Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanclub IMR Acoustics


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Mi w takiej kolejności R2 >> R1 >>>> R1Z. Aczkolwiek do elektroniki wszystkie bardzo dobre, do syntetycznych sampli świetnie mi się słuchało każdej pary, a R2 dawały radę również w innych gatunkach. Co do polityki cenowej i produktowej Boba - no cóż, ciężko stwierdzić czy chodzi mu o ambicję tworzenia coraz to nowych produktów i kombinacji (może chłop ma na tym punkcie mega zajawkę? ;) ), a może znalazł grupę wiernych fanów, z których co kwartał będzie wyciągał grube siano? Ja na RAH ani nastepne się nie zdecyduję, natomiast jak pojawią się u nas w komisie w fajnej cenie, to coś czuję, że będzie mi ciężko odmówić ;) Co byście nie mówili, to wg mnie każde z IMRów dotąd miały swój charakter i jak ktoś lubi agresywne granie z rozrywkowym, podbitym dołem, to może być i endgame.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie są końcem drogi w IEMach do elektroniki właśnie (Zenith). Gdy ostatnio zasiadłem do pisania pracy licencjackiej, odpaliłem jakiegoś Buriala, Perturbatora, Aphexa itp. i odleciałem. Angażujące, mocarne, szczegółowe, łapią za twarz i nie puszczają do końca, pompują adrenalinę jak mało które. Do lżejszych gatunków są oczywiście równie dobre, ale to w beatach i samplach (Organ Donor Shadowa!) pokazują prawdziwe oblicze. Nie muszę chyba tłumaczyć, że zbyt wiele nie napisałem tamtego dnia :)

Teraz obiecuję sobie tylko te jedne ostatnie IEMy do jazzu itp. ale to już może po inauguracji toru stacjonarnego. Ale wszyscy chyba wiemy jak się kończy to "o nie, te są ostatnie).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2019 o 01:47, StAc napisał:

Dla mnie są końcem drogi w IEMach do elektroniki właśnie (Zenith).

To nie słuchaj RAH 😅 bo znowu w drogę się wybierzesz. Bas jest obezwładniający czasami.

 

Pewnie jeszcze nie pokazały swoich możliwości pełnych, bo się wygrzewają i bas czasami lubi się zlewać w bezszczegółową masę, ale i tak robią dobrze.

R2 nie miałem okazji słuchać, ale porównując R1 zenith i RAH, to te pierwsze brzmią jak jakieś tanie CHI doki, różnica w klarowności i w przestrzeni jest duża (a cena prawie taka sama :-D).

Duża ilość konfiguracji mi akurat przeszkadza, bo się szuka dziury w całym i nie skupia się człowiek na muzie tylko na technikaliach, co by tu poprawić. Mi by bardziej pasowało jakby dobra hybryda została dodana do pudełka zamiast dysz/tulejek, ale tak taniej chyba wychodzi.

Jak się jeszcze trochę pogrzeją, podeślę update. Póki co nawet nie robiłem porównania z innymi dokami, poza szybkim z R1, bo brak na to czasu 😞

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, santin napisał:

Duża ilość konfiguracji mi akurat przeszkadza, bo się szuka dziury w całym i nie skupia się człowiek na muzie tylko na technikaliach, co by tu poprawić.

Ja właśnie cholernie lubiłem system filtrów z R2. Dało się bardzo fajnie dobrać sygnaturę pod źródło/upodobania. Jak średnica w RAH? I z czego słuchasz? I jakiej muzy? :D

Edytowane przez Najner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Najner napisał:

Ja właśnie cholernie lubiłem system filtrów z R2. Dało się bardzo fajnie dobrać sygnaturę pod źródło/upodobania. Jak średnica w RAH? I z czego słuchasz? I jakiej muzy? :D

Na filtry czasu trzeba poświęcić dosyć dużo, żeby poznać i imo co siądzie do jednej muzy i ogarnie temat, to przy innej znowu zaczyna się dłubanie, bo coś tam nie teges jest.

Póki co słuchane bylo na DX221/7 i trochę na ES100 - jest mocno rozrywkowo, nie są na pewno neutralne.

Co do średnich, hmm wszystko zależy jak dół chcesz wyeksponować. Może to kwestia nie wygrzania, ale jak się założy filtry basowe to dół dominuje i średnie są wycofane (dla mnie trochę za mocno), im bardziej łagodzisz dół, tym bardziej sytuacja się zmienia. Góra gra wyraziście i przejrzyście cały czas - tu bałem się syczenia trochę, ale jest zaskakująco dobrze. Jak ogarnę filtry to będę z kablami kombinować, więc zabawy na klika miesięcy.

 

Ogólnie rzecz biorąc jest dobrze z łyżką dziegciegu w beczce miodu, którą jest kontrola dołu, ale tu czekam na rozruszanie się membran, więc póki nie łagodzę dołu za mocno 😄

Aktualnie lecę wszystko od Maynard'a na okrągło - taka jakaś zachciewajka mnie naszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, santin napisał:

To nie słuchaj RAH 😅 bo znowu w drogę się wybierzesz. Bas jest obezwładniający czasami.

 

Pewnie jeszcze nie pokazały swoich możliwości pełnych, bo się wygrzewają i bas czasami lubi się zlewać w bezszczegółową masę, ale i tak robią dobrze.

R2 nie miałem okazji słuchać, ale porównując R1 zenith i RAH, to te pierwsze brzmią jak jakieś tanie CHI doki, różnica w klarowności i w przestrzeni jest duża (a cena prawie taka sama :-D).

Duża ilość konfiguracji mi akurat przeszkadza, bo się szuka dziury w całym i nie skupia się człowiek na muzie tylko na technikaliach, co by tu poprawić. Mi by bardziej pasowało jakby dobra hybryda została dodana do pudełka zamiast dysz/tulejek, ale tak taniej chyba wychodzi.

Jak się jeszcze trochę pogrzeją, podeślę update. Póki co nawet nie robiłem porównania z innymi dokami, poza szybkim z R1, bo brak na to czasu 😞

Może tak, ale ciekawe jak z fitem, bo wentylowane są chyba tylko tulejki tymi małymi dziurkami, a u mnie musi być przepływ powietrza (patrz Zenith albo i FH7), żeby się nie zasysały na tipsach. Napisz później koniecznie szerzej o swoich odczuciach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm

ale są wentylowane i to znacznie bardziej niż FH7.

Z fitem dokładnie tak samo jak z zenithami jest - ten sam rozmiar i mniej więcej kształt obudowy. Mi z R1z najlepiej łapie się seala ze spiral dot i w RAH póki co także poszedłem w tym kierunku.

 

 

image.png.18e4d89601746b08555ce2c58d37696c.png

Edytowane przez santin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dorwałem do testu IMR R2 Red. Pierwsze wrażenia negatywne, w standardowej konfiguracji zbyt mocny bas, a góra sypiąca się. Wiadomo, muszą pograć. Pograły w sumie jedynie z 10 godzin i już prezentacja góry się zmieniła zdecydowanie na plus, do tego wstępnie poeksperymentowałem z filtrami i szybko znalazłem bardzo dobry konfig pod mój gust. Początkowo przeraziła mnie ilość kombinacji, ale w sumie po doborze tulejki można potem fajnie doszlifować resztę filtrami. Zachwycam się właśnie fioletowymi tulejkami i zielonymi filtrami. Świetnie, że można sobie dopieścić np. pasmo 9-10 kHz, które, jak się okazuje, wolę mocniejsze.

 

Po dobraniu filtrów rewelka - bas masywny, ale kontrolowany i zróżnicowany, średnie zarysowane i twarde (uwielbiam takie), a góra klarowna, precyzyjna, ale nie sztuczna czy sykliwa. Rozdzielczość wspaniała. Nie wiem jeszcze czy wolę R1 Zenith czy R2 Red. Odpadła konfiguracja sceny i nie jest już tak 3D, a bardziej klasycznie-stereofonicznie. Również mi się podoba. Teraz zastanawiam się, jak R2 Red brzmią w porównaniu do R2 Aten :)

Edytowane przez maciux
  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, chico99 napisał:

R1>RAH>>R1Z. To moja subiektywna he, he ocena.


Mnie cieszy taka opinia. Mam R1, jestem z nich usatysfakcjonowany. Nie będę sprawdzał czy moja ocena byłaby zgodna z subiektywną he, he oceną @chico99 :rolleyes:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMR R1 są moim end game w IEMach do wszelakich odmian rocka, hard rocka, metalu, popu, bluesa, R&B, solu, odmian elektroniki wszelakiej. Również dają mi frajdę w jazzie i klasyce (filtr różowy). Sprawują się wyśmienicie w większości gatunków muzyki której słucham. Ogólnie preferuję filtr różowy. Bas nadal jest rewelacyjny, nadal mocarny, a przy tym precyzyjny, świetnie teksturowany i rozciągający się. Krawędzie basu są wypolerowane, a granica dokąd sięga jest niezauważalna. Na różowych filtrach rozdzielczość wszystkich pasm jest rewelacyjna.
Dość długo już je mam i ciągle robią na mnie wrażenie. Nim wszedłem w ich posiadanie to wahałem się między IMR R1, a IMR R1 Zenith. Porozmawiałem z @Najner @Methuselah @chico99 - stanęło na R1 - dzięki za pomyślne konsultacje :rolleyes:
Od tego czasu IMR wypuściło kilka modeli, równie udanych (co widać w forumowych rankingach) i chociaż jestem ich ciekaw to nie mam parcia na ich posiadanie. Trafiłem na IMR R1 i IMR R1 mi wystarczają :huh:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, strong6 napisał:

Trafiłem na IMR R1 i IMR R1 mi wystarczają :huh:

 

I tego się trzymaj. Z moimi R1 też nie zamierzam się rozstawać. To nie jest mój  end game w IEMach ale w połączeniu z odpowiednim kabelkiem oraz źródłem,

ciągle sprawiają mi wiele frajdy podczas odsłuchu.:D

 

 

@strong6 skończyła mi się amunicja, niestety ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie R1 jakoś nie zrobiły. Bas jak najbardziej na plus, ale reszta taka już niespecjalna. Przeleciałem wszystkie filtry i na każdym było coś nie tak. Albo ostre, krzykliwe na złotym i czarnym, albo dziwnie zalatujące plastikiem na niebieskim aż po najlepsze choć zmulone i stłamszone na różowym i pomarańczowym.

 

Kabel..... jednym słowem wow. Mam w rankingu prawie 70 par iemów ale jestem pewien że ten kabel jest absolutnie najgorszym użytkowo kablem z jakim miałem do czynienia.

 

Korpusy niby z metalu ale obróbka tego metalu taka dość przaśna, jak by ktoś się dopiero uczył maszyne ustawiać.

 

Oryginalna cena 500 funtów czyli 2500zł to imho ostre przegięcie. U nas są sporo tańsze i jak dla kogoś bas to priorytet to rzeczywiście chyba taniej lepszego basu się nie znajdzie. Reszta już niestety odstaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Kabel to szmelc, ja wpierw zastąpiłem go hybrydowym od JD  a teraz moje R2 Aten grają z FiiO LC-RE i jest rewelacja! Świetna przestrzeń a w kombinacji tulejki i filtra: fiolet, zieleń dostałem świetną górę i bardzo dobrą średnicę. Za 690pln z b-stock nie mogłem trafić lepiej😁

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ta cenę to rzeczywiście świetna oferta. A z ich kablami jest tak niestety od początku. Do niczego się nie nadają i nie wiem z czego je robią. Z kabli zasilających? :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności