Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanclub IMR Acoustics


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Jimmi napisał mi, że hybryda dodaje dynamiki oraz wyostrza skrajne pasma, samo srebro zwiększa detaliczność i przestrzeń.

41 minut temu, chico99 napisał:

 

Nie będziesz żałować.:)

 

Moja smocza hybryda.:)

ok_1.jpg

Na razie mogę ocenić prezencję ;) Jest porządna, naprawdę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tommir napisał:

Jimmi napisał mi, że hybryda dodaje dynamiki oraz wyostrza skrajne pasma, samo srebro zwiększa detaliczność i przestrzeń.

 

I prawdę napisał.

13 minut temu, tommir napisał:

Na razie mogę ocenić prezencję ;) Jest porządna, naprawdę.

 

Obawiałem się zbytniej sztywności odcinków wokół usznych, bo kabelek jest przyjemny ale do bardzo miękkich nie należy.

Jednak jest bardzo podatny i bez żadnych kombinacji, jak widać na fotce, odcinki wokół uszne, siłą grawitacji, same się ułożyły.:)

Podobnie ze ściągaczem. Dla minie pozycja obowiązkowa. Wydawało by się, że z czasem, będzie za luźny (ze skóry jest),  ale jest bardzo ok, mimo intensywnego użytkowania.

 

 @Vaiet ma do sprzedania fajne kabelki do imr-ów. Mi proponował ale ja już mam.:D

Edytowane przez chico99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam. Jeszcze jeden mam balans ze srebrzonej miedzi, który pasuje do klasycznych R1 i większości klasycznych słuchawek. Do Zenith tak średnio, bo trzeba by było delikatnie podpiłować obudowy wtyczek. Jeszcze mi zalega extra single end stockowy od Zenithów.

 

Za dużo się tego zrobiło, a więcej w drodze. Zaraz w nowym biurku miejsca na to wszytko braknie xP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i środki zwolnione.

Żona mnie przekonała dodając, że przecież idą już NASTĘPNE(!?) IMR'y, więc i tak kabelek się przyda (chyba miał to być uszczypliwy grymas, ale lepiej udać, że się nie rozumie 😄).

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy klubowicze IMR jakie są wasze odczucia jeśli chodzi o wygodę i długość tulejki czy nie macie podobnych problemów jak użytkownicy słuchawek Fiio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Eldamari napisał:

No i środki zwolnione.

Żona mnie przekonała dodając, że przecież idą już NASTĘPNE(!?) IMR'y, więc i tak kabelek się przyda (chyba miał to być uszczypliwy grymas, ale lepiej udać, że się nie rozumie 😄).

Stosuję podobną metodę... ;) Sprawdza się najczęściej

43 minuty temu, wegiel21 napisał:

Drodzy klubowicze IMR jakie są wasze odczucia jeśli chodzi o wygodę i długość tulejki czy nie macie podobnych problemów jak użytkownicy słuchawek Fiio ?

Nie miałem raczej większych problemów, a to w moim przypadku nie jest takie oczywiste. Może nie są to słuchawki, które pasują do moich uszu najlepiej ze wszystkich, ale jest ok.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem na sprzedaz bstock r1 zenith u Boba w dobrej cenie i nie powiem, kusza. Czy ktorys z Was mial z tym stycznosc? Nie ukrywam ze poszukuje dobrego sprzętu do uzywania w komunikacji miejskiej, dlatego prioriytetem oprocz sq sa dla mnie wygoda i izolacja. Do tej pory liderem jesli chodzi o te atrybuty byly FLC8S, ktore sa naprawdę wygodne i dobrze izoluja. Z FH5 poleglem, to nie bylo na moje uszy a gdzies wyczytalem ze i te Zenity maja krotkie tuleje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2019 o 10:21, Adamesq napisał:

Nie ukrywam ze poszukuje dobrego sprzętu do uzywania w komunikacji miejskiej, dlatego prioriytetem oprocz sq sa dla mnie wygoda i izolacja.

Niestety Zenithy izolują przeciętnie nawet przy zamkniętych portach - jeżeli izolacja jest wysoko na liście priorytetów, to raczej bym po nie nie sięgnał. Nawet z potrójnymi choinkami, które izolują mi otoczenie bardzo dobrze hałas wlewa sie przez zewnętrzne porty. FLC8S na pewno były w tym względzie lepsze. Co do krótkiej tulejki - ja nie miałem z tym problemu, a z FH5 musiałem się wspomagać potrójnymi choinkami, inne tipsy nie siedziały w uchu. Z Zenithami nie miałem tego problemu i mogłem używać chionek/spiral dotów/final audio bez problemu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspominałem, nie miałem problemu ze zbyt krótką tulejką, choć dość krótka ona faktycznie jest. W zasadzie to odebrałem te słuchawki jako specyficzne pod tym względem bo pomimo krótkiej tulejki aby uzyskać najlepszy efekt muszę je wkładać płytko, głębiej izolacja mi spada. Każde inne słuchawki  ze stosunkowo krótką tuleją muszę dopychać ile się da ;)

A co izolacji, Najner dobrze napisał, nie ma tu co ukrywać i jest dość słaba. Zona w pokoju obok mówi, że nie może spać jak słucham głośniej ;) (mamy szklane drzwi między pokojami), dzieciom nie przeszkadzam ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och, to zupełnie inne słuchawki. W kilku słowach Zenithy to przede wszystkim naprawdę porządny, b. dobry jakościowo i nisko schodzący bas, za to jak dla mnie góra trochę zbyt słabo reprezentowana. Czekam na smoczą hybrydę, która powinna to nieco poprawić ;) DM6 - zanim zamówiłem naczytałem się o basie, a teraz się zastanawiam - jaki bas? ;) Trochę to stwierdzenie jest oczywiście przekoloryzowane, ale z pewnością nie ma w nich basu jakiego się spodziewałem. Po kombinacjach z tipsami i piankami udało mi się uzyskać akceptowalną jego ilość, jednak nadal jak dla mnie nie schodzi nisko i brakuje mu głębi. To co najbardziej rzuciło mi się w oczy/uszy to góra, to dla mnie zbyt mocna i taka drażniąca, kłująca wręcz. Lubię góre i słuchawki gdzie jest jesj sporo, ale takiej jak w FLC albo z innej pólki (dzięki @Najner) Andromedach (tu jest świetna). Myślałem, że może taka jest specyfika armatur, ale Andro to też armatury, a dźwięk zupełnie inny, góra błyszczy, bas brzmi bardziej punktowo niż w Zenithach, a cieszy. Długo czekałem na DM6, miałem spore oczekiwania i niestety nie trafiły w mój gust.

Edytowane przez tommir
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2019 o 10:21, Adamesq napisał:

Do tej pory liderem jesli chodzi o te atrybuty byly FLC8S, ktore sa naprawdę wygodne i dobrze izoluja.

 

Myślisz o zmianie FLC8s ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fusserg napisał:

 

Myślisz o zmianie FLC8s ;) ?

Wiesz jak jest. Jestem zadowolony ale cos z tylu glowy mowi mi "przeciez da sie lepiej, no juz, idz wydaj pieniadze!". Duzo sie naczytalem o IMR i na papierze ich sygnatura wydaje sie bliska moim preferencjom ale oprocz samego sq cenie sobie wspomniana przezemnie izolacje i wygode. 

Dzieki za odpowiedz Tobie i @Najner

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tommir napisał:

To co najbardziej rzuciło mi się w oczy/uszy to góra, to dla mnie zbyt mocna i taka drażniąca, kłująca wręcz.

Ciekawa sprawa z tymi DM6 - niektórych kłuje góra a niektórych (w tym mnie) nie ;) Biorąc pod uwagę cenę DM6, to wg mnie są bardzo w porządku - pamiętajcie, że porównujemy je z dużo droższymi słuchawkami. Ja akurat po spędzeniu kilku dni z R1 Zenith mam trochę problem i brakuje mi tego dołu z dynamika. Nawet nie chodzi mi o ilość tego basu, bo na niektórych filtrach wg mnie jest go aż za dużo, ale po odpowiednim doborze tipsów + filtrów jest go ilościowo okay + wybrzmiewa jak kolumny. Czuć aż ten wibrujący pretwornik i powietrze. Uwielbiam Andromedy, ale ten dół z armatur to jednak jest inna bajka. Nie tyle gorsza, co inna. A w związku z tym, że inne bajki to jest to, co tygryski lubią najbardziej, to kupiłem dla siebie i R1 i R2 ^^

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tommir napisał:

DM6 - zanim zamówiłem naczytałem się o basie, a teraz się zastanawiam - jaki bas? ;)

 

No tyle w temacie. Thx.;)

Co do hybrydy to obecnie mam porównanie. Mam R1 i R1 Zenith. R1 na smoczej, zbalansowanej, srebrnej hybrydzie, R1 Zenith na stokowym balansie.

Wpinałem do dx158, pionka, Ak70, Onkyo, G7, C10, TA-01b. Zawsze lepiej, spójniej, klarownie, wyraźniejj R1 na hybrydzie.

I niech mnie ktoś teraz przekona, że kable nie grają ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, chico99 napisał:

I niech mnie ktoś teraz przekona, że kable nie grają ...

 

Kable grają, tylko nie wszyscy je słyszą ;) Jesteś w stanie porównać R1 z Zenithami na tym samym kablu i źródle? Na hedfaju piszo, że R1 ciut wycofana średnica i delikatnie większa scena, ale wolę zapytać zaufanego ucha ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Najner napisał:

 

Kable grają, tylko nie wszyscy je słyszą ;) Jesteś w stanie porównać R1 z Zenithami na tym samym kablu i źródle? Na hedfaju piszo, że R1 ciut wycofana średnica i delikatnie większa scena, ale wolę zapytać zaufanego ucha ^^

 

Porównam na hybrydzie. Tylko muszę się przygotować. Wtyki z hybrydy ciasno wchodzą w gniazda R1 i Zenithów. Nie chcę przepinać w te i wewte, bo może się to źle skończyć.

Mam przykre doświadczenia z UE TF10. W konfiguracji tak jak napisałem wyżej, Zenithy grają wyraźnie ciemniej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, tommir napisał:

Och, to zupełnie inne słuchawki. W kilku słowach Zenithy to przede wszystkim naprawdę porządny, b. dobry jakościowo i nisko schodzący bas, za to jak dla mnie góra trochę zbyt słabo reprezentowana. Czekam na smoczą hybrydę, która powinna to nieco poprawić ;) DM6 - zanim zamówiłem naczytałem się o basie, a teraz się zastanawiam - jaki bas? ;) Trochę to stwierdzenie jest oczywiście przekoloryzowane, ale z pewnością nie ma w nich basu jakiego się spodziewałem. Po kombinacjach z tipsami i piankami udało mi się uzyskać akceptowalną jego ilość, jednak nadal jak dla mnie nie schodzi nisko i brakuje mu głębi. To co najbardziej rzuciło mi się w oczy/uszy to góra, to dla mnie zbyt mocna i taka drażniąca, kłująca wręcz. Lubię góre i słuchawki gdzie jest jesj sporo, ale takiej jak w FLC albo z innej pólki (dzięki @Najner) Andromedach (tu jest świetna). Myślałem, że może taka jest specyfika armatur, ale Andro to też armatury, a dźwięk zupełnie inny, góra błyszczy, bas brzmi bardziej punktowo niż w Zenithach, a cieszy. Długo czekałem na DM6, miałem spore oczekiwania i niestety nie trafiły w mój gust.

DM6 to dziwne słuchawki, może się jeszcze nie ułożyły? Ile mają na liczniku? 

Trochę rozumiem frustrację Bad Guya i po sto razy tłumaczenie - one są dość dobrze zbalansowane w odbiorze, moim w każdym razie i nie odczuwam jakiegoś dramatu po przejściu z FA1 - chociaż to moje ulubione i najlepsze słuchawki na ten moment, jeśli dać im dobry materiał. DM6 nie walą basem po samo gardło. Jak się zastosuje dobre tipsy, a obawiam się, że to 99% sukcesu dla każdych słuchawek, to jest to podbicie mniejsze niż to w Andro (w szczególności mid-bass), za to dobrze oddają texturę, czyli kształty, ilość, prędkość. Wokale też o dziwo są bardziej prezentowane do przodu niż np. w moich Kanas, chociaż jest to prezentacja o wiele bardziej sucha. Góra jest super rozciągnięta i gładka jak pupa niemowlaka. Nawet za bardzo i raczej to jest ich ewentualną wadą.

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, requal napisał:

DM6 to dziwne słuchawki, może się jeszcze nie ułożyły? Ile mają na liczniku? 

Trochę rozumiem frustrację Bad Guya i po sto razy tłumaczenie - one są dość dobrze zbalansowane w odbiorze, moim w każdym razie i nie odczuwam jakiegoś dramatu po przejściu z FA1 - chociaż to moje ulubione i najlepsze słuchawki na ten moment, jeśli dać im dobry materiał. DM6 nie walą basem po samo gardło. Jak się zastosuje dobre tipsy, a obawiam się, że to 99% sukcesu dla każdych słuchawek, to jest to podbicie mniejsze niż to w Andro (w szczególności mid-bass), za to dobrze oddają texturę, czyli kształty, ilość, prędkość. Wokale też o dziwo są bardziej prezentowane do przodu niż np. w moich Kanas, chociaż jest to prezentacja o wiele bardziej sucha. Góra jest super rozciągnięta i gładka jak pupa niemowlaka. Nawet za bardzo i raczej to jest ich ewentualną wadą.

Na liczniku mają kilkanaście godzin. Nie mogę się do nich przekonać, próbowałem wszystkich tipsów i pianek jakie posiadam Niestety, nie osiągnąłem pożądanego efektu. Bas mógłbym zaakceptować, nie we wszystkich gatunkach potrzeba go wiele, choć do elektroniki raczej się nie nadadzą. Masz rację, że góra jest b. dobrze rozciągnięta, ale niestety bardzo mnie kłuje i to  mi najbardziej przeszkadza. Może to sprawa anatomiczna, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności