Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Jaka alternatywa dla Audeze


Kuba1K

Pytanie

Witam jestem na tym forum pierwszy raz.

Prosiłbym abyście doradzili jaka jest alternatywa dla słuchawek Audeze LCD 2F.

Stoję przed zakupem słuchawek w przyszłym miesiącu.

LCD 2F już słuchałem w salonie audio i  jeśli nie będzie nic innego co je pobije w kwocie do 4k, to wybór padnie na nie.

Dlatego proszę Was o doradztwo czy jest coś jeszcze co powinienem posłuchać.

 

Brzmienie jakie chciałbym uzyskać jest to średnicowe granie pełne z treścią, jednak wszystko w granicach dobrego smaku, bez przesady.

Bas lubię pełny obfity, z mocym wybrzmieniem oraz nisko schodzący, natomiast nie jestem fanem typowego łojenia. Ma być mocno, nisko, obfito ale z klasą tak, aby ten zakres nie zdominował całej reszty.

W kwestii góry i sceny normalnym będzie, że przez dominację dołu i średnicy, te dwa zakresy będą miały mniej do powiedzenia i będą szły po ciemnej stronie, choć jest to dla mnie plus. Tak na prawdę jedyne czego tu chce, to aby nie było zbyt ciemno, duszno, ciasno natomiast, aby góra była wyrównana i poprawna w zakresie barwy.

 

LCD 2F zostały mi polecone przez kolegę i po wizycie w salonie audio przyznałem, że to był strzał w dziesiątke jeśli chodzi o charakter brzmienia słuchawek. Na dobrą sprawę na czas jaki poświęciłem zapoznaniu się z LCD 2F jedyny minus jaki wychwyciłem to wygoda, jednak i tak nie jest najgorzej w porównaniu z innymi słuchawkami gdzie wygoda mimo mniejszej wagi potrafi być gorsza.

 

Źródło i wzmacniacz będzie dobierane pod słuchawki, a dopóki nie kupię toru, tę rolę napędzania słuchawek otrzyma Chord Mojo.

 

Liczę na Waszą pomoc.

 

Jeśli ktoś by przeoczył w gąszczu informacji kwotę przeznaczoną na słuchawki to jest to 4000 zł.

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Poleciłbym posłuchać też Audioquest Nightowl. Z opisu brzmi jakby mogły przypasować, a obecnie można je kupić w śmiesznej cenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, Bernie napisał:

A Nightowl nie są raczej alternatywą dla LCD-XC? 

OP nie napisał, że konkretnie chce otwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To już nie tyle chodzi o konstrukcję, co charakter. No i o to:

4 godziny temu, Kuba1K napisał:

Tak na prawdę jedyne czego tu chce, to aby nie było zbyt ciemno, duszno, ciasno

Krótko słuchałem Owli i nic przeciw nim nie mam. Dobre sluchawki tak samo jak Nighthawk Carbon. Ale wydawały mi się na początku duszne, choć może nie ciasne. No i ciemne. A LCD-2F słuchałem parę razy i nie za bardzo mi tu pasują te Owle.

Ciężko chyba z alternatywą dla 2F, bo sam się zastanawiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minut temu, Bernie napisał:

To już nie tyle chodzi o konstrukcję, co charakter. No i o to:

Krótko słuchałem Owli i nic przeciw nim nie mam. Dobre sluchawki tak samo jak Nighthawk Carbon. Ale wydawały mi się na początku duszne, choć może nie ciasne. No i ciemne. A LCD-2F słuchałem parę razy i nie za bardzo mi tu pasują te Owle.

Ciężko chyba z alternatywą dla 2F, bo sam się zastanawiałem.

Ja się odniosłem do opisu brzmienia oczekiwanego, jakie OP zamieścił, które zresztą ma się średnio do LCD-2F. I napisałem, że warto Owli posłuchać, a nie że to na pewno dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za zainteresowanie.

Co do konstrukcji faktycznie zapomniałem dodać, preferowałbym otwrte, choć jeśli coś ciekawego znajdzie się wśród zamkniętych to nie mam nic przeciwko.

Wiecie nie jestem jakimś wyjadaczem wśród audiofili, bo brakuje mi jeszcze doświadczenia, miałem kontakt z różnymi słuchawkami jednak nie na tyle aby mój opis brzmienia czy to jakich słów użyłem wiernie i precyzyjnie odzwierciedlał to czego chce, dlatego też dodatkowo napisałem, że słuchałem LCD 2F i ich mógłbym użyć jako opisu brzmienia jakiego oczekuje w dużej mierze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W cenie do 4000 można zdaje się kupić podstawowy zestaw Stax i to chyba nawet nowy. Jeżeli naturalne brzmienie i otwarta konstrukcja, to warto rozważyć również taką opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie, warto poszukać używanych Stax Lambda 404 Signature, ciut wyrazistsze od LCD2 a równie przyjemne w odbiorze, czasem używki po 3tys chodzą z energizerem.

Są też LCD2 C ,warto posłuchać lub lepiej nowych Hifimanów Sundara.

Sporo tańsze i wygodniejsze w użytkowaniu od LCD2F....

Jak brać LCD2 to wiadomo tylko z padami welurowymi, inaczej w upały uszy mamy pełne potu a dźwiękowo też jest lepiej, więcej powietrza i sceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja tam bym na miejscu autora poszukał używek LCD3F najlepiej na gwarancji, nic lepszego w tym zakresie brzmienia się nie znajdzie...

Bas jak dla mnie chyba idealny w słuchawkach,nic lepszego nie słyszałem ,średnica ocieplona w stosunku do LCD2, góra lepsza itd.

Używki już po 5tys się znajdzie, warto dopłacić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

STAXY to też były pierwsze z moich zainteresowań, lecz z braku możliwości posłuchania ich musiałem na ten moment zrezygnować, jednak w przyszłości planuje zakup któryś STAX-ów, natomiast teraz w ciemno nie chce ich kupować, bo mimo, że bardzo chwalone to nie muszą mi podejść.

 

Co do używanych słuchawek, też rozważałem chociaż osobiście, nie bardzo jestem przekonany do kupowania używanego sprzętu, szczególnie za taką cenę i do tego jak nie mam jeszcze na tyle doświadczenia i obycia, aby wiedzieć na co zwracać uwagę. Jeśli byłby ktoś z mojego miasta i mógłbym odebrać osobiście to takie coś by uszło, jednak jak patrzę na aukcje to LCD 3 czy STAX-ów 404 nie widziałem u siebie, a patrzę już kilka miesięcy. Dlatego o ile nic takiego się nie trafi to pozostane przy nowym sprzęcie. 

Nowy zestaw STAX-ów to SRS-3100 jak dobrze pamiętam za 4200, właśnie je rozważałem, ale ten zakup zostawię na później.

@Soundman1200 Hah widzisz ja chciałem kupić skórzane, kiedyś próbowałem się dowiedzieć jaka jest różnica, ale nigdy nie uzyskałem odpowiedzi, a tu proszę. Jeśli tak zmieniają welury dźwięk, to faktycznie wyjdzie tym słuchawkom to na lepsze.

LCD 3 też chciałem posłuchać, lecz ostatecznie nie wyszło, bo sklep miał problemy z dosłaniem słuchawek, a potem już nie miałem czasu, o i tak to wyszło.

Jeśli ktoś w Łodzi będzie je sprzedawał i będzie można zapoznać się osobiście z nimi, to rozważe zakup używanych, lecz w ciemno wolę nie kupować używanych nie mogąc wcześniej ich zobaczyć na żywo.

 

Edit: Dzięki za propozycje, przejrze sobie je na spokojnie, to co się uda to spróbuję posłuchać i zobaczymy co wyjdzie w rezultacie.

 

Po LCD 2F słuchałem jeszcze Dharm D1000 i pomimo, że idą w niby podobnym, lecz jednak innym kierunku, to były to słuchawki, które też bym z chęcią wziął, lecz cena. Więc w moim przypadku nie mówiłbym tutaj o jedynym sztywnym opisie charakteru brzmienia słuchawek, którego kurczowo powinno się trzymać.

 

W LCD 2F urzekła mnie ta magia, szczególnie jak włączyłem wolny utwór jazzowy i powiem, że poczułem wtedy klimat, nie tyle co słuchałem samego utworu, lecz czuć było wyraźnie klimat utworu, taki spokojny trochę tajemniczy.

Co do wygody to przyznam, że mniej wygodne są moje AKG K240Studio niż LCD 2F, choć te drugie waża sporo więcej. 

 

Co do źródła mając na uwadze LCD2F chciałem kupić Burson CV2+, czy do wyżej wymienionych przez Was słuchawek też było by to dobre połączenie, gdybym jednak wybrał, któreś spośród tamtych?

 

Edytowane przez Kuba1K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
52 minuty temu, Kuba1K napisał:

W LCD 2F urzekła mnie ta magia, szczególnie jak włączyłem wolny utwór jazzowy i powiem, że poczułem wtedy klimat, nie tyle co słuchałem samego utworu, lecz czuć było wyraźnie klimat utworu, taki spokojny trochę tajemniczy.

To powinieneś posłuchać jeszcze Nighthawk Carbon, właśnie dla takich klimatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poczytaj cały temat Audioquest Nighthawk i recenzje. Nighthawk Carbon to mój świeży zakup. Ja ich słucham z Pioneerem XDP-100R, który im daje radę na V-line out, lub Pioneer + Aune B1. Z lapka natomiast podpinam jeszcze pod HRT microStreamer i też jest nieźle. Dedykowany jest jednak do Hołków DragonFly Red. Jak z Mojo nie wiem, chociaż być może sprawdzę też w tym tygodniu. W sklepach słuchałem na różnych droższych i tańszych wzmakach, m.in. z Deckardem, z Moon 230 i 250 i to grało super, tylko ceny, wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, Frenchcore napisał:

Co do wygody LCD-2 poczekaj jeszcze trochę a najlepiej dzwoń do dystrybutora i dowiaduj się kiedy przylecą nowe partie z nowymi opaskami.

 

https://www.audeze.com/products/lcd-collection/lcd2

 

 

Otototo...warto poczekać...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, Kuba1K napisał:

@Bernie Okej dzięki posłucham.

Polecasz z czymś szczególnie parować czy Mojo będzie dobrym kompanem?

Przy takich wymienionych słuchawkach , bo ja bym celował mimo wszystko w sprzęt stacjonarny. 

Mojo jest fajny, jeśli komuś pasuje takie granie, (a większości pasuje), ma swoje niezaprzeczalne zalety, ale ma też bardzo poważne ograniczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Posłuchaj koniecznie przywoływanych już tutaj AQ Nighthawk. W pierwotnej cenie nie, ale teraz to na serio dobry deal. Sam się broniłem i poległem. 

 

I CA Cascade. To słuchawki niby mobilne, ale na sprzęcie stacjonarnym zdecydowanie dostają skrzydeł i drugiego oddechu. Czuję, że podeszłby Ci brzmieniowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności