Skocz do zawartości

Fanclub IMR Acoustics


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Słucham i słucham i słucham i szacun za bas ale brakuje mi dalej powietrza, sceny i muzykalności FH5. Stąd rodzi się pytanie , czy faktycznie smocza hybryda potrafi wydobyć to co najlepsze z Zenithów , poprawi scenę otworzy górę ? Bo na razie jak porównuje jeden do jeden FH5 z Zenithami to jakby ktoś zgasił światło :) dół super  ale reszta wycofana jakby schowana . Ma ktoś porównanie z FH7 np z basowymi filtrami ? Czy FH7 jest syntezą Zenithów i FH5 ?  Sorry za męczenie buły , ale mnie męczy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zenithy na Alienie w porównaniu głównie do M0 

Okej, siedzę w Zenithach, leci nowy JPEGMafia i ciężko mi się klepie te literki, cały czas muzyka mnie rozprasza. Największą zmianą, która się zauważa od razu jest dużo większa kontrola, zwarcie, zejście uderzenie jakie powoduje bas. Wyższa średnica nie jest kłujaca (pomarańczowe filtry, tipsy Finał E, wenty zamknięte), jest taka o, akuratna mógłbym powiedzieć (dziś zakupiłem nowa płytę Atom String Quartet, zobaczymy jak sobie radzi ten zestaw ze smyczkami, czyli dosyć "wysokimi" instrumentami). Wokale angażują jak i cały przekaz, są blisko, Peggy nawija większość czasu wprost do ucha, ale to też zależy od miksu, ale wokale raczej trzymają się blisko. Więcej wkrótce, z góry przepraszam za nieumiejętność przekazywania wrażeń dźwiękowych, @Najner był ciekawy jak to gra, to teraz ma za swoje, niech czyta, o! :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie(trochę offtopic, ale tu zacne grono) co waszym zdaniem najlepiej zmienić w torze audio DAP(DAC)-wzmacniacz -słuchawki -jeśli chcemy poprawić jakość(ogólnie rzecz biorąc) . Do tej pory co jakiś czas po prostu brało mnie na coś i kupowałem. Ciułam pieniądze chce tym razem coś kupić pod kątem zadanego pytania. Wydaje mi się że słuchawki spełniają wymagane kryteria, ale pewny nie jestem więc pytam

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnych dniach z Alienem mogę śmiało polecić takie połączenie. Jazzowe składy, hip hopowe bity czy elektronika brzmią świetnie. Masa szczegółów, nie męczą jednak ostrością na górze, średnica jest bezpośrednia, szczegółowa, ale wydaje mi się, że Alien wyciąga wszystko co najlepsze z tych słuchawek, bo pamiętam, że gdy odsłuchiwałem Q5, to IMRy wydawały sir sporo ostrzejsze, na tyle że gdy Miles wchodził że swoją trąbią to człowiek czuł to w mózgu. Tu tego nie ma. Wszystko jest pod kontrolą. Nie mówię że nie mają wad, ale nie bardzo podczas odsłuchów mam ochotę ich szukać. Może mogły by być spokojniejsze na średnicy, z lepiej rozciągnięta górą (Penderecki w wykonaniu ASQ, to poezja, więc raczej źle nie jest, lepiej pewnie byłoby tylko z Etami o czym mam nadzieję się przekonać na AVS.), ale wkładając je do uszu wciskając play na jakimkolwiek albumie z mojej biblioteki następuje u mnie kompletne wyłączenie, ucieczka od rzeczywistości w świat dźwięku. Jednym gatunkiem gdzie mógłby być lepiej jest Death Metal i to ten z cięższych jak na przykład Putrid Pile. Troszkę się tam gubią, robi się lekko ciasno. Ale już taki Mastodon czy Tool brzmi bogato, masywnie z zachowaniem świeżości, a nawet zwiewnosci. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnych dniach z Alienem mogę śmiało polecić takie połączenie. Jazzowe składy, hip hopowe bity czy elektronika brzmią świetnie. Masa szczegółów, nie męczą jednak ostrością na górze, średnica jest bezpośrednia, szczegółowa, ale wydaje mi się, że Alien wyciąga wszystko co najlepsze z tych słuchawek, bo pamiętam, że gdy odsłuchiwałem Q5, to IMRy wydawały sir sporo ostrzejsze, na tyle że gdy Miles wchodził że swoją trąbią to człowiek czuł to w mózgu. Tu tego nie ma. Wszystko jest pod kontrolą. Nie mówię że nie mają wad, ale nie bardzo podczas odsłuchów mam ochotę ich szukać. Może mogły by być spokojniejsze na średnicy, z lepiej rozciągnięta górą (Penderecki w wykonaniu ASQ, to poezja, więc raczej źle nie jest, lepiej pewnie byłoby tylko z Etami o czym mam nadzieję się przekonać na AVS.), ale wkładając je do uszu wciskając play na jakimkolwiek albumie z mojej biblioteki następuje u mnie kompletne wyłączenie, ucieczka od rzeczywistości w świat dźwięku. Jednym gatunkiem gdzie mógłby być lepiej jest Death Metal i to ten z cięższych jak na przykład Putrid Pile. Troszkę się tam gubią, robi się lekko ciasno. Ale już taki Mastodon czy Tool brzmi bogato, masywnie z zachowaniem świeżości, a nawet zwiewnosci. 
Po kolejnych dniach z Alienem
Możesz podać pełną nazwę?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja IMR Acoustics R2 od Headonist. 

http://theheadonist.com/2019/10/28/review-imr-r2-aten-third-times-the-charm/3/

 

THE HEADONIST VERDICT

Taking cues from the first two ‘prototypes’ that IMR released as the R1 and R1 Zenith, the R2 takes the hybrid beryllium and piezzo ceramic driver concept to its logical conclusion in a package that’s more refined, better made and, for the price, is easily the pick of IMR’s growing IEM stable. With some of the best bass I’ve experienced in any headphone format, the Aten delivers a powerful, detailed and exciting sound that’s hard to forget, full of emotion and natural energy. It’s unashamedly coloured and too far from neutral to appeal to the ‘purist’ audiophile, but make no mistake, if you enjoy what it does, it won’t leave you wanting for more. Highly recommended. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://crinacle.com/2019/10/19/imr-r2-aten-review-special-mediocrity/

 

The R2 is a thing to behold from an outsider’s perspective: a radical dynamic-piezoelectric hybrid setup with a modular nozzle-filter system, capable of up to 30 unique combinations. But underneath all its bells and whistles, underneath all its aesthetic glamour, lies performance that barely scrapes past the mark of “above average”.

At $500 MSRP, the R2 needs to do a lot more than simple mediocrity to justify its price tag. Gimmicks can only get you so far.

GRADE: C+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
proxy?sig=d53aa18aa6dec73af65c5568076a91
 
 
The IMR R2 Red
 

LIMITED to 300 units

 
proxy?sig=4b84e64d347d87d486a942fa0cdd9f
 

Dear Customers

I present the IMR R2 RED!

Based on the R2 Aten chassis for a great fit and comfort. 

The R2 Red is a more budget conscious IEM using a new 13.5mm driver designed to work with this isolated version.

Starting at £200.00 before any loyalty bonus there has never been a better time to get a IMR IEM!

The IMR house sound is very much present with a faster transitioning bass while retaining spectacular mids and highs.

I am only producing 300 pieces of the R2 Red and shipping will begin the end of December.

The order page is now open so get your order in while you can.

For those eagerly awaiting the RAH, production is flowing nicely and the antic**ated ship date is still on time and oh boy is it good!

Regards

Bob

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, chico99 napisał:

The R2 Red is a more budget conscious IEM using a new 13.5mm driver designed to work with this isolated version.

For those eagerly awaiting the RAH, production is flowing nicely and the antic**ated ship date is still on time and oh boy is it good!


 

Red różni się budową/dźwiękiem od R2?

 

PS. co to za cenzura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany na 2020

 

Cytat

R3 Halcyon

  • Triple hybrid electrostatic
  • The hybrid array consists of a 15mm Aten hybrid ceramic driver + a dual electrostatic driver
  • Frequency response: 7- 70000Hz
  • Ship date March 2020
  • Pre order launch December 2020
  • Price £600.00 + Shipping
  • Pre order deposit £100.00 with balance payable in Feb 2020
  • Limited to 200 units and won’t be made again.

 

R3 Phase

  • Quad ceramic hybrid Aten array 
  • Apposing chassis mounted driver configuration for ultra smooth presentation and removal of distortion artefacts.
  • Frequency response: 10 - 50000Hz
  • Ship date July/August 2020
  • Pre order launch May/June 2020
  • Price £450.00 + Shipping
  • Pre order deposit £100.00 with balance payable month prior to shipping
  • Limited to 200 units for 2020

 

R3 Semper

  • Quad hybrid array
  • The hybrid array consists of 15mm Aten hybrid ceramic driver + dual electrostatic driver + Planar magnetic
  • Frequency response: 7- 70000Hz
  • Ship date November 2020
  • Pre order launch September 2020
  • Price £1100.00 + Shipping
  • Pre order deposit £300.00 with the balance payable month prior to shipping
  • Limited to 150 units and won’t be made again.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, all999 napisał:

Jeśli Bob mówi, że "limited to 200", to jest duża szansa, że trzy miesiące po premierze wejdą do regularnej sprzedaży w niższej cenie.

🤣

 

Patrząc z boku to w ogóle mam wrażenie że IMR ma na świecie tych samych 200-300 klientów na których opiera cały biznes sprzedając im coraz to kolejne limited editiony.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności