Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanclub IMR Acoustics


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Też się skusiłem na nowe b-stocki Zenithów. Teraz oprócz zniżki po wejściu na koszyk jest dodatkowa obniżka 20GBP na starcie. Narazie sie grzeja ale pierwsze wrażenia już mnie upewniają ze temat doków mam na dłuższy czas z głowy. Takiego dociążenia i zejścia mi właśnie brakowało w dotychczas odsłuchiwanych. Do tego wygoda, troche zaskakująca bo dotąd tylko noszenie OTE mi gwarantowało nie wypadanie słuchawek, a z Zenithami jakoś problemu nie ma.

 

Tylko jeszcze kwestia przez która jak widzę wszyscy tu przechodzili. Czy zmienić kabel i na jaki. Ta hybryda miedzi i srebra od Jimiego Dragona którą tak zachwalacie poprawia jedynie rozdzielczość czy zmienia też sygnaturę dzwięku? Bo niekoniecznie chciałbym wyostrzać góre, na czarnych filtrach jest ona dla mnie w sam raz - używam wyjścia zbalansowanego.

Z tipsami też jeszcze muszę poeksperymentować. Można w PL gdzies dostać Final Audio E w rozmiarze L? Wszędzie gdzie je widzę są tylko M-ki.

Edytowane przez shaped_noise
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się skusiłem na nowe b-stocki Zenithów. Teraz oprócz zniżki po wejściu na koszyk jest dodatkowa obniżka 20GBP na starcie. Narazie sie grzeja ale pierwsze wrażenia już mnie upewniają ze temat doków mam na dłuższy czas z głowy. Takiego dociążenia i zejścia mi właśnie brakowało w dotychczas odsłuchiwanych. Do tego wygoda, troche zaskakująca bo dotąd tylko noszenie OTE mi gwarantowało nie wypadanie słuchawek, a z Zenithami jakoś problemu nie ma.
 
Tylko jeszcze kwestia przez która jak widzę wszyscy tu przechodzili. Czy zmienić kabel i na jaki. Ta hybryda miedzi i srebra od Jimiego Dragona którą tak zachwalacie poprawia jedynie rozdzielczość czy zmienia też sygnaturę dzwięku? Bo niekoniecznie chciałbym wyostrzać góre, na czarnych filtrach jest ona dla mnie w sam raz - używam wyjścia zbalansowanego.
Z tipsami też jeszcze muszę poeksperymentować. Można w PL gdzies dostać Final Audio E w rozmiarze L? Wszędzie gdzie je widzę są tylko M-ki.

Podłączę się i ja z pytaniem, czy tipsami można jakoś utemperować wyższą średnicę, żeby nie była taka agresywna?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, shaped_noise napisał:

Do tego wygoda, troche zaskakująca bo dotąd tylko noszenie OTE mi gwarantowało nie wypadanie słuchawek, a z Zenithami jakoś problemu nie ma.

 

To je się da nosić kablem do dołu? o_O

5 godzin temu, zOrg napisał:


Podłączę się i ja z pytaniem, czy tipsami można jakoś utemperować wyższą średnicę, żeby nie była taka agresywna?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Możesz spróbować jakichś pianek. Te z zestawu są ok,  Deikoni Bulletz, albo InAirs chociaż te są uważane za dosyć neutralne i grające (prawie) tak samo jak silikony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, vievsoniccc napisał:

Czyli wnetrze, bebechy w RAH beda sie roznic od bebechow R1 zenith? Beda mialy lepsze podzespoly?

Tak, wnętrze będzie inne. 

 

A propos wyostrzonej górnej średnicy w zenithach, to zakładam, że najbardziej by pomogła zmiana filtrów wysokotonowych z modelu R2. Być może same filtry są do kupienia, jakbym był posiadaczem Zenithów, to bym się zainteresował, bo może uda się delikatnie zredukować tę agresję i byłyby super słuchawki. W R2 za wygładzenie góry odpowiada złoty filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.superbestaudiofriends.org/index.php?threads/imr-acoustics-r1-impressions-and-modifications.7760/

 

Tutaj przepis diy na modyfikację filtrów.

Crinacle wrzucił też pomiar modowanego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minutes ago, requal said:

http://www.superbestaudiofriends.org/index.php?threads/imr-acoustics-r1-impressions-and-modifications.7760/

 

Tutaj przepis diy na modyfikację filtrów.

Crinacle wrzucił też pomiar modowanego. 

 

modyfikacje filtrow? ze niby jak. W tym linku zadnych informacji nie widze na ten temat, jedynie review.

 

Co dziwne tutaj cisna po zenithach ze sa srednie, natomiast na hi-fi wychwalaja w niebiosy.

Edytowane przez vievsoniccc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, vievsoniccc napisał:

 

modyfikacje filtrow? ze niby jak. W tym linku zadnych informacji nie widze na ten temat, jedynie review.

 

Co dziwne tutaj cisna po zenithach ze sa srednie, natomiast na hi-fi wychwalaja w niebiosy.

  • For my mods, I settled with the blue nozzles (as they give the best control of the bass and come empty, which gave me an opportunity to experiment with damping and filters).
  • I cut a tiny square of stiff felt (not enough to cover the entire bore) and put it in the nozzle using the back side of a sewing needle. Then, a tiny square of once-folded teabag (also not enough to cover the entire bore), and then a twice-folded wad of surgical mask filter.
  • Sounds like a lot of damping, yes, but the result is a signature that's quite similar to my modded Fourte, but a bit less V-shaped (more midbass, more upper mids, less top octave and a half). Not quite as much extension in the treble, and spatialization is not quite as precise, but comparable both in dynamics and stage width. I've tried over 20 different damping configurations since I got these in earlier this week, and I think I'm pretty much settled on this one.

Pewnie @Perul by wam to ogarnął. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
modyfikacje filtrow? ze niby jak. W tym linku zadnych informacji nie widze na ten temat, jedynie review.
 
Co dziwne tutaj cisna po zenithach ze sa srednie, natomiast na hi-fi wychwalaja w niebiosy.
Jeszcze się nie spotkałem żeby ktoś mówił o zenith że są średnie, a zaglądałem w różne miejsca. Uważam że trafiłeś na hejterów tego modelu-zawsze znajdą się tacy którzy coś tam krytykują

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, wfmsiekierka napisał:

Jeszcze się nie spotkałem żeby ktoś mówił o zenith że są średnie, a zaglądałem w różne miejsca. Uważam że trafiłeś na hejterów tego modelu-zawsze znajdą się tacy którzy coś tam krytykują

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Na hajp fi jest zakaz krytykowania więc wcale mnie to nie dziwi, a ludzi z odmienną opinią (nawet od mojej, bo uważam je za świetne iemy) nie nazwałbym hejterami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • For my mods, I settled with the blue nozzles (as they give the best control of the bass and come empty, which gave me an opportunity to experiment with damping and filters).
  • I cut a tiny square of stiff felt (not enough to cover the entire bore) and put it in the nozzle using the back side of a sewing needle. Then, a tiny square of once-folded teabag (also not enough to cover the entire bore), and then a twice-folded wad of surgical mask filter.
  • Sounds like a lot of damping, yes, but the result is a signature that's quite similar to my modded Fourte, but a bit less V-shaped (more midbass, more upper mids, less top octave and a half). Not quite as much extension in the treble, and spatialization is not quite as precise, but comparable both in dynamics and stage width. I've tried over 20 different damping configurations since I got these in earlier this week, and I think I'm pretty much settled on this one.

Pewnie@Perul by wam to ogarnął. 


Kombinowanie z filtrami to już zabawa w mechanikę precyzyjną




Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vievsoniccc napisał:

Co dziwne tutaj cisna po zenithach ze sa srednie, natomiast na hi-fi wychwalaja w niebiosy.

Najlepiej samemu zweryfikować, sam przeczytałem na internecie opinie, że ktoś otworzył te słuchawki i stwierdził że jest to warte co najwyżej 100 funtów. Skoro jest 30 dni na zwrot to stwierdziłem że zamówię i sam porównam do Aune E1 i CA Comet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zOrg napisał:


Kombinowanie z filtrami to już zabawa w mechanikę precyzyjną emoji1.png




Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Niby tak, ale moze warto. To sygnatura uzyskana przez Crinacle:

graph (1).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Najner napisał:

Tak, wnętrze będzie inne. 

 

A propos wyostrzonej górnej średnicy w zenithach, to zakładam, że najbardziej by pomogła zmiana filtrów wysokotonowych z modelu R2. Być może same filtry są do kupienia, jakbym był posiadaczem Zenithów, to bym się zainteresował, bo może uda się delikatnie zredukować tę agresję i byłyby super słuchawki. W R2 za wygładzenie góry odpowiada złoty filtr.

to w R2 są inne filtry niż w R1Z?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, shaped_noise napisał:

Też się skusiłem na nowe b-stocki Zenithów. Teraz oprócz zniżki po wejściu na koszyk jest dodatkowa obniżka 20GBP na starcie. Narazie sie grzeja ale pierwsze wrażenia już mnie upewniają ze temat doków mam na dłuższy czas z głowy. Takiego dociążenia i zejścia mi właśnie brakowało w dotychczas odsłuchiwanych. Do tego wygoda, troche zaskakująca bo dotąd tylko noszenie OTE mi gwarantowało nie wypadanie słuchawek, a z Zenithami jakoś problemu nie ma.

 

Tylko jeszcze kwestia przez która jak widzę wszyscy tu przechodzili. Czy zmienić kabel i na jaki. Ta hybryda miedzi i srebra od Jimiego Dragona którą tak zachwalacie poprawia jedynie rozdzielczość czy zmienia też sygnaturę dzwięku? Bo niekoniecznie chciałbym wyostrzać góre, na czarnych filtrach jest ona dla mnie w sam raz - używam wyjścia zbalansowanego.

Z tipsami też jeszcze muszę poeksperymentować. Można w PL gdzies dostać Final Audio E w rozmiarze L? Wszędzie gdzie je widzę są tylko M-ki.

Dzisiaj też się skusiłem :) totalne szaleństwo b-stocki nowe z uszkodzonym opakowaniem z 220 na 154 funciaki , a używane jak nowe z 200 na 140 . Tyle się tu o nich naczytałem ,że czekam z  niecierpliwością . Ciekawe na jakiej kwocie się zatrzyma ....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę dopiero teraz mam okazję przekonać się na co stać te doki.
Dobrego czuja miałem, że Zenithy mają potencjał i duszą się na stockowym kablu. A tu proszę- hybryda od Dragona po liftingu.... fajnie wykonana , a przy tym mega wygodna.
Nie przypuszczałem, że lepsze druty mogą tak mocno wpłynąć na brzmienie.
Dźwięk już nie jest tak ciemny. Bas nieco się odchudził, jest szybszy i sprężysty, ale i tak go nie brakuje i też potrafi zejść ładnie nisko.
Wysokie też się poprawiły - nie są tak przygaszone jak to ma miejsce na stockowym przewodzie.
Napewno zwiększyła się przestrzeń..... od razu słychać, że Zenithy nabrały świeżości.
Nie lubię za szybko wpadać w euforię, ale  wszystko jest tu lepsze.
Widzę, że hybryda dała słuchawkom więcej blasku.
Nie spodobały mi się ze standardowym kablem podpięte pod fiio z użyciem zwykłego gniazda.
Basu jest tyle, że nawet na niskim volume potrafią poruszyć bębenki i na dłuższą metę potrafią zmęczyć. 

W ogólnym rozrachunku zakup się udał....... a jak😁

IMG_20190824_173208.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, szugary68 napisał:

Tak naprawdę dopiero teraz mam okazję przekonać się na co stać te doki.
Dobrego czuja miałem, że Zenithy mają potencjał i duszą się na stockowym kablu. A tu proszę- hybryda od Dragona po liftingu.... fajnie wykonana , a przy tym mega wygodna.
Nie przypuszczałem, że lepsze druty mogą tak mocno wpłynąć na brzmienie.
Dźwięk już nie jest tak ciemny. Bas nieco się odchudził, jest szybszy i sprężysty, ale i tak go nie brakuje i też potrafi zejść ładnie nisko.
Wysokie też się poprawiły - nie są tak przygaszone jak to ma miejsce na stockowym przewodzie.
Napewno zwiększyła się przestrzeń..... od razu słychać, że Zenithy nabrały świeżości.
Nie lubię za szybko wpadać w euforię, ale  wszystko jest tu lepsze.
Widzę, że hybryda dała słuchawkom więcej blasku.
Nie spodobały mi się ze standardowym kablem podpięte pod fiio z użyciem zwykłego gniazda.
Basu jest tyle, że nawet na niskim volume potrafią poruszyć bębenki i na dłuższą metę potrafią zmęczyć. 

 

W ogólnym rozrachunku zakup się udał....... a jak😁

IMG_20190824_173208.jpg

Widzę że podeszłym Ci z acoustone. Nie za dużo dołu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego dołu zawsze brakowało mi w elektro,więc jest dobrze, ale tylko z tym przewodem. 

Ale też bardzo dobrze sprawdziły się z dx-90 - zresztą specjalnie dałem sobie zrobić przelotkę na 3.5 jack. 

Fiio mam pożyczone, ale będę myślał o nowym dapie w przyszłości. 

Edytowane przez szugary68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę dopiero teraz mam okazję przekonać się na co stać te doki.
Dobrego czuja miałem, że Zenithy mają potencjał i duszą się na stockowym kablu. A tu proszę- hybryda od Dragona po liftingu.... fajnie wykonana , a przy tym mega wygodna.
Nie przypuszczałem, że lepsze druty mogą tak mocno wpłynąć na brzmienie.
Dźwięk już nie jest tak ciemny. Bas nieco się odchudził, jest szybszy i sprężysty, ale i tak go nie brakuje i też potrafi zejść ładnie nisko.
Wysokie też się poprawiły - nie są tak przygaszone jak to ma miejsce na stockowym przewodzie.
Napewno zwiększyła się przestrzeń..... od razu słychać, że Zenithy nabrały świeżości.
Nie lubię za szybko wpadać w euforię, ale  wszystko jest tu lepsze.
Widzę, że hybryda dała słuchawkom więcej blasku.
Nie spodobały mi się ze standardowym kablem podpięte pod fiio z użyciem zwykłego gniazda.
Basu jest tyle, że nawet na niskim volume potrafią poruszyć bębenki i na dłuższą metę potrafią zmęczyć. 

W ogólnym rozrachunku zakup się udał....... a jak

IMG_20190824_173208.thumb.jpg.f0ac47ca8090c07f0f54ba919718e9b3.jpg

Jak kabelek ujmuje basu i dodaje wysokich to chyba nie dlamnie

To są tipsy czy pianki?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zOrg napisał:
38 minut temu, szugary68 napisał:

Tak naprawdę dopiero teraz mam okazję przekonać się na co stać te doki.
Dobrego czuja miałem, że Zenithy mają potencjał i duszą się na stockowym kablu. A tu proszę- hybryda od Dragona po liftingu.... fajnie wykonana , a przy tym mega wygodna.
Nie przypuszczałem, że lepsze druty mogą tak mocno wpłynąć na brzmienie.
Dźwięk już nie jest tak ciemny. Bas nieco się odchudził, jest szybszy i sprężysty, ale i tak go nie brakuje i też potrafi zejść ładnie nisko.
Wysokie też się poprawiły - nie są tak przygaszone jak to ma miejsce na stockowym przewodzie.
Napewno zwiększyła się przestrzeń..... od razu słychać, że Zenithy nabrały świeżości.
Nie lubię za szybko wpadać w euforię, ale  wszystko jest tu lepsze.
Widzę, że hybryda dała słuchawkom więcej blasku.
Nie spodobały mi się ze standardowym kablem podpięte pod fiio z użyciem zwykłego gniazda.
Basu jest tyle, że nawet na niskim volume potrafią poruszyć bębenki i na dłuższą metę potrafią zmęczyć. 

 

W ogólnym rozrachunku zakup się udał....... a jakemoji16.png

IMG_20190824_173208.thumb.jpg.f0ac47ca8090c07f0f54ba919718e9b3.jpg


Jak kabelek ujmuje basu i dodaje wysokich to chyba nie dlamnie emoji53.png

To są tipsy czy pianki?

Dużo nie ujmuje, ale zdecydowanie jest lepszej jakości. Są to tipsy. 

1 minutę temu, chico99 napisał:

IMR-y dobrze mi łapały synergię z dx158.

Pewnie masz rację, to lepszy dap od fiio. 

Jakiś czas temu go sprzedałem, ale doskonale go pamiętam. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, szugary68 napisał:

Pewnie masz rację, to lepszy dap od fiio. 

Jakiś czas temu go sprzedałem, ale doskonale go pamiętam. 

Podobnie jak @chico99. Dx158 to mega dobry dap do zenithow. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności