzewania wzmacniacza to nie przykładałem do tego uwagi i po prostu słuchałem normalnie, nie zauważyłem jakichś większych zmian. Jak byś je zostawiał to interconnect wypadało by wymienić na lepszy bo ten z pudełka taki se. Ogranicza rozdzielczość i lubi sypnąć szpilkami na górze ale tak do sprawdzenia to wystarczy.

 

Co do porównania do Z1R to uważam je za zupełnie inne. Z1R mają barwniejszą średnicę, więcej basu z głębszymi pomrukami, większą przestrzeń i skalę instrumentów. Reszta typu rozdzielczość, czystość, oddanie transjentów, jakość wysokich tonów czyli rozciągnięcie w połączeniu z gładkością i definicją oraz celność, szybkość, dyscyplina i impakt basu już po stronie Shurów.

 

Na silikonach wpadają w rezonans i potrafią sypnąć ostrościami tak że tylko pianki do nich. Ogólnie to tak w sumie zwyczajnie grające słuchawki od strony balansu tonalnego tylko że z niebotycznymi technikaliami, czystością i oddaniem transjentów jak żadne inne. Mocno reagują na zmiany w torze, tipsy, masteringi płyt przez co potrafią być raz zimne, raz ciepłe lub coś pośrodku. Przy tym uważam je za wyjątkowe łaskawe dla słabych realizacji. Słychać różnicę ale płyta niesłuchalna na takich hd800 na shurach nadal brzmi spoko za to skalują się w górę na dobrych nagraniach wywołując nie tylko gęsią skórkę ale też coś co nazwałbym zmarszczkami na mózgu.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej w porównaniu do Z1R chodziło mi o to, że grają wszystko. Skupisz się na każdym instrumencie i można go usłyszeć bardzo dokładnie. Sonicznie oczywiście są zupełnie inne ale taką mają jakąś cechę wspólną wg mnie - dokładność.

 

Pobawię się z nimi dzisiaj, dzięki za uwagi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Spawn napisał:

wywołując (...) coś co nazwałbym zmarszczkami na mózgu.

Mnie uczyli że do wywoływania tego służą książki, sudoku, nauka języków itp...

A tak poważniej to mam nadzieję, że to nie jest szkoła grania znana mi z dynamików Shure'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audionanik napisał:

Mnie uczyli że do wywoływania tego służą książki, sudoku, nauka języków itp...

A tak poważniej to mam nadzieję, że to nie jest szkoła grania znana mi z dynamików Shure'a.

 

Niewiem jak grają dynamiki shura. Gdybym miał jednak bardzo oględnie je do czegoś porównać to bym powiedział że to pozbawione tej ich charakterystycznej eteryczności i ulotności bardziej dociążone Staxy z dodatkiem trochę pełniejszego basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, audionanik napisał:

Miałem na myśli pełnowymiarowe i te grają trochę ciulowo, a 1840 bardzo ciulowo.

Ale przypomniałem se, że słuchałem przecież se846...i grało toto na poziomie - słuchał Ty, aaa?...i porówna?

 

Nie słuchałem se846 ale one mają 4 armatury i ponoć mają bas jak z subwoofera i mało wysokich tonów. KSE mają jednego elektrostata i ani basu jak z subwoofera ani mało góry ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem SURE KSE1200 na testy z Amazona.

 

Efekt wow jest niesamowity - w tej chwili się zastanawiam po co w ogóle lazłem w stacjonarne słuchawki :). 

Jak tak dalej pójdzie to Aurium który też testuję pod Clear/Z1R wróci do sprzedawcy, Andromedy pójdą na sprzedaż i będę się poważnie zastanawiał czy Z1R też nie wystawić skoro takie IEMy spokojnie zastąpią dobre zamknięte słuchawki.

 

8000zł za IEMy...

 powaliło ich ale rany jak one grają. Moje pierwsze zetknięcie z elektrostatami i szok.

 

 

EDIT 3h później:

i po wow.

ZDECHŁY

wmazniacz padł i nie wstaje.

 

portfel zrobił UFFFFFFF

Edytowane przez Nicodem
  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wzmacniacz padł to może go podłącz i ładuj aż lampka sie zrobi zielona
Sęk w tym że się nie ładuje. Powinien świecić się na "Amber" a tu nic

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, @Nicodem wepnij kabel od ładowarki, takiej przynajmniej 2.5A i odczekaj parę godzin cierpliwie... zanim napiszesz do amazona. Może leżało to parę miesięcy na magazynie i teraz baterię dojechałeś do zera to potrzebuje reanimacji.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym że jutro wyjeżdżam w delegację i już spakowałem i odstawiłem do DHL. Dałem im 2x po 30 min na porządnych ładowarkach i nawet nie wyświetlało się że się ładuje.


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności