Skocz do zawartości

Fanclub IMR Acoustics


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Loke13 napisał:

To byś musiał atakować@chico99 . Ja słuchałem zenithow tylko z dx150 na amp6 i amp8, fiio m9,m11 i sr15. Najlepiej grały mi z dx150 z amp8 ,ale z m11 też dawały radę.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

@chico99 uchyli kolega rąbka tajemnicy ? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, conrad1975 napisał:

@chico99 uchyli kolega rąbka tajemnicy ? :) 

 

Nic nie uchyli. Ja zenithy miałem krótko. Na etapie dx156/158, pionek.

Zaraz potem pojawił się @Loke13 , przekonał mnie, że są to stworzone dla niego słuchawki,

więc nie miałem innego wyjścia i mu je sprzedałem he, he.

Loke jest autorytetem, bo słuchał R1Z z największą ilością dapów. Niech się on produkuje.

Ja tylko powiem, że mi grały dobrze z dx158.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo słuchał R1Z z największą ilością dapów. Niech się on produkuje

Słuchał to dużo powiedziane. Bardziej pasuje odsluchiwal . Jeśli o mnie chodzi to po dx158 ,na niczym innym już mi tak nie "smakowaly". Po  sprzedazy amp8 i pozbylem sie zenithow. Rzecz gustu ,ale dla mnie dx150 z amp8 był dla nich najlepszym kompanem. 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Najner napisał:

Hiby R6 dobrze kontroluje dół i ma wysoką dynamikę. Mi dx156 i dx157 muliły, były zbyt łagodne i aksamitne.

 

https://twister6.com/2018/03/17/hiby-r6/

 

10 minut temu, Zamoy72 napisał:

Hiby R3 też dobrze gra z Zenithami - subiektywnie odbieram to zestawienie lepiej niż z dx158 czy fiio x7ii z am3d.

 

Nie ma problemu z wysoką impedancją wejścia 10 ohm ? Mam jeszcze FH5 nie będą szumieć ?  Hiby poradziło sobie z tematem tidal offline w R3 ? bo rozumiem ,że  w R6 na Android Tidal offline działa ? Hiby dekoduje MQA sprzętowo czy robi to software ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, conrad1975 napisał:

Nie ma problemu z wysoką impedancją wejścia 10 ohm ?

Niektóre czułe multiarmatury mogą mieć nieco zmienioną sygnaturę. Jak miałem Andromedy, to korzystałem z Ifi Iematch i pomagało. Z innymi słuchawkami, które testowałem nie ma tego problemu.

R6 ma generalnie ciemne tło i ja szumów nawet na Andromedach nie słyszałem. R6 ma oczywiście Tidala offline, bo ma pełnego androida. MQA na pewno dekoduje aplikacja Tidala, bo pokazuje wysokie próbkowanie i słychać różnice Master/HiFi. Nie wiem czy Hiby robi to sprzętowo, nie do końca się na tym znam, trzeba by było doczytać. Jak wpadniesz do Wrocławia, to dam Ci przesłuchać i sam sprawdzisz jak to gra ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwało to prawie 6 tygodni i są . Te wymarzone , wyczekane i co ... i nic... Efektu wow na razie nima :( To chyba nie moje granie . Bas faktycznie robi wrażenie . Ale reszta , scena mała , holografia słaba , instrumenty jakby przygaszone , jest jakby płasko brak głębi. FH5 pod tym względem biją je moim zdaniem na głowę. Żeby nie było przeleciałem wszystkie filtry , żaden nie poprawia sceny,  holografii . Rozwinięciem będą dla  mnie FH7.  Może ktoś chce zamienić Zenithy i FH5 na FH7 ;) ? A może FH5 są robione pod publiczkę i dałem się im uwieść 🤔

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, conrad1975 napisał:

Trwało to prawie 6 tygodni i są . Te wymarzone , wyczekane i co ... i nic... Efektu wow na razie nima :( To chyba nie moje granie . Bas faktycznie robi wrażenie . Ale reszta , scena mała , holografia słaba , instrumenty jakby przygaszone , jest jakby płasko brak głębi. FH5 pod tym względem biją je moim zdaniem na głowę. Żeby nie było przeleciałem wszystkie filtry , żaden nie poprawia sceny,  holografii . Rozwinięciem będą dla  mnie FH7.  Może ktoś chce zamienić Zenithy i FH5 na FH7 ;) ? A może FH5 są robione pod publiczkę i dałem się im uwieść 🤔

Coś więcej? bo myślałem nad R1 ale mając FH5 z lekka nie widziałem sensu, jednak ciekawość jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie FH5 grają z większym rozmachem, bardziej dźwięcznie, mają więcej powietrza i swobody. Dźwięk z łatwością wychodzi poza czaszkę . FH5 na pewno nie dorównują zenithom  ilością midbasu ale w subbasie nie mają się czego wstydzić. Za to pozycjonowanie instrumentów , stereofonia, ilość detali leży po stronie FH5 . Jest to moja opinia i pewnie dostanę za nią w ciry w Fanclubie IMR.  :) FH5 są bardziej angażujące. IMR dla mnie spokojniejsze, relaksujące . FH5 ilością detali nie pozwolą zasnąć :) Z IMRami można czytać ksiązkę. Ot tak na szybko opis entuzjasty audio.   Czekam na wciry ;) Jak posłucham jeszcze parę dni to może mi się zmieni ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, conrad1975 napisał:

Dla mnie FH5 grają z większym rozmachem, bardziej dźwięcznie, mają więcej powietrza i swobody. Dźwięk z łatwością wychodzi poza czaszkę . FH5 na pewno nie dorównują zenithom  ilością midbasu ale w subbasie nie mają się czego wstydzić. Za to pozycjonowanie instrumentów , stereofonia, ilość detali leży po stronie FH5 . Jest to moja opinia i pewnie dostanę za nią w ciry w Fanclubie IMR.  :) FH5 są bardziej angażujące. IMR dla mnie spokojniejsze, relaksujące . FH5 ilością detali nie pozwolą zasnąć :) Z IMRami można czytać ksiązkę. Ot tak na szybko opis entuzjasty audio.   Czekam na wciry ;) Jak posłucham jeszcze parę dni to może mi się zmieni ...

 

Daj im trochę pograć. Powinny się jeszcze zmienić. Może być też duzo prawdy w tym o czym piszę @Palpatine. Druga sprawa ,że większość zachwytów tutaj opartych jest o wrażenia z odsluchow po wymianie kabla. Według mnie hybryda duzo im dala,jednak po uplywie czasu uwazam,że nie jest to tak wysoka półka, jakby wskazywała cena. Miałem okazje odsluchac r2 i ostatnio pożyczyłem r1. Według mojego dość wypaczonego gustu r1 grają najlepiej,chociaż słuchałem ich tylko na czarnych filtrach

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Palpatine napisał:

Mi to wygląda na kompletny brak synergii ze źródłem. Bo braku głębi czy przygaszone instrumenty to ciężko mi zaakceptować taką opinię. Mają wiele wad ale nie te, moim zdaniem. Relaksacyjne granie? No nie...

Porównuję do fh5  i takie są moje odczucia. Żeby było sprawiedliwie fh5 też słucham na stocku. Słuchałem na M6 i M0 i wrażenia są podobne. Jutro podepnę pod stacjonarnego Bursona Playmate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Loke13 @conrad1975 słuchawki mają sporo wad: wyższa średnica wpychana wprost do ucha, brak sceny na szerokość to wg mnie ich największe grzechy. Trzeba jednak im oddać fakt, że mają świetny bas, chyba najlepszy jaki słyszałem w iem, tonę detalu na średnicy, świetne plany i nie najgorszą dynamikę. Mimo wszystko ja bym do nich już nie wrócił. Nawet nie wiadomo w jakiej cenie je rozpatrywać czy w okolicach 500 czy 150 euro? ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Palpatine napisał:

@Loke13 @conrad1975 słuchawki mają sporo wad: wyższa średnica wpychana wprost do ucha, brak sceny na szerokość to wg mnie ich największe grzechy. Trzeba jednak im oddać fakt, że mają świetny bas, chyba najlepszy jaki słyszałem w iem, tonę detalu na średnicy, świetne plany i nie najgorszą dynamikę. Mimo wszystko ja bym do nich już nie wrócił. Nawet nie wiadomo w jakiej cenie je rozpatrywać czy w okolicach 500 czy 150 euro? ;)

Szczerze to słuchawki  potrafia byc efektowne, mają ogromny bas i masę innych plusów, jak chociażby zmiany filtrów, które w r2 już naprawdę są dobrze przemyślane i mają ogromny wpływ na brzmienie. W cenie za bstocki są fajna opcja,ale nie uważam, żeby były na tyle dobre ,żeby byly lepsza opcja od dunu falcon C, a o dokach w ich cenie sklepowej nawet nie wspominam. Oczywiście to moje subiektywne zdanie i nie twierdze ,ze zenithow nie da się słuchać, ale myślę że specjalnym upgradem dla fh5 też nie sa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja subiektywna opinia - R2 są rozwinięciem świetnych R1 (trochę lepszy dół, trochę lepsza góra, bardziej wypchnięta do przodu średnica, co sprawia wrażenie ogólnej większej rozdzielczości). Zenithy są jakimś dziwnym skokiem w bok, bardziej płynne, mniej agresywne, sztucznie wypchnięta górna średnica powodująca różne nieprzyjemne efekty jak piaszczystość talerzy (niemniej do elektroniki wciąż świetne) i krzykliwość damskich wokali.

Aha - Shanling m0 to nie jest dobre źródło dla żadnych IMRów (muł, buła na dole, brak dynamiki), z m6 nie słyszałem. Niestety te słuchawki potrzebują dobrej kontroli dołu, a m0 jest trochę kluchowaty.

Ja R2 uwielbiam, dają mi mega dużo frajdy ze słuchania muzyki bez utraty detali. Da się posłuchać Pearl Jam, Agnes Obel, Jona Hopkinsa i Toola. Trochę szkoda, że to nie pierwsze słuchawki od IMR, bo na pewno by się odbiły na rynku bardziej pozytywnie.

Nie chcę porównywać do fh5 ani fh7, bo nie miałem ich równolegle i pamięć mogłaby mnie zawieźć, ale fiio nie wywarły na mnie jakiegoś większego wrażenia - po prostu przyzwoite doki, w dodatku fh5 atrakcyjnie wycenione. 

Ps. Teraz tak się zastanawiam, że ostatnio większość słuchanej przeze mnie muzyki to elektronika i może dlatego tak siedzą mi IMRy - bo mają fantastyczny dół i świetną scenę. Na pewno nie jest to marka dla każdego, ale jak się dobrze trafi, to może być bomba. Ja słuchałem droższych doków od R2 i niektóre były bardziej wierne i prawdziwe, ale żadne mnie tak nie oczarowały. Ciekaw jestem Duni 4001, bo z opisu wydają się świetne, ale nie mogę ich trafić do odsłuchu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei do r2 jakoś nie mogę się przekonać. Miałem je Z 2 tygodnie na odsłuchy i naprawdę dobrze zagrały tylko ....z amp9. Ostatnia kombinajaca, w którą bym celowal okazała się najprzyjemniejsza, dla mojego ucha. Dx221 ,sr15, zx300 nie złapały dobrej synergii. M11 grały z nimi przyzwoicie i wspomniany amp9,ale dalej lekko irytujący był  niewielki syk i dziwny efekt ,jakby składającego sie dzięku na dźwięk. Wtedy zrzucalem to na zbyt mały przebieg. Ponownie dostałem je na weekend i mimo ,że było już lepiej to dalej coś wydawało mi się nie tak. dopiero jak trafiłem na nagranie od czesky records zrozumiałem co mi nie gra. Tam gdzie inne doki grały w górę, boki i w głąb ,r2 graly tylko w lewo, prawa i środek.  Stad mimo ogromnej przestrzeni jaka imry tworza i szerokiej sceny, wystepuje wrazenie "bałaganu". Do hip hopu czy elektroniki mega opcja ,ale już np koncertów Zimmera średnio sie slucha. Dużo zależy od preferencji ,synergii ze sprzętem i może samego faktu przyzwyczajenia do innego grania . Fh7 mi też nie siadly, ale fh5 mimo swoich wad ,gdy złapią synergie potrafią zaskoczyć. Jak trafisz gdzieś dk4001 na odsłuchy, to daj znać jak  wrażenia 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Najner napisał:

Moja subiektywna opinia - R2 są rozwinięciem świetnych R1 (trochę lepszy dół, trochę lepsza góra, bardziej wypchnięta do przodu średnica, co sprawia wrażenie ogólnej większej rozdzielczości). Zenithy są jakimś dziwnym skokiem w bok, bardziej płynne, mniej agresywne, sztucznie wypchnięta górna średnica powodująca różne nieprzyjemne efekty jak piaszczystość talerzy (niemniej do elektroniki wciąż świetne) i krzykliwość damskich wokali.

ą mi IMRy - bo mają fantastyczny dół i świetną scenę. Na pewno nie jest to marka dla każdego, ale jak się dobrze trafi, to może być bomba. Ja słuchałem droższych doków od R2 i niektóre były bardziej wierne i prawdziwe, ale żadne mnie tak nie oczarowały. Ciekaw jestem Duni 4001, bo z opisu wydają się świetne, ale nie mogę ich trafić do odsłuchu.

 

Rozumiem, że R1 jednak przegrały? Bo je sprzedajesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, chico99 napisał:

Rozumiem, że R1 jednak przegrały? Bo je sprzedajesz.

R1 przegrały z R2, tak. R1 dalej uważam za fantastyczne doki i zdania nie zmienię - mimo trochę wycofanej średnicy grają pięknie. Jezeli ponownie miałbym dokonać wyboru Andromedy czy R1, to znowu bym postawił na R1. Uzależniające i ekscytujące słuchawki.

  • Like 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe świadectwo odnośnie IMR - mając kłopot z jedną ze słuchawek po sprzedaży - Bob udzielił nam pełnego wsparcia. Sprawę poprowadził w stylu Amazona - pełne zaufanie, natychmiastowe działanie. Przywrócił mi wiarę w jego firmę. Jeżeli ustabilizuje politykę finansową i RAH okaże się tak dobry jak go opisuje - z duża chęcią wrócę do klubu w przyszłości.

 

Brawo Bob 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności