Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanclub IMR Acoustics


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, czaps napisał:

a takie pierwsze wrażenia?

Tak bardzo na szybko, bo mam zmęczone uszy po czterodniowym festiwalu i nie bawiłem się jeszcze wszystkimi filtrami - grają jeszcze szerzej i głębiej niż R1. Czarne filtry założone domyślnie - dla mnie delikatnie zbyt dużo midbasu i trochę ciemno (taką samą sytuację miałem z R1), zmieniłem na czerwone - mniej środkowego basu, ale dalej pięknie wali w czaszkę jak potrzeba, subbas chyba nie ucierpiał, bliżej wokale (damskie lepsze niż w R1), góra bardzo czysta i soczysta, bez sybilacji.

Aktualnie siedzi czerwony filtr od dołu i zielony od góry - wydaje się, że zachowany piękny balans pomiędzy mocnym dołem, równą średnicą i czyściutką górą. Zobaczymy jak się wygrzeją, bo podobno potrzebują koło 200 godzin grania, ale na razie jest bardzo dobrze. Bałem się, że strojenie wysokiej średnicy będzie podobne do Zenithów (mi nie odpowiadało, słyszałem piach i cyfrę), ale tak nie jest, talerze i wysokie damskie głosy brzmią pięknie. Generalnie wydaje mi się, że to takie R1 z poprawioną średnicą - w dalszym ciągu agresywne i ekscytujące sluchawki, ale bardziej ułożone właśnie w średnicy.

Bardzo wygodne, nie mam problemu z driver flexem (w R1 miałem i musiałem sporo żonglować tipsami, żeby znaleźć odpowiednie), kabel nie mikrofonuje (ale śmierdzi jak chińskie gunwo za 9 zł), izolują przeciętnie. 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Najner napisał:

Generalnie wydaje mi się, że to takie R1 z poprawioną średnicą - w dalszym ciągu agresywne i ekscytujące sluchawki, ale bardziej ułożone właśnie w średnicy.

 

czyli jest jeszcze dla mnie nadzieja, jest jeszcze nadzieja... Co do kabla macie rację, IMR aspiruje chyba do czegoś półkę wyżej niż średnie chińskie wytwory którym na dzień dobry kabel trzeba wymienić... Jak już się ich ma kilka to może to nie ma znaczenia. Ale płacąc za nowe słuchawki oczekujesz produktu pełnego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Najner napisał:

izolują przeciętnie. 

 

mniejsza  izolacja niż w Zenith'ach ?

 

W sensie słyszałbyś jakby ktoś do Ciebie mówił obok? czy na zasadzie będąc na balkonie słyszysz w tle(jakby przez ścianę), że jedzie auto?

 

4 godziny temu, Najner napisał:

 wali w czaszkę jak potrzeba, subbas chyba nie ucierpiał, bliżej wokale (damskie lepsze niż w R1), góra bardzo czysta i soczysta, bez sybilacji.

 

 

 

to cieszy bo są głosy, że właśnie sybillizują przy niektórych nagraniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, czaps napisał:

mniejsza  izolacja niż w Zenith'ach ?

 

W sensie słyszałbyś jakby ktoś do Ciebie mówił obok? czy na zasadzie będąc na balkonie słyszysz w tle(jakby przez ścianę), że jedzie auto?

Zenithy słyszałem kilka miesięcy temu, niestety z pamięci nie porównam. Na pewno dużo zależy od tego jak głośno słuchasz, ale jak włączę telewizor i mam założone słuchawki, to spokojnie izolacja daje radę. Wydaje mi się, że na mieście przy większym ruchu mógłby być problem.

 

18 minut temu, czaps napisał:

to cieszy bo są głosy, że właśnie sybillizują przy niektórych nagraniach

Nie sprawdziłem jeszcze wszystkich kombinacji filtrów, być może jakieś podbijajace sopran będą syczeć. Sprawdziłem czarne, czerwone i zielone i nie słyszałem sybilacji z Hibym R6 jako źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to stockowy kabel. W zestawie dwa, jeden balans 2.5 i jeden SE 3.5. Jest naprawdę wygodny, a jestem w tym temacie wrażliwy - nie ma na co narzekać ;) Nie porównywałem jeszcze sonicznie z innymi kablami. Raz, bo nie mam za bardzo kabli do porównania (chyba, że pasuje balans od R1 - nie sprawdzałem jeszcze). Dwa, że mam zmęczone uszy i nie mam ochoty w tym momencie na analizę i trzy, bo pojechałem w góry, a słuchawki leżą w domu i się grzeją :D Może mi się uda coś skrobnąć po weekendzie, jeżeli będziecie mieli jeszcze jakieś pytania, to pisać śmiało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/14/2019 at 9:07 PM, Najner said:

Tak, to stockowy kabel. W zestawie dwa, jeden balans 2.5 i jeden SE 3.5. Jest naprawdę wygodny, a jestem w tym temacie wrażliwy - nie ma na co narzekać ;) Nie porównywałem jeszcze sonicznie z innymi kablami. Raz, bo nie mam za bardzo kabli do porównania (chyba, że pasuje balans od R1 - nie sprawdzałem jeszcze). Dwa, że mam zmęczone uszy i nie mam ochoty w tym momencie na analizę i trzy, bo pojechałem w góry, a słuchawki leżą w domu i się grzeją :D Może mi się uda coś skrobnąć po weekendzie, jeżeli będziecie mieli jeszcze jakieś pytania, to pisać śmiało. 

 

Stockowy kabel z Zenithow pasuje do R2. Maja identyczne wejscia - przynajmniej tak twierdzil mi BoB na FB.

 

Kupilem z miesiac temu Zenithy i juz pojawily sie lepsze sluchawki? To jakas kpina.

Just now, vievsoniccc said:

 

Stockowy kabel z Zenithow pasuje do R2. Maja identyczne wejscia - przynajmniej tak twierdzil mi BoB na FB. Takze taka hybryda od Jimiego tez bedzie pasowac do R2.

 

Kupilem z miesiac temu Zenithy i juz pojawily sie lepsze sluchawki? To jakas kpina.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepsze, inne. Skoro jesteś zadowolony z Zenithów, to po co szukasz dalej
Ja na Zenitah zakończyłem(w końcu) poszukiwanie/zmienianie dynamicznych dokanałowych słuchawek. Co prawda korci mnie zakup T800 jako że armaturowe i to inne granie. Tak na próbę.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności