Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Alternatywne przewody do słuchawek Audioquest


hemi

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry.

Wokółuszne słuchawki audioquest są wyposażone w przewody, które są dobre dźwiękowo lecz ich ergonomia i wygląd nie wszystkim odpowiada. Myślę, że wielu użytkowników tych słuchawek zastąpiło lub zastąpi oryginalne kable przewodami DIY lub gdzieś zamówionymi. Założyłem ten temat aby podzielić się swoimi doświadczeniami i zaprosić do dyskusji i przedstawienia własnych rozwiązań.

 Mam nighthawk carbon, które są wyposażone w krótki, gruby i ciężki kabel niezbyt poręczny we współpracy z DAPem. Potrzebowałem również długiego przewodu zbalansowanego do stacjonarnego DAC/AMPa. Dlatego wykonałem dwa kable:

1    1. Krótka plecionka do DAPa wykonana z 4 żył OCC 7N litz cryo (od Audeos). W porównaniu do przewodu firmowego, kabel ten pogłębia charakterystyczną sygnaturę dźwiękową słuchawek NHC zbliżając ją do brzmienia NH pierwszej wersji. Obniża poziom górnej średnicy i tonów wysokich i jednocześnie uwypukla zakres na pograniczu basu i średnicy. Łagodzi brzmienie transjentów w całym zakresie częstotliwości, powodując że dźwięk jest miękki i „kremowy”.

Wszystkie te efekty nie są mocno zaznaczone i dotyczą tylko porównania z kablem oryginalnym dołączonym do słuchawek NHC. Muszę jednocześnie podkreślić, że ogólne SQ tego mojego kabla jest bardzo dobre. Wysokie tony są doskonałej jakości pomimo, że jest ich mniej niż w kablu firmowym. W moim przypadku plecionka z litz cryo nie spełniła oczekiwań, ponieważ ja chciałem nieco rozjaśnić brzmienie słuchawek, a wyszło odwrotnie.

Może ten przewód pasowałby tym, którzy mając sowy chcieli by uzyskać dźwięk zbliżony do jastrzębi ?  Kable te były porównywane na Fiio X5 v1.

 2.   Długi  (4 m)   kabel zbalansowany na bazie Mogami 2534. Bardzo zbliżony tonalnie do oryginalnego. Nieznacznie tylko ciemniejszy. Trochę więcej basu. Od razu słychać, że Mogami to przewód niższej klasy od tego oryginalnego jak również od OCC 7N litz. Bas mimo, że obszerniejszy, ma gorszą kontrolę i zróżnicowanie. Jakość góry również odstaje od góry pozostałych dwóch przewodów. Mogami podczas porównania grał po balansie, a oryginalny z wyjścia SE Audio GD NFB-28.

Temat założyłem w dziale DIY, ale myślę, że opisy współpracy ze słuchawkami AQ przewodów pochodzących od profesjonalistów również będą na miejscu.

Pozdrawiam.

IMG_20180528_113122.jpg

IMG_20180528_113419.jpg

IMG_20180528_112751.jpg

IMG_20180528_112413.jpg

Edytowane przez hemi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 Ciąg dalszy moich prób  rekablingu NHC. Tym razem kabel mobilny spleciony z 4 żył miedzi OCC 6n srebrzonej w teflonie 24 AWG. Tonalność niemal identyczna z oryginalnym. Jakość poszczególnych podzakresów pasma zbliżona do oryginalnego. Bardzo dobra ergonomia, kabel cienki, lekki, bardzo dobrze się układa. Dobry i niedrogi zamiennik kabla oryginalnego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2018 o 10:35, hemi napisał:

 Ciąg dalszy moich prób  rekablingu NHC. Tym razem kabel mobilny spleciony z 4 żył miedzi OCC 6n srebrzonej w teflonie 24 AWG. Tonalność niemal identyczna z oryginalnym. Jakość poszczególnych podzakresów pasma zbliżona do oryginalnego. Bardzo dobra ergonomia, kabel cienki, lekki, bardzo dobrze się układa. Dobry i niedrogi zamiennik kabla oryginalnego.

 

Skąd brałeś tą srebrzoną miedź w teflonie? Wrzucisz jakąś fotkę?

Edytowane przez LuQi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z Audeos. Teraz używam tego kabelka na zmianę ze stockiem i trudno mi wskazać, który lepszy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaplatałem z 4 oddzielnych żył kupionych na metry. Można użyć 8 żył. Można również kupić zapleciony warkoczyk na metry cztero- lub ośmiożyłowy. Przejrzyj ofertę bigmarasa, może coś znajdziesz. Na Ali jest tego mnóstwo ale z jakością może być różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...

Miedź typu litz, długość - 1,3 m.  Kabel dobrze sprawdzi się także z innymi słuchawkami z odpowiednimi gniazdami. Brzmienie neutralne z bardzo czystą i szczegółową górą pasma. Lekki i elastyczny. Ten kabel jest najlepszy ze wszystkich wykonanych przeze mnie do hawków. Mogę wypożyczyć do testów.

 

IMG_20200201_202704.jpg

Edytowane przez hemi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
14 godzin temu, CoagulaHavoc napisał:

Już chyba niedostępny?

 

Raczej nie.

14 godzin temu, CoagulaHavoc napisał:

Skąd ten kabelek?

Surowiec czyli przewodnik - prosto z Chin.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności